Kde ma môžete vidieť naživo?

Polyglot Conference 2018 

(Ľubľana, Slovinsko)

Kedy?

26.- 28. október

Kde?

Ľubľana, Slovinsko 

V októbri sa zúčastním dvojdňovej Polyglotskej konferencie v prekrásnom meste Ľubľana v Slovinsku, kde sa stretnú milovníci jazykov z celého sveta. Okrem objavovania nových spôsobov učenia sa cudzích jazykov a spoznávania ďalších jazykových nadšencov sa môžete tešiť aj na veľké množstvo prednášok a workshopov. Ja si to určite nenechám ujsť. A čo vy?

Kde ste ma už mohli stretnúť?

Polyglot Gathering 2018
(Bratislava, 30.5.-3.6.)

polyglot gathering 2018 Lydia a Peter Balaz

NAJVÄČŠIE SVETOVÉ STRETNUTIE POLYGLOTOV JE ZA NAMI A DOPADLO SKVELE 

Máme za sebou svetovo najväčšie stretnutie polyglotov POLYGLOT GATHERING 2018, ktoré som v Bratislave už po druhýkrát spoluorganizovala s neziskovou organizáciou Edukácia@Internet. Od 30. mája do 3. júna 2018 sa na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave stretlo 538 jazykových nadšencov z celého sveta, ktorí si Bratislavu opäť úplne zamilovali. Celých päť dní boli pre účastníkov pripravené rôzne prednášky a workshopy, a to všetko v príjemnej priateľskej atmosfére. 

Na stretnutí polyglotov som mala spoločný workshop s Davidom Jamesom, autorom obľúbenej metódy na učenie sa slovnej zásoby Goldlist. V prvej časti sme vysvetlili, ako a prečo metóda vlastne funguje. V druhej časti prišiel čas na účastníkov, aby si metódu vyskúšali na vlastnej koži. 

Bol to naozaj super strávený čas a ja sa už neviem dočkať na budúcoročný Polyglot Gathering!

 

JAZYKOHRANIE 2018

Prednáška: Ako som vďaka cudzím jazykom precestovala svet  

(Senec, 25.5.2018)

V piatok 25. mája 2018 som sa zúčastnila druhého ročníka úžasného podujatia Jazykohranie na námestí v Senci, ktoré zorganizovala miestna jazyková škola Andantino. Pripravený bol zábavno-náučný program s viacerými aktivitami pre deti, mládež aj dospelých. Ja som si pre účastníkov podujatia pripravila prednášku s názvom: Ako som vďaka cudzím jazykom precestovala svet. A ty môžeš tiež.

Bolo úžasné vidieť, ako v ten deň celý Senec ožil jazykmi a ja som pri toľkých milých deťoch ožila tiež :)

Prednáška na konferencii 

LangFest Montréal (Montreal, Kanada)

Kedy?

piatok 25. 8. 2017

Kde?

Montreal, Kanada

Seminár Kľúč k jazykom - nauč sa jazyky od nuly!

(Bratislava, 8., 20. a 29. 6. 2017)

Po Košiciach som zorganizovala seminár Kľúč k jazykom aj v Bratislave a hneď trikrát! Povedali sme si, ako sa naučiť jazyk od nuly, ako si vybrať tú správnu knižku pre samoukov, ako s ňou pracovať a veľa iných užitočných vecí.

Nechýbalo, už tradične, chutné občerstvenie, a dobrá nálada, ktorú vytvárali samotní účastníci 

Prednáška Ako na jazyky: Návod pre
večných začiatočníkov
(Bratislava, 19.6.2017)

seminár majster jazykov

Ľudia sa ma neustále pýtajú, ako začať s učením sa jazyka od nuly. Preto som sa rozhodla usporiadať prednášku pre všetkých, ktorí by sa chceli naučiť jazyk úplne od začiatku a tých, ktorí už roky nevedia prelomiť prekliatie večného začiatočníka. :)

Polyglot Gathering 2017 
(Bratislava, 31.5.-4.6.)

