Podcast Silná káva: Nemáte talent na jazyky? Nevadí!

Podcast Silna kava s Lydia Machova titulna foto

Andrej Hrabovský je jeden zo spokojných klientov Jazykového mentoringu a zhodou okolností robí aj podcast Silná káva, v ktorom spovedá slovenské podnikateľky, podnikateľov a iné osobnosti. A nedávno som sa jeho hostkou stala aj ja! 

Veľmi som si nahrávanie tohto podcastu užila, Andrej mi kládol super otázky a verím, že budú zaujímavé aj pre vás. Bavili sme sa nielen o podnikaní, ale, samozrejme, prišla reč aj na jazyky a ako sa ich efektívne učiť. Prajem príjemné počúvanie!

Aké témy sme rozobrali?

  • Aký je kľúč k úspechu v podnikaní? A v učení sa jazykov?
  • Ako sa jazyky učia polygloti a v čom sa ich učenie líši od toho, ako sa učia bežní ľudia?
  • Prečo by sme mali prevziať zodpovednosť za svoje učenie?
  • Čo robiť, ak nemáte talent na jazyky?
  • Ako sa zbaviť prekliatia s názvom „večný začiatočník“?
  • Prečo som svoje podnikanie začala offline, hoci som už vtedy vedela, že nakoniec budem podnikať na internete?
  • Čo mi v začiatkoch podnikania pomohlo úplne najviac?
  • Ktorý moment bol pre mňa v podnikaní najťažší?

Za polhodinku sme toho stihli naozaj dosť, takže či už sa učíte jazyk, alebo rozbiehate vlastné podnikanie (v oboch prípadoch držím palce!), určite si v podcaste nájdete niečo pre seba. A dajte vedieť v komentári, ako sa vám páčil!

Neviem ako vy, ale ja podcasty absolútne milujem! Nielen preto, že sa z nich vždy niečo nové dozviem, ale aj ako úžasnú metódu na učenie sa jazyka. Ak teda podcasty bavia aj vás a chceli by ste si RAPÍDNE zlepšiť porozumenie v angličtine, nemčine či inom jazyku, prihláste sa na odber mojich 3 videí, v ktorých hovorím o podcastoch, ale aj o ďalších metódach na zlepšenie porozumenia.

Páči sa vám tento blogový článok a chcete získať množstvo ďalších skvelých tipov, ako si vďaka počúvaniu výrazne zlepšiť porozumenie v cudzom jazyku? Prihláste sa na odber našej série 3 videí špeciálne o počúvaní a spravte z počúvania nahrávok v cudzom jazyku svoju novú závislosť!

3 videá zdarma mobil
Lýdia Machová

Lýdia Machová

Jazyková mentorka a tlmočníčka
Som polyglotka, jazyková mentorka, tlmočníčka a autorka tejto stránky. Ako samouk som sa naučila 9 jazykov, 7 z nich si udržiavam na plynulej úrovni a každé dva roky sa učím nový. Som presvedčená, že jazyk sa dokáže naučiť ktokoľvek, bez ohľadu na talent, vek či iné danosti – ak vie, ako na to. V rámci Jazykového mentoringu ponúkam ľuďom kompletný návod na to, ako sa môžu akýkoľvek jazyk naučiť na dobrej úrovni, za pomoci jednoduchých, často úplne bezplatných materiálov na internete a v kníhkupectvách.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov