Čo o mne povedali

Neviete sa rozhodnúť, či je jazykový mentoring pre vás to pravé?
Prečítajte si, ako ho hodnotia účastníci mojich prednášok a kurzov.

Rada by som chodila na jazykovku, lenže momentálna vyťaženosť mi to neumožňuje. Mentoring mi dal to, čo mám v živote rada – flexibilitu :) Môžem sa učiť kedy chcem a koľko chcem. Musím sa priznať, že priemerne som sa AJ venovala za ten čas len asi 2 hodiny týždenne, ale pokrok napriek tomu vidím - som odvážnejšia hovoriť, lepšie rozumiem, chápem viac súvislosti, keď počúvam. A preto ho hodnotím ako prínosný - lepšie sa je venovať AJ 2 hodiny týždenne, ako vôbec.
Marcela Špalková
Zamilovala som si Goldlist, robím ho každý deň, je to naozaj pohoda. Tiež každý deň počúvam anglické piesne alebo si pozriem videá. Pocítila som že sa mi ľahšie čítajú knižky. Jazykový kurz mení moje učenie sa k zábave. Rozhodla som sa zapracovať najbližšie mesiace okrem angličtiny aj na ruštine.
Ema Dvořáková
Pred kurzom som zo seba nevedela vypotiť jednu súvislú vetu, teraz to dokážem, aj základné veci sa dohovoriť. Viac rozumiem, či už z písaného textu alebo aj z hovoreného, čo bol môj dosť veľký problém. Pomáhaš ľudom meniť životy. Celý tento program je veľmi dobrý a kvalitne spracovaný aj po technickej stránke. Mentoring by som určite odporučila, aj moja mamina mi povedala, že vidí, že ma to začalo baviť, nie ako keď som chodila z donútenia 2x do týždňa do jazykovky.
Barbora Vartíková
Skvele prepracovaný program, plný úžasných tipov na učenie, metód, zdrojov... Videokurz je parádny. Určite sa chcem k nemu ešte vrátiť.
Ľubica Svetlíková
Novoročný mentoring mi pomohol prekonať obrovský odpor voči angličtine, ktorý som získala počas strednej školy. Vďaka mentoringu som pochopila, že môžem jazyk milovať tak ako kedysi (ZŠ) a zároveň sa mi otvorí množstvo dverí. Zároveň som prekonala aj strach z rozprávania. Rozprávanie sa v angličtine, hoci len so Slovákom bolo pre mňa veľkým posunom.
Janka Kolejáková
Tento program vám dokáže, že nemusíte byť žiaden génius na jazyky a pomôže vám nájsť cestu k tomu aby ste znova našli chuť na učenie sa jazykov, ktorú väčšina ľudí stratila počas strednej školy. Určite neľutujem, že som bola súčasťou mentoringu, práve naopak, som tomu veľmi rada :)
Eva Dušeková
Novoročný mentoring je úžasný nápad. Mňa osobne veľmi motivoval. Podarilo sa mi odblokovať sa a zhodiť múr pred nemčinou. Uverila som, že i ja raz môžem hovoriť bez problémov po nemecky...Ďakujem, Lydka:) Páčilo sa mi, že sme vytvorili jedno spoločenstvo, ktoré má spoločný cieľ. Ten pocit, že v tom nie som sama, ma posúval dopredu. Je to úžasné nakopnutie na samovýučbu.
Adriana Krajčovičová
V jednote je sila, tak by som to celé zhodnotila. Mentoring mi ukázal, že v tom nie som sama a aj ostatní študenti okolo majú rovnaké problémy s časom, s učením sa. Taktiež som konečne našla odpoveď na otázku, prečo sa neviem naučiť cudzí jazyk, akokoľvek som sa usilovne snažila. Vlastne som prišla na to, kde som robila chyby. Mentoring mi ukázal, že na to mám a "dám" cudzí jazyk aj ja. Môj posun ohodnotila hlavne lektorka na jazykovom kurze a ja sama som získala väčšiu istotu v komunikácii s Rakúšanmi.
