Chcete sa už aj vy toto leto konečne riadne naučiť nejaký cudzí jazyk?

 

Pridajte sa do nového jazykovo-mentoringového programu Prázdninový mentoring!

Čo je to Prázdninový mentoring?

Prázdninový mentoring je dvojmesačný online program, v rámci ktorého sa komunita 50 zanietených ľudí učí cudzie jazyky: každý sa učí sám, ale sme v tom spolu!

Možnosť prihlásenia končí o:

Prihlasovanie do Prázdninového mentoringu sa ukončilo. Sledujte emaily a Facebook, a dozviete sa o budúcich programoch. 

V prípade otázok nás prosím kontaktujte na info@jazykovymentoring.sk.

Niektoré zo živých stretnutí účastníkov predošlých jazykovo-mentoringových programov

Tento program otvárame pre 50 ľudí, ktorí sú v akomkoľvek cudzom jazyku mierne pokročilí až pokročilí (od úrovne A2, teda nie úplní začiatočníci), a chcú si tento jazyk cez leto riadne zlepšiť, pričom už chápu, že jazyk sa za nich nikto nenaučí a musia sa o to pričiniť sami :) 

3. júl - 27. august 2017

Ako to bude vyzerať?

 

Každý sa učí sám za seba...

Tento kurz je jedinečný tým, že každý sa učí svoj jazyk (akýkoľvek) na svojej vlastnej úrovni (od stredne pokročilých vyššie) vo svojom vlastnom čase a metódami, ktoré si sám vyberie. Do programu sa môžete zapojiť aj vtedy, ak máte v lete veľa času na jazyk, aj ak je toho času menej. Svoj učebný plán si nastavíte podľa svojich možností a priorít. Nie je potrebné byť v konkrétny čas na internete, všetko si viete pozrieť vo vlastnom voľnom čase.

...ale sme v tom spolu!

Aj keď sa každý učí sám, budeme spolu tvoriť online komunitu, ktorá sa navzájom podporuje a pomáha si. Kto si raz vyskúšal učenie sa v rámci komunity ľudí, ktorí sú na tom rovnako, vie, že to má neskutočnú silu, lebo v tom nie sme sami a vieme sa navzájom krásne podporiť. Je tak omnoho pravdepodobnejšie, že vo svojich predsavzatiach vytrváte a budete sa aktívne učiť celé leto. A pritom vás to bude aj baviť!

Uzavretá Facebooková skupina

Všetci budeme v kontakte cez špeciálnu skupinu na Facebooku, do ktorej budú mať prístup len účastníci mentoringového programu. Tu budeme zdieľať svoje zážitky s učením sa jazykov, problémy, na ktoré narazíme, ale aj úspechy, ktoré budeme dosahovať. (A tie zaručene prídu, uvidíte ;) ) Podporíme sa v prvých odvážnych krokoch (hlavne pri rozprávaní) a ak niekoho pohltí každodenná realita, pomôžeme mu zase naskočiť na vlak a vrátiť sa k učeniu.

Menšie Facebookové skupinky pre jednotlivé jazyky

Aby sme si vedeli navzájom ešte viac pomôcť a poradiť, zaradíme vás aj do druhej skupinky špeciálne pre váš jazyk, to znamená, že tam budete spolu so všetkými účastníkmi programu, ktorí sa učia angličtinu alebo nemčinu, španielčinu atď. Ak sa učíte jazyk, na ktorý máme menej účastníkov, budete v skupinke pre "ostatné jazyky". Novinkou v tomto programe bude špeciálna skupinka pre učiteľov angličtiny či iných jazykov, ktorí sa budú spoločne zlepšovať v jazyku, ktorý vyučujú, a zároveň zdieľať učiteľské tipy z praxe.

Tri živé webináre

Na začiatku, v strede a na konci programu budú tri živé vstupy jazykovej mentorky Lýdie, na ktorých si budeme zhodnocovať náš postup v učení sa a ujasníme si akékoľvek otázky o učení sa, ktoré budete mať. Kto chce, bude mať možnosť zapojiť sa aj aktívne na kameru, a podeliť sa s ostatnými o svoje skúsenosti s učením sa alebo sa naživo spýtať na rady pri učení. Takto budete mať možnosť živo komunikovať s ostatnými účastníkmi kurzu a spoznať tak aj nových ľudí.

Každý týždeň nové video s doplňujúcimi praktickými informáciami

Každý týždeň sa vám vo videokurze sprístupní nové video, v ktorom prezradím dodatočné tipy a triky pri učení sa. Každý týždeň bude venovaný istej téme (rozprávanie, čítanie, slovná zásoba a pod.), a ja vám vo videu poviem o svojich vlastných skúsenostiach s danou oblasťou učenia sa, a tiež o skúsenostiach účastníkov mojich programov. Zistíte, ako sa vyvarujete typickým chybám a svoje učenie vymakáte k maximálnej efektivite.

Kontrolná tabuľka na monitorovanie učenia

Dôležitou súčasťou jazykového mentoringu je kontrola, že každý so svojím jazykom doma pracuje. Svoje učenie si budeme zapisovať do peknej online tabuľky, kde bude vidieť, kto je na tom ako, a kto sa v daný deň či týždeň naozaj premohol a zamakal. Každý týždeň dostanete emailom vyhodnotenie, kto bol nakoľko aktívny, čo vám nedovolí vzdať to, ak aj na jeden týždeň trochu zaostanete. Motivácia vytrvať v určenom pláne a učiť sa ďalej spolu s ostatnými bude omnoho silnejšia, ako keď ste na učenie sa sami. Uvidíte, ako začnete brať učenie vážne, keď sa o ňom budú dozvedať vaši spolužiaci v programe ;)

Pomoc pri objavovaní nových metód

Jazykovo-mentoringový program je jedinečný v tom, že vám nedovolí skĺznuť len k jednej či dvom metódam učenia sa, ktoré ste už aj tak poznali. Základom programu je videokurz Majster jazykov, v ktorom sa detailne popisuje 30 metód rozdelených do 9 modulov. Počas Prázdninového mentoringu budete mať každý týždeň na úlohu vyskúšať si niečo nové z metód, ktoré ste si sami neskúsili, čím spoznáte nové spôsoby učenia sa jazyka. Tieto úlohy zaberú max. pol hodinu týždenne, ale uvidíte, ako veľa o učení sa jazykov pri nich zistíte. Novo objavené metódy môžete využiť neskôr v ďalšom učení sa jazyka po skončení programu.

Jazykoví partneri na konverzácie

Obrovskou výhodou zapojenia sa do jazykového mentoringu je možnosť spoznať iných ľudí, ktorí si taktiež chcú cvičiť nejaký cudzí jazyk. Vytvoríme ideálne podmienky na to, aby ste cez internet (prípadne aj naživo) našli vhodných jazykových partnerov na pravidelné konverzácie, aby ste cvičili predovšetkým rozprávanie. Spomedzi 50 účastníkov si isto nájdete niekoho, kto vám sadne jazykovou úrovňou, ale tiež po osobnostnej stránke.

Program tém jednotlivých týždňov

Každý si v programe určí svoj vlastný individuálny učebný plán založený na 2-3 prioritách podľa toho, čomu sa potrebuje najviac venovať, a podľa toho, ktoré metódy na učenie ho najviac bavia. Tento plán bude postupne plniť počas celého leta, pričom neskôr ho môže upraviť podľa potrieb.

Ako skupina sa budeme každý týždeň postupne zameriavať na jednotlivé priority a povieme si k nim dodatočné tipy a triky. Ak si niekto nezvolil napr. prioritu "čítanie", v 4. týždni bude mať priestor vyskúšať si niektoré z metód na čítanie, ktoré sú súčasťou videokurzu. Do budúcna bude vedieť, ako sa má učiť s využitím daných metód, pokiaľ si svoje priority zmení a bude sa chcieť venovať viac práve čítaniu.  

1. týždeň: 

.

.

.

.

.

.

2. týždeň: 

.

3. týždeň: 

.

4. týždeň: 

.

5. týždeň: 

.

6. týždeň: 

.

7. týždeň: 

.

.

8. týždeň: 

.

9. týždeň: 

Videokurz

Oboznámenie sa s videokurzom Majster jazykov (tí, ktorí ho ešte nevideli)

Individuálne učebné plány

Nastavenie si individuálneho učebného plánu založeného na 3 prioritách (napr. rozprávanie + slovná zásoba + počúvanie)

Živý webinár: Inštrukcie na mentoringový program

Presne si vysvetlíme, ako budeme v lete fungovať, ako si budeme zapisovať svoje učenie do kontrolnej tabuľky, za čo všetko dostanete bonusové body, a ako si nastaviť svoj plán tak, aby ste z neho čo najviac vyťažili

Systém

Ako si vytvoriť v učení sa jazyka systému a dlhodobo udržateľné návyky

Počúvanie

dodatočné info o tom, ako zlepšiť schopnosť rozumieť cudziemu jazyku

Čítanie

dodatočné info o tom, ako systematicky pracovať s textami a čerpať z nich novú slovnú zásobu

Slovná zásoba

tipy a triky na najefektívnejšíe zachytávanie novej slovnej zásoby a jej uloženie do dlhodobej pamäti

Rozprávanie

od druhého mesiaca sa naplno pustíme do intenzívneho rozprávania a povieme si, ako sa dá aj s obmedzenou slovnou zásobou viesť jednoduchá konverzácia

Živý webinár: Motivácia v učení sa

v auguste si na živom vstupe povieme, ako nám to ide, kto má aké problémy a ako si vieme dodatočne pomôcť, a poradíme tým, ktorí sa nestíhajú učiť podľa svojich pôvodných predstáv

Gramatika, písanie, výslovnosť

naraz sa povenujeme trom zvyšným prioritám a dáme si dodatočné tipy, ako na ne

Živý webinár: Vyhodnotenie mentoringového programu a učenia sa

pozrieme sa na to, nakoľko sme splnili svoje ciele zo začiatku leta, a budeme sa tešiť z toho, kto sa ako v učení posunul, a aké nové návyky si vytvoril :)

Prázdninový mentoring + online videokurz MAJSTER JAZYKOV

Prázdninový mentoring

dvojmesačný program jazykového mentoringu (3.7.- 27.8.)

prístup k podpornej uzavretej Facebookovej skupine

kontrolná tabuľka na monitorovanie priebehu učenia

pomoc pri nastavení učebného plánu

dvojmesačná pomoc a podpora v učení

každý týždeň nové video s dodatočnými tipmi od Lýdie

online konverzácie s ostatnými účastníkmi v danom jazyku (cez Skype)

