Milí priatelia,

na tejto stránke nájdete všetky praktické informácie o našom Koncoročnom večierku.

Čo od vás potrebujeme v tejto chvíli? 

Informácie o večierku: 

KDE: Kultúrny dom, Námestie S. Zachara 3, Vrútky

DEŇ: sobota, 23. 11. 2019

ČAS: od 13:00 približne do 17:30

Ako sa dostanete do Kultúrneho domu vo Vrútkach? 

Autom:

Stačí si do navigácie zadať Katolícky kultúrny dom: Námestie S. Zachara 2134/3, 038 61 Vrútky. Zaparkovať môžete na bezplatnom parkovisku priamo pred Kultúrnym domom (vyznačené na mapke červeným krúžkom), alebo v prípade potreby na okraji cesty v blízkom okolí (vyznačené na mapke červenými čiarami).

Vlakom: 

Môžete prísť na Železničnú stanicu Vrútky (zo smerov: Košice, Bratislava, Zvolen), potom pokračovať pešo asi 5 - 10 minút podľa mapky nižšie, alebo nasledujte odvšadiaľ viditeľnú gotickú vežu kostola, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti Kultúrneho domu.

Autobusom: 

POZOR: vo Vrútkach stoja diaľkové linky na dvoch rôznych staniciach: 

     1. Môžete prísť na Autobusovú stanicu vo Vrútkach, odkiaľ sa dostanete do Kultúrneho domu podľa mapky nižšie:

     2. Alebo môžete prísť na zastávku Vrútky, ev. kostol (zo smerov Nitra alebo aj Žilina), odkiaľ sa dostanete do Kultúrneho domu podľa mapky tu:

Aký bude program večierka?

12:30 - 12:59    Príchod účastníkov

13:00 - 14:30    Prezentácia tímu Jazykového mentoringu

14:45 - 15:30    Mentoringová kapustnica 🙂 

15:30 - 16:45    Jazyková kaviareň 

17:00 - 17:30    Tombola a ukončenie večierka

Ako to bude celé prebiehať?

Naším cieľom je, aby sme sa s vami lepšie spoznali, aby ste sa spoznali aj vy navzájom, aby ste trošku nahliadli do zákulisia nášho tímu, aby sme sa obzreli za tým, čo sa nám už podarilo, a pozreli sa na to, čo nás ešte čaká. A hlavne, chceme spolu s vami prežiť príjemný deň, lebo naživo nás to s našimi Akademistami baví ešte viac ako online. 🙂

Po príchode (ideálne načas, medzi 12:30 a 13:00) si každý napíše menovku a nalepí si na ňu vlajočku (alebo vlajočky) jazyka, ktorý sa učí. To aby ste potom v Jazykovej kaviarni vedeli, s kým sa dať do reči. 🙂 

Ak prídete skôr, budete si môcť dať punč (aj nealko), kávičku alebo čaj, a zoznámite sa s pár ďalšími Akademistami. Na večierku očakávame okolo 100 ľudí a dúfame, že väčšine sa podarí prísť načas. 

Od 13:00 začneme s prezentáciou, Lydka vám povie trošku viac o pozadí nášho tímu a našich aktivitách, o ktorých bežne verejnosť nevie. Predstavíme vám členov nášho tímu (už je nás 11!), lebo Jazykový mentoring už zďaleka nie je len o Lydke. Zhrnieme si tiež to najdôležitejšie o učení sa jazyka a veríme, že to pre mnohých bude aj istá dávka motivácie. 

Potom budeme servírovať špeciálnu domácu kapustnicu, aby ste na večierku neboli hladní, a aby ste nabrali sily na našu Jazykovú kaviareň. 🙂 Bude k dispozícii aj vegetariánska verzia, ale len pre tých, ktorí to označili v dotazníku vyššie. Ak ste tak ešte neurobili, vyplňte ho, prosím, TU.

Potom sa rozdelíme na menšie skupinky podľa jazykov, a pustíme sa do rozprávania. Nemusíte sa báť, že nebude o čom, my vám k tomu pomôžeme pár aktivitami, aby boli konverzácie s novými ľuďmi aj pre vás príjemné a prirodzené. Možno si práve tu nájdete skvelého parťáka na pravidelné konverzácie online!  

Na záver budeme losovať tombolu o knižné a iné ceny, takže sa určite oplatí zostať až do konca, lebo ceny odovzdáme len osobne prítomným. 