Jana Szabóová
Predtým som sa veľmi hanbila rozprávať ale tento týždeň som absolvovala už niekoľko telefonátov s mojimi kolegami V ANGLIČTINE, dokonca aj z vlastnej iniciatívy. A to nehovorím o tom, že anglické emaily už píšem ako drak. Takže jedno veľké ĎAKUJEM tejto skupine a hlavne skupinke, s ktorou som sa stretla. Vďaka vám som prekročila svoj tieň a teraz už to bude len lepšie a lepšie ;)
Lucia Bučková
"Novoročný mentoring je skvelá vec, ktorá núti človeka učiť sa a to vďaka podpore skupiny a nadšených ľudí, ktorí sú účastníci mentoringu. Vďaka mentoringu sa mi určite výrazne zlepšila nemčina. Mentoringový program by som určite odporučil známym, pretože mi to zlepšilo výrazne nemčinu oproti minulému roku."
Miroslav KeszeliÚčastník Jazykového mentoringu
"Bola som veľmi prekvapená kvalitou, množstvom informácií a rád, ktorými si nás zahŕňala od začiatku. Získala som toľko tipov na učenie, čo mi ušetrilo toľko času, kým by som ja niečo také vymyslela a našla. To je na tom naj!! Už som o mentoringu hovorila kamoškám, lebo pomáha, lebo je to k veci, lebo to nie sú vyhodené peniaze a ani čas a pretože z toho veľa načerpáte! Či energie, či informácií...či chute sa zase učiť!"
Anna ZábrodskáÚčastníčka Novoročného mentoringu
"Úplne sa mi zmenil „vzťah“ s angličtinou. Začala som rozumieť hovorenému slovu, pričom predtým som sa ani nesnažila započúvať sa do angličtiny a hneď som čítala titulky pod videami. Takisto s písanými textami, predtým som ich len preletela a bola som presvedčená, že im nebudem rozumieť. Teraz sa ich nebojím začať čítať a s potešením zisťujem, že mnohému rozumiem i bez slovníka :)"
Daša OravcováÚčastníčka Jazykového mentoringu
Pre mňa fantastická skúsenosť, v živote som lepšie neinvestovala peniaze do jazyka a to som ich už investovala dosť. Úplne mi to zmenilo pohľad na učenie jazykov. Najviac sa mi páčila motivácia a neskutočné množstvo možností, ako sa angličtine venovať. A že ma stále a stále nakopol k učeniu. Konečne vnímam anglinu ako reč a nie ako len zmiešaninu zvukov :-) A začala som rozprávať a prestala som sa toho až tak báť - to je obrovský pokrok.
Adriana Žbirková
Ja som bola nadšená z mentoringu. Najviac sa mi páčilo, že som sa naučila nájsť si čas na učenie, aj keď som bola dosť pracovne vyťažená. Motivovali ma aj webináre a že sme sa učili celá skupina. Som spokojná so svojím výsledkom, pretože vidím na sebe pokrok ohľadom porozumenia a viac si trúfam aj hovoriť. Mentoring mi veľa dal. Počas tých 2 mesiacov som si vytvorila systém a viem, čo ma baví a ako postupovať, takže budem určite pokračovať.
Ľubomíra Chovancová
FAMÓZNE! Neskutočne sa mi páčilo, akí skvelí, príjemní, povzbudiví ľudia sa v tomto mentoringu stretli, ako sa navzájom podporovali a ťahali, keď niekomu niečo nešlo, radili si a boli neskutočnou motiváciou a podporou. Mentoring je fantastická vec. Neskutočne nakopne k výkonom, o akých veľa ľudí naozaj len sníva. Osobitne vyzdvihujem obrovskú pozitivitu a osobný prístup mentorky Lydky! Patrí Ti moja obrovská vďaka a poklona za to, s akým nasadením si sa nám všetkým venovala.