V júni sa v Bratislave stretlo 458 ľudí z 52 krajín. Kto to bol? No predsa polygloti, ktorí prišli na medzinárodné Stretnutie polyglotov. Ako jedna z organizátorov môžem hrdo vyhlásiť, že to bol naozaj obrovský úspech a účastníci boli nadšení z podujatia, ale aj z Bratislavy. Na Slovensku sa im veľmi páčilo a pripravili sme pre nich aj možnosť pozrieť si najkrajšie kúty Slovenska - boli na výlete v Bojniciach, Banskej Štiavnici, v Tatrách a na mnohých iných miestach!

Polročná práca desaťčlenného tímu sa naozaj vyplatila a nesmierne sa teším, že sa nám podarilo takto krásne spropagovať našu krajinu v celom svete. Účastníci totiž prišli nielen z okolia, ale aj z takých krajín ako Kanada či Japonsko.

Jazyky očami polyglotov
(Bratislava, 3.6.2017)

Keď sme sa v novembri 2016 rozhodli, že budeme organizovať Stretnutie polyglotov v Bratislave, v momente som vedela, že to nenecháme pri tom, a urobíme pre mojich fanúšikov aj širokú verejnosť prednášku tých najznámejších polyglotov o ich najlepších radách o učení sa jazykov. A tak sa aj stalo!

Ešte nikdy sa nikomu nepodarilo dostať na jeden stage týchto piatich polyglotských velikánov. Svetoznámy Benny Lewis inšpiroval všetkých "netalentovaných", Steve Kaufmann, ktorého sleduje vyše 100 000 ľudí na Youtube, porozprával o tom, ako si treba jazyk napočúvať a načítať, Richard Simcott, ktorý sa stihol venovať už vyše 50 jazykom, hovoril o stanovovaní si cieľov, Judith Meyerová z Nemecka dávala rady o dosahovaní konkrétnych cieľov za krátke obdobie a charizmatický Luca Lampariello predstavil svoju metódu založenú na prekladoch.

Naší rečníci mi povedali, že boli milo prekvapení, na akej vysokej úrovni boli otázky publika, a tiež v akej peknej a bezproblémovej angličtine. Vraj by sme si mali viac veriť!

Na konci zožali "standing ovations", keď im nadšene tlieskala celá sála plná 400 divákov. Zatedy sa vo vedľajšej budove pokračovalo v Stretnutí polyglotov, ktorého sa zúčastnilo ďalších 458 ľudí. Radšej sme im o tejto prednáške nepovedali, lebo na Richarda, Lucu, Steva, Judith a Bennyho by sa chceli prísť pozrieť úplne všetci, a nezmestili by sa do auly

Prednáška na konferencii 3bodky
(Nitra, 20.5.2017)

Zúčastnila som sa zaujímavej konferencie v Nitre, ktorú organizuje združenie Milujeme slovenčinu. A práve o slovenčine a o jazykoch to celé bolo. Medzi rečníkmi boli odborníci na využívanie jazyka, či už pani z Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra, alebo copywriteri, ktorí sa živia písaním. Ja som rozprávala o tom, že jazyky sa dokážeme naučiť aj sami, ak sa do toho riadne obujeme :) Celá konferencia bola veľmi príjemná a už teraz sa teším na ďalšie ročníky! 

Prednáška na konferencii InnovateELT Conference
(Barcelona, 5.5.2017)

Barcelona je úžasné mesto! Bola som tam na konferencii Innovate ELT o inovatívnych spôsoboch učenia angličtiny, ale čas sa samozrejme našiel aj na pozretie si impozantnej budovy Sagrada Familia (s mojou cestovateľskou šatkou  ) a na zažitie pravej kamarátskej atmosféry (a sangrie!) v centre mesta vďaka novým kamošom z Couchsurfingu

Najväčším highlightom tohto výletu bolo však stretnutie sa s Danielom Barberom a Duncanom Foordom, autormi úžasnej knihy pre učiteľov jazykov, ktorá ma veľmi inšpirovala.

