Kde môžem pozerať seriály zadarmo?

serialy zadarmo v cudzom jazyko

Pozeranie seriálov je skvelá a zábavná metóda na zlepšenie porozumenia v cudzom jazyku. Hlavne ak ste si už aj tak obľúbili pozeranie seriálov vo svojom materinskom jazyku. Keďže majú veľa epizód a často aj veľa sérií, veľmi ľahko dodržíte jeden zo štyroch pilierov Jazykového mentoringu – veľa kontaktu. Dnes vám bližšie ukážeme, kde hľadať seriály (aj) zadarmo a uvedieme niekoľko tipov na konkrétne seriály na učenie sa cudzích jazykov.

Pirátske stránky na seriály zadarmo?

Na začiatok vás hneď chceme upozorniť na pirátske stránky, ktoré síce ponúkajú obsah zadarmo, no ak nie ste skúsený internetový pirát, ľahko si počítač nainfikujete vírusom. Okrem toho tieto stránky majú mätúce používateľské rozhranie, častokrát nefunkčné odkazy, a kým sa cez všetky reklamy a vyskakovacie okná doklikáte k vášmu seriálu, aj zabudnete, čo ste vlastne chceli pozerať. Navyše, aj keď sú takéto stránky ľahko dostupné, treba si uvedomiť, že takýmto sledovaním seriálov a filmov porušujeme autorské práva a podporujeme krádež: na týchto stránkach sú v podstate ukradnuté umelecké diela, a ich tvorcovia nemajú z nášho sledovania absolútne nič. 

Preto, ak sa tomu dá vyhnúť, využívajte radšej oficiálne streamovacie stránky, alebo stránky televízií, ktoré často ponúkajú aj obsah zadarmo. Je to legálne, etické, bezpečné, a ako uvidíte v tomto článku, aj veľmi jednoduché. 

anglicke serialy zadarmo

Angličtina

Ororo.tv  

Skvelá stránka na učenie sa jazykov cez seriály. Ako sami tvrdia, účelom tejto stránky je učenie cudzích jazykov pomocou rôznych audiovizuálnych materiálov. Treba sa na nej zadarmo zaregistrovať, a potom môžete pozerať polhodinu denne zadarmo. Ak chcete pozerať dlhšie, ponúkajú aj predplatné.

K seriálom sú titulky vo viacerých jazykoch a má skvelú vychytávku, že keď nerozumiete nejakému slovu, môžete prejsť myškou na to slovo a ukáže vám preklad alebo výklad zo slovníka, a pritom nemusíte seriál sami stopnúť. Šikovné, nie? 

Ororo má celkom slušnú zásobu seriálov. Moje najobľúbenejšie sú This Is Us a Victoria. Osobne na ňom sledujem seriály skoro každý deň. Zaplatila som si aj poplatok za neobmedzené sledovanie, v akcii to ponúkajú za 16 eur na pol roka (normálne 16 eur na tri mesiace, ale majú viac variánt predplatného). Podobné akcie sa často opakujú, stačí si vystriehnuť správny čas.

nemecke serialy zadarmo

Nemčina

V Nemecku berú autorské práva veľmi vážne. Preto sa často stane, že po spustení videa sa vám ukáže iba informácia: „Z právnych dôvodov si tento príspevok môžete pozrieť len v Nemecku.“ A aj keď je síce ťažšie nájsť kvalitný obsah v nemčine, nie je to nemožné

V niektorých prípadoch viete geoblokáciu obísť kvalitnou VPN službou. Používanie samotnej VPN služby síce zakázané nie je, no to, na čo ju budete používať, už zakázané byť môže. Preto sa najprv určite informujte. Zdroje, ktoré nižšie uvádzame, si môžete pozrieť z našich končín bez nutnosti používania takýchto služieb.

ARD Mediathek

Na stránkach nemeckej televízie ARD nájdete filmy seriály a dokumenty, väčšinou aj s nemeckými titulkami. Nevzdávajte sa, ak práve ten program, čo ste si vyhliadli, nie je vo vašej krajine dostupný. Stále sa dá nájsť dostatok seriálov a filmov, ktoré si môžete pozrieť.

ZDF  

ZDF alebo Zweites Deutsches Fernsehen je nemecká televízna stanica. Po kliknutí na odkaz sa dostanete priamo do časti, kde si vyberáte spomedzi nemeckých seriálov a filmov. Nie všetky sú dostupné aj u nás, no je si z čoho vyberať. Veľmi užitočné sú aj titulky, ktoré si môžete zapnúť v pravom dolnom rohu pri prehrávaní videa. 

Okrem rôznych seriálov z nemeckej produkcie tam nájdete napríklad aj filmy podľa Rosamunde Pilcherovej a Ingy Lindströmovej, keďže ich produkovala práve nemecká stanica ZDF.

Arte

Arte je európsky kultúrny kanál financovaný z nemeckých a francúzskych koncesionárskych poplatkov, preto je obsah na stránke vo väčšine (aspoň) dvojjazyčný. Nie vždy sú však pre nemeckú verziu dostupné aj nemecké titulky. Rovnako ako v predošlých dvoch tipoch, aj pre túto stránku platí, že budete obmedzení geoblokáciou. Nie všetky ponúkané seriály si budete môcť prehrať. Stačí však trošku poskúšať a určite nájdete niečo, čo vám bude vyhovovať a bude to dostupné aj u nás. 

TVNOW (RTL) 

TVNOW je služba súkromnej nemeckej stanice RTL. Stále platí, že nie všetky dostupné tituly si viete pozrieť aj z inej krajiny ako Nemecko. Táto služba funguje na základe predplatného. Vo „Free“ verzii môžete pozerať len veľmi obmedzené množstvo. Väčšinou iba sem-tam nejaký jeden alebo dva diely z jednej série, čo ešte v kombinácii s geoblokáciou veľmi zužuje výber. Ostatné diely a seriály sú zahrnuté v balíčku „Premium“, ktorý stojí 4,99 eur mesačne. 

Čo je však skvelé, prvých tridsať dní po aktivovaní „Premium“ predplatného nič neplatíte. Službu si môžete vyskúšať, a ak vám nebude vyhovovať, jednoducho ju včas zrušíte.

Predtým, než si zaplatíte, si najprv pozrite, čo sa dá pozerať aj z vašej krajiny. (Ak však nenájdete žiaden diel prístupný zadarmo, nemáte si to, bohužiaľ, ako dopredu overiť.) Z našich zemepisných šírok sa dá pozerať napríklad nemecká klasika z prostredia diaľničnej polície „Alarm für Cobra 11“, známe nemecké telenovely „Gute Zeiten, schlechte Zeiten“, „Alles was zählt“ a „Unter uns“, krimiseriál „Der Clown“, seriál o učiteľovi s nekonvenčnými metódami „Der Lehrer“, vtipný seriál z lekárskeho prostredia „Doctor’s Diary“, alebo z právnického prostredia „Jenny – echt gerecht“

Okrem nemeckých originálov tam nájdete aj niekoľko po nemecky nadabovaných zahraničných seriálov – napríklad „Ally McBeal“, „Malcolm in the Middle“ alebo „Light as a Feather“.

francuzske serialy zadarmo

Francúzština

TV5Monde

Na stránke televíznej stanice TV5Monde toho nájdete naozaj veľa. Je to jedna z najdostupnejších globálnych televízií, čiže s geoblokáciou by ste v tomto prípade problém mať nemali.

Nájdete tam seriály a filmy vo francúzštine, no bohužiaľ nie pre všetky sú dostupné aj francúzske titulky. Okrem toho si určite prezrite aj sekciu „Documentaires“, kde nájdete množstvo zaujímavých dokumentárnych filmov z prostredia frankofónnej kultúry.

Stránka TV5Monde má aj jednu celú sekciu venovanú ľudom, čo sa učia po francúzsky. Môžete pozerať videá, čítať články, hrať sa rôzne jazykové hry alebo si otestovať svoje vedomosti. V časti „Apprendre“ si dokonca viete vybrať materiály podľa jazykovej úrovne.

Arte

Arte je európsky kultúrny kanál, financovaný z nemeckých a francúzskych koncesionárskych poplatkov, preto je obsah na stránke vo väčšine (aspoň) dvojjazyčný. Nie vždy sú však pre francúzsku verziu dostupné aj francúzske titulky. Na rozdiel od TV5Monde, v prípade tejto stránky už budete obmedzení geoblokáciou a nie všetky ponúkané seriály si budete môcť prehrať. Stačí však trošku poskúšať a určite nájdete niečo, čo vám bude vyhovovať a bude to dostupné aj u nás. 

spanielske serialy zadarmo

Španielčina

RTVE.es 

Na stránke španielskej verejnoprávnej televízie RTVE nájdete okrem live streamu všetkých TV staníc aj úžasný archív filmov, dokumentov a seriálov dostupných online a zadarmo. Pri väčšine seriálov si môžete navoliť aj španielske titulky. 

Tým, čo majú radi históriu, odporúčam napríklad seriály Isabel a Carlos – veľmi záživne spracované životné príbehy španielskych kráľov.

Aquí no hay quien viva

Tento španielsky seriál sa odohráva v jednej madridskej bytovke, v ktorej žije mnoho nájomníkov. Každý je iný, každý má svoje starosti, a každý ide každému na nervy a najradšej by sa navzájom pozabíjali… O zábavu máte určite postarané!

El Trece

Mám pre vás ešte tip na stránku argentínskej televízie El Trece, kde si môžete pre zmenu vypočuť, ako znie argentínska španielčina. Nájdete tu napríklad známu tureckú telenovelu Tisíc a jedna noc nadabovanú po španielsky, alebo jednu z najpozeranejších argentínskych telenoviel „Sos mi vida“ (u nás známu ako Rany z lásky). Titulky k videám tu bohužiaľ nenájdete.

ruske serialy zadarmo

Ruština

Кухня 

Moja srdcovka! Geniálny komediálny seriál z prostredia moskovskej reštaurácie. Vynikajúco spracovaný a s naozaj kvalitným obsadením. Ak máte radi sitcomy a humor, tento seriál si zamilujete. Je to niečo na štýl Priateľov alebo Ako som spoznal vašu matku. A je to aj veľmi originálne a moderne natočené. Kompletné série nájdete zadarmo na YouTube, stačí kliknúť na odkaz.

Po dopozeraní tohto seriálu odporúčam pozrieť si aj Отель Элеон, lebo v ňom vystupujú viaceré postavy z Kuchne, respektíve tí istí herci hrajú inú postavu. Humor aj štýl réžie je ten istý, fanúšikovia Kuchne sa potešia, že majú zase na pár týždňov o program postarané. 🙂

Как я стал русским

Veľmi podobne robený seriál ako Kuchňa, s podobnými typmi postáv, ale tentokrát s hlavnou postavou v podobe amerického novinára, ktorý príde žiť do Ruska a spoznáva ruskú kultúru. Rovnako vtipný ako Kuchňa, navyše s doplnkom užitočných informácií o ruskej kultúre a živote.

Интерны 

Ďalší sitcom z lekárskeho prostredia, štyria zaúčajúci sa lekári sa dostávajú do najrôznejších problémov a riešia ich vtipným spôsobom. 