Júlia Kvartová
Jednoznačne vidím na sebe zmeny, lepšie rozumiem hovorenej reči, taktiež sa mi zlepšila slovná zásoba ale najviac ma teší to, že sa snažím premýšľať v tom jazyku. A konečne som napísala do školy text na A4 rýchlejšie a dokázala som v ňom použiť nové naučené slovká:)
Kristína Bakaľováštudentka
PECKA! Treba zažiť. Je to skvelý odrazový mostík na učenie sa jazykov. Zábavnou formou a nie formou, ktorá sa vyučuje v škole. Dozvedela som sa veľa hodnotných informácií, ktoré som mohla ihneď začať aplikovať v mojom každodennom režime. Fakt SKVELE INVESTOVANÉ PENIAZE! 🙂
Lucia Švaral
Seminár ma neuveriteľne namotivoval. Za leto som si spracovala cez goldlisty celú knižku, fičala som 7 dní v týždni. A naozaj to fungovalo. Rozdiel pociťujem aj keď sa bavím so študentmi, angličtina je mi prirodzenejšia. Priblížila som sa k úrovni native speakra, po ktorej stále túžim.
Zuzana Janíkováučiteľka
Dala si nám systém, ktorý je veľmi prispôsobivý, a preto sa s ním super pracuje. Doteraz som mala taký chaos v učení. Vedela som, že niečo chcem s jazykom robiť, že sa v ňom chcem zlepšiť, ale bolo to také, že raz som si niečo vypočula, potom som si pozrela nejaké slovíčka a bolo to teda len také behanie od jednej možnosti k druhej. Keď som si vybrala 3 oblasti, na ktoré som sa chcela zamerať, tak bolo hneď jasnejšie, čo a ako mám robiť. Zlepšenie vidím najmä v slovnej zásobe a myslím, že aj lepšie rozumiem prečítanému/vypočutému textu.
Viktória Holodováštudentka
Sú to najlepšie investované peniaze za výučbu jazyka, dostanete kopec efektívnych trikov a praktických tipov ako sa konečne naučiť cudzí jazyk… stačí sa len trochu posnažiť a vziať veci do vlastných rúk.
Alena Bocianová
Začala som pozerať seriály počas žehlenia a odvtedy len rozmýšľam, čo ešte môžem oprať, aby som mohla znova žehliť!
Zuzana Barančoková
S Lydkou som sa zoznámil pred pol rokom a pomohla mi nájsť metódy, vďaka ktorým som sa za posledný polrok posunul v angličtine ďalej, ako sa za 20 rokov večného začiatočníka.
Erik Hoffmann
Najlepší kurz, na akom som sa kedy zúčastnila! Neskutočne motivujúci, príjemný a užitočný. Získala som na ňom množstvo praktických tipov na individuálne zlepšovanie jazykových znalostí. Moja angličtina sa rozhodne posunula. Ohúrila som aj manžela, keď som zrazu začala používať nové slová či frázy. Je to úžasný pocit. Kurz bez váhania odporúčam aj ostatným. Pomohol mi dostať sa z komfortnej zóny a spríjemnil mi celé leto.
Maria Stevensučiteľka
Poznatky o nových metódach a spôsoboch učenia mi výrazne obohatili obzory. Doteraz som na učenie sa slovíčok používala len klasickú metódu s prikrytou časťou papiera, teraz už využívam Goldlist a Anki, čo mi neuveriteľne pomáha. A už posilňovanie slovnej zásoby nevnímam ako povinnú jazdu, no ako príjemne strávený čas.
Valéria Onuferováštudentka
Vďaka semináru som si uvedomila, že učenie sa jazyka je podobné mojim začiatkom vo fitku. Treba si z toho vytvoriť zvyk, niekedy sa musíme aj donútiť kým prekonáme prve väčšie vlny 🙂 a výsledky sa časom 100% dostavia, ak zostaneme vytrvali a konzistentní, hoci aj po malých krôčkoch .
Mária Habaníková
Zrazu nemám strach si pozrieť filmy v taliančine/chorvátčine a ešte im aj rozumiem! A čo ma najviac teší - rozprávam. K tomu by som sa sama nikdy nebola dokopala. Vždy som si myslela, že treba počkať, kým budem lepšia, ešte lepšia a potom možno jedného dňa sa rozkecám. Večer pred spaním som bola v šoku z toho, že som hovorila v cudzom jazyku!