+

 Videokurz Majster jazykov

videá o vyše 30 metódach na učenie sa akéhokoľvek jazyka (od mierne pokročilej úrovne vyššie)

časovo neobmedzený vstup do videokurzu (videá vám zostávajú aj po skončení mentoringového programu)

pracovný zošit k semináru

návod na vytvorenie učebného plánu

BONUS:

inštruktážne videá s detailnou ukážkou práce s vybranými stránkami a aplikáciami

BONUS:

odkazy na užitočné jazykové zdroje (EN / DE / ES / FR / RU / IT / PL)

BONUS:

všetky doterajšie webináre jazykovej mentorky Lýdie zo série AKO SA UČIŤ JAZYKY:

- 5 tipov od polyglotov
- Základom je systém!
- Zaktivizuj si pred letom angličtinu

BONUS:

záznam z prednášky Jazyky očami polyglotov z 3. júna 2017 v Bratislave

 • Luca Lampariello
 • Benny Lewis
 • Judith Meyerová
 • Richard Simcott
 • Steve Kaufmann

302 EUR

127 EUR

100% garancia spokojnosti

Ak si zakúpite vstup do online jazykovo-mentoringového programu Prázdninový mentoring a z akéhokoľvek dôvodu nebudete s týmto kurzom spokojný, stačí mi v priebehu prvých 30 dní od začiatku kurzu napísať email na lydia@jazykovymentoring.sk a ja vám okamžite vrátim plnú sumu. Bez pýtania sa zbytočných otázok. Dávam vám na to svoje slovo.

Jazykový mentoring skutočne funguje

 • 1
  Letná výzva
  (112 ľudí, množstvo jazykov)

Momentálne prebieha jazykovo-mentoringový program Letná výzva, v ktorom sa ešte do konca júna učí 112 ľudí. Najväčším prínosom pre mnohých z nich je možnosť pravidelne konverzovať v cudzom jazyku s ostatnými účastníkmi. Angličtinári v Bratislave si dokonca vytvorili skupinku, ktorá sa pravidelne stretáva naživo na vlastnej "jazykovej kaviarni", v ktorej je povolená iba angličtina! Väčšina z nich sa stretáva online a z týchto stretnutí sú nadšení. Posúďte sami:   

Stretnutie niektorých účastníkov Letnej výzvy v jazykovej kaviarni v KC Dunaj v Bratislave

Lydkin kurz mi konečne pomohol prekonať hranicu, za ktorú som sa dlhodobo nevedela dostať. Vytvorila som si vďaka nemu zábavné učebné návyky, ktoré sa za krátky čas stali pevnou súčasťou môjho života. Pokračujem v nich aj po skončení kurzu. A dokonca ich využívam aj pri učení sa iného než cudzieho jazyka. Kurz odporúčam úplne všetkým.

Martina Faškováúčastníčka Letnej výzvy

Za prvé dva týždne som konverzáciami v AJ strávila takmer 10 hodín.

Simona Strapáčováúčastníčka Letnej výzvy

“Predtým som sa veľmi hanbila rozprávať ale tento týždeň som absolvovala už niekoľko telefonátov s mojimi kolegami V ANGLIČTINE, dokonca aj z vlastnej iniciatívy. A to nehovorím o tom, že anglické emaily už píšem ako drak. Takže jedno veľké ĎAKUJEM tejto skupine a hlavne skupinke, s ktorou som sa stretla. Vďaka vám som prekročila svoj tieň a teraz už to bude len lepšie a lepšie ;)”

Luciaúčastníčka Letnej výzvy

"Daval som si s ludmi z tejto skupinky 2 konverzacie kazdy den. Skoro vzdy niekto novy :) Bolo to skvele. Temy si nejako nevyberame, nechavam to na nahodu. S niektorymi sme si velmi sadli. Velmi sa tesim na kazde (online) stretnutie. Vzdy je o com rozpravat :) Najkrajsie okamihy su tie, ked si uvedomite, ze presli 2 hodiny ako nic, a to este konverzaciou v anglictine! Pred nejakym casom nepredstavitelna vec. Dakujem, Lydia a spol. ;)

Juraj Dúčastník Letnej výzvy

S Jankou pravidelne komunikujeme cez skype v španielčine cca 1 az 2 krat do tyzdna vacsinou 1 hodinu. Prvy rozhovor bol zoznamovaci a pocas druheho skype rozhovoru som Janke navrhla, aby sme zacali pracovat s knihou Sì. Janka bola touto myšlienkou nadšená a hneď si ju aj kupila. Prečítame si stále jednu lekciu a o danej téme sa potom rozprávame. Takto máme okrem precvičovania konverzácie aj čítanie a taktiež novú slovnú zásobu. Janka si poctivo zapisuje frázy do Goldlistu a ja do Ankidroid. V konverzáciach máme v pláne pokračovať aj po skončení letnej výzvy.

Marcela S.účastníčka Letnej výzvy
 • 2
  Novoročný mentoring: druhý online mentoringový program (jar 2017)
  (55 účastníkov, 5 jazykov)

Novoročný mentoring bol ďalší veľký program pre ľudí, ktorí sa chcú v jazyku posunúť a rovnako ako predošlé, dopadol na výbornú! Zišla sa nám v ňom veľmi aktívna skupinka skvelých ľudí, ktorí sa vzájomne podporovali, motivovali a dokonca si medzi sebou našli aj stálych partnerov na konverzácie v cudzom jazyku!

