PREDNÁŠKA

Takéto podujatie ešte Slovensko nezažilo!

Piati svetoznámi polygloti prídu do Bratislavy porozprávať svoje najpraktickejšie metódy na učenie sa jazykov. Žiadna teória, len rokmi overená prax.

Dozviete sa, akým spôsobom sa jazyky učia ľudia, ktorí sa ich naučili 6, 10 či dokonca vyše 30.

Na Youtube ich videli už milióny ľudí, ich prednášky si vypočuli už státisíce, a teraz sa prídu o svoje know-how podeliť aj s nami. Príďte si vypočuť majstrov jazykov a inšpirujte sa pre svoje vlastné učenie.

Zabezpečené bude tlmočenie do slovenčiny.

Kedy?

sobota 3. júna od 14:00 do 18:00

Kde?

aula Ekonomickej univerzity v Bratislave

Cena

14,90 EUR 
študenti, dôchodcovia a ZŤP: 9,90 EUR

O PREDNÁŠAJÚCICH:

Steve Kaufmann

Zázračný cyklus učenia sa jazykov


Úspech záleží na vašom postoji a na tom, koľko času s jazykom strávite. Učenie je jednoduché a spočíva v troch navzájom sa podporujúcich aktivitách, teda v zázračnom cykle učenia sa jazykov.

  1. Učte sa významy nových slov a fráz
  2. Nechajte si mozog navyknúť na nový jazyk pomocou zmysluplného počúvania a čítania
  3. Začnite rozprávať, keď sa na to cítite, dôverujte si a nemajte obavy z výslovnosti

Robte to stále dookola. O nič iné nejde. Neprestávajte. Vďaka modernej technológii je tento cyklus ešte rýchlejší, ako kedykoľvek predtým. Je to všetko na vás.

Steve Kaufmann vyštudoval v roku 1966 politológiu v Paríži, je bývalým kanadským diplomatom a výkonným riaditeľom v lesníckom priemysle. Spolu so svojím synom Markom založil stránku LingQ.com, online systém a komunitu na učenie sa jazykov. Steve ovláda 15 jazykov, napísal knihu s The Way of the Linguist, A Language Learning Odyssey, píše blog The Linguist on Language a má Youtube kanál pod menom lingosteve.

Judith Meyer žije na pomedzí jazykov, učenia a technológie. Vytvorila jazykové kurzy pre GermanPod101, GreekPod101, ArabicPod101 a mnoho iných stránok, napísala niekoľko kníh o učení sa jazykov, naprogramovala systém strojového prekladu a najnovšie vyvinula LearnYu.com, online kurz čínštiny založený na umelej inteligencii. Má veľmi rada jazykové výzvy, napríklad naučiť sa japončinu za mesiac tak, aby mohla pozerať anime seriály, za 6 týždňov zvládnuť indonézštinu a zúčastniť sa rečníckej súťaže alebo sa naučiť hebrejčinu na takú úroveň, aby sa mohla rozprávať s ľuďmi, a to za 90 dní.

Judith Meyer

Cielené učenie pre úžasné pokroky


Ak by ste mali o šesť týždňov prednášať v cudzom jazyku alebo by ste museli budúci mesiac ísť do zahraničia na pracovnú cestu – ako by ste sa na to pripravili? Tradičné metódy učenia sa jazykov nie sú zlé, niekedy však potrebujete niečo rýchlejšie. V mojej prednáške vám predstavím najlepšie spôsoby, ako sa vysporiadať s nečakanými výzvami, ktoré si žiadajú dosiahnuť špecifický cieľ v učení sa jazyka za minimum času.

Richard Simcott

Úspechom k učeniu sa jazykov je stanovenie si realistických cieľov


Prednáška vám dá tipy a triky, ako si stanoviť tie správne ciele a uspieť, a ponúkne vám nápady, ako si vytvoriť učebný plán, ktorý pre vás bude fungovať. Tiež sa pozrieme na to, ako nestratiť počas učenia motiváciu.

Richard Simcott je Brit žijúci v Skopje, v Macedónsku. Pracuje ako jazykový riaditeľ v spoločnosti The Social Element a každý rok organizuje podujatie Polyglot Conference. Rád rozpráva krásnymi jazykmi, ale aj o nich. Na Youtube sa preslávil svojím videom, na ktorom rozpráva plynule v 16 jazykoch, učil sa ich však už omnoho viac. Na poslednom Stretnutí polyglotov v Berlíne mal na menovke 33 vlajočiek jazykov, v ktorých sa dorozumie, s poznámkou "+ nejaké ďalšie, otestuj ma :) ".  

Benny Lewis do svojich 21 rokov hovoril iba po anglicky a musel zvládnuť mnohé výzvy, ktoré mu učenie sa jazykov sťažilo viac, ako iným ľuďom. Všetky tieto problémy však prekonal a stal sa Cestovateľom roka podľa National Geographic, írskym jazykovým ambasádorom pre EÚ, je autorom medzinárodného bestselleru Fluent in 3 Months, ale aj Teach Yourself a vydal aj kurzy Language Hacking na ešte rýchlejšie učenie sa. Hovorí jedenástimi jazykmi na úrovni od A2 po C2.

Pod menom The Irish Polyglot si stanovil misiu inšpirovať čo najviac dospelých ľudí, aby sa dali na učenie sa jazykov, nehľadiac na vek, peniaze, možnosti cestovať, schopnosti alebo iné osobné aspekty. Jeho blog číta milión ľudí mesačne, jeho týždenné e-maily sleduje 300-tisíc ľudí a na Youtube kanáli má viac ako 7,5 milióna pozretí.

Benny Lewis

Ako sa hocikto v hocijakom veku môže naučiť hocijaký jazyk hocikde na svete


Možno máte pocit, že ste na naučenie sa ďalšieho jazyka už pristarí, alebo si myslíte, že jazyky sa dajú učiť len keď môžete veľa cestovať a máte kopec peňazí. Alebo ste sa možno v škole veľmi snažili, ale aj tak to nešlo. Benny vás presvedčí, že nepotrebujete úžasnú pamäť ani "jazykový gén", aby ste sa cudzí jazyk naučili rýchlo. Vyvráti dlho tradované mýty, ako napríklad ten, že dospelí sa učia jazyky ťažšie ako deti. Vo svojej prednáške sa podelí o svoje skúsenosti, aj množstvo inšpirácie do učenia sa jazykov.

Luca Lampariello

Dvojjazyčné preklady: Ako sa vďaka prekladom naučiť akýkoľvek jazyk


Luca Lampariello bude vo svojej prezentácii rozprávať o tom, ako sa dajú pri učení sa jazykov využívať preklady a v niekoľkých praktických krokoch odhalí metódy, ako na to. Dozviete sa prečo a ako prekladať z vášho materinského jazyka do cieľového jazyka, ale hlavne čo a kedy prekladať, aby ste získali pevné základy v akomkoľvek cudzom jazyku.

Luca Lampariello pochádza z Ríma. Má titul z elektronického inžinierstva a v Paríži študoval tlmočníctvo. Jazyky sú jeho skutočnou vášňou: v súčasnosti plynulo hovorí desiatimi jazykmi a dohovorí sa trinástimi. Posledných päť rokov pracuje ako jazykový kouč a koučoval stovky študentov z rôznych krajín. Od roku 2008 jeho videá na Youtube a blog, The Polyglot Dream, prilákali tisícky ľudí a študentov jazykov z celého sveta.

SPONZORI:

PREDAJ LÍSTKOV:

MEDIÁLNY PARTNER:

SPOZNAJTE NAŠICH REČNÍKOV PRV NEŽ ICH UVIDÍTE NAŽIVO

Steve Kaufmann

Steve je známy kanadský polyglot, ktorý miluje učenie sa jazykov a je skvelým dôkazom toho, že jazyky sa môžete učiť v akomkoľvek veku. V tomto videu opisuje svoje metódy učenia sa jazykov, ktoré sú založené predovšetkým na intenzívnom čítaní a počúvaní. Príďte aj vy na jeho prednášku, aby ste zistili, ako jeho metódy uviesť do praxe a ešte viac ich zefektívniť.

Judith Meyer

Judith Meyer vo svojej prednáške na jednom z predošlých Stretnutí polyglotov v Berlíne vysvetľuje, ako sa môžete naučiť hovoriť plynulo po čínsky bez toho, aby ste niekedy žili v Číne. Judith je odborníčka na exotické jazyky a v učení sa jazyka dokáže urobiť výrazný pokrok už po krátkom čase. A práve o tom nám povie vo svojej prednáške.

Richard Simcott

Toto video je jedným z najstarších hyperpolyglotských videí. Na Youtube sa objavilo v roku 2008. Richard v ňom hovorí v 16 jazykoch a ohromuje perfektným prízvukom, skvele zvládnutou gramatikou a slovnou zásobou. Momentálne sa Richard učí slovenčinu :)

Benny Lewis

Bennyho slávna prednáška na TEDx vás presvedčí, že talent na učenie sa jazykov nie je tak dôležitý, ako by ste si mohli myslieť. O tejto téme povie trochu viac aj v Bratislave a s každým, kto si ho vypočuje, sa stavíme, že pri učení sa jazyka sa už nikdy nebude vyhovárať na nedostatok talentu!

Luca Lampariello

V tomto videu radí Luca v 6 rôznych jazykoch, ako sa učiť jazyky. Mnohí rodení hovoriaci týchto jazykov tvrdia, že by nevedeli určiť, či je daný jazyk jeho materinským jazykom alebo nie. Luca má špeciálnu metódu na učenie sa jazykov od nuly a v tomto videu vám ju prezradí.  

PREČO SA KONÁ TÁTO PREDNÁŠKA? 

Všetci naši rečníci pobudnú v Bratislave až 5 dní, pretože od 31.5. do 4.6. sa u nás bude konať 5-dňové podujatie s názvom Stretnutie polyglotov (Polyglot Gathering), na ktorom očakávame účasť vyše 400 jazykových nadšencov. Ide o jedno zo svetovo najväčších podujatí pre polyglotov, teda ľudí, ktorí hovoria mnohými jazykmi, a tento rok nás v Bratislave čaká už 4. ročník Polyglot Gatheringu, pričom predošlé tri sa konali v Berlíne. Všetci, ktorí majú radi jazyky, sú srdečne vítaní aj na tejto akcii, pokiaľ sa zaregistrujú. Nie je podmienkou ovládať nejaký počet jazykov, stačí ich mať rád :)