TAKÝTO KONVERZAČNÝ KURZ TU EŠTE NEBOL!

V CESTE SAMOUKA vás rozrozprávame už za 6 týždňov! 

TAKÝTO KONVERZAČNÝ KURZ TU EŠTE NEBOL!

V CESTE SAMOUKA vás rozrozprávame už za 6 týždňov! 

AKADÉMIA SAMOUKOV XXI

PRE MAMIČKY

Ak nie ste mamička, nevadí, radi v skupine privítame aj vás! Táto Akadémia bude síce prevažne mamičkovská, no ostatné Akadémie už sú vypredané, tak ak ste to nestihli, pokojne sa môžete pridať do tejto :) Ich obsah je v podstate totožný.

Platí niečo z tohto aj na teba?

 • Si mamička (alebo otecko!) na materskej, prípadne tesne po materskej?
 • Chcela by si lepšie ovládať angličtinu, nemčinu alebo iný jazyk, ktorý si sa v minulosti učila, ale ktorý pomaly ale isto zabúdaš, lebo ho nemáš kde precvičovať?
 • Nemáš čas chodiť do jazykoviek? (Povedzme si narovinu, pri bábätku sa o pravidelnom kurze vlastne ani nedá hovoriť)
 • Chcela by si konečne urobiť aj niečo pre seba a svoj vlastný rozvoj? Chceš si zlepšiť šancu zamestnať sa po materskej?
 • Zaujíma ťa, ako angličtinu či iný jazyk naučiť tvojho drobca a zaujímaš sa aj o dvojjazyčnú výchovu?
 • Chcela by si byť súčasťou dynamickej komunity mamičiek, ktoré sa rozhodli na sebe zamakať?

Ak si aspoň na jednu otázku odpovedala “áno”, tak si tu správne!

Volám sa Lýdia Machová, som polyglotka
a jazyková mentorka, a pomáham ľuďom učiť sa jazyky ako samouk.

Dokáže to úplne každý, bez ohľadu na to:

Lydia Machova
 • či je na jazyky talentovaný
 • či má zrovna veľa času alebo sa 24 hodín denne stará o dieťa či deti
 • či býva vo veľkomeste alebo na lazoch
 • či má kamošov native speakerov alebo sa so žiadnym ešte neodvážil porozprávať
 • či sa s angličtinou či iným jazykom trápi rok alebo 15 rokov
 • či ma jedno dieťa alebo šesť (máme skúsenosti z prvej Akadémie samoukov pre mamičky :) )

Ako samouk som sa naučila 9 jazykov, z ktorých 7 ovládam na plynulej úrovni. Nikdy som nežila v zahraničí, nechodila na tábory s Američanmi a nemala súkromných učiteľov.

Jediné, čo som za posledných 18 rokov robila, je:

 • Učím sa vždy tak, ako to mne vyhovuje, a ako to mňa baví
 • Našla som si metódy a materiály, ktoré sú skutočne efektívne
 • Vytvorila som si systém vo svojom učení postavený na pláne, ktorý potom už len každý deň plním
 • Trávim s daným jazykom množstvo času. Inak sa jazyk naučiť nedá.

Dobrá správa je, že toto všetko dokážeš bez problémov aj ty!

S radosťou oznamujeme, že Jazykový mentoring otvára ďalšiu

AKADÉMIU SAMOUKOV PRE MAMIČKY!

Po 23 veľmi úspešných Akadémiách samoukov, ktorých sa zúčastnilo viac ako 1100 ľudí, robíme znova špeciálnu skupinu 50 mamičiek a oteckov.

Pre koho je tento štýl učenia vhodný?

Pre všetky mamičky zo Slovenska, Čiech, aj tie žijúce v zahraničí. S radosťou prijímame aj oteckov na rodičovskej, ako aj ľudí, ktorí nemajú malé deti, no chceli by sa pridať.

Kedy sa bude Akadémia samoukov konať?

7. októbra – 8. decembra

Aký jazyk sa môžem s Akadémiou samoukov učiť?

Akýkoľvek! S nami si môžeš zlepšiť angličtinu, nemčinu, španielčinu, ruštinu, ale pokojne aj japončinu či indonézštinu :-) Každý sa totiž bude učiť sám za seba. Vysvetlíme, čítaj ďalej :)

Na akej úrovni musím mať cudzí jazyk?