Niektoré zo živých stretnutí účastníkov predošlých jazykovo-mentoringových programov

"Pre mňa fantastická skúsenosť, v živote som lepšie neinvestovala peniaze do jazyka a to som ich už investovala dosť. Úplne mi to zmenilo pohľad na učenie jazykov. Najviac sa mi páčila motivácia a neskutočné množstvo možností, ako sa angličtine venovať. A že ma stále a stále nakopol k učeniu. Konečne vnímam anglinu ako reč a nie ako len zmiešaninu zvukov :-) A začala som rozprávať a prestala som sa toho až tak báť - to je obrovský pokrok."

Adriana ŽbirkováÚčastníčka Novoročného mentoringu

"V jednote je sila, tak by som to celé zhodnotila. Mentoring mi ukázal, že v tom nie som sama a aj ostatní študenti okolo majú rovnaké problémy s časom, s učením sa. Taktiež som konečne našla odpoveď na otázku, prečo sa neviem naučiť cudzí jazyk, akokoľvek som sa usilovne snažila. Vlastne som prišla na to, kde som robila chyby. Mentoring mi ukázal, že na to mám a "dám" cudzí jazyk aj ja. Môj posun ohodnotila hlavne lektorka na jazykovom kurze a ja sama som získala väčšiu istotu v komunikácii s Rakúšanmi."

Jana Szabóováúčastníčka Novoročného mentoringu

"Úplne sa mi zmenil „vzťah“ s angličtinou. Začala som rozumieť hovorenému slovu, pričom predtým som sa ani nesnažila započúvať sa do angličtiny a hneď som čítala titulky pod videami. Takisto s písanými textami, predtým som ich len preletela a bola som presvedčená, že im nebudem rozumieť. Teraz sa ich nebojím začať čítať a s potešením zisťujem, že mnohému rozumiem i bez slovníka :)"

Daša Oravcováúčastníčka Novoročného mentoringu

"Bola som veľmi prekvapená kvalitou, množstvom informácií a rád, ktorými si nás zahŕňala od začiatku. Získala som toľko tipov na učenie, čo mi ušetrilo toľko času, kým by som ja niečo také vymyslela a našla. To je na tom naj!! Už som o mentoringu hovorila kamoškám, lebo pomáha, lebo je to k veci, lebo to nie sú vyhodené peniaze a ani čas a pretože z toho veľa načerpáte! Či energie, či informácií...či chute sa zase učiť! Angličtina ma veľmi baví, dokonca sa zakaždým teším na nový podcast. Výsledok mentoringu je výborný, celkovo ma motivovalo, že som sa zorganizovala, že sa dozvedám nove veci, že som dokázala nájsť toľko času! A že ma to baví a že chcem pokračovať ďalej aj v mojich iných zanedbaných jazykoch, lebo viem ako na to! ĎAKUJEM!!!!"

Anna Zábrodskáúčastníčka Novoročného mentoringu

"Novoročný mentoring je úžasný nápad. Mňa osobne veľmi motivoval. Podarilo sa mi odblokovať sa a zhodiť múr pred nemčinou. Uverila som, že i ja raz môžem hovoriť bez problémov po nemecky...Ďakujem, Lydka:) Páčilo sa mi, že sme vytvorili jedno spoločenstvo, ktoré má spoločný cieľ. Ten pocit, že v tom nie som sama, ma posúval dopredu. Je to úžasné nakopnutie na samovýučbu."

Adriana Krajčovičováúčastníčka Jazykového mentoringu

"Tento program vám dokáže, že nemusíte byť žiaden génius na jazyky a pomôže vám nájsť cestu k tomu aby ste znova našli chuť na učenie sa jazykov, ktorú väčšina ľudí stratila počas strednej školy. Určite neľutujem, že som bola súčasťou mentoringu, práve naopak, som tomu veľmi rada :)"

Eva Dušekováúčastníčka Novoročného mentoringu

"Novoročný mentoring mi pomohol prekonať obrovský odpor voči angličtine, ktorý som získala počas strednej školy. Vďaka mentoringu som pochopila, že môžem jazyk milovať tak ako kedysi (ZŠ) a zároveň sa mi otvorí množstvo dverí. Zároveň som prekonala aj strach z rozprávania. Rozprávanie sa v angličtine, hoci len so Slovákom bolo pre mňa veľkým posunom."

Janka KolejákováÚčastníčka Novoročného mentoringu
 • 3
  Jesenný mentoring: prvý online mentoringový program (jeseň 2016)
  (40 účastníkov, 8 jazykov)

Prvý program toho istého typu ako Novoročný mentoring som robila na jeseň. Prihlásilo sa doň 40 účastníkov, ktorí pracovali na svojej angličtine, nemčine, ruštine, španielčine, francúzštine, arabčine, poľštine alebo japončine. Stretávali sme sa online na webinároch každý týždeň, a delili sme sa o svoje dojmy a skúsenosti z učenia. Bolo krásne sledovať, ako sa účastníci "namotali" na nemčinu či angličtinu a stávali sa od nej doslova závislí. Už po 2-3 týždňoch na sebe cítili malé pokroky, a to ich veľmi motivovalo tráviť s jazykom ešte viac času.

Na konci programu sa všetci účastníci v dotazníku vyjadrili, že sa vo svojom jazyku posunuli vpred. Väčšina veľmi výrazne, a mnohí písali, že to bol najintenzívnejší posun za dva mesiace učenia sa. 