Pozrite si aj ďalšie odporúčania na seriály v ruštine, ktoré sme si obľúbili v tíme Jazykového mentoringu.

polske serialy zadarmo

Poľština

Czas honoru 

Czas honoru je historický seriál o druhej svetovej vojne so skvelými hercami a kostýmami. Pre mňa osobne jeden z najlepších seriálov, aké som kedy videla. Dojímavé príbehy mladých mužov a ich partneriek. V poľskej televízii to bol trhák, sledovali ho milióny ľudí.

Dom nad rozlewiskiem, Miłość nad rozlewiskiem 

Na stránke poľskej televízie TVP nájdete v archíve množstvo poľských seriálov.

Seriál Extra na YouTube

Je to skvelý seriál určený špeciálne pre začiatočníkov v cudzom jazyku, primárne tínedžerov, ale zaujme aj dospelých. Je robený ako sitcom, na štýl Priateľov – vtipné príbehy zo života troch spolubývajúcich. Môžete si zapnúť aj titulky. Pre každý jazyk je to nahrané inými hercami, aby to bolo v origináli, ale dej je ten istý (môže to byť zaujímavé pre tých z vás, ktorí sa učíte viacero jazykov – pozriete si ten istý seriál v rôznych jazykoch). 

Vrele odporúčam pre tých, ktorí majú s klasickými seriálmi zatiaľ stále obrovské problémy. Dialógy sú jednoduché a trochu pomalšie ako v skutočnosti. Na týchto odkazoch nájdete celú sériu idúcu po sebe v danom jazyku, vždy aj s titulkami:

Kde pozerať seriály zadarmo a bezpečne?

Ak vám nevadí si za pozeranie seriálov trochu zaplatiť a vyhnúť sa tak otravným reklamám a vyskakujúcim oknám s pochybným obsahom, odporúčam vám zadovážiť si Netflix. Ide o online stránku/aplikáciu, na ktorej môžete pozerať seriály v perfektnej kvalite, koľko len chcete, v najrôznejších jazykoch. S titulkami, dokonca aj offline! Ich databáza je naozaj úctyhodná – ponúka tie najznámejšie a momentálne najvychytenejšie seriály, ale nájdete tam aj staršie kúsky.

Ja osobne na Netflix nedám dopustiť, a ak by som si ho teraz mohla objednať na celý život dopredu, tak to v momente urobím! (Poznámka: Netflix vám odporúčam preto, lebo si úprimne myslím, že to je momentálne najlepší zdroj na internete na učenie sa jazykov cez seriály. Nemám s Netflixom žiadnu affiliate spoluprácu, ani iné výhody z toho, že vám Netflix odporúčam.)

Na Netflixe je úžasné to, že je riadne rozšírený už pomaly po celom svete. Napríklad v Mexiku je Netflix synonymom televízie. Každá domácnosť ho má predplatený a kredit naň si ľudia kupujú aj pri pokladni v supermarketoch ako dobíjací kredit na mobil. Pre nás z tohto vyplýva jedna úžasná výhoda: množstvo seriálov na Netflixe je nadabovaných v iných jazykoch

Keď sa prihlásite do Netflixu (prvý mesiac zdarma), podľa toho, v ktorej krajine sa momentálne nachádzate, vám Netflix ponúkne každý film a seriál v niekoľkých jazykových verziách, a to aj dabing, aj titulky. U nás ponúka vždy angličtinu (väčšina seriálov je originál v angličtine), veľakrát nemčinu, a poľštinu, pokiaľ je seriál nadabovaný po poľsky alebo má spravené titulky. Slovenské a české titulky pribúdajú každý týždeň, ale my už aj tak vieme, že to v učení jazyka vlastne ani nepotrebujeme, však? 🙂

Prečo sa mi nezobrazujú titulky v mojom jazyku?

Netflix však má dané seriály aj v iných jazykoch, napríklad španielčine, francúzštine, taliančine, holandčine, nemčine, švédčine, turečtine či portugalčine a jediné, čo musíte urobiť, je zmeniť si nastavenie vášho účtu do daného jazyka! V momente sa vám prehodí ponuka seriálov a zrazu si budete môcť pri každom seriáli vybrať zvuk a titulky v ďalšej rade jazykových verzií. (Je potrebné sa odhlásiť a znova prihlásiť, aby sa nové jazykové nastavenie prehodilo.)

