Aplikácia Snipd: Zapisujte si slovíčka z podcastov (aj bez dotknutia sa telefónu!)

Aplikácia Snipd: Zapisujte si slovíčka z podcastov.

Appka Snipd podľa mňa znamená revolúciu v učení sa angličtiny pomocou podcastov. Prečo? Okrem bežných funkcií (spomalenie/zrýchlenie prehrávania, vyhľadávanie podcastov alebo ich ukladanie medzi obľúbené), totiž používa pokročilú umelú inteligenciu, vďaka ktorej poskytuje úžasné funkcie navyše.

Môžete si napríklad dať vygenerovať prepis epizódy priamo pri jej počúvaní, vyhľadávať slovíčka bez listovania v slovníku a ukladať si najzaujímavejšie myšlienky z podcastov. Ak chcete z učenia sa angličtiny prostredníctvom podcastov vyťažiť čo najviac, rozhodne vám Snipd odporúčam! 

Aplikácia Snipd v mobile

Čítajte aj:  Ako začať rozumieť cudziemu jazyku? Skúste podcasty!

Aplikácia Snipd – učte sa angličtinu z podcastov ešte efektívnejšie

O tom, že podcasty sú skvelým spôsobom na učenie sa jazykov, hovorím v Jazykovom mentoringu pravidelne. Úprimne, je to moja najobľúbenejšia metóda na zlepšenie porozumenia

Pokyny na stiahnutie: Aplikáciu Snipd si  môžete bezplatne nainštalovať cez Google Play alebo App Store

Je super, že hoci niektoré podcastové aplikácie neboli vyvinuté prioritne na učenie sa jazyka, môžu nám pri tejto činnosti pomôcť. A ešte ako! Aplikácia Snipd s integrovanou umelou inteligenciou prináša hneď niekoľko úžasných funkcií, s ktorými bude vaše učenie ešte efektívnejšie: 

#1 Prečítajte si zhrnutie epizódy

Hľadáte podcast na konkrétnu tému? Alebo ste ho už našli a chcete rýchlo zistiť, o čo v ňom ide? Prečítajte si v Snipd zhrnutie epizódy vygenerované umelou inteligenciou. Je to skvelý spôsob, ako získať rýchly, ale komplexný dojem z rozhovoru.

Zhrnutie epizódy podcastu v Snipd
Kapitoly podcastu v Snipd

#2 Prejdite na kapitolu podcastu, ktorú chcete počúvať

Ďalšia super funkcia Snipd, ktorá v iných appkách na podcasty nie je bežná. Umelá inteligencia vygeneruje z podcastu kapitoly, ktoré vám umožnia preskočiť menej zaujímavé časti epizódy a prejsť k tým, ktoré vás zaujímajú najviac. Cez kapitoly zároveň dokážete aj v dlhšom podcaste veľmi jednoducho nájsť myšlienky, ktoré vás zaujali.

#3 Čítajte transkript podcastu pri jeho počúvaní

S appkou Snipd máte k akémukoľvek podcastu k dispozícii transkript, čo je fakt mega vec! Ak podcastu úplne nerozumiete, môžete ho počúvať a zároveň čítať jeho prepis. Vďaka tomu sa nemusíte obmedzovať len na podcasty, ktoré majú transkript (ktorých nie je tak veľa), ale vaše možnosti sú OVEĽA širšie. 

Učenie sa jazyka s transkriptom funguje podobne, ako keď si pri pozeraní seriálu pustíte titulky v rovnakom jazyku. Budete zároveň čítať i počúvať – teda vnímať jazyk dvoma zmyslami naraz, čo je fantastický spôsob učenia sa jazykov. 

Čítajte aj: Pozerať seriály s titulkami alebo bez?

#4 Vyhľadajte si slovíčko z prepisu podcastu

Ďalšia parádna funkcia: Priamo z prepisu podcastu si môžete vyhľadávať slovíčka, ktoré nepoznáte. A to aj počas počúvania! Ako na to? Vyberte akékoľvek slovo v prepise, podržte na ňom prst, zvoľte funkciu vyhľadať a otvorí sa vám aplikácia slovníka v telefóne 

Význam akéhokoľvek slovíčka sa tak dozviete prakticky okamžite. Nemusíte ani zastaviť epizódu alebo otvárať nejakú ďalšiu aplikáciu na vyhľadávanie slovíčok. Škoda len, že nedokáže prekladať rovno celé frázy a vety, ale verím, že aj túto funkciu vývojári časom zapracujú. 

#5 Ukladajte si zaujímavé frázy bez písania

A toto je naozaj nevídaná fičúra. 😉 Ak počúvate podcasty pre jazykové účely, často si potrebujete robiť poznámky. Appka Snipd to ale urobí za vás. 