Erika Szabóováštudentka
Môžem si sám zvoliť metódu, akou budem postupovať. Robím iba to, čo ma baví, a funguje to na základe sebareflexie. Vyhľadávam viac konverzácie a využívam každú príležitosť. Na živom príklade (na tebe) vidím, že sa to dá. Mám viac slobody, čo mi absolútne vyhovuje, a nie som viazaný žiadnymi "všeobecne platnými" plánmi. Je to na mne, o mne, pre mňa, ako si spravím, tak mám. Rovnako ako by som nezvládal 8-hodinovú pracovnú dobu v trvalom pracovnom pomere, nezvládam ani plnenie plánov, ktoré stanoví niekto iný a nesúhlasím s nimi (preto som na voľnej nohe). Tvoja metóda sa zhoduje s mojou filozfiou slobodného, nenásilného prístupu. Nátlak je podľa mňa kontraproduktívny a to pri tejto metóde odpadá. Dostávam priestor na uplatnenie tvorivosti.
Ján Tupýštudent
Po tvojej prednáške som mala pocit, že celý môj život bol len jednou veľkou kopou prokrastinácie, a že sa dá všetko-všetko dosiahnuť, keď to človek veľmi chce a keď je pre to aj ochotný urobiť, čo sa dá. Spísala som si všetky metódy, ale už od prvej prednášky som vedela, čo konkrétne sadne mne a k čomu sa naopak, tak skoro neprikloním. Zrazu bola zo mňa jedna ochotná svedomitá študentka, ktorá každý deň spravila pre seba niečo, čo ju posúvalo o krôčik bližšie k úspechu.
Rebecca Siposováštudentka
Tvoja filozofia sa mi veľmi páči, naozaj, nepreháňam. Milujem využívať "mŕtvy čas", keďže mám rada, keď sa dejú veci efektívne, prakticky. Počúvať podcasty pri cestovaní, behaní, varení, a pri počúvaní vo vlaku ešte aj háčkujem :D. Páči sa mi, že to má hlavu a pätu, že to máš overené, že si uvedomuješ, že treba mať SMART ciele. Je to super! A dá sa to využiť aj na iné oblasti v živote - napr. športovanie 🙂 alebo učenie iných vecí/predmetov.
Monika Roncováštudentka
Vo veľkom to kvitujem, je to najlepší spôsob ako aj tých najlenivejších dokopať k zdokononaľovaniu, učeniu sa, tým že oni sami si povedia, kedy čo a ako.
Lujza Mária Javorkováštudentka
Konečne som si uvedomila, že sa môžem učiť jazyky všade, dovtedy som si myslela, že na to proste nemám čas. Tvoj plán ma donútil nájsť si aj pár iných zdrojov a našla som si pár vecí, ktoré ma fakt bavia. Myslím, že za iných okolností by som sa k tomu sama nedokopala.
Lucia Matuškováštudentka
Všetky info by som označil za prínosné, doteraz som poznal len "klasické" metódy učenia, vôbec som nemyslel na rôzne aplikácie a spôsoby... 🙂 No najmä sa mi páčilo to, že si nás presvedčila, že všetci mame čas a že trápne výhovorky typu nemám kedy neplatia 🙂
Stanislav Kupec
Páčilo sa mi, ako podávaš informácie, naozaj sa vyznáš v tom, o čom nám prednášaš. Prednáška bola veľmi motivujúca a konečne ma niekto ubezpečil o tom, že pracovať s viacerými jazykmi a mať ich na dobrej úrovni sa naozaj dá.
Klaudia Gagováštudentka
Najviac sa mi páčilo, že si na vlastnom príklade ilustrovala, že sa dá cvičiť ústny prejav a konverzácia, aj keď človek nežije v danej krajine. Je veľmi presvedčivé, keď ukážeš svojim plynulým prejavom, že samoštúdium jazyka nie je iba idealistická predstava, ale že to naozaj ide a môže to zvládnuť každý!
