13 Tipov na jazykové darčeky pod stromček

tipy-na-jazykove-darceky

Máte doma jazykového nadšenca a radi by ste ho na Vianoce potešili darčekom, ktorý mu zároveň pomôže zlepšiť sa v cudzom jazyku? Aby sme vám s výberom pomohli, pripravili sme pre vás niekoľko tipov, čím by ste mohli vášho blízkeho obdarovať .

Drobnosti, ktorými potešíte, a nič nepokazíte

Je váš blízky odhodlaný začať sa konečne učiť angličtinu, nemčinu či iný jazyk, ale aj tak sa stále neodhodlal spraviť prvý krok? Tieto drobnosti mu v tom zaručene pomôžu a nepotrebujete na ne ani veľký rozpočet.

Sada kartičiek s vytlačeným ebookom „Dobrodružstvo s kartičkami“

Kartičky sú úžasným a veľmi efektívnym spôsobom, ako sa učiť slovnú zásobu. Na jednu stranu kartičky si napíšeme výraz v slovenčine a na druhú jeho preklad v jazyku, ktorý sa učíme.

Ak by ste preto chceli svojmu priateľovi pomôcť zefektívniť jeho učenie sa slovnej zásoby, potrebujete len balíček farebných kancelárskych papierikov. Môžete ich kúpiť v papiernictve alebo ich jednoducho nastriháte sami.

A aby váš blízky vedel pracovať s kartičkami čo najefektívnejšie, pribaľte mu k nim aj náš ebook Dobrodružstvo s kartičkami s kompletným návodom, ako na to. Stiahnite si ho zdarma TU, vytlačte a voilà, darček je na svete.

 • Cena za sadu kartičiek: 3,50 €
 • Cena za ebook Dobrodružstvo s kartičkami: 0 €
 • Cena za vytlačenie ebooku Dobrodružstvo s kartičkami: 3,50 €

Goldlistový zošit s farebnými perami

Druhým skvelým spôsobom, ako sa učiť nové výrazy, je metóda Goldlist. Slovné spojenia sa nám uložia do dlhodobej pamäti a to dokonca bez memorovania. Znie to neuveriteľne? Presne taká metóda Goldlist je – neuveriteľne jednoduchá a zároveň prekvapivo efektívna!

Myslíte, že by sa to vášmu blízkemu páčilo tiež? Podarujte mu podrobný 37-stranový návod, ako s touto metódou pracovať, a k tomu pribaľte sadu farebných pier a jeden linajkový zošit. Ale pozor! Mali by ste vybrať taký, ktorý sa bude vášmu priateľovi naozaj veľmi páčiť, s pekným motívom na prednej strane, ktorý ho bude v učení sa motivovať. Ebook Metóda Goldlist polopate si môžete zadarmo stiahnuť TU.

Ebook Goldlist nový

 • Cena za sadu štyroch farebných pier: 4 €
 • Cena za veľký linajkový zošit s pekným motívom: 1-2 €
 • Ebook Metóda Goldlist polopate: 0 €
 • Vytlačenie a zviazanie ebooku: 3-8 € (podľa toho, či si vyberiete čierno-bielu alebo farebnú tlač)

Štupľové alebo bezdrôtové slúchadlá

Pri učení sa cudzieho jazyka je nesmierne dôležité veľa počúvať, aby sme si zlepšili porozumenie. Počúvanie je však často zanedbávané. Buď na to nemáme čas alebo nahrávkam a podcastom dobre nerozumieme kvôli rušnému okoliu.

Ak je to prípad aj vášho blízkeho, podarujte mu slúchadlá, s ktorými bude počúvanie oveľa jednoduchšie. Na ulici či vo verejnej doprave odporúčame používať štupľové slúchadlá, ktoré celkom dobre blokujú okolitý šum.

Pri počúvaní doma sú zas veľmi praktické bezdrôtové slúchadlá. Môžeme tak využiť čas strávený s domácimi prácami, pri ktorých je smartfón väčšinou na obtiaž. S takouto výbavou už vášmu blízkemu nebude stáť nič v ceste!

 • Cena štupľových slúchadiel: 4 €
 • Cena bezdrôtových slúchadiel: od 20 €

Osobný darčekový poukaz

Tento darček vás nebude stáť ani cent, ale garantujeme vám, že vášmu blízkemu vyčarí na tvári obrovský úsmev. Darujte mu čas na učenie sa cudzieho jazyka.

Pýtate sa ako? Jednoducho mu podarujte poukaz s rôznymi domácimi prácami a inými povinnosťami, ktoré budete robiť namiesto vášho blízkeho, aby mal viac času na učenie sa cudzieho jazyka.