Na akejkoľvek okrem úplného začiatočníka. Možno si angličtinu (či iný jazyk) kedysi ovládala celkom dobre, ale cítiš, že väčšinu z toho si stratila. Možno si sa nikdy na tú dobrú úroveň ani nedostala. A možno máš daný jazyk na veľmi vysokej úrovni, ale chceš ho ovládať úplne profesionálne. Akákoľvek úroveň môže byť, pokiaľ si sa mu v minulosti venovala aspoň pol roka a aspoň čo-to z tohto jazyka rozumieš.

Ako to vlastne celé funguje?

V našom online kurze bude 50 mamičiek, ktoré sa chcú zlepšiť v nejakom cudzom jazyku. Komunikovať spolu budeme v uzavretej skupinke na Facebooku, emailami a na webinároch (živých vysielaniach).

Nič z toho nie je potrebné absolvovať naživo v konkrétny čas, to znamená, že všetko si môžeš prečítať / pozrieť / olajkovať, keď si ty na to nájdeš čas. Každé živé vysielanie bude mať videozáznam, ktorý bude k dispozícii počas celého kurzu.

Na začiatku si stanovíš svoj vlastný učebný plán podľa nášho návodu a kedykoľvek sa ti počas dňa dá, budeš sa venovať angličtine, nemčine či inému jazyku, ktorý si si vybrala. Kľudne 15 minút ráno, 15 po obede a 20 večer.

Mamičky si svoj program nedokážu naplánovať často ani hodinu vopred, a práve preto je takýto spôsob učenia pre ne najvhodnejší. Jediným cieľom je nazbierať počas týždňa čo najviac minút strávených čítaním, počúvaním, rozprávaním alebo písaním. Inak sa ten jazyk nezlepší.

Ty sama si vyberieš, čomu sa chceš venovať a koľko.

Čo Akadémia samoukov obsahuje?

Doživotný prístup k videokurzu Majster jazykov

Viac ako 30 presne vysvetlených metód na naučenie sa akéhokoľvek jazyka, s názornými videami. Pracovný zošit ku kurzu je k dispozícii v slovenčine aj v češtine.

Kontrolná tabuľka na zaznamenávanie učenia

Brutálne motivujúci prvok Akadémie. Zapíšeme si tam každú minútu, ktorú sme jazyku venovali. Budeš prekvapená, koľko času si dokážeš na jazyk nájsť počas týždňa!

Prístup do uzavretej Facebookovej skupiny

Toto bude srdce našej komunity. Zdieľame svoje prvé odvážne kroky (“Dala som hodinu s native speakerom!!”), odpovedáme si na otázky a zdieľame overené zdroje.   

Spätná väzba na tvoje učenie 

Tvoje učenie nezostane nepovšimnuté. Náš tím jazykových mentoriek bude pozorne bdieť nad plnením tvojho plánu, a rady ti poradíme, keď sa zasekneš. Učiť sa budeš sama, ale my ti v tom pomôžeme :)

Jazyková poradňa naživo

Dva mesiace sa budeme učiť, ako sa učiť jazyky čo najefektívnejšie. Všetky tvoje otázky rada zodpoviem na webinári, na ktorom budeš mať aj možnosť ukázať sa ostatným mamičkám na kameru.

týždenné videá

Motivačné videá každý týždeň

Každú nedeľu sa ti sprístupní nové video s veľmi praktickými radami o tom, ako efektívnejšie počúvať, rozprávať, písať či učiť sa gramatiku. Bude to pre teba to najlepšie nakopnutie motivácie. Pre tých, ktorí už absolvovali Akadémiu, budú nové videá. 

Týždenné úlohy

Každý týždeň sa budeme venovať inej oblasti (počúvanie, gramatika, čítanie atď.) a budeš mať za úlohu skúsiť si nejaké nové metódy. Cieľom je predsa naučiť sa učiť ako polygloti!

Súťaže pre aktívne členky

Kto plní naše úlohy, bude odmenený! Súťažíme o 5 knižiek podľa vlastného výberu a súkromnú konzultáciu so mnou, Lýdiou. Pozrieme sa na tvoje učenie do detailov a zostavíme spolu nový plán do budúcna.

Čo ti Akadémia samoukov prinesie?