Mala som tam skutočne netradičnú plenárnu prednášku. Stála som na balkóne v krásnej záhrade, a rozprávala som asi k 200 učiteľom angličtiny pod sebou a na boku. Témou bolo 7 poučení z učenia sa 7 jazykov.

Prednáška: Ako sa jazyky učia polygloti
(Žilina, 26.4.2017)

Svoje turné po krajských mestách som zakončila v Žiline, kde bol o prednášku obrovský záujem. Lístky sa vypredali už asi 5 hodín pred začiatkom, mnohí to, žiaľ, zase raz nestihli. Povedali sme si, ako sa jazyky učia polygloti, ako to na Slovensku zvykneme robiť, ale nemali by sme, ak chceme v učení sa jazykov uspieť, a prednášku sme už tradične zakončili interaktívnym kvízom o vecné ceny (1. cenou bol môj obľúbený videokurz Majster jazykov!) a diskusiou. Krásne podujatie, ktoré som si zase naplno užila. Žilinčania a okolie, ďakujem! Mimochodom, viete, že šikovní ľudia zo Stanice Záriečie postavili túto sálu z debničiek od piva, slamy a hliny s obdivuhodne nízkymi nákladmi? Recyklácia a využívanie alternatívnych materiálov im naozaj nie sú cudzie!

Prednáška: Ako sa jazyky učia polygloti
(Prešov, 25.4.2017)

Predposledná prednáška môjho turné sa konala v Prešove. Krásna prednášková miestnosť na rektoráte Prešovskej univerzity nám zabezpečila príjemnú komornú atmosféru a verím, že si to návštevníci užili rovnako ako ja. Metódy, pomocou ktorých sa jazyky učia polygloti, sú fascinujúcou témou a dobrú náladu ešte vylepšil zábavný kvíz na konci, s lákavou prvou cenou - mojím videokurzom Majster jazykov!

Prednáška: Ako sa jazyky učia polygloti
(Banská Bystrica, 11.4.2017)

Turné prednášok s názvom Ako sa jazyky učia polygloti pokračovalo tentokrát na strednom Slovensku. Bystričania boli skvelí! V krásnych priestoroch mestskej radnice sme si predstavili profily 10 polyglotov a ich prístupov k jazykom, povedali sme si, o čom to úspešné učenie sa jazykov naozaj je, a aj sme si zasúťažili o skvelé ceny!

Prednáška: Ako sa jazyky učia polygloti
(Trenčín, 10.4.2017)

Aj Trenčín už vie, ako sa jazyky učia polygloti! Milí ľudia z klubu Stejdž mi dovolili usporiadať prednášku v ich priestoroch a zišlo sa nás tam takmer 100! Atmosféra bola super a som rada, že aj tu majú ľudia záujem o metódy, pomocou ktorých sa jazyky učia polygloti. Dobrú náladu ešte vylepšil zábavný kvíz na konci s lákavou prvou cenou - mojím videokurzom Majster jazykov!

Prednáška na konferencii Polygloti se nebiflují 
(Brno, 8.4.2017)

POLYGLOTI SE NEBIFLUJÍ! To bolo heslo skvelej konferencie, ktorú som si naplno užila v Brne. A naozaj sa nebifľujú! Potvrdili to všetci rečníci konferencie, konkrétne Zdeněk Bareš, Olly Richards aj Anthony Lauders, a taktiež ďalší českí odborníci na učenie sa jazykov. Po zaujímavých prednáškach a workshopoch, na ktorých sme sa zameriavali na slovnú zásobu a efektívne spôsoby učenia sa slovíčok, bol priestor aj na neformálny pokec, kopec srandy, a dokonca aj improvizovaný tanec na štýl salsy s českými majstrami sveta v street dance! Organizátorke sa vydarila naozaj úspešná konferencia, a ja sa už teraz neviem dočkať ďalšieho ročníka!