3x sa nám niektorým podarilo stretnúť aj naživo v Bratislave, a veľmi som sa potešila, keď na také stretnutie prišli niektorí až z Trnavy či dokonca zo Žiliny (v pracovný deň!). 

"Dokázala som to, čo som si ani nemyslela, že dokážem za pomoci teba a tvojho programu. Vyskúšala som si nové metódy, spoznala nových ľudí a hlavne som posunula svoje hranice a rozhľad. Ďalej mi mentoring pripomenul, že takto sa dá pristupovať nielen k učeniu sa jazyka, ale celkovo k dosahovaniu svojich cieľov v živote."

Eva Nagyováúčastníčka Jesenného mentoringu

"Jesenný mentoring bol skvelý, nakoplo ma to aspoň niečo robiť s mojou francúzštinou. Vytvorila som si návyk na Duolingo a baví ma to. Mám pocit, že kurz ma posunul. Už len to, že som s jazykom začala niečo robiť, je pre mňa úspech. Výsledok kurzu je pre mňa veľmi dobrý. Určite sa chcem venovať učeniu aj naďalej."

Martina Mária Hladkáúčastníčka Jesenného mentoringu

"Myslím, že najlepší kurz, na ktorom som bola. Veľmi pozitívne hodnotím Lydkinu zodpovednosť a profesionalitu. Cítila som sa zodpovedná za svoje výsledky. Všade mentoring odporúčam, som Lydkina chodiaca reklama ☺"

Peťka Blažkovieúčastníčka Jesenného mentoringu

"Takýto pokrok za takýto krátky čas som nikdy predtým nedosahovala. Výrazne sa zlepšila moja výslovnosť, veľa som rozprávala, naučila som sa množstvo nových výrazov a oprášila som tie, ktoré som už pozabúdala. Takisto som sa zlepšila v gramatike a zistila, čo presne mi robí problémy a na čom treba popracovať. Na začiatku som si nebola istá, či ma mentoring niekam posunie aj s mojou úrovňou ovládania jazyka. Prihlásila som sa preto, lebo si garantovala vrátenie peňazí, ak nebudeme spokojní. No posunula som sa dosť a som veľmi rada, že som sa zúčastnila :-)"

Barbara Moravčíkováúčastníčka Jesenného mentoringu

"Posunula som sa už len v tom, že som konečne začala so svojím jazykom niečo robiť, čomu sa veľmi teším a plánujem v tom pokračovať. Kurz a ty, Lydka, si ma motivovala a dala mnoho skvelých tipov, ako sa venovať jazyku, to beriem ako veľký prínos. Mentoring odporúčam, napriek tomu, že to nie je jazykový kurz - toto je niečo lepšie, človek sa naučí učiť sa sám so sebou. :)"

Simona Strapáčováúčastníčka Jesenného mentoringu
 • 4
  Semester s jazykovým mentoringom na Univerzite Komenského
  (100 študentov, 13 jazykov)

Na Univerzite Komenského som štyri roky vyučovala simultánne tlmočenie, ale posledný semester (v lete 2016) som urobila experiment: vyzvala som 100 študentov, aby sa začali svoje pracovné jazyky učiť aktívne sami, a nečakali na to, že ich jazyky naučí univerzita. Za dva mesiace nastal u mnohých priam zázračný posun: študenti prepadli láske k jazykom, ktoré po niekoľkých rokoch prevažne teoretických programov vnímali skôr ako povinnosť  a nie záľubu. 

Na konci semestra sa mi prišiel osobne poďakovať docent Bohdan Ulašin z Katedry romanistiky, pretože si za dva mesiace môjho programu so študentmi všimol obrovský rozdiel v tom, ako študenti vedeli po španielsky. Pozrite sa sami, čo povedal:  

Doc. Bohdan Ulašin o Jazykovom mentoringu

"Celkovo ma zaujal hlavne ten premakaný systém učenia sa, ktorý si odprezentovala, a množstvo oskúšaných možností, ako na to, metód a aplikácií. Mám rada praktické a efektívne veci, takže sa mi to veľmi páčilo, a tiež tvoje rady o time managemente!"

Monika Roncováštudentka

"Páči sa mi, s akým nadšením tieto prednášky robíš. Motivovalo ma to do takej miery, že napriek momentálnej vyťaženosti si chcem (a aj sa mi to zatiaľ darí) nájsť čas na svoj jazyk. Prezentácia bola prehľadná. Veľmi oceňujem, že ide o alternatívu ku klasickému učeniu sa jazykov. Na vlastnej koži som zistil, že tebou prezentované metódy fungujú. A áno, musí ťa to baviť, to je pre mňa z toho to najpodstatnejšie :-)"

Ján Tupýštudent

"Najviac sa mi páčilo, že si na vlastnom príklade ilustrovala, že sa dá cvičiť ústny prejav a konverzácia, aj keď človek nežije v danej krajine. Je veľmi presvedčivé, keď ukážeš svojim plynulým prejavom, že samoštúdium jazyka nie je iba idealistická predstava, ale že to naozaj ide a môže to zvládnuť každý!"

Barbara Ďurčováštudentka

"Na tvojej prednáške som prvýkrát počula o tom, že je toľko ľahko dostupných a bezplatných možností na učenie sa jazyka a presvedčila si ma, že by bolo naozaj škoda ich nevyužiť."