Učenie sa jazyka ťa začne baviť!

Dosť bolo nudných kurzov, učebníc a učenia sa jazyka, “lebo musím”. Zmeníme spôsob, ako angličtinu či nemčinu či iný jazyk vnímaš. Takéto učenie si zamiluješ a nebudeš chcieť prestať ani po Akadémii.

Naučíš sa využívať voľné chvíle

Na samoučení sa jazyka je skvelé to, že sa mu dá venovať počas domácich prác, prechádzky, šoférovania, keď dieťa spí alebo sa hrá. A možno nájdeš spôsoby, ako zapojíš do učenia aj svojho drobca!

Vytvoríš si systém v učení

Naučíš sa vytvoriť si z jednotlivých aktivít na učenie sa jazyka zvyky, ktoré budeš robiť takmer podvedome a bez väčšej námahy. Budeš mať vo svojom učení plán a poriadok. Áno, aj popri detičkách!

Dohliadneme na tvoju sebadisciplínu

Je nesmierne ťažké učiť sa sám, chce to veľké sebazaprenie. V komunite 50 šikovných ľudí to pôjde ľahšie! A navyše, náš tím ťa nenechá na učenie zabudnúť. Poradíme, potiahneme, dáme to!

Spoznáš úplne nové metódy učenia sa

Dosť bolo učebníc s CDčkami. Internet nám ponúka nový svet možností! Budeme počúvať podcasty (pri varení či kočíkovaní), pozerať seriály (bez pocitu viny! Veď sa učíme :) ), čítať blogy…

Budeš súčasťou motivovanej komunity

Obdobie materskej nebýva pre veľa mamičiek veľmi sociálnym obdobím. Tu však môžeš spoznať kopec šikovných žien. Pokecáte si po anglicky, o deťoch aj o inom. V našich kurzoch sú vždy inteligentní, zaujímaví, aktívni ľudia.

Zlepšíš si schopnosť rozprávať

Rozprávanie si zlepšíme jedine hodinami rozprávania. Ale kto by platil súkromného učiteľa? Pokecaj si s mamičkami, ktoré sú na tvojej jazykovej úrovni. Koľko chceš. Uvidíš, ako to budeš na sebe cítiť. Naše najakčnejšie mamičky prerozprávali za dva mesiace aj viac ako 24 hodín. A predtým by si na to netrúfli!

Budeš sa celkovo lepšie cítiť

Konečne môžeš urobiť niečo pre seba. Budeš sa tešiť z toho, že sa rozvíjaš, prekonávaš sa a cítiš na sebe pokroky. Deti si všimnú, že mamina sa učí, a budú zvedavé. Vytvoríš si systém nielen v učení, ale aj v živote.

Ideálny priestor na diskusie o viacjazyčnej výchove detí

V Akadémii samoukov pre mamičky budeme mať priestor na zdieľanie informácií a tipov o tom, ako k jazykom viesť aj naše deti. Navzájom sa inšpirujeme a dáme si rady.

Okrem toho si zozbierame užitočné zdroje rozprávok, pesničiek a kníh pre najmenších, aby sme ich pomaličky zoznamovali s angličtinou či inými jazykmi. Skrátka, Akadémia samoukov pre mamičky bude tým najlepším priestorom, kde sa o týchto veciach porozprávať s inými mamičkami :-)

Lydia Machova a Bela Deviatkina

Každý sa učí sám a bez učiteľov…
Funguje to vôbec?

Akadémia samoukov nie je žiadna novinka! Za tri roky Jazykového mentoringu máme za sebou 19 úspešných dvojmesačných Akadémií. Pozrite si pár čísel:

Celkový počet účastníkov:

1112 účastníkov

(zo Slovenska, Čiech aj celého sveta)

Celkový počet jazykov:

25 jazykov

(od angličtiny po čínštinu)

Percento úspešných účastníkov:

86 % účastníkov

Na učenie nenabehne len 14 % účastníkov, poväčšine však z osobných dôvodov: nečakaná zmena práce, starostlivosť o chorého člena rodiny…

Hodnotenie Akadémie samoukov od absolventov:

Úspešných absolventov čaká certifikát Jazykového mentoringu! 

