AKADÉMIA SAMOUKOV 

Naučíme vás učiť sa jazyky!

Nechajte nám svoju e-mailovú adresu a my vám dáme vedieť, keď budeme otvárať novú Akadémiu samoukov

Platí niečo z tohto aj na vás?

 • Chceli by ste lepšie ovládať angličtinu, nemčinu alebo iný jazyk, ktorý ste sa v minulosti učili, ale ktorý pomaly ale isto zabúdate, lebo ho nemáte kde precvičovať?
 • Nemáte čas chodiť do jazykoviek?
 • Myslíte, že učenie sa jazykov je zdĺhavé a ťažké a okrem toho, aj tak nemáte talent na jazyky?
 • Chceli by ste urobiť niečo pre seba a svoj vlastný rozvoj? Chcete si zlepšiť šancu zamestnať sa (napríklad po materskej)?
 • Chceli by ste byť súčasťou dynamickej komunity motivovaných ľudí, ktorí sa rozhodli na sebe zamakať?

Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali “áno”, tak ste tu správne!

Volám sa Lýdia Machová, som polyglotka
a jazyková mentorka, a pomáham ľuďom učiť sa jazyky ako samouk.

Dokáže to úplne každý, bez ohľadu na to:

Lydia Machova
 • či je na jazyky talentovaný
 • či má zrovna veľa času alebo nie
 • či býva vo veľkomeste alebo na lazoch
 • či má kamošov native speakerov alebo sa so žiadnym ešte neodvážil porozprávať
 • či sa s angličtinou či iným jazykom trápi rok alebo 15 rokov

Ako samouk som sa naučila 9 jazykov, z ktorých 7 ovládam na plynulej úrovni. Nikdy som nežila v zahraničí, nechodila na tábory s Američanmi a nemala súkromných učiteľov.

Jediné, čo som za posledných 19 rokov robila, je:

 • Učím sa vždy tak, ako to mne vyhovuje, a ako to mňa baví
 • Našla som si metódy a materiály, ktoré sú skutočne efektívne
 • Vytvorila som si systém vo svojom učení postavený na pláne, ktorý potom už len každý deň plním
 • Trávim s daným jazykom množstvo času. Inak sa jazyk naučiť nedá.

Dobrá správa je, že toto všetko dokážete bez problémov aj vy!

biele logo Akadémia samoukov

AKADÉMIU SAMOUKOV

Čo je Akadémia samoukov?

Predstavte si, že namiesto bežnej jazykovej školy, kam chodíte raz za týždeň, ste v pohodlí domova súčasťou priateľskej online komunity 50 ľudí, ktorí sa aktívne učia akýkoľvek cudzí jazyk. Každý sa učí sám za seba pomocou zábavných a efektívnych metód, ktoré si ''ušije'' presne na svoje potreby. V skupinke sa motivujete, ťaháte vpred, máte podporu jazykových mentorov.

Sami si určíte, koľko a kedy sa budete učiť, my vás budeme neustále motivovať vďaka novým videám, týždenným úlohám a všetko do detailu vysvetlíme aj menej technicky zdatným.

Toto je Akadémia samoukov!

Ako to vlastne celé funguje?

V našom online kurze bude 50 účastníkov, ktorí sa chcú zlepšiť v akomkoľvek cudzom jazyku. Na začiatku si vytvoríte presný plán na učenie podľa jednoduchého návodu vo videokurze Majster jazykov a podľa neho sa budete učiť nasledujúcich 8 týždňov. Každý týždeň si od nás nájdete nové motivačné video a novú týždennú úlohu s presným zadaním. Vďaka tomu sa vo svojom učení nestratíte a postupne si prejdete všetky možnosti na učenie sa jazyka, aby ste zistili, čo vás najviac baví.

Svoje výsledky si budete zapisovať do kontrolnej tabuľky, pričom po celý čas budete mať k dispozícii vyškolených jazykových mentorov, ktoré vám s čímkoľvek poradia a pomôžu. Máme pre vás pripravené súťaže, množstvo odporúčaných materiálov, webináre a metódy, ktoré si napasuje každý sám na seba, aby vás to bavilo!

Komunikovať spolu budeme v súkromnej skupinke na Facebooku, emailami a na webinároch (živých vysielaniach).

Pre koho je tento štýl učenia vhodný?