Ak ste počuli slovíčko alebo frázu, ktoré vás zaujali, priamo počas počúvania alebo v transkripte podcastu danú časť označíte cez veľké tlačidlo „create snip”. Aplikácia pochopí, aká je hlavná myšlienka, ktorú chcete zachytiť a uloží 1 minútu podcastu tak, aby vám dala dostatočný kontext. 

Snip sa uloží do knižnice s prepisom, zhrnutím a názvom generovaným umelou inteligenciou. Takéto snipy potom môžete:

  • upravovať – aplikácia automaticky uloží 1-minútovú ukážku, ktorú si môžete skrátiť na jednu vetu alebo frázu, 
  • pridávať k nim vlastné poznámky, 
  • zdieľať s priateľmi prostredníctvom sociálnych sietí alebo priamo v appke Snipd, 
  • exportovať vo forme videa alebo textu do poznámkových aplikácií, ako sú Notion, Readwise či Obsidian a ďalej s nimi pracovať. 

Práca so snipmi je jednoduchá a ušetrí vám čas, ktorý by ste inak strávili zdĺhavým prepisovaním a triedením citátov z podcastov. Navyše vám umožní uchovávať všetky dôležité poznámky na jednom mieste bez toho, aby ste preskakovali z aplikácie do aplikácie. Jediná nevýhoda je, že všetky tieto funkcie fungujú (zatiaľ) len v angličtine. Prostredníctvom appky si síce môžete vypočuť aj slovenský podcast, ale transkript a snipovanie funguje len pre anglický jazyk. Nie náhodou patrí Snipd medzi aplikácie na učenie sa jazykov, ktoré často odporúčame aj účastníkom našich kurzov.

Zapisujte si v Snipd slovíčka bez dotknutia sa telefónu

Ak práve nemáte mobil v ruke (napríklad vysávate, umývate okná, venčíte psa…), a počúvate cez bluetooth slúchadlá, môžete si zapisovať slovíčka aj bez toho, aby ste sa dotkli obrazovky. Stačí dvakrát ťuknúť na tlačidlo slúchadiel. Aplikácia pochopí, že ste si chceli uložiť snip a urobí to za vás. 

A čo je paráda, snipovať môžete dokonca aj pri šoférovaní. Snipd bez problémov integrujete so svojou navigačnou aplikáciou a frázu si uložíte jediným rýchlym ťuknutím cez dotykovú obrazovku na prístrojovej doske auta! 

Môj tip: Chcete vedieť, ako používam aplikáciu Snipd ja? Pravidelne počúvam podcasty napríklad pri cvičení v posilke. Keď ma niečo zaujme, dvakrát ťuknem na slúchadlá. Vytvorím si tak snipy, ktoré si raz do týždňa pretriedim. Využívam to pre uchovanie zaujímavých myšlienok, ktoré odzneli v podcastoch, ale princíp je rovnaký aj pre vás, ak budete cez Snipd ukladať jazykovo zaujímavé výrazy či vety. 

S touto appkou už skrátka nemôžete mať výhovorky, prečo učenie nezačleniť do svojho života! Je rýchla, jednoduchá, intuitívna a hlavne, pomôže vám zlepšiť sa v angličtine naozaj zábavným spôsobom.

Chcete vidieť, ako appka funguje?  Pozrite si krátke video, ako sa používa: 

Tipy na jednoduché podcasty pre začiatočníkov

Podcasty sú naozaj fantastickým spôsobom na učenie a precvičovanie angličtiny. Zlepšíte si porozumenie anglickému jazyku a rozšírite si slovnú zásobu. Ako vidíte, appka Snipd tento zážitok ešte zlepšuje. 

Chcete vedieť, kde nájdete jednoduché podcasty pre začiatočníkov? Pripravili sme pre vás e-book Tipy na jednoduché podcasty v cudzích jazykoch. Nájdete v ňom zoznam začiatočníckych podcastov v angličtine, nemčine, španielčine, francúzštine, ruštine, taliančine a portugalčine. V e-booku nájdete aj stručný návod na našu obľúbenú podcastovú appku Pocket Casts a dozviete sa, ako si stiahnuť podcasty do mobilu, aby ste mohli počúvať aj offline na cestách.

Náš e-book si môžete stiahnuť úplne zadarmo. Stačí, ak zadáte svoju e-mailovú adresu vo formulári nižšie. 

Tagy:

Podobné články

0 Komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bezplatný Webinár

Ako sa naučiť cudzí jazyk z pohodlia domova zábavnou formou bez bifľovania, jazykovky alebo vycestovania do zahraničia.

Lýdia Machová