 

Stačí splniť pár jednoduchých podmienok účasti v programe a učiť sa minimálne 4 hodiny každý týždeň (priemerne, dá sa dobehnúť, ak by ste niektorý týždeň mali slabší), a po skončení programu vám domov pošleme krásny certifikát s presnými údajmi o vašom učení sa počas dvoch mesiacov! 

Koľko Akadémia samoukov stojí?

Cena dvojmesačného mentoringového programu Akadémia samoukov spolu s videokurzom Majster jazykov je 

497 EUR

267 EUR

(222,5 € + DPH)

alebo 2x135 EUR

Ak však už videokurz Majster jazykov máš, cena samostatnej Akadémie samoukov je len

247 EUR

147 EUR

(122,5 € + DPH)

alebo 2x75 EUR

Videokurz Majster jazykov je podmienkou pre účasť v Akadémii samoukov, keďže účastníci Akadémie sa učia podľa metód vo videokurze a časť komunikácie prebieha priamo v ňom. Ak teda ešte nemáš videokurz Majster jazykov, v objednávkovom formulári zvoľ položku Akadémia samoukov XXI + Majster jazykov. Prístup k videokurzu Majster jazykov ti ostane doživotne aj po skončení Akadémie samoukov.

Garancia vrátenia peňazí

V prípade, že do jedného mesiaca od začatia programu zistíš, že ti mentoringový program alebo aj videokurz Majster jazykov z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje, stačí, ak napíšeš email na info@jazykovymentoring.sk a dostaneš späť celú zaplatenú sumu v rámci 100% garancie spokojnosti.  Bez pýtania sa otázok a bez skrytých malých písmen. S Jazykovým mentoringom nikto nič neriskuje :) 

Čo hovoria na Akadémiu samoukov jej absolventi? Pozrite si v kratučkom videu:

A čo hovoria účastníci mojich seminárov a videokurzov na moje metódy? Pozrite si ich reakcie:

A toto si o metódach v kurze Majster jazykov myslia účastníčky seminára:

Najčastejšie otázky 

• Pre koho je Akadémia samoukov určená?

Pre kohokoľvek, kto je v istom jazyku minimálne mierne pokročilý, a chce svoje jazykové schopnosti posunúť o niekoľko úrovní vyššie. Ak nie si úplná začiatočníčka, a už si sa danému jazyku aspoň trochu venovala, aj keď ho neovládaš aktívne, videokurz aj mentoringový program ťa určite posunú ďalej. 

• Musím mať malé deti, ak sa chcem pridať?

Nie, nemusíš! Táto akadémia bude síce prevažne mamičkovská, no ostatné Akadémie sú na tento rok vypredané, takže ak sa chceš pridať, môžeš aj do tejto :)

• Pre koho Akadémia samoukov určená nie je?

Pre ľudí, ktorí očakávajú “zázračnú” metódu, vďaka ktorej sa jazyk naučia za dva týždne. Bohužiaľ, takéto zázračné metódy neexistujú. Učenie sa jazyka si vyžaduje istú energiu, ale dá sa to robiť aj jednoduchým, efektívnym, a príjemným spôsobom. A v komunite podobne naladených ľudí to ide stokrát jednoduchšie. 

• Na aké cudzie jazyky sa to dá použiť?

V podstate na akékoľvek, ale videokurz aj mentoringový program najlepšie poslúži tým, ktorí sa učia európske jazyky (angličtinu, nemčinu, španielčinu, francúzštinu atď.). Kľudne to môžu byť jazyky, ktoré ja neovládam. Metódy a zdroje, ktoré ti predstavím, sú použiteľné na akékoľvek jazyky.

Keďže som sa zatiaľ neučila ázijské jazyky, pre ktoré platí množstvo samostatných pravidiel (rôzne typy písma, intonačné úrovne a pod.), k týmto sa detailne vyjadriť neviem.

• Na jazykovom kurze mám možnosť rozprávať v cudzom jazyku. Ako je to s učením sa “sám doma”?

To je práve na mentoringových programoch to najlepšie! Budeš mať prístup k ľuďom, ktorí sa učia tvoj jazyk na podobnej úrovni. Pomôžeme ti spojiť sa s nimi cez Skype a precvičovať si jazyk na konverzáciách na zaujímavé témy. Nie je nevyhnutné mať pri konverzáciách niekoho, kto ti opraví všetky chyby: omnoho dôležitejšie je mať za sebou mnoho narozprávaných hodín. V mentoringovom programe budeš mať k tomu viac príležitostí ako na akomkoľvek inom jazykovom kurze.   

