Pocket cast: Tisíce podcastov v cudzom jazyku, zadarmo vo vašom mobile

Pocket Casts titulna fotografia

Aj keď naň na hodinách angličtiny či nemčiny v škole niekedy nevyšiel čas, práve počúvanie je jednou z najdôležitejších aktivít, ktorá vám zabezpečí veľa kontaktu s cudzím jazykom.

Nielenže sa vďaka počúvaniu bude zlepšovať vaša výslovnosť, zároveň je skvelým zdrojom novej slovnej zásoby a bránou k živému jazyku, ako ho používajú rodení hovoriaci. A v neposlednom rade ide o mimoriadne príjemnú a zábavnú činnosť.

Teraz však nehovoríme o nahrávkach, ktoré ste mali napríklad k učebnici a krok za krokom nasledovali naplánované lekcie. Pozývame vás do sveta podcastov. Podcasty sú kratšie alebo dlhšie audioblogy, ktoré si vďaka šikovným aplikáciám môžete vypočuť kdekoľvek a kedykoľvek. A dajú sa perfekte využiť aj na učenie sa cudzieho jazyka.

Pre koho sú podcasty vhodné?

 • Pre začiatočníkov i pokročilých: Ak s jazykom ešte len začínate, siahnite po podcaste, ktorý je prispôsobený začiatočníckej úrovni. Mnohé dokonca obsahujú rady a tipy na učenie sa vami zvoleného jazyka. Ak už ste v jazyku pokročilejší, nejestvuje snáď žiadne obmedzenie. Pokojne sa môžete započúvať do vysielania, ktoré je určené rodeným hovoriacim v danom jazyku. Ak sa práve učíte nemčinu, pozrite si naše tipy na podcasty pre začiatočníkov aj pokročilejších.
 • Široký výber tém: Snáď nie je oblasť, na ktorú by ste nenašli zaujímavý podcast. Určite si nájdete tému, ktorá bude zaujímať práve vás. Najväčšia ponuka podcastov je v anglickom jazyku, ale široký výber nájdete aj v iných jazykoch s väčším počtom poslucháčov.
 • Na vyplnenie “hluchých” časov: Aj vám sa už stalo, že ste uviazli v dlhom rade, alebo ste mali pred sebou dlhšiu cestu, alebo ste zistili, že práve teraz by ste mali pár minút na jazyk, no žiadne učebné materiály so sebou? Potom i pre vás môžu byť podcasty pravou voľbou. Môžete si ich stiahnuť vopred do mobilu a započúvať sa aj offline, kedykoľvek vám to bude vyhovovať.
 • Plnohodnotná súčasť učebného plánu: Taktiež nemusíte nič nechávať na náhodu a môžete spraviť z počúvania podcastov pravidelnú aktivitu. Mnohé podcasty majú desiatky epizód a pribúdajú nové, takže budete mať postarané o neustály prísun nového materiálu. Spojte príjemné s užitočným a využite podcasty na takzvaný “príposluch” napríklad pri varení alebo upratovaní, alebo si ku kratším epizódam sadnite na miesto, kde vás nikto nebude vyrušovať a pustite sa do koncentrovaného počúvania.
 • Prísun novej slovnej zásoby: Vďaka podcastom už nikdy nebudete mať núdzu o nové výrazy do Goldlistu, ANKI alebo na papierové kartičky. Ak sa budete pravidelne vracať k zvolenému podcastu, nielen že si budete postupne opakovať slovnú zásobu, s ktorou ste sa stretli už predtým, ale nepochybne bude pribúdať ďalšia.
 • Témy na rozhovor: Občas to na konverzácii môže viaznuť, ale keď si pred dohodnutým konverzačným stretnutím vypočujete zaujímavú epizódu, môže ísť o skvelú tému na prelomenie ľadov či hlavnú tému na celý rozhovor. Môžete sa s partnerom na jazykový tandem vždy dohodnúť, ktorý podcast a epizódu si vypočujete.

Pocket Casts – jedna aplikácia za všetky

Aj vy sa teraz pýtate, ako dostanete tie skvelé podcasty do svojho mobilu, aby ste si ich mohli zaradiť do učebného programu? Stiahnite si náš podrobný návod na používanie tejto šikovnej aplikácie. Po krátkom úvodnom nastavení sa už i vy budete môcť v priebehu niekoľkých minút pustiť do počúvania. A to hneď v niekoľkých jazykoch.

Pocket Casts ilustracny obrazok

Čo všetko sa v ebooku o aplikácii Pocket Casts dozviete:

 • Aké výhody so sebou prináša počúvanie podcastov pre študentov cudzích jazykov?
 • Prehľadný návod na stiahnutie a nastavenie aplikácie Pocket Casts vo vašom mobile.
 • Tri jednoduché kroky na rýchlu orientáciu v aplikácii.
 • Najdôležitejšie faktory pri výbere vhodných podcastov.
 • Ako si nájsť podcasty aj na iné jazyky ako angličtinu.
 • Konkrétne tipy na podcasty v jazykoch, ktoré sa najčastejšie učia naši študenti.
PocketCasts_banner na blog

Vyplňte svoje meno a mailovú adresu a my vám pošleme mail s odkazom na stiahnutie ebooku s podrobným návodom na používanie aplikácie Pocket Casts.

Pustite sa do počúvania ešte dnes a vďaka podcastom si zabezpečíte množstvo kontaktu s cudzím jazykom. Vďaka zlepšeniu v počúvaní uvidíte, ako sa zároveň zvýši aj úroveň vašich ostatných jazykových zručností.

08/2020


Páči sa vám tento blogový článok a chcete získať množstvo ďalších skvelých tipov, ako si vďaka počúvaniu výrazne zlepšiť porozumenie v cudzom jazyku? Prihláste sa na odber našej série 3 videí špeciálne o počúvaní a spravte z počúvania nahrávok v cudzom jazyku svoju novú závislosť!


Tagy:

Podobné články

0 Komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bezplatný Webinár

Ako sa naučiť cudzí jazyk z pohodlia domova zábavnou formou bez bifľovania, jazykovky alebo vycestovania do zahraničia.

Lýdia Machová