Prednáška na konferencii Jazykári sa vo svete nestratia II
(Bratislava, 28.3.2017)

Teším sa, že som mohla byť súčasťou aj druhého ročníka podujatia Jazykári sa vo svete nestratia :) Hovorila som o tom, ako som sa z tlmočníčky stala jazykovou mentorkou, ako som k tomuto rozhodnutiu dospela a o tom, že to bolo to najlepšie, čo som mohla spraviť! Okrem mňa na podujatí vystúpilo ešte 5 rečníkov, ktorí majú všetci vyštudované jazyky, každý s vlastným príbehom o tom, ako svoje štúdium využil v živote po skončení školy. Ich príbehy boli veľmi inšpiratívne a sú dôkazom, že jazykári sa veru vo svete nestratia :)

Talk: How polyglots learn languages (including Slovak!)
(Bratislava, 27 April 2017)

There are many expats and foreigners in Slovakia who would love to learn languages efficiently. So I decided to hold a talk in KC Dunaj also for them in English and I also mentioned some tips for learning Slovak :) I was talking about several polyglots and all the different ways they learn languages and at the end we had a competition!

Prednáška: Ako sa jazyky učia polygloti
(Partizánske, 25.3.2017)

Partneri:

Prednáška o polyglotoch nemohla obísť Baťovku! Jednak preto, že Partizánske je mesto, kde to žije, a jednak preto, že to je moje rodné mesto  Veľmi sa teším, že som v kine Partizán mohla rozprávať o tom, že jazyky sa dajú učiť aj inak, než tak, ako sme sa naučili v škole. A dokonca sa dajú s takýmto učením dosahovať aj fantastické výsledky! Publikum bolo skvelé, som rada, že som mohla stretnúť množstvo nových aj známych tvárí :) 

Prednáška na inšpiratívnej konferencii KROK
(Trstená, 20.3.2017)

Inšpiratívna konferencia Krok na Orave bola úžasná a plná zaujímavých osobností. Lukáš Latinák sa podelil s 250 divákmi o svoj veľmi osobný príbeh. Nemenej zaujímavé boli prednášky Janette Mazíniovej Motlovej ("cigánky", ktorá urobila riadnu dieru do sveta), Zuzky Hlávkovej (ktorá odhalila kauzu na ministerstve), a všetkých ostatných osobností. Ja som rozprávala o tom, ako som pred rokom a pol vyKROČila do neznáma, keď som začala tvoriť Jazykový mentoring, a nikto netušil, či sa to uchytí

Vrele vám odporúčam prísť na ďalší ročník tejto skvelej konferencie z dielne občianskeho združenia V.I.A.C, lebo je naozaj výnimočná. A zistila som, že na Orave sú snáď všetci priateľskí

Prednáška: Ako sa jazyky učia polygloti

(Nitra, 2.3.2017)

Partner:

Ďalšou destináciou na mojom malom turné bola Nitra. Skvelí ľudia z coworkingového centra Ponk mi dovolili usporiadať prednášku o polyglotoch v ich krásnych priestoroch. Všetky miesta boli opäť vypredané a ja som si prednášku naozaj užila. Vďaka menšej kapacite priestorov tu vládla komorná atmosféra a teším sa, že wi-fi v Ponku vydržalo aj nápor mobilov počas interaktívnej hry na záver :)

Prednášky:
Využívate svoj jazykový kurz na maximum?
Desí ťa pohovor v cudzom jazyku? Urob s tým niečo!
(Profesia days, Bratislava, 1.-2. marca 2017)

Profesia Days je najväčším veľtrhom práce na Slovensku a každoročne sa ho zúčastňuje cez 20 000 účastníkov. V Centre cudzích jazykov v tomto roku nemohol chýbať ani Jazykový mentoring. Okrem svojho stánku som mala aj dve prednášky o tom, ako využiť kurz v jazykovej škole na maximum, a tiež, ako sa pripraviť na pohovor v angličtine. Veľmi som sa potešila, keď ma počas týchto dvoch dní prišli pozrieť niektorí účastníci mojich online kurzov 🙂

Prednáška: Ako sa jazyky učia polygloti

(Košice, 22.2.2017)