Celý večierok sa bude niesť v uvoľnenej atmosfére, s množstvom príležitostí len tak si pokecať s inými Akademistami, aj s naším tímom. Ak sa nechcete zúčastniť nejakej časti programu (napr. Jazykovej kaviarne), pokojne môžete zatiaľ pokecať s niekým pri punči a zákuskoch. 🙂

Odpovede na otázky, ktoré možno máte

1. Je potrebné byť na večierku od začiatku do konca? 
Nie, môžete, samozrejme, prísť kedykoľvek, a odísť kedykoľvek. Pri dverách vás uvíta zamestnankyňa Kultúrneho domu a nasmeruje vás tam, kam treba. Ale budeme sa veľmi tešiť, ak sa vám podarí prísť na začiatok, a ak zostanete do konca. 

2. Môžem prísť na večierok spolu s partnerom/deťmi? 
Bohužiaľ, Kultúrny dom vo Vrútkach má obmedzenú kapacitu, a nám sa na večierok prihlásilo okolo 100 z našich Akademistov. Keďže chceme spoznať čo najviac z vás, nemáme možnosť usadiť aj vaše polovičky alebo deti. Samozrejme, že ak máte malé dieťa v šatke alebo v kočíku, tak to nebude problém. Pre inšpiráciu, na mnohé naše stretnutia nám chodia mamičky tak, že otecka pošlú s deťmi na malý výlet po okolí na nejaké 2 - 3 hodiny. Pochvaľujú si potom to, že majú čas naplno sa venovať ľuďom na večierku. Chápeme, že nie pre každého je možné zariadiť si to v daný deň, ale veríme, že sa vám podarí na večierok dostať aj popri deťoch. 🙂 
Ak máte väčšie deti, ktoré vnímajú vašu účasť v Akadémii a poznajú Lydku alebo niekoho iného z tímu z obrazovky vášho počítača, tak sa, samozrejme, môžu prísť ukázať a zoznámiť s nami, prípadne odfotiť, napríklad keď vás príde otecko s deťmi na konci vyzdvihnúť (čerpáme zo skúseností z minuloročného večierka 🙂 ).

Možnosti výletov pre oteckov s deťmi v okolí Vrútok: 

a) blízke okolie (dostupné pešo alebo mestskou hromadnou dopravou):

b) okolie (dostupné autom):

3. Nemôžem sa do Vrútok zviezť s niekým, kto ide autom z môjho mesta?

Možno áno! 🙂 Očakávame, že na večierok pôjde viacero ľudí z Bratislavy, a určite aj z východných častí Slovenska. V dotazníku pre účastníkov večierka zisťujeme, kto by sa chcel zviezť, a kto má voľné miesta v aute, aby zobral niekoho iného.  Ak ste ho ešte nevyplnili, urobte tak, prosím, hneď teraz TU

4. Dá sa v okolí Kultúrneho domu vo Vrútkach bezplatne parkovať?
Áno, aj na parkovisku, aj na ulici. Presnejšie informácie nájdete vyššie na tejto stránke v časti Ako sa dostanete do Kultúrneho domu vo Vrútkach? 

5. Mám isté obmedzenia stravy (celiakia, alergie a pod.), bude na večierku občerstvenie aj pre mňa?
Ak ste vegetarián/ka, tak áno, objednávame aj vegetariánsku verziu kapustnice, ale je nevyhnutné vyplniť dotazník, aby sme vedeli počet porcií. Ak máte iné obmedzenia a môžete jesť len vybrané potraviny (napr. chlieb bez múky), tak si, prosím, prineste niečo vlastné. 

6. Môžem na večierok priniesť nejaké koláče alebo inú drobnosť?
Jasné! Nie je to však vôbec podmienka, ani to nie je očakávané, ale chceme dať túto možnosť tým, ktorí by chceli, pretože minulý rok ste sa viacerí vyjadrili, že by ste aj niečo z domu doniesli, keby ste boli vedeli. Takže tento rok na to chceme dať priestor. Ak prinesiete nádobku s nejakými koláčmi alebo slanými slimáčkmi, alebo domáce jabĺčka či čokoľvek iné, zamestnanci Kultúrneho domu to ochotne nakrájajú a vyložia na stoly, a my k tomu priložíme papierik s vaším menom, aby ostatní vedeli, koho sa majú pýtať na recept. 🙂 Ak by ste sa chceli pochváliť nejakým vašim chutným výtvorom, tak nám to, prosím, dajte vedieť vopred v dotazníku.