Ponuka služieb Jazykového mentoringu

ÚPLNÍ ZAČIATOČNÍCI

 Kľúč k jazykom

kľúč k jazykom

detailný návod, ako sa naučíte akýkoľvek cudzí jazyk od nuly za pomoci knihy pre samoukov

podrobné rady o metódach, učebniciach a iných materiáloch, ktoré umožňujú začať sa učiť akýkoľvek cudzí jazyk, priamo použiteľné v praxi

pracovný zošit na zapisovanie si poznámok

BONUS:

Úskalia 5 jazykov a ako ich zvládnuť: jedinečné rady pre jazyky: EN, DE, FR, ES, RU

BONUS:

Svetový kľúč k jazykom: Takto na to idú polygloti. Detailné rady o 5 najpoužívanejších metódach polyglotov

197 EUR

Videokurz je určený všetkým, ktorí sa chcú začať učiť akýkoľvek nový cudzí jazyk úplne od nuly, prípadne sa ho kedysi učili, ale chýbajú im aj najzákladnejšie základy.

Vo videokurze presne vysvetlím, ako začať s jazykom, aké materiály si zohnať, ako s nimi pracovať krok za krokom, aby sme ich využili na maximum, a nenudili sa pri tom, čomu venovať najväčšiu pozornosť, aké metódy sú na začiatok učenia najvhodnejšie, a ako si v tom celom vytvoriť systém.

Moja metóda je založená na spätných prekladoch, čo znamená, že sa pracuje s obyčajnou učebnicou pre samoukov a špeciálnu metódou prekladania si výrazov a viet do slovenčiny a naspäť. Je to veľmi jednoduchá metóda, ktorú vie po pozretí si videí využiť každý bez dodatočných nákladov (stačí si len zaobstarať jednu knihu pre samoukov). 

STREDNE POKROČILÍ A VYŠŠIE

 Majster jazykov

videokurz majster jazykov

videá o vyše 30 metódach na naučenie sa akéhokoľvek jazyka od mierne pokročilej úrovne

podrobné rady o metódach, učebniciach a iných materiáloch, ktoré umožňujú získať plynulú úroveň v akomkoľvek cudzom jazyku

pracovný zošit na zapisovanie si poznámok

BONUS:

detailný návod na vytvorenie si svojej vlastnej ideálnej kombinácie metód, aby ste sa učili presne podľa seba

BONUS:

inštruktážne videá o aplikáciách a stránkach: pre menej technicky zdatných: krok za krokom

197 EUR

Videokurz je určený všetkým, ktorí sú v istom jazyku na stredne pokročilej úrovni alebo vyššie a nevedia sa pohnúť ďalej. Je ideálny pre tých, ktorí sú v jazyku už aj celkom pokročilí, ale chýba im schopnosť aktívne sebavedomo rozprávať, alebo majú problém s inou oblasťou jazyka, napr. nerozumejú rodeným hovoriacim. Ideálny je tiež pre tých, ktorí po rokoch stratili kontakt s jazykom, ktorí kedysi dobre ovládali, a nevedia, ako si ho oživiť a dostať sa s jazykom ešte ďalej. 

Videokurz nie je časovo obmedzený a nekoná sa v konkrétnych dňoch alebo časoch. Po zaplatení objednávky vám okamžite prídu prístupové údaje do členskej zóny mojej stránky, v ktorej si môžete pozrieť jednotlivé videá aj opakovane. Je to ideálny spôsob vzdelávaniapre ľudí, ktorí nemajú veľa času alebo mávajú čas nepravidelne. Videokurz si pozrelo už vyše 200 ľudí a mnohí z nich mi po pozretí píšu ďakovné emaily.  

 

Akadémia samoukov

Dvojmesačný online kurz, v ktorom vás naučíme učiť sa jazyky

Nadstavbou na videokurz je dvojmesačný online program, v ktorom účastníkov sprevádzam na ich prvej ceste samostatného učenia sa akéhokoľvek jazyka od stredne pokročilej úrovne vyššie. Je len pre obmedzený počet účastníkov a otvára sa len zhruba raz za dva-tri mesiace. Je to niečo ako online jazykový kurz, ale úplne individuálny, napasovaný presne na vaše potreby a preferencie. 

V rámci online komunity sa všetci navzájom podporujeme v učení sa jazykov a pomáhame si. V uzavretej facebookovej skupine sa delíme o svoje výsledky aj prekážky, a zdieľame osvedčené tipy na učenie sa jazykov, aj konkrétne zdroje, ktoré sme objavili.

Raz za týždeň sa stretávame online na živom webinári, v ktorom sa každý môže zúčastniť aj aktívne na kameru a porozprávať sa so mnou aj s ostatnými účastníkmi programu. Okrem toho si svoje učenie zapisujeme do kontrolnej tabuľky, ktorú vidia všetci účastníci (teda v rámci skupiny je verejná), čím sa zaisťuje dodržiavanie svojho učebného plánu. Účastníci majú navyše možnosť nájsť si v rámci skupiny tandemových partnerov na konverzácie v cudzom jazyku.