• Nie som technický typ a nerada čítam z obrazovky. Sú tieto metódy aj pre mňa?

Určite áno! V mojich metódach si prídu na svoje milovníci smartfónov, ale aj nadšenci klasických tlačených kníh. Najväčšia výhoda mojej filozofie učenia sa jazykov je práve v tom, že si z toho vyberieš, čo chceš. Ak by si sa vo videokurze náhodou nedozvedela o metódach, ktoré vieš použiť, máš istú garanciu vrátenia peňazí, takže nemáš čo stratiť :)

• Chcem sa učiť jazyk, ale som už prihlásená na iný kurz. 

To vôbec nie je problém :) Metódy jazykového mentoringu sa dajú krásne kombinovať s akýmkoľvek iným učením sa jazyka, či už chodíš na kurz, máš doučovateľa, rodeného hovoriaceho na konverzácie, alebo sa učíš doma pomocou nejakých softvérov. Akadémia samoukov ti pomôže nájsť si v tomto učení lepší systém a doplniť si svoje klasické učenie o nové efektívne prvky. 

• Prečo sa nemôžem do Akadémie samoukov zapojiť bez zakúpenia videokurzu Majster jazykov? 

Z dvoch dôvodov: Po prvé, zrejme by si presne nevedela, ako sa vlastne máš učiť. Keďže každý sa učí sám podľa svojho individuálneho plánu, ktorý si zostaví pomocou videokurzu, čoskoro by sa ti vynorili otázky typu "A ako sa mám učiť slovíčka?", "Kde nájdem zaujímavé seriály a videá?", "Na čo sa mám v učení sa zamerať?" a pod. Na všetky tieto otázky (a mnohé ďalšie) dáva detailnú odpoveď seminár Majster jazykov. Know-how, ktoré prezentujem vo videokurze, je naozaj obsiahle, a zo skúseností viem, že v ňom nájdu mnoho nového aj aktívni učitelia jazykov a ľudia, ktorí sa doteraz učili jazyky sami. 

Druhý dôvod je technický: počas dvojmesačného mentoringového programu budeš potrebovať prístup k dodatočným tabuľkám, materiálom a zoznamom úloh. Tieto sú k dispozícii len pre tých, ktorí majú prístup k videokurzu Majster jazykov, a navyše si zaplatili prístup do mentoringového programu.

• A čo ak mi takýto spôsob učenia sa nesadne? 

V tom prípade nič neriskuješ, lebo do 30 dní od začiatku Akadémie samoukov budeš mať možnosť dostať svoje peniaze za videokurz aj za mentoringový program Akadémiu samoukov späť – stačí nám napísať jeden email, a nemusíš nám ani vysvetľovať, prečo si sa tak rozhodla. Je to nový spôsob učenia sa, a preto si to môžeš na mesiac vyskúšať bez akéhokoľvek rizika. Zo skúseností však môžeme povedať, že takéto učenie sadne 99 % ľudí, pretože každý si ho napasuje presne na seba. Možnosť vrátenia peňazí však platí v každom prípade a pre každého.

• Nemám účet na Facebooku, prídem o niečo?

Mať účet na Facebooku nie je podmienkou účasti v Akadémii samoukov, no je určite výhodou, pretože v skupinke na Facebooku sa všetci podporujeme, radíme si a motivujeme sa. Neprídeš o nič, bez čoho by si sa nezaobišla, všetky organizačné informácie a úlohy totiž posielame aj mailom. Ak si teda zarytou odporkyňou Facebooku, nevadí, chápeme. No môžeš si založiť aj účet pod pseudonymom, len pre účel účasti v Akadémii. Nemusíš si tam dávať fotku, nemusíš si pridávať žiadnych priateľov ani nemusíš byť mimo našej skupinky nijako aktívna a zároveň neprídeš o podporu komunity :) Ak si teda zvolíš možnosť, že nebudeš na FB pod vlastným menom ale vymysleným, napíš nám svoj pseudonym do mailu na akademia@jazykovymentoring.sk, aby sme si ťa vedeli priradiť. Do skupinky púšťame výlučne prihlásených účastníkov, nikoho iného.