Kde nájsť kvalitné preklady do Goldlistu?

kde najst kvalitne preklady do goldlistu

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

Goldlist je úžasná metóda na učenie sa slovíčok zapisovaním si do zošita. Žiadne bifľovanie, len maximálna pohodka pri kávičke alebo limonáde 🙂

Ak túto metódu náhodou zatiaľ nepoznáte, určite sa oplatí ju vyskúšať, polygloti a fanúšikovia Jazykového mentoringu na ňu nedajú dopustiť! Detailnejšie informácie si o nej prečítate v tomto článku, no v skratke ide o to, že si do zošita zapisujete zoznamy výrazov v cudzom jazyku a ich preklady. Potom ich v pravidelných časových intervaloch prepisujete a postupne vylučujete tie, čo už viete.

Je to naozaj skvelá metóda a funguje vynikajúco, keď sa robí správne. Často sa však stretávame s otázkou, odkiaľ máme čerpať preklady výrazov, ak im nerozumieme a nevieme posúdiť, či nám napríklad Google Prekladač ponúka správne ekvivalenty.

Vo videu odpovedám práve na tieto obavy. Verím, že pomôže aj vám, aby ste s Goldlistom strávili čo najpríjemnejší čas bez neistoty 🙂

A ak už metódu Goldlist máte v malíčku, no stále vám akosi robí problém používať novú slovnú zásobu aktívne v praxi, pozrite si moje ďalšie video. Uvidíte, že zaktivizovať si slovnú zásobu vôbec nie je ťažké.

Páčil sa vám tento článok a radi by ste získali ďalšie overené tipy na učenie sa jazykov?

Myslíte, že učenie sa jazykov je zdĺhavé a ťažké a okrem toho, aj tak nemáte na jazyky talent? A navyše nemáte ani čas chodiť do jazykoviek? Ide to jednoduchšie, ako si myslíte! Odhaľte 3 prekvapivo jednoduché metódy ako sa naučíte cudzí jazyk za dva roky, aj popri práci na plný úväzok v bezplatnom webinári jazykovej mentorky Lýdie Machovej.

Lýdia Machová

Lýdia Machová

Jazyková mentorka a tlmočníčka
Som polyglotka, jazyková mentorka, tlmočníčka a autorka tejto stránky. Ako samouk som sa naučila 9 jazykov, 7 z nich si udržiavam na plynulej úrovni a každé dva roky sa učím nový. Som presvedčená, že jazyk sa dokáže naučiť ktokoľvek, bez ohľadu na talent, vek či iné danosti – ak vie, ako na to. V rámci Jazykového mentoringu ponúkam ľuďom kompletný návod na to, ako sa môžu akýkoľvek jazyk naučiť na dobrej úrovni, za pomoci jednoduchých, často úplne bezplatných materiálov na internete a v kníhkupectvách.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov