Učenie sa jazykov je omnoho jednoduchšie, než si myslíte.

Bez toho, aby som niekedy žila v zahraničí, sa dnes plynule dorozumiem 7 jazykmi.

Chcete vedieť, ako som sa k tomu dopracovala? Nie je to vôbec zložité...

Lýdia Machová

Volám sa Lýdia Machová, mám 28 rokov a pracujem ako profesionálna tlmočníčka a jazyková mentorka. Učím sa nový cudzí jazyk priemerne každé dva roky, a dnes sa plynule dohovorím 7 jazykmi, a to bez toho, aby som niekedy žila v zahraničí. 

Za 16 rokov učenia sa ôsmich cudzích jazykov som prišla na spôsob, ako sa jazyk dokáže naučiť hocikto, a to na úroveň, v ktorej sa v jazyku cíti prirodzene a nemusí nad ním veľmi rozmýšľať. Učenie sa jazykov nemusí byť ani komplikované, ani zdĺhavé, a už vôbec nie nepríjemné. Práve naopak, jazyky sa dajú učiť veľmi zábavným a uvoľneným spôsobom. A výsledky môže byť vidno omnoho skôr, ako sme zvyknutí zo školy...

Moja filozofia učenia sa jazykov

Učenie sa jazyka vás musí baviť

Inak nebude ani spolovice také účinné. Ak vás práca s nejakým zdrojom na začiatku veľmi baví, ale po čase vás omrzí, treba ho nahradiť iným, ktorý sa vám momentálne páči.

Neexistuje najefektívnejšia metóda na učenie sa jazykov

Každý sa učí jazyk inak. Preto si treba z dostupných metód a spôsobov učenia sa jazyka vyskladať takú, ktorá vyhovuje konkrétne vám.

Učenie sa jazyka je omnoho efektívnejšie, ak v ňom máte systém

Či už použijete knihu pre samoukov, alebo kombináciu najrôznejších zdrojov, potrebujete v učení systém. Treba si určiť ciele na isté obdobie, a vedieť, ako ich čo najefektívnejšie dosiahnuť.

Na naučenie sa jazyka je potrebný intenzívny a častý kontakt s jazykom

Hoci len niekoľko minút denne. Jazyk, ktorý sa učíme, si treba dostatočne napočúvať a načítať. Existujú však jednoduché a efektívne spôsoby, ako to dokážu aj veľmi zaneprázdnení ľudia.

3 videoklipy od polyglotky zdarma

rozprávabie v cudzom jazyku

 Chceli by ste sa dozvedieť 3 zaručené tipy na zlepšenie sa v akomkoľvek jazyku?

  • 1
    Pohodová metóda na efektívne zapamätanie si slovíčok bez bifľovania
  • 2
    Jednoduchý tip, ako sa naučiť lepšie porozumieť cudziemu jazyku
  • 3
    Skvelý spôsob, ako si zlepšiť rozprávanie v jazyku bez vycestovania do zahraničia

Zadajte svoj email, a pozrite si 3 krátke videá o skutočne efektívnych metódach,
ktoré viete okamžite aplikovať do praxe.

Video, v ktorom hovorím všetkými 7 jazykmi

Ďaľšie videá

dva jazyky naraz

Dajú sa učiť dva jazyky naraz?

ja na jazyky potrebný talent

Je na jazyky potrebný talent?

Jazykový mentoring na Facebooku

Čo si o Jazykovom mentoringu myslia
účastníci môjho seminára?

"Využívanie metód zo seminára mi prinieslo návyk, aký som predtým nemal. Učím sa nie z donútenia, ale zo zábavy, a je to fakt o niečom inom...zisťujem, že začínam rozmýšlať sem tam v angličtine, aj porozumenie sa zlepšilo. Z môjho pohľadu niet čo riešiť, toto naozaj funguje, stačí si len vybrať z nespočetných doporučených metód tú správnu kombináciu. Lydka, vďaka, myslím, že si mentor, ktorý vie, ako na to."

Roman Podolec

"Lýdia, vďaka za úžasnú motiváciu. Tento typ učenia je vážne totálna obsesia, úžasné! Aktuálne len spoznávam nekonečné možnosti internetu a aplikácií, skúšam niektoré tie nástroje – vzniká mi tak plán, ktorý ma šancu byť reálny a našitý na mňa. "

Hana Hradská

"Zrazu nemám strach si pozrieť filmy v taliančine/chorvátčine a ešte im aj rozumiem! A čo ma najviac teší - rozprávam. K tomu by som sa sama nikdy nebola dokopala. Vždy som si myslela, že treba počkať, kým budem lepšia, ešte lepšia a potom možno jedného dňa sa rozkecám. Večer pred spaním som bola v šoku z toho, že som hovorila v cudzom jazyku!"

Erika Szabóová

Môžete ma poznať z médií

startitup logo