Ak ste čo i len trošku kreatívne nadaný, môžete si taký poukaz vyrobiť z výkresu, farebných papierov, dotvorený vlastnými kresbami. Alebo si ho vytvorte v jednoduchom grafickom programe (napr. Canva) a vytlačte.

 • Cena darčekového poukazu: 0 €

Máte doma knihomoľa?

Ocení váš priateľ dobrú knižku, ktorá mu zároveň pomôže zdokonaliť sa v angličtine či inom cudzom jazyku? V tom prípade si pozorne prečítajte naše nasledujúce tipy na vianočné darčeky pre jazykových nadšencov:

Bilingválna kniha

Dvojjazyčné knihy sú skvelou metódou pri učení sa cudzieho jazyka. Pokiaľ si myslíte, že váš blízky ešte nie je na takej úrovni, aby mohol čítať knihy v origináli, bilingválna kniha je preňho určite skvelým začiatkom.

Na ľavej strane sa nachádza text v cudzom jazyku a na pravej jeho preklad do slovenčiny či češtiny. Navyše sú skvelým zdrojom na čerpanie slovnej zásoby práve do spomínaného Goldlistu či kartičiek.

Ak sa vám tento nápad zapáčil, môžete pohľadať tú pravú knižku aj hneď teraz priamo TU.

 • Cena dvojjazyčnej knihy: 6-11 €

Kniha v origináli

Poznáte najobľúbenejšiu knihu vášho priateľa? Podarujte mu tú istú v origináli. Je to skvelý spôsob, ako prečítať cudzojazyčnú knižku a nebojovať pri tom so slovnou zásobou.

Stačí, ak bude mať obe knižky pri čítaní otvorené na rovnakej strane, čím si vytvorí svoju vlastnú dvojjazyčnú knižku. Pozrite sa na ponuku kníh v originálnom jazyku, ktoré ponúka Martinus.

 • Cena cudzojazyčnej knihy: 10-20 €

Cvičebnica gramatiky

Nové cvičebnice gramatiky z vydavateľstva Polyglot sú medzi jazykovými nadšencami priam tými najobľúbenejšími. Sú k dispozícii v anglickom, nemeckom, francúzskom a ruskom jazyku a ponúkajú viac ako 8500 prekladových viet. A aj keď sú v slovenskej verzii, žiaľ, beznádejne vypredané, stále je tu možnosť zakúpiť ich v češtine.

Ak sa váš blízky učí jeden zo spomínaných jazykov a takáto učebnica by ho potešila, môžete si ju zakúpiť rovno TU.

 • Cena Novej cvičebnice gramatiky: 16-20 €

Učebnice od Raymonda Murphyho

Ďalším našim tipom na vianočný darček pre jazykového nadšenca sú učebnice angličtiny od Raymonda Murphyho. Sú naozaj veľmi kvalitné a dokonca sú k dispozícii pre rôzne úrovne.

Ak si chce váš priateľ zlepšiť angličtinu a prepracovaná učebnica by ho rozhodne potešila, môžete mu tú pravú vybrať rovno TU.

 • Cena Murphyho učebníc: 14-25 €

Predplatné časopisov

Možno váš priateľ nie je zrovna knižný tip, no o to viac sa poteší časopisom špecializovaným na učenie sa cudzích jazykov.

Presne takéto časopisy ponúka nemecké vydavateľstvo Spotlight Verlag GmbH a vybrať si môžete až z piatich jazykov. Nemčinári majú nespornú výhodu, keďže slovná zásoba v časopisoch je spracovaná a preložená do nemčiny. No o to hodnotnejší darček to môže byť pre blízkeho, ktorý sa učí až dva cudzie jazyky.

Nižšie uvádzame prehľad jednotlivých jazykových verzií:

Nemusíte však svojmu blízkemu podarovať len časopisy určené na učenie sa cudzieho jazyka. Môžu to byť záhradkárske časopisy v nemčine alebo časopisy o vede a technike v angličtine. A čo je najlepšie, ak svojmu priateľovi darujete predplatné, váš darček mu bude chodiť po celý rok.

 • Cena za jeden časopis: 5-8 €

Darčeky pre jazykových nadšencov, ktorí to s učením myslia naozaj vážne

V tejto časti nájdete darčeky pre tých, ktorí to s učením sa jazyka myslia naozaj vážne, každodenne na jazyku pracujú a majú pred sebou jasný cieľ. Ak chcete svojho blízkeho namotivovať ešte viac a pomôcť mu na jeho ceste za dosiahnutím vysnívanej úrovne, možno práve v nasledujúcich tipoch nájdete ten pravý vianočný darček.

Lepší smartfón na jazykové appky

Nový smartfón je naozaj veľmi hodnotným darčekom, ale pre mnohých môže byť skutočne prelomom v učení sa cudzích jazykov.