Pre kohokoľvek, kto chce konečne naplno rozbehnúť svoje učenie sa cudzieho jazyka. Nemusíte sa báť, že by ste niečo v kurze nezvládli! Starší, mladší, zaneprázdnení, menej technicky zdatní – všetci ste vítaní. Ak si s niečím nebudete dať vedieť rady, či už s učením alebo s technickým problémom, naši jazykoví mentori sú tu pre vás.

Kedy sa bude Akadémia samoukov konať?

Akadémia samoukov trvá 2 mesiace a presný začiatok vám dáme vedieť včas.

Aký jazyk sa môžem s Akadémiou samoukov učiť?

Akýkoľvek! S nami si môžete zlepšiť angličtinu, nemčinu, španielčinu, ruštinu, ale pokojne aj japončinu či indonézštinu 🙂 Každý sa totiž bude učiť sám za seba. Metódy, ktoré vďaka videokurzu Majster jazykov získate, môžete uplatniť na akýkoľvek jazyk.

Na akej úrovni musím mať cudzí jazyk?

Na akejkoľvek okrem úplného začiatočníka. Možno ste angličtinu (či iný jazyk) kedysi ovládali celkom dobre, ale cítite, že väčšinu z toho ste stratili. Možno ste sa nikdy na tú dobrú úroveň ani nedostali. A možno máte daný jazyk na veľmi vysokej úrovni, ale chcete ho ovládať úplne profesionálne. Akákoľvek úroveň môže byť, pokiaľ ste sa mu v posledných dvoch rokoch venovali aspoň pol roka, alebo ste sa jazyk za posledných 15 rokov učili aspoň 4 roky. Dôležité je len to, aby ste nezačínali úplne od nuly. 

Koľko mi to zaberie času?

Akadémia samoukov obsahuje množstvo prvkov, ktorým pomáhame účastníkom v učení: Facebooková skupinka, emaily, webináre, týždenné videá a úlohy, súťaže atď. Nič z toho však nie je potrebné absolvovať naživo v konkrétny čas, to znamená, že všetko si môžete prečítať / pozrieť / olajkovať, keď si vy na to nájdete čas. Každé živé vysielanie bude mať videozáznam, ktorý bude k dispozícii počas celého kurzu.

Množstvo času, ktorý vám kurz zaberie, teda bude záležať len od vás: na začiatku stanovíte svoj vlastný učebný plán, podľa ktorého sa budete učiť, a môže to byť pokojne 15 minút denne, hodina denne alebo aj 3 hodiny denne. Taktiež si vyberiete, ktorým prvkom v Akadémii samoukov chcete venovať koľko času: niektorí účastníci radi sledujú našu Facebookovú skupinku každý deň, iní do nej nahliadnu raz týždenne alebo vôbec. Vy sami si vyberiete, čomu sa chcete venovať a nakoľko, a kurz pre vás bude mať tak či tak veľkú pridanú hodnotu.

Čo vám Akadémia samoukov prinesie?

Učenie sa jazyka vás začne baviť!

Dosť bolo nudných kurzov, učebníc a učenia sa jazyka, “lebo musím”. Zmeníme spôsob, ako angličtinu, nemčinu či iný jazyk vnímate. Takéto učenie si zamilujete a nebudete chcieť prestať ani po Akadémii.

Naučíte sa využívať voľné chvíle

Na samoučení sa jazyka je skvelé to, že sa mu dá venovať počas domácich prác, prechádzky, šoférovania, keď vaše dieťa spí (ak ste na materskej). A možno nájdete spôsoby, ako zapojíte do učenia aj svoje deti či okolie!

Vytvoríte si systém v učení

Naučíte sa vytvoriť si z jednotlivých aktivít na učenie sa jazyka zvyky, ktoré budete robiť takmer podvedome a bez väčšej námahy. Konečne budete mať vo svojom učení plán a poriadok.

Dohliadneme na vašu sebadisciplínu

Učiť sa sám môže byť ťažké, chce to veľkú sebadisciplínu. V komunite 50 šikovných ľudí to pôjde ľahšie! Svoje učenie si budeme zapisovať do špeciálnej Motivačnej tabuľky, ktorú vidia všetci účastníci. Už v prvom týždni uvidíte, aké to dokáže urobiť divy s vašou motiváciou!

Spoznáte úplne nové metódy učenia sa

Dosť bolo učebníc z jazykových kurzov. Internet nám ponúka nový svet možností! Budeme počúvať podcasty (pri varení či ceste do práce), pozerať seriály (bez pocitu viny! Veď sa učíme 🙂 ), čítať blogy… Keď spoznáte úžasné možnosti moderného učenia sa jazykov, učenie konečne prestane byť trápením.