Veronika Sucháštudentka

"Úplne mi to zmenilo pohľad na efektívne učenie. Je super vidieť, že sa dá naozaj učiť zábavou a zároveň efektívne. Vďaka mentoringu rozumiem oveľa lepšie a rozširuje sa mi slovná zásoba práve v oblastiach, ktoré potrebujem."

Patrícia Proksováštudentka

Študenti za mnou chodili už po prvom mesiaci s tým, že zrazu oveľa lepšie rozumejú, oveľa viac slovíčok vedia aktívne použiť, že konečne prekonali strach z rozprávania, a hlavne, že učenie jazyka ich začalo neskutočne baviť. Viacerí hovorili, že som týmto programom spustila na fakulte hotovú revolúciu v učení sa jazykov :)

 • 5
  In The Same Boat: Online mentoringový program pre učiteľov angličtiny
  (25 učiteliek, 1 jazyk)

V lete som pracovala s 25 angličtinárkami z celého Slovenska v online kurze, v rámci ktorého sme sa spoločne zlepšovali v angličtine. Účastníčky boli nadšené, a 8 z nich sa angličtine dokázalo za dva mesiace venovať až viac ako 100 hodín! Dokonca aj po skončení programu sa veľká väčšina z nich angličtine aktívne venuje naďalej. Pozrite sa, čo na mentoringový program povedali ony samé:

"Najlepší kurz, na akom som sa kedy zúčastnila! Neskutočne motivujúci, príjemný a užitočný. Získala som na ňom množstvo praktických tipov na individuálne zlepšovanie jazykových znalostí. Moja angličtina sa rozhodne posunula. Ohúrila som aj manžela, keď som zrazu začala používať nové slová či frázy. Je to úžasný pocit. Kurz bez váhania odporúčam aj ostatným. Pomohol mi dostať sa z komfortnej zóny a spríjemnil mi celé leto."

Maria Stevensučiteľka angličtiny

"Som šťastná, že som sa chopila tejto šance. Moja angličtina sa zlepšila a všimla si to aj moja mama, keď som sa s ňou rozprávala. Lydka je naozaj skvelá mentorka. Do svojej práce vkladá celé srdce a k účastníkom sa správa ako k priateľom. Jej kontakt so skupinou bol veľmi osobný a veľmi sa mi páčil. Odporúčam."

Lucia Gáborováučiteľka angličtiny

"Po absolvovaní kurzu pre učiteľov sa znova dokážem postaviť pred svojich žiakov a sebaisto rozprávať a vysvetľovať gramatiku a slovnú zásobu. Vrátil sa mi cit pre angličtinu a oživila sa mi pasívna slovná zásoba. Lydkine myšlienky o učení sa jazykov sa mi veľmi páčia a musím uznať, že naozaj fungujú."

Marcela Scholzováučiteľka angličtiny

"Uvedomila som si, že som celé tie roky k učeniu angličtiny pristupovala nesprávne. Vždy som sa strácala, lebo som si v učení nevedela nájsť systém. Vďaka kurzu som znovu našla stratenú motiváciu a angličtina sa stala mojou vášňou a prirodzenou súčasťou môjho života. Učenie už nie je povinnosť ale forma relaxu. Vďaka kurzu som sebaistejšia a viem, že rozprávanie už nebude takým strašiakom ako predtým. Lýdia je úžasná mentorka, ale aj človek, a jej nadšenie je nákazlivé. Každý, kto sa učí jazyk, by si ju mal vziať za vzor."

Eva Škrobákováučiteľka angličtiny
 • 6
  Živé semináre v Bratislave a iných mestách
  (220 ľudí, množstvo jazykov)

Okrem dvojmesačných programov som robila aj živé semináre, na ktorých sa zúčastnilo až

0
ľudí

medzi nimi množstvo učiteľov jazykov a ľudí, ktorí cudzie jazyky využívajú aj profesionálne v práci. Mnohí sa učia jazyky už množstvo rokov. Niekoľko mesiacov po seminári som sa ich opýtala, ako sú na tom dnes:

0
%
zo všetkých doterajších účastníkov sa učilo jazyk aktívne aj pol roka po seminári a baví ich to
0
%
z nich po seminári zmenilo svoj spôsob učenia sa jazykov
0
%
videlo prínos seminára aj v tom, že ich namotivoval do učenia sa jazykov

Erik Hoffmann, odborník na marketing

Martin Mažár, expert na predaj

Monika Moravčíková, podnikateľka

Ďalšie účastníčky:

"Nemecký jazyk ma prenasleduje skoro celý môj život. Avšak priznám sa, že učenie nikdy nebolo veľmi efektívne. Nevedela som si usporiadať dôležité veci, poznatky a vytvoriť konkrétny plán ako na to. Až doteraz. Seminár Majster jazykov mi práve túto chýbajúcu časť doplnil a dodal stratenú energiu a motiváciu na učenie. Niesol sa v priateľskom a uvoľnenom duchu, čo je veľké plus, a človek potom s radosťou hltá informácie, ktorými nás Lydka častuje. A že ich nie je málo :) Dozvedela som sa aj iné spôsoby učenia sa, ako sedieť nad knižkou a vyplňovať gramatické cvičenia."