Barbara ĎurčováFilozofická fakulta UK
O prednáške som sa dozvedela v ten deň a premýšľala som, či pôjdem. Rozhodla som sa ísť domov a na polceste na autobus som si povedala, že ma to vlastne zaujíma, tak som sa otočila a vrátila do školy a išla na prednášku. Po prednáške som si vravela, že to bolo najlepšie rozhodnutie za poslednú dobu, išla som z nej celá nabudená, dostala som chuť venovať sa viac angličtine, stiahla som si podcasty aj anki, lebo ma to najviac zaujalo a ani jedno z toho som predtým nepoznala.
Nikoleta Trencsíkováštudentka
Som šťastná, že som sa chopila tejto šance. Moja angličtina sa zlepšila a všimla si to aj moja mama, keď som sa s ňou rozprávala. Lydka je naozaj skvelá mentorka. Do svojej práce vkladá celé srdce a k účastníkom sa správa ako k priateľom. Jej kontakt so skupinou bol veľmi osobný a veľmi sa mi páčil. Odporúčam.
Lucia Gáborováučiteľka
S kurzom som veľmi spokojná a okamžite ma nadchol. Metódy, ktoré som sa naučila, sú zaujímavé a šité na mieru mojim potrebám a záľubám. Vďaka nim je učenie zábavou a využijem ich aj v budúcnosti pre španielčinu. Moja angličtina sa viditeľne zlepšila. Tento kurz odporúčam aj ostatným učiteľom, lebo ide o efektívny a zábavný spôsob, ako postúpiť vo svojom profesionálnom rozvoji a získať poznatky použiteľné pri učení angličtiny na školách. Som nesmierne rada, že som sa kurzu zúčastnila, bol naozaj skvelý.
Renáta Stachurováučiteľka
Na hodinách v škole učíme to, čo od nás chcú učitelia. V rámci mentoringu sa zlepšujem v tom, čo ja sama považujem za dôležité a takým spôsobom, aký je pre mňa najvhodnejší.
Soňa Urcikánováštudentka
Mám dvojjazyčnú tlačenú knihu a k nej audio. Vypočujem si ju po anglicky, prečítam, podčiarknem neznáme výrazy, hľadám ich významy, prečítam si to po slovensky, opäť počúvam ten istý text a opakujem vety. Až potom idem na ďalší text. Pokrok je, že aj keď je tam aj viac neznámych výrazov, chápem celkový význam, niečo už pri vypočutí, niečo až po prečítaní anglického textu. Niektoré vety sa mi potom vybavia v hlave "len tak", keď vôbec s angličtinou nepracujem 🙂
Věra Chudá
Po absolvovaní kurzu pre učiteľov sa znova dokážem postaviť pred svojich žiakov a sebaisto rozprávať a vysvetľovať gramatiku a slovnú zásobu. Vrátil sa mi cit pre angličtinu a oživila sa mi pasívna slovná zásoba. Lydkine myšlienky o učení sa jazykov sa mi veľmi páčia a musím uznať, že naozaj fungujú.
Marcela Scholzováučiteľka
Uvedomila som si, že som celé tie roky k učeniu angličtiny pristupovala nesprávne. Vždy som sa strácala, lebo som si v učení nevedela nájsť systém. Vďaka kurzu som znovu našla stratenú motiváciu a angličtina sa stala mojou vášňou a prirodzenou súčasťou môjho života. Učenie už nie je povinnosť ale forma relaxu. Vďaka kurzu som sebaistejšia a viem, že rozprávanie už nebude takým strašiakom ako predtým. Lýdia je úžasná mentorka, ale aj človek, a jej nadšenie je nákazlivé. Každý, kto sa učí jazyk, by si ju mal vziať za vzor.
Eva Škrobákováučiteľka
Najväčšiu radosť mám z toho, že vo mne mentoring prebudil dávno stratenú vášeň pre nemčinu a obnovil môj každodenný kontakt s jazykom. Toto je niečo, za čo ti som naozaj vďačná :). Nemčina sa stala súčasťou môjho každodenného života. Je to úplne skvelý pocit a vďaka mentoringu sa mi taktiež podarilo odbúrať strach z rozprávania. Predtým som nerozprávala takmer vôbec, a keď, tak som sa veľmi bála chýb. Teraz? Teraz keď rozprávam po nemecky hlava nehlava hovorím čo ma napadne, bez ohľadu na to, či to bude gramaticky perfektne alebo nie. Dôležité je, že poviem to, čo chcem. A to je to zlepšenie, ktoré by som bez jazykového mentoringu nedosiahla.