Budete súčasťou motivovanej komunity

Ak nemáte s kým konverzovať v cudzom jazyku, teraz už budete mať. V programe spoznáte 50 skvelých ľudí, ktorí sú do učenia sa jazyka rovnako motivovaní ako vy. Podporíme sa, pomôžeme si, a hoci sa každý učíme sám, nebudeme sa vôbec cítiť osamelo.

Zlepšíte si schopnosť rozprávať

Rozprávanie si zlepšíme jedine hodinami rozprávania. Ale kto by platil súkromného učiteľa? Pokecajte si s účastníkmi, ktorí sú na vašej jazykovej úrovni. Áno, aj keď sa teraz vôbec necítite na to, že by ste vedeli v cudzom jazyku niečo povedať! Pôjdeme na to pomaly, s chybami, ale nevzdáme to, a budeme sa stále zlepšovať.

Budete sa celkovo lepšie cítiť

Konečne môžete urobiť niečo pre seba. Budete sa tešiť z toho, že sa rozvíjate, prekonávate sa a cítite na sebe pokroky. Vytvoríte si systém nielen v učení, ale aj v živote.

Ako si Akadémiu pochvaľujú niektorí  naši účastníci?

(Kliknite vpravo na šípku vedľa referencie a pozrite si ich všetky 🙂 )

Neverila som, že to môže tak dobre fungovať, no skutočne som sa doteraz nestretla s lepším spôsobom učenia sa jazyka. Je to tá najlepšia cesta na dosiahnutie svojho cieľa pri zdokonaľovaní jazyka 🙂 Akadémia je skvele prepracovaná, nesmierne oceňujem detailne prepracované návody na používanie rôznych metód učenia, aplikácií či ciest, ako sa dopracovať k rôznych nástrojom na učenie.
Ivana Pozemkováúčastníčka Akadémie samoukov
Velmi doporučuji Akademii samouků, protože díky ní jsem se pohnula místa věčného studenta němčiny! Po ukončení mohu říci, že se u mě značně zmírnil strach z mluvení. Akademie mi dala spoustu užitečných rad a tipů, které jsem dosud neznala. Nyní kdykoli jdu s dětmi do parku, beru sebou dvojjazyčnou knihu a pokud to jde, čtu. A těším se na to! Není nad čím váhat, za mě Akademie určitě velké ANO!
Eva Nedomová (nemčina)účastníčka Akadémie samoukov
Ten pokrok, který na sobě pozoruju za poslední půlrok je neuvěřitelný. Když si vezmu, kolik peněz už jsem utratila za kurzy v jazykových školách a za soukromé učitele, a přitom stačilo si najít jen správný systém a pochopit jak na to.Obrovskou výhodou tohoto programu je skupina lidí, kteří mají stejný cíl, vzájemně se motivují a pomáhají si. Jsem nadšená.
Zdena Saková účastníčka Akadémie samoukov
Zapojila som sa do Akadémie samoukov pre mamičky a som fakt vďačná. Mali sme kopec návštev, milión neodkladných povinností, no ak by som v Akadémii nebola, určite by som sa každý deň nedokázala učiť. Vyskúšala som si v nej rôzne metódy, spoznala fantastických ľudí, vykročila zo svojej komfortnej zóny, zapracovala na time managemente a vytvorila som si v učení systém. A čo je hlavné, konečne som sa posunula so svojou nemčinou 😉
Katarína Bekešová (nemčina)účastníčka Akadémie samoukov
Na Akadémii samoukov oceňujem, že som nemusela nikam cestovať/chodiť, ale učila som sa v pohodlí domova a v čase, ktorý mi vyhovoval (väčšinou v neskorých hodinách večer, keď už deti spinkali). Každý, kto chce, sa môže učiť jazyk sám, ale v akadémii som cítila istú zodpovednosť a to ma nútilo nájsť si čas a splniť ciele.
Zuzana Chlustováúčastníčka Akadémie samoukov
Zo začiatku som bola skeptická, či je Akadémia to pravé pre mňa a trošku ma odrádzala cena. No som rada, že som sa do nej zapojila. Akadémia mi ponúkla nové obzory, toľko metód a techník, appiek a zdrojov, ako sa učiť cudzí jazyk na jednom mieste, som rada, že som sa konečne posunula vpred.
Ivana Ťukotováúčastníčka Akadémie samoukov
Referencia FB

Čo Akadémia samoukov obsahuje?

mockup 2.0

Videokurz Majster jazykov:

aby ste vedeli, ako na to

Videokurz obsahuje prepracovanú metodológiu, ktorú som postupne zbierala počas 20 rokov učenia sa jazykov. Do detailu vám v ňom predstavím viac ako 30 metód na naučenie sa akéhokoľvek jazyka, s názornými videami. Pracovný zošit ku kurzu je k dispozícii v slovenčine aj v češtine.

Lenka keždý týždeň prekonávala svoj učebný plán.

Motivačná tabuľka: 

aby ste po pár dňoch nepoľavili

Extrémne motivujúci prvok Akadémie. Zapíšeme si tam každú minútu, ktorú sme jazyku venovali. Budete prekvapení, koľko času si dokážete na jazyk nájsť počas týždňa!

Uzavretá Facebooková skupina:

aby ste vedeli, že ste súčasťou komunity

Toto bude srdce našej komunity. Zdieľame svoje prvé odvážne kroky (“Dala som hodinu s native speakerom!!”), odpovedáme si na otázky a zdieľame overené zdroje.

Spätná väzba od jazykových mentorov: 

aby ste presne vedeli, či sa učíte správne

Vaše učenie nezostane nepovšimnuté. Náš tím vyškolených jazykových mentorov bude pozorne bdieť nad plnením vášho plánu, a rady vám poradíme, keď sa zaseknete. Učiť sa budete sami, ale my vám v tom pomôžeme 🙂

Lydka počas webinára

Jazyková poradňa s polyglotkou Lýdiou: aby ste dostali odpoveď na každú svoju otázku

Dva mesiace sa budeme učiť, ako sa učiť jazyky čo najefektívnejšie. Všetky vaše otázky rada zodpovie na živom webinári zakladateľka Jazykového mentoringu, Lydka.

Motivačné videá každý týždeň: 

aby ste mali neustály príval novej motivácie

Každú nedeľu sa vám sprístupní nové video s veľmi praktickými radami o tom, ako efektívnejšie počúvať, rozprávať, písať či učiť sa gramatiku. Bude to pre vás to najlepšie nakopnutie motivácie. Tí, ktorí už absolvovali Akadémiu, sa môžu tešiť na nové videá.

Týždenné úlohy: 

aby ste si skúšali stále nové, zábavné metódy

Každý týždeň sa budeme venovať inej oblasti (počúvanie, gramatika, čítanie atď.) a budete mať za úlohu skúsiť si nejaké nové metódy. Cieľom je predsa naučiť sa učiť ako polygloti!

Atraktívne súťaže o super ceny: 

aby ste za snahu boli odmenení!

Byť aktívnym študentom sa u nás oplatí! Súťažíme o knižky podľa vlastného výberu a súkromnú konzultáciu s polyglotkou Lýdiou. Pozrieme sa na vaše učenie do detailov a zostavíme spolu nový plán do budúcna.

Každý sa učí sám a bez učiteľov…
Funguje to vôbec?

Akadémia samoukov nie je žiadna novinka! Za štyri roky Jazykového mentoringu máme za sebou 37 úspešných dvojmesačných Akadémií. Pozrite si pár čísel:

Celkový počet účastníkov:

2000 + účastníkov

(zo Slovenska, Čiech aj celého sveta)

Celkový počet jazykov:

29 jazykov

(od angličtiny po africký jazyk wolof)

Percento úspešných účastníkov:

86 % účastníkov

Na učenie nenabehne len 14 % účastníkov, poväčšine však z osobných dôvodov: nečakaná zmena práce, starostlivosť o chorého člena rodiny…

Hodnotenie Akadémie samoukov od absolventov:

Úspešných absolventov čaká certifikát Jazykového mentoringu! 

 

Stačí splniť pár jednoduchých podmienok účasti v programe a učiť sa minimálne 4 hodiny každý týždeň (priemerne, dá sa dobehnúť, ak by ste niektorý týždeň mali slabší), a po skončení programu vám domov pošleme krásny certifikát s presnými údajmi o vašom učení sa počas dvoch mesiacov! 

Nechajte nám svoju e-mailovú adresu a my vám dáme vedieť, keď budeme otvárať novú Akadémiu samoukov

V prípade, že do 14 dní od začatia programu zistíte, že vám mentoringový program alebo aj videokurz Majster jazykov z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje, stačí, ak napíšete email na info@jazykovymentoring.sk a dostanete behom niekoľkých dní celú zaplatenú sumu na svoj účet. Bez pýtania sa otázok a bez skrytých malých písmen či poplatkov.

Dávam vám na to slovo ako zakladateľka Jazykového mentoringu.

Podľa akých metód sa budeme
v Akadémii učiť?

Dvojmesačný mentoringový program Akadémia samoukov sa opiera o metódy obsiahnuté vo videokurze Majster jazykov, v ktorom nájdete kompletné know-how polyglotky Lýdie na učenie sa jazykov od mierne pokročilej úrovne vyššie. 

Odozva účastníkov mojich kurzov je naozaj úžasná! Pozrite si ich reakcie:

(Kliknite vpravo na šípku vedľa referencie a pozrite si ich všetky 🙂 )

Sama som sa chcela učiť už dávno predtým, no vždy sa našla výhovorka, prečo až zajtra, o dva dni, o týždeň. Akadémia mi ukázala možnosti, ako sa dá učiť, aj keď človek večne nestíha. Vyše 110 hodín čistého času, ktorý som venovala angličtine počas 2 mesiacov v akadémii, by som sama nezvládla ani za rok.
Jana Kadašiová (angličtina)účastníčka Akadémie samoukov
Podľa mňa je Akadémia tak vymakaná, rozmanitá, že si tam každý nájde to, čo aktuálne potrebuje. Je super, že každý môže vidieť čas, ktorý strávil štúdiom, plnenie svojich cieľov, svoje pokroky. Tí súťaživejší sa zasa môžu porovnávaťs ostatnými. A tento typ štúdia šetri čas, energiu - človek má všetko na tácke 🙂
Darina Petrášová (angličtina)účastníčka Akadémie samoukov
Akadémia samoukov zmenila môj celkový pohľad na učenie. Nie je to len o biflovaní sa pravidiel gramatiky a robení cvičení ako na škole. Je to prístup, v ktorom si vyberiem ja, čo ma zaujíma. Zo začiatku som sa učila 10 hodín týždenne, môj najlepší výsledok bol vyše 19 hodín a za 3 týždne som prerozprávala 18 hodín v cudzom jazyku. Najviac som sa bála práve rozprávania a práve to sa mi podarilo prekonať a zdokonaliť 🙂 Dva mesiace v Akadémii samoukov mi dali viac, ako pár rokov učenia sa v škole.
Ivana Ťukotováúčastníčka Akadémie samoukov
Taliančina bola pre mňa jazykom snov, ale nevedela som, ako na to. Učenie jazykov v škole, alebo v jazykovkách, ma nikdy nebavilo. Kurz Majster jazykov som si kúpila pôvodne kvôli angličtine. Lýdia v ňom hovorila, že keď máme nejaký jazyk, ktorý nás úplne fascinuje, máme sa do neho pustiť. Skúsila som to. Učenie sa pre mňa stalo zábavou a už po pár mesiacoch som dokázala aj niečo povedať. 🙂
Terézia Krajčírová (taliančina)účastníčka Akadémie samoukov
Vyskúšajte Akadémiu samoukov, je to fantastické, núti vás na jazyku pracovať. Nie "raz", nie "inokedy", ale "TERAZ". Tie dva mesiace zbehli veľmi rýchlo, a ja som veľmi spokojná, že som sa dokázala učiť každý deň 😉
Katarína Bekešová (nemčina)účastníčka Akadémie samoukov
Cením si systém: je velmi dobře vysvětlený. Výborné byly doprovodné e-maily. Zaujalo mě, jak tabulka dokáže motivovat - žádné dojmy, ale jasná čísla a barevné vyobrazení. Velmi mi vyhovuje styl vysvětlování i doprovodné komunikace.
Světlana Dubnová (francúzština)účastníčka Akademie samoukov
V Akadémii samoukov dostanete všetko (=systém, zdroje, podporu) na zlatom podnose, už sa stačí len učiť 🙂
Kristína Dlabajováúčastníčka Akadémie samoukov
Pre mňa bol Jazykový mentoring úplný prelom, toto keby som tušila a vedela pred rokmi dofrasa 😀
Andrea Borovskáúčastníčka Akadémie samoukov
To, čo vo mne naštartovalo zmenu, bola Lýdiina veta, že ak sa chceme naučiť jazyk, musíme toho robiť veľa. Vtedy som pochopila, že to nie je o tom, že by som sa nedokázala jazyk naučiť, ale o tom, že na ňom musím poriadne pracovať.
Patrícia Mišťúriková účastníčka Akadémie samoukov
Před tím jsem "jen" chodila do kurzu a čekala jsem, kdy už konečně budu umět anglicky 🙂 Byla jsem mistr ve vyhýbání se mluvení anglicky, teď vyhledávám příležitosti, s kým si anglicky pokecat:)
Romana Pavlů (angličtina)účastníčka Akademie samoukov
Vstúpiť do Akadémie opakovane bol skvelý krok, videá a rady pre pokročilých mi nesmierne pomohli. Cítim to najmä na raketovom zlepšení slovnej zásoby a rozprávania. V prvej Akadémii som nerozumela, prečo ľudia opakovane vstupujú do Akadémie, ale teraz už tomu rozumiem a keby som mala čas, urobím to aj trikrát 🙂
Silvia Dranačkováúčastníčka Akadémie samoukov
Nejlepší na všem je celková atmosféra.Jsme všichni na jedné lodi, ačkoli každý s jiným jazykem, jinou vizí a na jiné jazykové úrovni. Člověk se ocitne v silně motivujícím prostředí a je rád, že své úspěchy nebo naopak starosti může sdílet s někým, kdo je na tom podobně.
Jana Švejdováúčastníčka Akadémie samoukov
Za pol roka v jazykovom kurze som sa nenaučila ani len polovicu toho, čo za 2 mesiace v Akadémii. Know-how od Lydky, ale aj tipy a triky od iných účastníkov sú na nezaplatenie 🙂 A ako bonus, úplne individuálny kurz.
Marta Hlavatá (španielčina)účastníčka Akadémie samoukov
Systematickosť a disciplína sa objavili v mojom živote 😀 Pochopila som, prečo neviem rozprávať a nemám aktívnu slovnú zásobu (aj keď rozumiem celkom dobre), poukázali ste na chyby, ktoré som robila celých 21 rokov.
Alena Hupcejováúčastníčka Akadémie samoukov
Môj osobný prínos z 2 mesačnej Akadémie samoukov bol v tom, že som bol v kontakte s jazykom pravidelne, či už formou sledovania filmov, počúvania podcastov alebo rozprávania. Za túto dobu som sa zlepšil viac ako za 2 predchádzajúce roky. Najviac ma bavilo prekonávanie samého seba - z týždňa na týždeň. Investícia do akadémie sa mnohonásobne vyplatí. Spoznáte nielen seba a svoje schopnosti, ale aj podobne zmýšľajúcich a zapálených kolegov túžiacich na sebe pracovať.
Karol Magic (angličtina)účastník Akadémie samoukov
Wow! Lydka je nielen odborníčka na jazyky, ale vie človeka namotivovať. Páčilo sa mi logické a jednoduché rozdelenie celého videokurzu, bolo to príjemné a "stráviteľné", zároveň zábavné. Množstvo praktických tipov aj na základe vedeckých poznatkov. Všetky metodiky, ktoré Lydka odporúča, sú uchopiteľné aj pre pracujúceho človeka s rodinou. Veľmi oceňujem pracovný zošiť aj zoznam úloh, už teraz to nemôžem nechať tak, keď som si vyplnila celý roadmap 😊.
Martina Vyskočováúčastníčka Akadémie samoukov

Ako budú jednotlivé týždne prebiehať?

Prípravný týždeň: všetko si nachystáme, aby sme sa mohli naplno pustiť do učenia

V Prípravnom týždni si zvolíme priority v učení (napr. rozprávanie + slovná zásoba + počúvanie), vyberieme si metódy, ktorými ich budeme rozvíjať a vytvoríme si učebný plán. Vysvetlíme si, ako budeme v Akadémii samoukov fungovať.

1. týždeň: Nájdeme si v učení vlastný systém

Povieme si, ako si vytvoriť v učení sa jazyka systém a dlhodobo udržateľné návyky.

2. týždeň: Počúvanie

Prezradíme si dodatočné informácie o tom, ako zlepšiť schopnosť rozumieť cudziemu jazyku.

3. týždeň: Čítanie

Povieme si, ako systematicky pracovať s textami a čerpať z nich novú slovnú zásobu. Okrem toho váš jazykový mentor zhodnotí, ako vám zatiaľ ide učenie a dá vám tipy, v čom by ste ho vedeli zlepšiť a zefektívniť.

4. týždeň: Slovná zásoba

Tipy a triky na najefektívnejšíe zachytávanie novej slovnej zásoby a jej uloženie do dlhodobej pamäti. Okrem toho odštartujeme výzvu, v ktorej vyhrávajú tí, ktorí v rozhovoroch so spolužiakmi prehovoria najviac hodín vo svojom cudzom jazyku.

5. týždeň: Prehodnotíme svoje plány

Upravíme svoj učebný plán, aby sme v druhej polovici Akadémie samoukov vyťažili z učenia čo najviac. Zistili ste, že vám nejaká metóda až tak nesedí a chceli by ste ju vymeniť za inú? V polovici programu máte možnosť.

6. týždeň: Rozprávanie

V druhej polovici programu sa naplno pustíme do intenzívneho rozprávania a povieme si, ako sa dá viesť jednoduchá konverzácia aj s obmedzenou slovnou zásobou.

7. týždeň: Gramatika

V tomto týždni sa zameriame na gramatiku a dozvieme sa niekoľko tipov, ktoré nám pomôžu venovať sa gramatike ešte zábavnejšie a efektívnejšie. Okrem toho vás čaká druhé zhodnotenie vášho učenia od jazykového mentora s tipmi a usmerneniami, čo robíte dobre a čo treba robiť inak.

8. týždeň: Výslovnosť a písanie

V poslednom týždni si posvietime na posledné dve oblasti učenia sa jazyka - výslovnosť a písanie a dáme si pár tipov, ako sa v nich zlepšovať, či už v tomto týždni alebo v našich nových plánoch po skončení Akadémie.

Hodnotiaci týždeň: Aké sme za tých 8 týždňov spravili pokroky?

Každý, kto sa učí cudzí jazyk, vie, že kľúčom je motivácia, a preto si povieme, ako sa namotivovať, keď nám to práve nejde, a poradíme, ako sa učiť aj po skončení Akadémie samoukov. Pozrieme sa, nakoľko sme splnili svoje ciele zo začiatku Akadémie samoukov, a budeme sa tešiť z toho, kto sa ako v učení posunul a aké nové návyky si vytvoril. Vyhodnotíme si súťaž, v ktorej najaktívnejší členovia v Akadémii samoukov získajú vecné ceny.

Mohlo by vás ešte zaujímať...

Pre koho je Akadémia samoukov určená?

Pre kohokoľvek, kto je v istom jazyku minimálne mierne pokročilý, a chce svoje jazykové schopnosti posunúť o niekoľko úrovní vyššie. Ak nie ste úplný začiatočník, a už ste sa danému jazyku aspoň trochu venovali, aj keď ho neovládate aktívne, videokurz aj mentoringový program vás určite posunú ďalej. 

Pre koho Akadémia samoukov určená nie je?

Pre ľudí, ktorí očakávajú “zázračnú” metódu, vďaka ktorej sa jazyk naučia za dva týždne. Bohužiaľ, takéto zázračné metódy neexistujú. Učenie sa jazyka si vyžaduje istú energiu, ale dá sa to robiť aj jednoduchým, efektívnym, a príjemným spôsobom. A v komunite podobne naladených ľudí to ide stokrát jednoduchšie. 

Kedy sa môžem začať učiť?

Ak v objednávkovom formulári zvolíte platbu kartou, alebo cez platobnú bránu vašej banky (nie bankovým prevodom), dostanete emailom prístup ku všetkým videám okamžite. Môžete si ich hneď začať pozerať a oboznamovať sa s metódami. Pri platbe kartou sa nemusíte báť, vaše údaje z karty neuvidíme. Platba je maximálne bezpečná, pretože prebieha cez platobnú bránu GoPay.

Na aké cudzie jazyky sa to dá použiť?

V podstate na akékoľvek, ale videokurz aj mentoringový program najlepšie poslúži tým, ktorí sa učia európske jazyky (angličtinu, nemčinu, španielčinu, francúzštinu atď.). Kľudne to môžu byť jazyky, ktoré ja neovládam. Metódy a zdroje, ktoré vám predstavím, sú použiteľné na akékoľvek jazyky. Keďže som sa zatiaľ neučila ázijské jazyky, pre ktoré platí množstvo samostatných pravidiel (rôzne typy písma, intonačné úrovne a pod.), k týmto sa detailne vyjadriť neviem.

Na jazykovom kurze mám možnosť rozprávať v cudzom jazyku. Ako je to s učením sa “sám doma”?

To je práve na mentoringových programoch to najlepšie! Budete mať prístup k ľuďom, ktorí sa učia vás jazyk na podobnej úrovni. Pomôžeme vám spojiť sa s nimi cez Skype a precvičovať si jazyk na konverzáciách na zaujímavé témy. Nie je nevyhnutné mať pri konverzáciách niekoho, kto vám opraví všetky chyby: omnoho dôležitejšie je mať za sebou mnoho narozprávaných hodín. V mentoringovom programe budete mať k tomu viac príležitostí ako na akomkoľvek inom jazykovom kurze.   

Nie som technický typ a nerád čítam z obrazovky. Sú tieto metódy aj pre mňa?

Určite áno! V mojich metódach si prídu na svoje milovníci smartfónov, ale aj nadšenci klasických tlačených kníh. Najväčšia výhoda mojej filozofie učenia sa jazykov je práve v tom, že si z toho vyberiete, čo chcete. Ak by ste sa vo videokurze náhodou nedozvedeli o metódach, ktoré viete použiť, máte istú garanciu vrátenia peňazí, takže nemáte čo stratiť 🙂

Chcem sa učiť jazyk, ale už som prihlásený na iný kurz.

To vôbec nie je problém 🙂 Metódy jazykového mentoringu sa dajú krásne kombinovať s akýmkoľvek iným učením sa jazyka, či už chodíte na kurz, máte doučovateľa, rodeného hovoriaceho na konverzácie, alebo sa učíte doma pomocou nejakých softvérov. Akadémia samoukov vám pomôže nájsť si v tomto učení lepší systém a doplniť si svoje klasické učenie o nové efektívne prvky. 

A čo ak mi takýto spôsob učenia nesadne?

V tom prípade nič neriskujete, lebo do 30 dní od začiatku Akadémie samoukov budete mať možnosť dostať svoje peniaze za videokurz aj za mentoringový program Akadémiu samoukov späť – stačí nám napísať jeden email, a nemusíte nám ani vysvetľovať, prečo ste sa tak rozhodli. Je to nový spôsob učenia sa, a preto si to môžete na mesiac vyskúšať bez akéhokoľvek rizika. Zo skúseností však môžeme povedať, že takéto učenie sadne 99 % ľudí, pretože každý si ho napasuje presne na seba. Možnosť vrátenia peňazí však platí v každom prípade a pre každého.

Nemám účet na Facebooku, prídem o niečo?

Mať účet na Facebooku nie je podmienkou účasti v Akadémii samoukov, no je určite výhodou, pretože v skupinke na Facebooku sa všetci podporujeme, radíme si a motivujeme sa. Neprídete o nič, bez čoho by ste sa nezaobišli, všetky organizačné informácie a úlohy totiž posielame aj mailom. Ak ste teda zarytým odporcom Facebooku, nevadí, chápeme. No môžete si založiť aj účet pod pseudonymom, len pre účel účasti v Akadémii. Nemusíte si tam dávať fotku, nemusíte si pridávať žiadnych priateľov ani nemusíte byť mimo našej skupinky nijako aktívni a zároveň neprídete o podporu komunity 🙂 Ak si teda zvolíte možnosť, že nebudete na FB pod vlastným menom ale vymysleným, napíšte nám svoj pseudonym do mailu na akademia@jazykovymentoring.sk, aby sme si vás vedeli priradiť. Do skupinky púšťame výlučne prihlásených účastníkov, nikoho iného.

P.S. Ak zvyknete preletieť očami stránku hneď na koniec, tak tu je stručná verzia 🙂 Akadémia samoukov je dvojmesačný online mentoringový program, v ktorom sa 50 ľudí učí jazyky pod dohľadom polyglotky Lýdie a jej tímu. Po zaplatení dostanete okamžite prístup do videokurzu Majster jazykov, v ktorom sú detailné videé o metódach na učenie sa jazykov. Tento videokurz vám ostane aj po skončení dvojmesačnej Akadémie samoukov. Ak vám kurz nebude z akéhokoľvek dôvodu vyhovovať, dostanete celú zaplatenú sumu naspäť na svoj účet, takže naozaj nemáte čo stratiť. 

Pridajte sa aj vy a začnite sa učiť jazyk zábavne a oveľa efektívnejšie než v škole. Viac než 2000 spokojných účastníkov sa nemôže mýliť. 

Nechajte nám svoju e-mailovú adresu a my vám dáme vedieť, keď budeme otvárať novú Akadémiu samoukov