Učenie sa jazykov je omnoho jednoduchšie, než si myslíte.

Môžete ma poznať z médií:

Lýdia Machová

Volám sa Lýdia Machová, mám 28 rokov a pracujem ako profesionálna tlmočníčka a jazyková mentorka.

Učím sa nový cudzí jazyk priemerne každé dva roky. Bez toho, aby som niekedy žila v zahraničí, sa dnes plynule dorozumiem 7 jazykmi. Viac o mne...

Moja filozofia učenia sa jazykov

Učenie sa jazyka nás musí predovšetkým baviť

Inak nebude ani spolovice také účinné. Ak vás práca s nejakým materiálom na začiatku veľmi baví, ale po čase vás omrzí, treba ho nahradiť iným, ktorý sa vám momentálne páči.

Treba používať len tie metódy, ktoré skutočne fungujú

Väčšina z metód na internete nefunguje, pretože ich šíria obchodníci, a nie ľudia, ktorí ich naozaj vyskúšali. Ak chcete efektívne metódy, sledujte, ako sa učia polygloti.

Na naučenie sa jazyka je potrebný intenzívny a častý kontakt s jazykom

Hoci len niekoľko minút denne. Jazyk, ktorý sa učíme, si treba dostatočne napočúvať a načítať. Existujú však jednoduché a efektívne spôsoby, ako to dokážu aj veľmi zaneprázdnení ľudia.

Učenie sa jazyka je omnoho efektívnejšie, ak v ňom máte systém

Či už použijete knihu pre samoukov, alebo kombináciu najrôznejších zdrojov, potrebujete v učení systém. Treba si určiť ciele na isté obdobie, a vedieť, ako ich čo najefektívnejšie dosiahnuť.

Chceli by ste sa dozvedieť 3 zaručené tipy na
zlepšenie sa v akomkoľvek jazyku?

Zadajte svoj email, a pozrite si 3 krátke videá o efektívnych metódach, ktoré viete okamžite aplikovať do praxe.

  • Pohodová metóda na efektívne zapamätanie si slovíčok bez bifľovania
  • Jednoduchý tip, ako sa naučiť lepšie porozumieť cudziemu jazyku
  • Skvelý spôsob, ako si zlepšiť rozprávanie bez vycestovania do zahraničia

Mám záujem aj o dodatočné tipy, informácie a ponuky o učení sa jazykov posielané emailom a súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov na tento účel v súlade s podmienkami ochrany osobných údajov. Som si vedomý toho, že svoj súhlas môžem kedykoľvek odvolať.

Čo je to Jazykový mentoring

Čo povedali účastníci mojich seminárov a mentoringových programov?

"S Lydkou som sa zoznámil pred pol rokom a pomohla mi nájsť metódy, vďaka ktorým som sa za posledný polrok posunul v angličtine ďalej, ako sa za 20 rokov večného začiatočníka."

Erik Hoffmann

"Po absolvovaní kurzu sa znova dokážem postaviť pred svojich žiakov a sebaisto rozprávať a vysvetľovať gramatiku a slovnú zásobu. Vrátil sa mi cit pre angličtinu a oživila sa mi pasívna slovná zásoba. Lydkine myšlienky o učení sa jazykov sa mi veľmi páčia a musím uznať, že naozaj fungujú."

Marcela Scholzová

"Najlepší kurz, na akom som sa kedy zúčastnila! Neskutočne motivujúci, príjemný a užitočný. Získala som na ňom množstvo praktických tipov na individuálne zlepšovanie jazykových znalostí. Moja angličtina sa rozhodne posunula. Ohúrila som aj manžela, keď som zrazu začala používať nové slová či frázy. Je to úžasný pocit. Kurz bez váhania odporúčam aj ostatným. Pomohol mi dostať sa z komfortnej zóny a spríjemnil mi celé leto."

Maria Stevens