Lucia Piterkováštudentka
Keď som zistila, že existuje toľko spôsobov, ako sa učiť po anglicky, cítila som sa ako Alica v krajine zázrakov a čudovala som sa, ako je možné, že ich nepoznám. Rozšírila som si slovnú zásobu a uvedomila som si, aké dôležité sú frazeologizmy v každodennom prejave. Manžel sa ma často pýta, ako sa niečo povie po anglicky a po prvý raz v živote mu dokážem odpovedať. Lýdia bola s nami neustále v kontakte a vždy nás povzbudzovala svojím pozitívnym prístupom.
Mária Harčárováučiteľka
Najdôležitejšie je asi to, že som si uvedomila, aké problémy mám s rozprávaním, ale aj to, že sú na tom podobne aj iní. Rozhodla som sa s tým niečo urobiť. Musím kvôli tomu prekračovať moju komfortnú zónu, ale motivuje ma ten výsledok. Chcem to zmeniť! 🙂
Ester Fáborováštudentka
Tri týždne si oživujem francúzštinu podľa mentoringových pravidiel a už vidím posun. Zo začiatku sa mi plietla s angličtinou, ale už ide do popredia. Učím angličtinu dysgrafické deti a začala som o svojom učení písať aj na svoj blog, aby aj ony videli, že učenie nie je len nutné zlo, ale môže byť aj zábava a radosť a tým chcem motiváciu posúvať ďalej.
Stanislava Vrbováučiteľka
Páčilo sa mi, že si hovorila presne o tých ťažkostiach, ktoré s jazykom mám a ponúkla si konkrétne riešenia.
Veronika Hricováštudentka
Ak strácaš nádej a s tým aj silu učiť sa, seminár Ti pomôže dostať sa na križovatku metód, kde si môžeš sám zvoliť smer a rýchlosť, aká Ti vyhovuje. A tým opäť získaš nádej, že nie si na konci cesty, ale len na rázcestí.
Henrieta Valková
Prihlásiť sa do tohto kurzu sa jednoznačne oplatilo a urobila by som to znova! Lydka je výnimočná a trpezlivá osoba a som vďačná, že som ju mohla sledovať na webinároch a videách.
Beáta Fodorováučiteľka
Podarilo sa mi prekonať blok, rozprávam plynulejšie a rada. Zmenila som svoj postoj k nemčine - chcem sa ňou pochváliť a nie sa skrývať za ostatných. Prestala som sa spoliehať na to, že po anglicky sa predsa dohovorím s každým. Znovu som objavila stratenú lásku k nemčine.
Katarína Václavikováštudentka
Skôr či neskôr každý pochopí, že na naučenie sa cudzieho jazyka mu žiadna škola stačiť nebude a musí sa do toho pustiť sám. Tento seminár je perfektným štartom. Dozviete sa ako sa zorientovať medzi všetkými možnosťami samoštúdia, ktoré sú v dnešnej dobe dostupné.
Andrea Kramárová
Uvedomila som si, že bez intenzívneho venovania sa učeniu jazyka nie je možné dosiahnuť pokrok a že na to, aby som mala výdrž venovať sa jazyku intenzívne, je nevyhnutné, aby som sa mu venovala spôsobom, ktorý ma bude baviť. Investícia do tohto seminára sa oplatí, pretože každý si z neho odnesie také množstvo kvalitných poznatkov a informácií, ktorách hodnota mnohonásobne prevyšuje cenu seminára.
Jitka Mikušová
Najviac ma baví počúvanie podcastov, TEDx a sledovanie seriálov… počúvaním zisťujem, že začínam zachytávať aj slová, ktorým som doposiaľ nerozumela. Samozrejme, robím si goldlist, taktiež ma baví čítať bilingválnu knihu a počúvať audioknihu a popritom si po odseku dám stopku na audioknihe. A začínam so shadowingom! ...a takto dookola, a veľmi ma to baví! 🙂
Andrea Pitvorová