Tím Jazykového mentoringu

Jazykový mentoring som založila 2. apríla 2016 (na svoje narodeniny 🙂 ) a teším sa, že od svojho vzniku pravidelne narastá a rozvíja sa. Už dávno by som na to nestačila sama, a preto som si našla skvelý tím asistentov, ktorí mi pomáhajú a odbremeňujú ma od mnohých povinností. Toto sú oni:

Katka Václaviková

V čom je skvelá: písanie textov, preklady, zastupovanie v mojej neprítomnosti, vybavovačky všetkého druhu, organizovanie podujatí, grafika

Obľúbené metódy na učenie sa jazykov: Anki, podcasty

S Katkou spolupracujeme takmer od začiatku. Začala ako dobrovoľníčka a osvedčila sa ako šikovná asistentka a kreatívna duša. Veľmi rada píše, o čom sa môžete presvedčiť na blogu Jazykového mentoringu. 

Katka Jazykový mentoring

Bravúrne zorganizovala aj moje veľké turné, na ktorom som vo všetkých krajských mestách Slovenska rozprávala ľuďom, ako sa jazyky učia polygloti. Komunikuje s klientmi, fanúšikmi a spoločnosťami, s ktorými spolupracujem, a je to skrátka moja pravá ruka 🙂 Okrem toho je prvou osobou, ktorú kontaktujem, ak potrebujem akékoľvek preklady z/do angličtiny či nemčiny, lebo odvádza vynikajúcu prácu.

Katka vyštudovala angličtinu a nemčinu a okrem práce na Jazykovom mentoringu je aj prekladateľka na voľnej nohe. Formou dočasnej opatery pomáha psíkom z útulku prečkať obdobie, kým sa pre ne nájde nový domov, a keď práve nepracuje a neštuduje, najradšej dobíja baterky v horách a pri spoločenských hrách s priateľmi.

„Stále počúvam, že ak chcem zmeniť svet, musím začať od seba. Vďaka Jazykovému mentoringu sa môj svet v mnohom zmenil a chcem to dopriať aj ostatným. Aby mohli aj oni meniť svoje životy a vytvárať svet, v ktorom už nebudeme hovoriť o ‚jazykových bariérach‘, ale o nekonečných možnostiach, ktoré nám znalosť cudzích jazykov otvára.“

Veronika

Veronika Báthory

V čom je skvelá: Facebook, manažovanie mentoringových programov, vylepšovanie obsahu, vnášanie systému do firmy 🙂

Obľúbené metódy na učenie sa jazykov: videá na YouTube, čítanie kníh na Kindle

Veronika je ideálnym človekom na spravovanie našich dvojmesačných mentoringových programov - stará sa o ich hladký priebeh, spravuje Facebookové skupinky mentoristov, pripravuje webináre po technickej stránke, je jednoducho nenahraditeľná.

Jej druhou veľkou úlohou je spravovanie mojej facebookovej stránky a čoskoro aj iných sociálnych médií. Veronika je vo svojej práci neuveriteľne systematická a zorganizovaná, a často sa od nej v tomto smere učím.  

Veronika študuje angličtinu a ruštinu, a sama sa podľa zásad Jazykového mentoringu naučila po poľsky. Rada cestuje a stretáva nových ľudí. Dobrovoľnícky pracuje pre viacero organizácií, miluje umenie, dobré jedlo a nekonečné rozhovory.

“Ževraj, čo môžeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra. Tak si vravím, načo čakať do konca výšky a potom si hľadať prácu, keď môžem pomáhať šíriť zmysluplnú myšlienku a robiť, čo ma baví, už teraz? Do Jazykového mentoringu som sa pridala, pretože rada prijímam nové výzvy, učím sa nové veci a v neposlednom rade preto, že mi umožňuje pracovať odkiaľkoľvek. Môžem si teda kedykoľvek zbaliť kufre a začať nové dobrodružstvo. :)”

Saška Jazykový mentoring

Saška Hanková

V čom je skvelá: finančná administratíva, komunikácia so zákazníkmi, úpravy na webe, pomoc všetkého druhu

Obľúbené metódy na učenie sa jazykov: Seriály, Italki a Anki

Saškinou úlohou je starať sa o administratívu, faktúry, platby, aby boli klienti spokojní a nedochádzalo k nedorozumeniam. Takže, ak sa vám náhodou stane, že zaplatíte faktúru dvakrát, Saška sa vám bude osobne venovať a problém promptne vyrieši 🙂

Saška je študentkou tlmočníctva a prekladateľstva nemeckého a talianskeho jazyka, pričom nemčinu počas štúdia aj niekoľko rokov vyučovala, či už súkromne alebo v jazykovej škole.

Má rada cestovanie spojené so zlepšovaním si cudzích jazykov, niekoľkokrát absolvovala študijné pobyty v zahraničí a najviac si oddýchne pri svojom obľúbenom seriáli alebo dobrej knihe - ako inak - cudzojazyčnej 😉

„Už sa vám niekedy stalo, že vám niečo zmenilo život o 180 stupňov? Pre mňa to bola Lýdia s Jazykovým mentoringom, jej filozofiou a obrovskou dávkou motivácie. Pracovať v Jazykovom mentoringu je pre mňa možnosťou, ako sa podieľať na menení životov mnohých učenia sa chtivých ľudí, vidieť ich pokroky a spoločne dosahovať naše ciele.“

Vlado Pavlík

V čom je skvelý: web dizajn, grafika, nastavenie všetkých IT vecí okolo stránky, preklady a tlmočenie  

Obľúbená metóda na učenie sa jazykov: Anki

Vlado so mnou pracuje na mentoringu od samého začiatku. Spolu sme takpovediac položili jeho základy. Dizajn stránky www.jazykovymentoring.sk je jeho dielom a ako vidíte, odviedol vynikajúcu prácu. Pamätám si, ako sme týždeň pred jej spustením skoro nespali, aby mohla uzrieť svetlo internetu presne na moje narodeniny... 🙂

Vlado Jazykový mentoring

Dodnes sa o stránku príkladne stará a neustále ju vylepšuje. Okrem toho mi pomáha s grafikou všetkého druhu, lebo na to má fakt cit, a často prichádza s originálnymi nápadmi, čo by sa dalo ešte vylepšiť po technickej stránke. 

Vlado vyštudoval prekladateľstvo a tlmočníctvo v kombinácii angličtina-arabčina a dnes je z neho šikovný tlmočník. Tlmočil aj konferenciu Jazyky očami polyglotov, ktorú som organizovala v júni 2017.

Vo voľnom čase rád študuje novinky zo sveta tvorby webstránok a online marketingu. V offline svete zas rád vylezie na nejaký ten kopec a užíva si krásu a ticho hôr.

“Celá naša spolupráca s Lydkou sa začala náhodným stretnutím na letisku v čase, keď bola ešte mojou učiteľkou tlmočníctva, a rozhovorom o tom, že uvažuje nad vytvorením webstránky. Je mi potešením pomáhať týmto spôsobom šíriť jej jednoduchú a pritom revolučnú myšlienku - naučiť sa cudzí jazyk môže každý, kto je ochotný pre to niečo urobiť.”

Všetci štyria asistenti Jazykového mentoringu boli najskôr mojimi študentmi na Univerzite Komenského, kde som si myšlienku jazykového mentoringu prvýkrát testovala na väčšej skupine. Zúčastnili sa môjho mentoringového programu pre študentov a výrazne sa posunuli v nemčine, angličtine, ruštine či taliančine.

  • všetci štyria vidia v práci pre Jazykový mentoring zmysel, (lebo vedia, že funguje),
  • všetci štyria začali so mnou pracovať bez nároku na odmenu (lebo chceli pomôcť šíriť dobrú vec),
  • všetci štyria sú ochotní a chtiví učiť sa a posúvať sa vpred (a ja im v tom veľmi rada pomôžem),
  • všetci štyria sú úplne úžasní ľudia (a dobrí kamoši!) 🙂