Po Trnave som sa vydala prednášať o polyglotoch do ďalekých Košíc, do kina Úsmev. Všetkých 250 miest bolo beznádejne vypredaných už hodinu pred začiatkom udalosti a záujem neutíchal. Na záver prednášky sme si opäť zahrali interaktívnu hru na mobiloch o atraktívne ceny. Verím, že diváci si prednášku užili a odchádzali z kina Úsmev rovnako ako ja - s úsmevom :)

Prednáška: Ako sa jazyky učia polygloti

(Trnava, 8.2.2017)

Partneri:

Radio_FM, Trnavské noviny, Trnava dnes, Dobré novinyKamdomesta

Trnava je prvým mestom, do ktorého som sa vybrala z Bratislavy, aby som posolstvo o učení sa jazykov na štýl polyglotov šírila aj mimo hlavného mesta. V spolupráci so SmartTalkom sme objednali sálu kina Hviezda, ale netušili sme, aký veľký bude záujem. Na počudovanie, 300-miestna sála bola takmer vypredaná. Prednášku sme ukončili zábavnou interaktívnou hrou, do ktorej sa mohol zapojiť každý cez svoj mobil, a ak správne zodpovedal otázky z prednášky, mohol vyhrať zaujímavé ceny :)

KC Dunaj: Mikulášsky večierok Jazykového mentoringu

(Bratislava, 5.12.2016)

Pre všetkých účastníkov živých seminárov v roku 2016 a taktiež pre všetkých, ktorí si pozreli môj videokurz Majster jazykov, som pred Vianocami pripravila špeciálny večierok spojený s prednáškou. Každý dostal pri vstupe malý mikulášsky balíček, keďže v tento večer chodí u nás Mikuláš! Milé posedenie sme ukončili v užšom kruhu v barovej časti, kde sa naživo stretli účastníci Jesenného mentoringu, môjho prvého jazykovo-mentoringového programu pre verejnosť.

KC Dunaj: Ako sa jazyky učia polygloti 2

(Bratislava, 12.11.2016)

Prednáška zo septembra mala veľký ohlas a na požiadanie som pripravila jej druhú verziu. Tešila sa rovnako veľkému záujmu. Povedali sme si o 10 polyglotoch, ktorí sa jazyky učia každý po svojom, a na záver poučenie, ktoré nám z toho vyplýva. Nechýbala ani tombola o vecné ceny.

TEDxTrenčín: Ako sa naučiť jazyk a prečo vám to doteraz nevyšlo

(Trenčín, 1.10.2016)

Bolo mi veľkou cťou, že ma krátko po uvedení projektu jazykového mentoringu do života pozvali na prestížnu konferenciu TEDx, konkrétne do Trenčína. TEDx sú podujatia organizované po celom svete a rečnia na nich odborníci na rôzne témy, pričom podstatou je ukazovať svetu myšlienky hodné šírenia. Moju prednášku z tejto konferencie si môžete pozrieť tu:

KC Dunaj: Ako sa jazyky učia polygloti 1

(Bratislava, 28.9.2016)

Historicky prvá prednáška o spôsoboch učenia sa polyglotov sa konala pri príležitosti Európskeho dňa jazykov. 240 miest sa vypredalo behom 4-5 dní a na Facebooku sa množili posty sklamaných ľudí, ktorí si nestihli lístok kúpiť v predpredaji. Preto sme s prednáškami pokračovali ďalej :)

Témy prednášok, ktoré momentálne ponúkam: Ako sa jazyky učia polygloti, Ako sa efektívne učiť jazyky, Ako pomôcť študentom učiť sa jazyky samostatne, Ako sa učiť jazyky pomocou cestovania a How to learn Slovak (and any other language), viac informácii nájdete v Ponuke služieb

Ak by ste chceli niektorú z prednášok zorganizovať vo svojich priestoroch (kdekoľvek na Slovensku aj v okolí), kontaktujte ma prosím na lydia@jazykovymentoring.sk