Nie je tajomstvom, že telefóny už dávno neslúžia len na telefonovanie. Ak váš blízky nemá rýchly smartfón, na ktorom si môže vypočuť podcasty, opakovať slovíčka v appke či pozerať seriály v offline režime, bude sa mu učiť omnoho ťažšie.

Ak chcete priateľovi učenie zjednodušiť práve takto, nezabudnite sa uistiť, že má smartfón dostatočne veľkú pamäť (prípadne mu k nemu pribaľte pamäťovú kartu).

 • Cena dobrého smartfónu: od 300 €

Čítačka Kindle

Čítačka je na učenie sa cudzieho jazyka priam stvorená. Čítanie cudzojazyčných kníh zrazu naberá nový rozmer, keď si vieme jedným dotykom neznámy výraz preložiť a dokonca si ho uložiť do svojich virtuálnych poznámok.

Nemusíme pri čítaní knihy používať žiadne iné slovníky ani mať neustále po ruke papier a pero na zapisovanie si slovíčok. Čo myslíte, potešil by vášho priateľa takýto darček?

 • Cena Kindle čítačky: 80-140 €

Letenky do zahraničia

Týmto darčekom svojmu blízkemu zaručíte naozaj veľkú motiváciu. Darujte mu letenky do krajiny, kde sa hovorí jazykom, ktorý sa váš priateľ práve učí. Ale pozor! Vyberte dátum až o niekoľko mesiacov, aby mal váš priateľ čas zlepšiť sa a posunúť daný jazyk na vyššiu úroveň.

Vieme, že takýto darček je odvážny a rozhodne nie je pre každého. Ale možno práve váš blízky potrebuje trochu postrčiť mimo komfortnej zóny, aby sa jazyku konečne začal venovať naplno!

Letenky pritom nemusia stáť veľa peňazí. Na stránkach, ako pelikan.sk alebo ryanair.com nájdete letenky už od 10 €.

Videokurz Majster jazykov a Kľúč k jazykom

Stále ste sa nerozhodli, ktorý darček je pre vášho jazykového nadšenca ten najvhodnejší? A čo tak mu darovať videokurz Majster jazykov pre mierne pokročilých a pokročilých alebo videokurz Kľúč k jazykom pre úplných začiatočníkov, ktoré obsahujú kompletný návod, ako pri učení sa jazyka postupovať?

Ponúkajú naviac obrovské množstvo rôznych metód, jazykových zdrojov, bonusov a ebookov. Vo videokurze Majster jazykov váš priateľ nájde návod, ako pracovať s čítačkou Kindle, dvojjazyčnými knihami či knihami v originálnom jazyku a tiež rady, ako si nájsť obrovské množstvo nahrávok v cudzích jazykoch.

Videokurz Kľúč k jazykom zas ponúka podrobný návod, ako pracovať s knihou pre samoukov, opisuje veľmi obľúbenú metódu spätných prekladov a v časti slovná zásoba sa tiež podrobne pozrieme na učenie sa výrazov pomocou kartičiek.

Oba videokurzy som vytvorila na základe svojich skúseností s naučením sa deviatich jazykov ako samouk bez toho, aby som musela vycestovať do zahraničia alebo si platiť drahé jazykové kurzy. Práve preto presne viem, čo treba urobiť, ak chce človek začať s novým jazykom alebo ak chce jazyk po rokoch v škole či jazykovkách konečne pozdvihnúť na plynulú úroveň.

Ak chcete sebe alebo svojmu blízkemu podarovať kompletný návod, ako sa správne, efektívne a hlavne zábavne učiť cudzí jazyk, darujte mu videokurz Majster jazykov alebo Kľúč k jazykom. Viac o kurzoch si prečítate TU.

 

Veríme, že ste si medzi odporúčanými darčekmi našli niečo, čo by potešilo vašich najbližších alebo možno aj vás samotných. A ktovie, možno sa tohtoročné Vianoce budú niesť v znamení namotivovaného učenia sa jazykov a nielen pozerania Popelky a Perinbaby. Prajeme vám krásne sviatky!

Páčil sa vám tento článok a radi by ste získali ďalšie overené tipy na učenie sa jazykov?

Myslíte, že učenie sa jazykov je zdĺhavé a ťažké a okrem toho, aj tak nemáte na jazyky talent? A navyše nemáte ani čas chodiť do jazykoviek? Ide to jednoduchšie, ako si myslíte! Odhaľte 3 prekvapivo jednoduché metódy ako sa naučíte cudzí jazyk za dva roky, aj popri práci na plný úväzok v bezplatnom webinári jazykovej mentorky Lýdie Machovej.

Tagy:

0 Komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bezplatný Webinár

Ako sa naučiť cudzí jazyk z pohodlia domova zábavnou formou bez bifľovania, jazykovky alebo vycestovania do zahraničia.

Lýdia Machová