Zmeníte to jednoducho: zájdite do Account (účet), a vyberte si dole Language (jazyk), a potom si zo zoznamu jazykov vyberte ten svoj. V ponuke titulkov sa vám objavia iné jazyky. 

ponuka jazykov na netflixe
ponuka jazykov na netflixe

Nie všetky seriály však majú všetky jazykové verzie titulkov a dabingu. Ak chcete vyhľadať iba filmy a seriály v nejakom jazyku, prípadne s titulkami v danom jazyku, kliknite na „Audio and Subtitles“ úplne dole na hlavnej stránke a objaví sa vám filter. Vyberte si, či hľadáte audio alebo titulky v danom jazyku a, samozrejme, vyberte si konkrétny jazyk.

Seriály na Netflixe a učenie sa cudzieho jazyka

Ak pozeráte seriály na Netflixe na počítači, určite vyskúšajte tento add-on pre prehliadač Chrome – Language Learning with Netflix. Zapnete si titulky (hneď máte v ponuke všetky dostupné jazyky, netreba ani meniť jazyk účtu) a popri pozeraní seriálu iba prejdete myškou nad slovo, ktorému nerozumiete a hneď sa vám ukáže preklad. Ak následne ešte aj kliknete na dané slovo, zastaví sa prehrávanie seriálu, automatický hlas vám ho znovu vysloví a ukážu sa vám ďalšie príklady použitia daného slova. 

Ako zo seriálov vyťažiť maximum?

Pozerajte pravidelne, všímajte si gramatiku, zapisujte si nové frázy. Snažte sa spoliehať na titulky stále menej a menej, až kým nebudete schopní pozerať úplne bez. A hlavne nezabudnite na zábavu! Ak vás ani trochu nezaujíma dej seriálu, ktorý ste si vybrali, nájdite si iný! Môžete sa inšpirovať aj tipmi na obľúbené seriály v tíme Jazykového mentoringu.

Presný návod na to, ako pozerať seriály, a odpovede na časté otázky či pozerať s titulkami, alebo bez a čo robiť s novou slovnou zásobou zo seriálov, nájdete v našom ebooku Angličtina s nohami na stole. Ak ste ho ešte nečítali, po zadaní údajov vo formulári nižšie vám ho obratom pošleme na váš email. E-book má hodnotu 27 eur, avšak po vypuknutí epidémie koronavírusu v marci 2020 sme sa rozhodli ho zverejniť zadarmo pre všetkých, aby sme pomohli ľuďom zmysluplne tráviť čas doma. (Ak vás zaujíma, akými inými spôsobmi sme pomohli počas koronavírusovej epidémie, kliknite sem.) 

07/2020

Tipy od vás

Ak máte iný skvelý zdroj, ktorý sme v tomto článku neuviedli, určite nám o ňom dajte vedieť a my ho radi doplníme. Tipy od vás pravidelne zdieľame aj na našej facebookovej stránke, kde sa o nich dozvedia ďalší jazykoví nadšenci. Sledovaniu zdar!


Páči sa vám tento blogový článok a chcete získať množstvo ďalších skvelých tipov, ako si vďaka počúvaniu výrazne zlepšiť porozumenie v cudzom jazyku? Prihláste sa na odber našej série 3 videí špeciálne o počúvaní a spravte z počúvania nahrávok v cudzom jazyku svoju novú závislosť!


Tagy:

Podobné články

0 Komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bezplatný Webinár

Ako sa naučiť cudzí jazyk z pohodlia domova zábavnou formou bez bifľovania, jazykovky alebo vycestovania do zahraničia.

Lýdia Machová