VIDEO: Ako aktívne využiť novú slovnú zásobu?

ako vyuzit naucenu slovnu zasobu v praxi

Učíte sa novú slovnú zásobu metódou Goldlist alebo cez aplikáciu, no problém je, že ich neviete využiť? Točíte v konverzáciách stále tie isté slovíčka dokola a tie nové ostávajú pasívne? V tomto videu vám poradím, čo môžete spraviť, aby ste si slovíčka zaktivizovali a reálne ich začali aj používať v praxi. Lebo to je to, čo sa v skutočnosti ráta, no nie?

Ak ste videli náš videokurz, už viete, že pri budovaní slovnej zásoby nie je najťažšie si slovíčka vypísať, ale pretaviť ich do aktívnej slovnej zásoby a vedieť ich použiť pri rozprávaní. Poradím vám, ako môžete začať používať aktívne aj novú slovnú zásobu. 

Čítajte aj: Metóda Goldlist: Ako sa naučiť slovíčka a navždy si ich zapamätať? 

Precvičte si slovnú zásobu v konverzáciách

Ak navštevujete lekcie cudzieho jazyka s učiteľom, pošlite mu 5 – 10 nových výrazov vopred. Čerpať ich môžete zo seriálov, z podcastov alebo akýchkoľvek iných zdrojov. Poproste lektora, aby sa vás v konverzáciách spýtal niečo, čo s týmito výrazmi súvisí, aby ste ich museli aktívne použiť. Určite s tým nebude mať problém. 

V prípade, že máte konverzácie s partnerom z Akadémie, s kolegom alebo s niekým iným, kto nie je učiteľom, povedzte si, ktorých 5 slov sa pokúsite v rozhovore prirodzene používať. Táto úloha je dosť náročná, pretože sa musíte sústrediť nielen na jazyk, ale aj na spájanie slov a samotný obsah. Takže nebuďte na seba veľmi prísni.

Ak sa vám tento spôsob nedarí aplikovať, môžete si ho ešte zjednodušiť. Na začiatku alebo na konci hodiny povedzte svojmu konverzačnému partnerovi 5 viet, v ktorých jednotlivé slovíčka použijete. Partner bude na vety reagovať, prípadne vám bude klásť otázky tak, aby ste slovíčko použili v odpovedi. 

Takýmto spôsobom sa prinútite, aby ste slová využili v praxi. Potom už bude pre vás oveľa jednoduchšie využiť ich pri rozprávaní v budúcnosti.

Pozrite si aj: VIDEO: 6 zásad pre dlhodobé zapamätávanie slovíčok

Zaregistrujte sa na webinár a objavte 3 skvelé metódy na učenie sa jazyka, ktoré môžete okamžite zaviesť do praxe.

Tagy:

Podobné články

0 Komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bezplatný Webinár

Ako sa naučiť cudzí jazyk z pohodlia domova zábavnou formou bez bifľovania, jazykovky alebo vycestovania do zahraničia.

Lýdia Machová