Tento program je skvelý pre všetkých, ktorí by uvítali dodatočnú dávku sebadisciplíny, pretože v online programe nikoho nenecháme na učenie sa jazyka zabudnúť. Pravidelné webináre, emaily a facebookové posty vytvárajú priateľskú a povzbudivú atmosféru, v rámci ktorej sa každý snaží na dva mesiace prekonať samého seba a stráviť s jazykom čo najviac času.

Prednášky

Rada organizujem prednášky a prezentácie na tému učenia sa jazykov a úplne najradšej mám veľké publikum 🙂 Témy prednášok, ktoré momentálne ponúkam:

Ako sa jazyky učia polygloti:

konkrétne príklady známych aj menej známych polyglotov a čo si z toho vieme odniesť

Ako sa efektívne učiť jazyky:

všeobecná prednáška o učení sa jazykov s detailným vysvetlením mojej filozofie učenia sa jazykov a niekoľkými praktickými tipmi a ukážkami

Ako pomôcť študentom učiť sa jazyky samostatne:

určené pre učiteľov jazykov, ktorí cítia, že v klasickom systéme nevedia svojim študentom dostatočne pomôcť napredovať

Ako sa učiť jazyky pomocou cestovania:

praktický návod, ako si zorganizovať vlastný jazykový pobyt v zahraničí, určený pre cestovateľov a ľudí, ktorí sa neboja vyjsť aj trošku zo svojej komfortnej zóny

How to learn Slovak (and any other language):

prednáška v angličtine určená cudzincom žijúcim na Slovensku, ktorí sa trápia s našou rodnou slovenčinou alebo sa učia iné jazyky, v ktorých by sa chceli posunúť ďalej

Divákom sa na mojich prednáškach páči hlavne energia a štedrá dávka motivácie, ktorú si z nich odnášajú. Veľmi rada ľuďom odovzdávam svoje know-how aj povzbudenie formou živej prezentácie. Kedysi som na pódiách často stála v role tlmočníčky, viac mi však vyhovuje rola rečníčky, kde sa viem s publikom podeliť o svoju expertízu.   

Mojich prednášok sa zúčastnili už stovky ľudí, pričom záujem o tieto témy býva až nezvyčajne vysoký (napríklad v známom kultúrnom centre KC Dunaj v centre Bratislavy sa o prvú prednášku len na Facebooku zaujímalo takmer 2000 ľudí a lístky sa vypredali behom pár dní. Prednáška sa pritom nestihla dostať ani do tlačeného programu).  

Ak by ste chceli niektorú z prednášok zorganizovať vo svojich priestoroch (kdekoľvek na Slovensku aj v okolí), kontaktujte ma prosím na lydia@jazykovymentoring.sk

Živé semináre

Pre skupiny od 20 do 50 ľudí organizujem niekoľkohodinové semináre, na ktorých ideme do hĺbky a detailne vysvetľujem, ako sa učiť jazyky. Účastníci si zo seminára odnesú detailné know-how, ktoré vedia ešte v ten deň začať uplatňovať v praxi. Semináre sa nesú v priateľskom a povzbudivom duchu, lebo inak sa o učení jazykov ani nedá rozprávať, ak má byť efektívne.  

seminár majster jazykov

V roku 2016 som zorganizovala 10 seminárov s názvom Majster jazykov v 3 mestách. Zúčastnilo sa ich 220 ľudí, z ktorých 73.5 % sa aj po niekoľkých mesiacoch od seminára učilo jazyk aktívne a s radosťou, a 86.8% po seminári zmenilo svoj spôsob učenia sa jazykov. Semináre sa vypredávali behom pár dní a volali ma aj do mnohých iných miest. Pre obrovský záujem som sa rozhodla natočiť si celý seminár na video a sprístupniť ho väčšiemu publiku vo forme Videokurzu Majster jazykov.

V roku 2017 som urobila 4 semináre Kľúč k jazykom, ktoré sú pre úplných začiatočníkov v jazyku. Semináre sa opäť všetky vypredali, a preto sme opäť pripravili videokurz Kľúč k jazykom, kde je celé moje know-how na začiatky s cudzím jazykom zachytené formou videí, ktoré si môže z domu pozrieť hocikto a hocikde. 

 Súkromný jazykový mentoring “VIP”

Súkromný jazykový mentoring jeden na jedného poskytujem len vo výnimočných prípadoch, avšak nie komerčne, ale výmenou za protihodnotu, ktorú mi vie záujemca o súkromné hodiny poskytnúť. Rada spolupracujem s ľuďmi, od ktorých sa môžem učiť niečo, čo ma posúva, či už profesionálne alebo v živote. Vítaní sú hlavne biznis mentori, koučovia a profesionáli v oblastiach, ktoré sú relevantné pre mňa a moje podnikanie. Ak ste expertom na niečo, čo by sa mi mohlo zísť, ozvite sa, a môžeme sa dohodnúť na spolupráci. 

Napíšte mi na lydia@jazykovymentoring.sk 
a povieme si viac 🙂