Čo robiť s jazykom na pokročilej úrovni?

Pokiaľ nejaký jazyk už viete na takej úrovni, že v podstate rozumiete skoro všetkým bežným textom alebo nahrávkam, alebo sa viete s niekým porozprávať, to znamená, že už máte takú sebaistú úroveň B2. V prvom rade vám gratulujem.

Dostať sa na túto úroveň nebolo vôbec jednoduché, dobre viete, čo všetko je za tým. Zároveň je to super, pretože teraz sa začne tá skutočná zábava s jazykom, pretože  ho teraz môžete využívať ako nástroj na to, aby ste spoznávali niečo nové, učili sa vzdelávali sa, informovali sa, zabávali sa. Učenie sa jazyka už nemusí byť len samotný cieľ.

Vzdelávajte sa vďaka cudziemu jazyku!

To znamená, že  jazyk môžete využívať na to, aby ste sa dostávali k novým informáciám. Myslím si, že je super takto spojiť príjemné s užitočným, Pomocou tohto jazyka sa dokážete naučiť niečo nové, napríklad pomocou nejakého online kurzu.

Na internete je strašne veľa možností, ako absolvovať kurzy na najrôznejšie témy. Môžu to byť kurzy z univerzít, ktoré sú otvorené, bezplatné, prístupné verejnosti alebo internetové stránky, napr. Udemy.com, kde veľakrát nájdete kurzy úplne zadarmo, alebo za smiešne peniaze. Obsahujú videá a rôzne texty, vďaka ktorým sa môžete vzdelávať o nejakej téme.

Čo odporúčam?

  • spravte si systém
  • povedzte si, že si kurz prejdete a naučíte sa niečo nové
  • POČAS POZERANIA KURZU SI VŠÍMAJTE AJ JAZYK!

To znamená, jazyk nebude len nástroj, ktorý používame a vôbec si nevšímame, ako funguje. Budeme si napríklad vypisovať a spracovávať zaujímavú slovnú zásobu.

Ako sa mám učiť slovnú zásobu?

Na spracovanie slovnej zásoby existuje množstvo metód, vďaka ktorým si môžete rozširovať slovnú zásobu v konkrétnej téme:

Vyberajte si témy, ktoré vás zaujímajú

Ja si takýmto spôsobom rada zisťujem veci o marketingu, čo je téma, ktorá ma zaujíma, a pozrela som si zopár kurzov napríklad vo francúzštine, v ktorej som sa chcela zlepšiť.

A bolo to oveľa lepšie ako študovať v slovenčine alebo angličtine, ktorá už nie je pre mňa po jazykovej stránke taká zaujímavá.

Vďaka tomuto spôsobu som si zlepšila a precvičila francúzštinu a zároveň som sa naučila niečo, čo ma zaujíma.

Vyskúšajte a uvidíte, že keď si nájdete tému, ktorá vás baví a nejaký super kurz, učenie sa jazyka bude pre vás opäť zaujímavé.,

Myslíte, že učenie sa jazykov je zdĺhavé a ťažké a okrem toho, aj tak nemáte na jazyky talent? A navyše nemáte ani čas chodiť do jazykoviek? Ide to jednoduchšie, ako si myslíte! Odhaľte 3 prekvapivo jednoduché metódy ako sa naučíte cudzí jazyk za dva roky, aj popri práci na plný úväzok v bezplatnom webinári jazykovej mentorky Lýdie Machovej.

webinar jazykovej mentorky Lydie Machovej zadarmo

Lýdia Machová

Lýdia Machová

Jazyková mentorka a tlmočníčka
Som polyglotka, jazyková mentorka, tlmočníčka a autorka tejto stránky. Ako samouk som sa naučila 9 jazykov, 7 z nich si udržiavam na plynulej úrovni a každé dva roky sa učím nový. Som presvedčená, že jazyk sa dokáže naučiť ktokoľvek, bez ohľadu na talent, vek či iné danosti – ak vie, ako na to. V rámci Jazykového mentoringu ponúkam ľuďom kompletný návod na to, ako sa môžu akýkoľvek jazyk naučiť na dobrej úrovni, za pomoci jednoduchých, často úplne bezplatných materiálov na internete a v kníhkupectvách.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára.