Tím Jazykového mentoringu

Jazykový mentoring som založila 2. apríla 2016 a teším sa, že od svojho vzniku pravidelne narastá a rozvíja sa. Už dávno by som na to nestačila sama, a preto som si našla skvelý tím asistentov, ktorí mi pomáhajú tvoriť nové projekty. Toto sú oni:

V roku 2018 naša Facebooková stránka Jazykový mentoring dosiahla krásny míľnik – 10 000 fanúšikov. Preto vznikla táto fotka. Sú na nej všetci členovia môjho tímu, ktorých vám teraz postupne predstavím:

Katka Václaviková

V čom je skvelá: písanie textov, preklady, zastupovanie v mojej neprítomnosti, vybavovačky všetkého druhu, organizovanie podujatí, grafika

Obľúbené metódy na učenie sa jazykov: Anki, podcasty

S Katkou spolupracujeme takmer od začiatku. Začala ako dobrovoľníčka a osvedčila sa ako šikovná asistentka a kreatívna duša. Veľmi rada píše, o čom sa môžete presvedčiť na blogu Jazykového mentoringu. 

Katka Jazykový mentoring

Bravúrne zorganizovala aj moje veľké turné, na ktorom som vo všetkých krajských mestách Slovenska rozprávala ľuďom, ako sa jazyky učia polygloti. Komunikuje s klientmi, fanúšikmi a spoločnosťami, s ktorými spolupracujem, a je to skrátka moja pravá ruka 🙂 Okrem toho je prvou osobou, ktorú kontaktujem, ak potrebujem akékoľvek preklady z/do angličtiny či nemčiny, lebo odvádza vynikajúcu prácu.

Katka vyštudovala angličtinu a nemčinu. Keď práve nepracuje, najradšej dobíja baterky v horách a pri spoločenských hrách s priateľmi. Jej srdcovkou sú psíky z útulku, ktorým formou dočasnej opatery pomáha prečkať obdobie, kým sa pre ne nájde nový domov. 

„Stále počúvam, že ak chcem zmeniť svet, musím začať od seba. Vďaka Jazykovému mentoringu sa môj svet v mnohom zmenil a chcem to dopriať aj ostatným. Aby mohli aj oni meniť svoje životy a vytvárať svet, v ktorom už nebudeme hovoriť o ‚jazykových bariérach‘, ale o nekonečných možnostiach, ktoré nám znalosť cudzích jazykov otvára.“

Veronika Švec Báthory

V čom je skvelá: sociálne médiá, manažovanie Akadémií samoukov, zaúčanie nových asistentov, natáčanie a spracovanie videí, vylepšovanie obsahu, vnášanie systému do firmy 🙂

Obľúbené metódy na učenie sa jazykov: videá na YouTube, čítanie kníh na Kindle

Veronika je ideálnym človekom na spravovanie našich dvojmesačných mentoringových programov – stará sa o ich hladký priebeh, spravuje Facebookové skupinky mentoristov, pripravuje mi podklady na webináre a emaily, je jednoducho nenahraditeľná.

Jej druhou veľkou úlohou je spravovanie našich sociálnych médií. Veronika je vo svojej práci neuveriteľne systematická a zorganizovaná, a často sa od nej v tomto smere učíme.  

Veronika študuje angličtinu a ruštinu, a sama sa podľa zásad Jazykového mentoringu naučila po poľsky. Rada cestuje a stretáva nových ľudí. Dobrovoľnícky pracuje pre viacero organizácií, miluje umenie, dobré jedlo a nekonečné rozhovory.

“Ževraj, čo môžeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra. Tak si vravím, načo čakať do konca výšky a potom si hľadať prácu, keď môžem pomáhať šíriť zmysluplnú myšlienku a robiť, čo ma baví, už teraz? Do Jazykového mentoringu som sa pridala, pretože rada prijímam nové výzvy, učím sa nové veci a v neposlednom rade preto, že mi umožňuje pracovať odkiaľkoľvek. Môžem si teda kedykoľvek zbaliť kufre a začať nové dobrodružstvo. :)”

Daša Oravcová

V čom je skvelá: spracovanie a príprava podkladov, pomoc pri vedení Akadémií samoukov, písanie textov, originálne nápady, systematickosť každého druhu  

Obľúbené metódy na učenie sa jazykov: knihy papierové či elektronické, písaný text akéhokoľvek druhu a dĺžky, seriály, filmy, TED a TEDx videá, podcasty

Daša sa do tímu pridala po absolvovaní niekoľkých mentoringových programov, keď sa ponúkla, že nám pomôže, s čím budeme potrebovať. S nadšením som jej ponuku prijala, lebo som vedela, že sa na ňu môžem spoľahnúť. Pomáha nám so spravovaním Akadémií samoukov a často nás prekvapí jedinečnými nápadmi na zlepšenie našich služieb.

Daša je zároveň prekladateľka na voľnej nohe, má nemčinu na mimoriadne vysokej úrovni a neustále na sebe pracuje. V každej jednej Akadémii samoukov sa usilovne učí angličtinu. Vo voľnom čase háčkuje nádherné farebné šatky a iné vecičky.

“Odvtedy, čo ma naučili čítať, nič lepšie nepoznám. Čítanie. A aj písanie, ak mám pravdu povedať. A slovenčinu. Ej, veru, slovenčina – láska na celý život. Taká je len jedna. Sem tam mi aj nejaký ten prešľap odpustí a nakoniec sa na tom spolu zasmejeme.

Potom prišla nemčina, znenazdajky, ako keď si na jazyku necháte rozpúšťať mandľu v karameli, druhú už dychtivo rozhryznete, z ničoho nič je vrecúško prázdne a vy viete, že nezostane len pri jednom. Zrazu boli lásky dve.

Jazykový mentoring mi ukázal, že sa nájde miesto i na jazyk anglický, a tak teraz spoločne zapĺňame slepé miesta na mape mojich znalostí a skúseností.”

Hanka Jokelová

V čom je skvelá: mágia v Exceli, fotografovanie, IT pomoc rôzneho druhu, kreatívne nápady

Obľúbené metódy na učenie sa jazykov: Seriály, Italki a Anki

Hanka má superschopnosť: dokáže Excel prinútiť, aby robil to, čo ona chce. Respektíve to, čo chceme my, aby motivácia našich učiacich sa mentoristov zostávala na maxime. Ak ste sa zapojili do niektorej z nedávnych Akadémií samoukov, pravdepodobne ste očarene sledovali, ako sa vám údaje, ktoré ste si o svojom učení zapísali do Kontrolnej tabuľky, samy preklápajú do krásnych farebných grafov. To je Hankina zásluha 🙂 Odkedy máme v tíme Hanku, automatizujeme všetky procesy na maximum.

"O tom, že filozofia Jazykového mentoringu naozaj funguje, som sa presvedčila na vlastnej koži v Akadémii samoukov. Za dva mesiace efektívneho učenia vo vlastnej réžii som sa vo francúzštine posunula viac ako za tri roky v jazykovej škole. Túto jedinečnú skúsenosť by som dopriala každému, kto sa učí cudzí jazyk. Uvedomiť si, že jediný učiteľ, ktorého pri učení sa jazyka skutočne potrebujete, ste vy sami, je veľmi oslobodzujúce a motivujúce zároveň."

Baška Pecková

V čom je skvelá: pomoc pri vedení Akadémie samoukov, preklady a tvorba textov, spracovanie podkladov, pomoc pri preklade a kreatívnom spracovaní príspevkov na sociálne siete

Obľúbené metódy na učenie sa jazykov: podcasty, Goldlist, seriály a italki/konverzácie

Aj Baška bola pôvodne naša klientka a po niekoľkých absolvovaných Akadémiách samoukov sa stala právoplatnou členkou tímu. Pomáha nám s administratívou okolo Akadémie samoukov, predovšetkým v medzinárodnej verzii tohto programu, ktorý vedieme v angličtine, a tiež s množstvom prekladov do angličtiny, keďže Baška je profesionálna prekladateľka.

Baška miluje prírodu, turistiku a mountainbiking, takže vo voľnom čase ju môžete stretnúť v našich krásnych horách. Okrem toho rada cestuje, spoznáva nové krajiny a kultúry a učí sa cudzie jazyky.

"Na Jazykový mentoring som natrafila úplne náhodne na Facebooku a prihlásila sa do prvej Akadémie samoukov (vtedy ešte pod názvom Jesenný mentoring). Počas tých dvoch mesiacov som zistila, že je to úplna revolúcia v učení sa cudzích jazykov. S pomocou Lydkiných metód sa dokáže neuveriteľne rýchlo posúvať a zlepšovať každý, kto je ochotný pracovať na sebe. A ako bonus - zlepšíte sa aj v iných oblastiach života 😉 Som veľmi rada, že zo zákazníka som sa stala členom tímu a môžem pomáhať ďalším ľuďom meniť svoje životy a dosahovať veci, o ktorých dovtedy len snívali."

Členovia nášho tímu majú spoločných niekoľko vecí: 

  • všetci vidia v Jazykovom mentoringu zmysel, (lebo na sebe zistili, že funguje),
  • všetci začali so mnou pracovať bez nároku na odmenu (lebo chceli pomôcť šíriť dobrú vec),
  • všetci sú ochotní a chtiví učiť sa a posúvať sa vpred (a ja im v tom veľmi rada pomôžem),
  • všetci sú úplne úžasní ľudia (a dobrí kamoši!) 🙂
vízia z misia Jazykového mentoringu