Platí niečo z tohto aj o vás?

už niekoľko rokov sa učím angličtinu (alebo iný jazyk), a stále sa neviem plynule dohovoriť

mám za sebou viacero kurzov / súkromných hodín / pobytov v zahraničí, ale komunikácia v cudzom jazyku pre mňa stále nie je prirodzená

učenie jazyka je podľa mňa ťažký a zložitý proces a trvá celé roky, kým sa človek jazyk naučí

neverím, že by som sa mohol niekedy jazyk naučiť sám - ja naň totiž vôbec nemám talent...

A čo keby som vám povedala, že to predsa len ide, že jazyk sa dokáže naučiť úplne každý, kto vie, ako na to?

A že to vôbec nemusí trvať roky, netreba pritom vycestovať do zahraničia, a dokonca na to nie sú potrebné ani jazykové kurzy či učitelia?

Dovoľte mi predstaviť sa…

Naučila som sa 7 jazykov ako samouk

Volám sa Lýdia Machová a na plynulej úrovni ovládam 7 jazykov, pričom sa každé dva roky učím nový jazyk. Presne viem, čím si prechádza človek v procese učenia nového jazyka, aj aké metódy fungujú najlepšie.

Pomáham tisícom ľudí v učení sa jazykov

Od roku 2016 som svojimi prednáškami, seminármi a kurzami pomohla tisícom ľudí na Slovensku aj v Čechách, aby sa jazyky konečne naučili poriadne a plynule.

Organizujem svetové konferencie pre polyglotov

Po celom svete ma poznajú ako organizátorku najväčšieho svetového podujatia pre polyglotov s názvom Polyglot Gathering. V roku 2017 sa na ňom v Bratislave zúčastnilo 460 polyglotov z 52 krajín.

Som profesionálna tlmočníčka

Jazykom sa venujem profesionálne celý život - po štúdiu tlmočníctva (aj s doktorátom) som sa 6 rokov aktívne venovala tlmočeniu na Slovensku aj v zahraničí. Tlmočila som Tonyho Robbinsa, Briana Tracyho, Ivetu Radičovú, bývalú prvú dámu p. Gašparovičovú a mnoho ministrov.

Možno ste už o mne počuli...

O moje myšlienky o učení sa jazykov prejavujú opakovane záujem mnohé médiá a často označujú moje učenie za revolučné.

Zabudnite na to, ako ste sa jazyky učili doteraz

Položte si jednu otázku: funguje vám spôsob, akým ste sa doteraz pokúšali naučiť angličtinu, nemčinu či akýkoľvek iný jazyk?

Ak áno, výborne, pokračujte v tom :)

Ak nie, nemyslíte, že by bolo treba niečo zmeniť? Ako povedal Einstein, definíciou bláznovstva je robiť stále tie isté veci dokola a očakávať iné výsledky…

Jazykový mentoring je úplne iný spôsob učenia sa jazykov, ako ste zažili doteraz kdekoľvek inde. V učení jazykov robí 95% z nás tie najväčšie chyby:

jazyky sa učíme len v škole alebo na jazykových kurzoch

celé naše učenie je založené na gramatických poučkách

bifľujeme sa slovíčka naspamäť (aby sme ich vedeli na test)

bojíme sa rozprávať, lebo “ešte nie sme na tej úrovni”

učíme sa z kníh, ktoré nás nebavia

nemáme v celom učení žiadny systém a roky sa nevieme nikam posunúť

Takéto učenie sa jazykov je nielen neefektívne, ale aj nudné. Nečudo, že sa tak celé roky motáme na úrovni večného začiatočníka…

Svetoznámy americký rečník, autor a filantrop Tony Robbins, ktorého prednášku pre 8000-ové publikum v Poľsku som mala tú česť tlmočiť, zvykne hovoriť:

„Ak chceš v niečom dosiahnuť úspech, jediné, čo musíš urobiť, je nájsť spôsob, ako kopírovať kroky tých, ktorí v tom už uspeli.“ - Tony Robbins

Možno ste si aj vy niekedy položili otázku: Ako to potom robia tí polygloti, ktorí sa dokážu naučiť aj 5, 10 či 20 jazykov?

Buď majú nejaké nadľudské schopnosti, alebo poznajú nejaký tajný recept na jazyky...

Luca Lampariello
13 jazykov

Benny Lewis
12 jazykov

Steve Kaufmann
17 jazykov

Richard Simcott
okolo 50 jazykov

Polygloti sa jazyky neučia klasickým školským systémom...

Každý polyglot má svoju vlastnú metódu, ktorá mu ideálne sedí a dokáže sa podľa nej učiť stále ďalšie a ďalšie jazyky. Metóda jedného polyglota sa pritom môže veľmi líšiť od metódy iných polyglotov.

Existuje ale pár vecí, ktoré majú všetci polygloti spoločné: 

Učenie sa jazyka nás musí predovšetkým baviť

Inak nebude ani spolovice také účinné. Ak vás práca s nejakým materiálom na začiatku veľmi baví, ale po čase vás omrzí, treba ho nahradiť iným, ktorý sa vám momentálne páči.

Treba používať len tie metódy, ktoré skutočne fungujú

Väčšina z metód na internete nefunguje, pretože ich šíria obchodníci, a nie ľudia, ktorí ich naozaj vyskúšali. Ak chcete efektívne metódy, sledujte, ako sa učia polygloti.

Potrebujeme intenzívny a častý kontakt s jazykom

Hoci len niekoľko minút denne. Jazyk, ktorý sa učíme, si treba dostatočne napočúvať a načítať. Existujú však jednoduché a efektívne spôsoby, ako to dokážu aj veľmi zaneprázdnení ľudia.

V učení sa jazyka treba mať systém

Či už použijete knihu pre samoukov, alebo kombináciu najrôznejších zdrojov, potrebujete v učení systém. Treba si určiť ciele na isté obdobie, a vedieť, ako ich čo najefektívnejšie dosiahnuť.

Ak dodržíte tieto štyri zásady, úspech v naučení sa akéhokoľvek jazyka máte zaručený.

Hovorím vám to ako človek, ktorý sa sám naučil 7 jazykov, a taktiež ako človek, ktorý osobne pozná stovky polyglotov, vrátane tých celosvetovo známych (Richard Simcott, Luca Lampariello, Benny Lewis, Stephen Kaufmann…)

Dobrá správa: teraz sa aj vy môžete naučiť cudzí jazyk metódami polyglotov!

Svoje kompletné know-how nazbierané za 17 rokov učenia sa 8 cudzích jazykov som zhrnula do dvoch videokurzov, v ktorých vám dám presný návod, ako sa naučíte akýkoľvek cudzí jazyk, či už ste začiatočník alebo na vyššej úrovni:  

ÚPLNÍ ZAČIATOČNÍCI

 Kľúč k jazykom

kľúč k jazykom

detailný návod, ako sa naučíte akýkoľvek cudzí jazyk od nuly za pomoci knihy pre samoukov

podrobné rady o metódach, učebniciach a iných materiáloch, ktoré umožňujú začať sa učiť akýkoľvek cudzí jazyk, priamo použiteľné v praxi

pracovný zošit na zapisovanie si poznámok

BONUS:

Úskalia 5 jazykov a ako ich zvládnuť: jedinečné rady pre jazyky: EN, DE, FR, ES, RU

BONUS:

Svetový kľúč k jazykom: Takto na to idú polygloti. Detailné rady o 5 najpoužívanejších metódach polyglotov

247 EUR

(206 EUR bez DPH)