Silvia Chocholáčkováúčastníčka seminára

"Na seminár som sa prihlásila presne preto, že som si sama nedokázala vytvoriť štruktúru a systém učenia sa. Vyhadzo- vala som von oknom kopec peňazí za zbytočné jazykové kurzy, ktoré mi nič nepriniesli a vždy som tušila, že existuje aj iná cesta, len som ju nevedela nájsť. Seminár určite odporučím všetkým, o ktorých viem, že s tým bojujú rovnako ako ja. Tých pár smiešnych peniažkov, čo som zaň zaplatila, boli moje najlepšie investované peniaze za posledných 15 rokov :) Tento kurz má oveľa väčšiu cenu a ja by som ju ochotne zaplatila, keby bol aj dvakrát drahší. Po jeho absolvovaní viem, že by som to určite neoľutovala..."

Iveta Sajanováúčastníčka seminára

"Seminár určite odporúčam! Ukáže toľko rôznych metód učenia sa jazykov, že je nemožné, aby si z neho každý nevybral tú svoju správnu. Takže určite sa investícia aj duplikovane vráti. A v tom je tento seminár skvelý: garantuje return on investment :)"

Mária Habánikováúčastníčka seminára

"Seminár mi veľmi rýchlo ubehol, už počas neho som si stiahla pár aplikácií a po jeho skončení navštívila kníhkupectvo :) Kazdý si určite nájde spôsob, akým sa jazyku bude venovať tak, aby sa v ňom zlepšil."

Lenka Zelenákováúčastníčka seminára

"Už dlhší čas som cítila, že so svojou angličtinou musím niečo robiť. Moja angličtina zapadala v hlave prachom stále viac a viac a chuť prihlásiť sa do nudnej jazykovky alebo na drahé konverzácie o "ničom" bola nulová. O Lydke a jej metódach som počula veľa a tak aj moje očakávania boli vysoké. A musím povedať, že to bolo ešte lepšie, než som čakala. Seminár bol skrátka SUPER! Skvelé spracovanie a odprezentovanie desiatok zaujímavých spôsobov, ako sa učiť hocijaký jazyk. Každý si môže vybrať ten, ktorý ho bude baviť a ktorý mu pomôže vyriešiť jeho hlavné problémy s daným jazykom. Hlavne ma konečne dal do pohybu a už som podnikla prvé kroky pri učení Angličtiny. A verte či nie, veľmi ma to baví! :)"

Denisa Holíčováúčastníčka seminára

"Pre mňa osobne boli najprínosnejšie odkazy a linky na také stránky a také tipy v učení sa jazykov, o ktorých by som sa inak nedozvedela. Zároveň výborné vysvetlenie jednotlivých týchto odkazov aj s návodmi, ako na to. Páčila sa mi rozmanitosť spôsobov učenia sa pre všetky časti, teda napr. počúvanie, výslovnosť a pod. Každý si naozaj môže nájsť niečo, čo ho bude veľmi baviť. Rozhodne seminár odporúčam, a to preto, lebo veľa ľudí je demotivovanych učením sa jazykov hlavne preto, že v škole sú spôsoby učenia úplne iné a pre mnohých otravné a nezábavné. Na seminári môžu všetci zistiť, že existuje aj iný spôsob, a že učenie sa naozaj nemusí byť také trápenie sa."

Andrea Balážováúčastníčka seminára

Prázdninový mentoring + online videokurz MAJSTER JAZYKOV

Prázdninový mentoring

dvojmesačný program jazykového mentoringu (3.7.- 27.8.)

prístup k podpornej uzavretej Facebookovej skupine

kontrolná tabuľka na monitorovanie priebehu učenia

pomoc pri nastavení učebného plánu

dvojmesačná pomoc a podpora v učení

každý týždeň nové video s dodatočnými tipmi od Lýdie

online konverzácie s ostatnými účastníkmi v danom jazyku (cez Skype)

+

 Videokurz Majster jazykov

videá o vyše 30 metódach na učenie sa akéhokoľvek jazyka (od mierne pokročilej úrovne vyššie)

časovo neobmedzený vstup do videokurzu (videá vám zostávajú aj po skončení mentoringového programu)

pracovný zošit k semináru

návod na vytvorenie učebného plánu

BONUS:

inštruktážne videá s detailnou ukážkou práce s vybranými stránkami a aplikáciami

BONUS:

odkazy na užitočné jazykové zdroje (EN / DE / ES / FR / RU / IT / PL)

BONUS:

všetky doterajšie webináre jazykovej mentorky Lýdie zo série AKO SA UČIŤ JAZYKY:

- 5 tipov od polyglotov
- Základom je systém!
- Zaktivizuj si pred letom angličtinu

BONUS:

záznam z prednášky Jazyky očami polyglotov z 3. júna 2017 v Bratislave

 • Luca Lampariello
 • Benny Lewis
 • Judith Meyerová
 • Richard Simcott
 • Steve Kaufmann

302 EUR

127 EUR

FAQ o videokurze

• Pre koho je Prázdninový mentoring určený?

Pre kohokoľvek, kto je v istom jazyku minimálne mierne pokročilý, a chce svoje jazykové schopnosti posunúť o niekoľko úrovní vyššie. Ak nie ste úplný začiatočník, a už ste sa danému jazyku aspoň trochu venovali, aj keď ho neovládate aktívne, videokurz aj mentoringový program vás určite posunú ďalej. 

• Pre koho Prázdninový mentoring určený nie je?

Pre ľudí, ktorí očakávajú “zázračnú” metódu, vďaka ktorej sa jazyk naučia za dva týždne. Bohužiaľ, takéto zázračné metódy neexistujú. Učenie sa jazyka si vyžaduje istú energiu, ale dá sa to robiť aj jednoduchým, efektívnym, a príjemným spôsobom. A v komunite podobne naladených ľudí to ide stokrát jednoduchšie. 

• Na aké cudzie jazyky sa to dá použiť?

V podstate na akékoľvek, ale videokurz aj mentoringový program najlepšie poslúži tým, ktorí sa učia európske jazyky (angličtinu, nemčinu, španielčinu, francúzštinu atď.). Kľudne to môžu byť jazyky, ktoré ja neovládam. Metódy a zdroje, ktoré vám predstavím, sú použiteľné na akékoľvek jazyky.

Keďže som sa zatiaľ neučila ázijské jazyky, pre ktoré platí množstvo samostatných pravidiel (rôzne typy písma, intonačné úrovne a pod.), k týmto sa detailne vyjadriť neviem.

• Na jazykovom kurze mám možnosť rozprávať v cudzom jazyku. Ako je to s učením sa “sám doma”?

To je práve na mentoringových programoch to najlepšie! Budete mať prístup k ľuďom, ktorí sa učia váš jazyk na podobnej úrovni. Pomôžeme vám spojiť sa s nimi cez Skype a precvičovať si jazyk na konverzáciách na zaujímavé témy. Nie je nevyhnutné mať pri konverzáciách niekoho, kto vám opraví všetky chyby: omnoho dôležitejšie je mať za sebou mnoho narozprávaných hodín. V mentoringovom programe budete mať k tomu viac príležitostí ako na akomkoľvek inom jazykovom kurze.   

• Nie som technický typ a nerád čítam z obrazovky. Sú tieto metódy aj pre mňa?

Určite áno! V mojich metódach si prídu na svoje milovníci smartfónov, ale aj nadšenci klasických tlačených kníh. Najväčšia výhoda mojej filozofie učenia sa jazykov je práve v tom, že si z toho vyberiete, čo chcete. Ak by ste sa vo videokurze náhodou nedozvedeli o metódach, ktoré viete použiť, máte istú garanciu vrátenia peňazí, takže nemáte čo stratiť :)

• Prečo sa nemôžem do Prázdninového mentoringu zapojiť bez zakúpenia videokurzu Majster jazykov? 

Z dvoch dôvodov: Po prvé, zrejme by ste presne nevedeli, ako sa vlastne máte učiť. Keďže každý sa učí sám podľa svojho individuálneho plánu, ktorý si zostaví pomocou videokurzu, čoskoro by sa vám vynorili otázky typu "A ako sa mám učiť slovíčka?", "Kde nájdem zaujímavé seriály a videá?", "Na čo sa mám v učení sa zamerať?" a pod. Na všetky tieto otázky (a mnohé ďalšie) dáva detailnú odpoveď seminár Majster jazykov. Know-how, ktoré prezentujem vo videokurze, je pomerne obsiahle, a zo skúseností viem, že v ňom nájdu mnoho nového aj aktívni učitelia jazykov a ľudia, ktorí sa doteraz učili jazyky sami. 

Druhý dôvod je technický: počas dvojmesačného mentoringového programu budete potrebovať prístup k dodatočným tabuľkám, materiálom a zoznamom úloh. Tieto sú k dispozícii len pre tých, ktorí majú prístup k videokurzu Majster jazykov, a navyše si zaplatili prístup do mentoringového programu.  

• V lete mám na pláne dovolenku, je to problém? 

Vôbec nie, ja budem tiež cestovať :) Je úplne v poriadku, ak z tých 8 týždňov budete jeden či dva týždne úplne "chýbať". Po dovolenke sa plní síl vrátite k učeniu, povzbudení možnosťami využiť jazyk v praxi :) Skupinka isto rada uvíta vašu fotečku zo zahraničia ;)  

Doživotné benefity účasti v Prázdninovom mentoringu

Dovoľujem si tvrdiť, že kombinácia pozretia si videokurzu Majster jazykov a účasť v jazykovo-mentoringovom programe je zaručeným receptom na úspech v učení sa jazykov: 

 • videokurz vám ponúkne presný návod, čo a ako treba robiť, aby ste svoju angličtinu, nemčinu či akýkoľvek iný jazyk konečne dostali na úroveň, o ktorej už roky snívate;
 • dvojmesačný mentoringový program vám pomôže prekonať svoju lenivosť a chýbajúcu sebadisciplínu, aby ste ten plán aj nasledovali a dopracovali sa tak k želaným výsledkom.

Účastníci mojich programov si pochvaľujú najmä to, že sa im zmenil prístup k jazyku. Obľúbili si učenie sa angličtiny, nemčiny, fracnúzštiny aj iných jazykov, a dnes je pre nich učenie sa zábavou.

A najlepšie na tom je, že následky takejto premeny vám ostávajú už navždy! Počas mentoringového programu si vytvoríte návyky, ktoré sa pre vás stanú súčasťou každodenného života, a učenie jazyka pre vás bude zábavou.

Okrem toho budete mať kontakt na "spolužiakov" z programu, s ktorými môžete mávať konverzácie aj po skončení dvojmesačného programu. Hodnota takéhoto niečoho je mnohonásobne vyššia ako cena mentoringového programu. Nenechajte si túto možnosť ujsť :)