Ponuka služieb jazykového mentoringu

alebo Čo to vlastne, Lýdia, robíš?

Prednášky

Rada organizujem prednášky a prezentácie na tému učenia sa jazykov a úplne najradšej mám veľké publikum 🙂 Témy prednášok, ktoré momentálne ponúkam:

Ako sa jazyky učia polygloti:

konkrétne príklady známych aj menej známych polyglotov a čo si z toho vieme odniesť

Ako sa efektívne učiť jazyky:

všeobecná prednáška o učení sa jazykov s detailným vysvetlením mojej filozofie učenia sa jazykov a niekoľkými praktickými tipmi a ukážkami

Ako pomôcť študentom učiť sa jazyky samostatne:

určené pre učiteľov jazykov, ktorí cítia, že v klasickom systéme nevedia svojim študentom dostatočne pomôcť napredovať

Ako sa učiť jazyky pomocou cestovania:

praktický návod, ako si zorganizovať vlastný jazykový pobyt v zahraničí, určený pre cestovateľov a ľudí, ktorí sa neboja vyjsť aj trošku zo svojej komfortnej zóny

How to learn Slovak (and any other language):

prednáška v angličtine určená cudzincom žijúcim na Slovensku, ktorí sa trápia s našou rodnou slovenčinou alebo sa učia iné jazyky, v ktorých by sa chceli posunúť ďalej

Divákom sa na mojich prednáškach páči hlavne energia a štedrá dávka motivácie, ktorú si z nich odnášajú. Veľmi rada ľuďom odovzdávam svoje know-how aj povzbudenie formou živej prezentácie. Kedysi som na pódiách často stála v role tlmočníčky, viac mi však vyhovuje rola rečníčky, kde sa viem s publikom podeliť o svoju expertízu.   

Mojich prednášok sa zúčastnili už stovky ľudí, pričom záujem o tieto témy býva až nezvyčajne vysoký (napríklad v známom kultúrnom centre KC Dunaj v centre Bratislavy sa o prvú prednášku len na Facebooku zaujímalo takmer 2000 ľudí a lístky sa vypredali behom pár dní. Prednáška sa pritom nestihla dostať ani do tlačeného programu).  

Ak by ste chceli niektorú z prednášok zorganizovať vo svojich priestoroch (kdekoľvek na Slovensku aj v okolí), kontaktujte ma prosím na lydia@jazykovymentoring.sk

Živé semináre

Pre skupiny od 20 do 50 ľudí organizujem niekoľkohodinové semináre, na ktorých ideme do hĺbky a detailne vysvetľujem, ako sa učiť jazyky. Účastníci si zo seminára odnesú detailné know-how, ktoré vedia ešte v ten deň začať uplatňovať v praxi. Semináre sa nesú v priateľskom a povzbudivom duchu, lebo inak sa o učení jazykov ani nedá rozprávať, ak má byť efektívne.  

seminár majster jazykov

V roku 2016 som zorganizovala 10 seminárov s názvom Majster jazykov v 3 mestách. Zúčastnilo sa ich 220 ľudí, z ktorých 73.5 % sa aj po niekoľkých mesiacoch od seminára učilo jazyk aktívne a s radosťou, a 86.8% po seminári zmenilo svoj spôsob učenia sa jazykov. Semináre sa vypredávali behom pár dní a volali ma aj do mnohých iných miest. Pre obrovský záujem som sa rozhodla natočiť si celý seminár na video a sprístupniť ho väčšiemu publiku vo forme Videokurzu Majster jazykov.

V roku 2017 som predstavila nový seminár:

key-icon Kľúč k jazykom

Seminár určený všetkým, ktorí sa chcú začať učiť nový cudzí jazyk úplne od nuly.

Na seminári presne vysvetlím, ako začať s jazykom, aké materiály si zohnať, ako s nimi pracovať krok za krokom, aby sme ich využili na maximum, a nenudili sa pri tom, čomu venovať najväčšiu pozornosť, aké metódy sú na začiatok učenia najvhodnejšie, a ako si v tom celom vytvoriť systém.

svetový kľúč k učeniu sa jazykov

Videokurz Majster jazykov

Videokurz je určený všetkým, ktorí sú v istom jazyku na stredne pokročilej úrovni alebo vyššie a nevedia sa pohnúť ďalej. Je ideálny pre tých, ktorí sú v jazyku už aj celkom pokročilí, ale chýba im schopnosť aktívne sebavedomo rozprávať, alebo majú problém s inou oblasťou jazyka, napr. nerozumejú rodeným hovoriacim. Ideálny je tiež pre tých, ktorí po rokoch stratili kontakt s jazykom, ktorí kedysi dobre ovládali, a nevedia, ako si ho oživiť a dostať sa s jazykom ešte ďalej. 

videokurz majster jazykov

Videokurz vás prevedie vyše 30 dostupnými metódami na zlepšenie konkrétnych jazykových oblastí (počúvanie, čítanie, rozprávanie, písanie, gramatika, slovná zásoba a výslovnosť) a pomôže vám vytvoriť si konkrétny učebný plán, podľa ktorého sa dopracujete k vytúženým cieľom vo vašom jazyku, nech sú akékoľvek. Videokurz obsahuje aj tipy na konkrétne zdroje, ktoré viete použiť pre rozšírené jazyky (EN, DE, FR, ES, IT, RU, PL). Spolu s pozeraním videí si vypĺňate pracovný zošit, ktorý vám poslúži neskôr na rozpamätanie sa na detaily z videí.

ukážka videokurzu Majster jazykov
ukážka majster jazykov

Videokurz nie je časovo obmedzený a nekoná sa v konkrétnych dňoch alebo časoch. Po zaplatení objednávky vám okamžite prídu prístupové údaje do členskej zóny mojej stránky, v ktorej si môžete pozrieť jednotlivé videá aj opakovane. Je to ideálny spôsob vzdelávania pre ľudí, ktorí nemajú veľa času alebo mávajú čas nepravidelne. Videokurz si pozrelo už vyše 200 ľudí a mnohí z nich mi po pozretí píšu ďakovné emaily.  

Dvojmesačné online mentoringové programy

Nadstavbou na videokurz je dvojmesačný online program, v ktorom účastníkov sprevádzam na ich prvej ceste samostatného učenia sa akéhokoľvek jazyka od stredne pokročilej úrovne vyššie. Je len pre obmedzený počet účastníkov a otvára sa len zhruba raz za dva-tri mesiace. Je to niečo ako online jazykový kurz, ale úplne individuálny, napasovaný presne na vaše potreby a preferencie. 

Prvý takýto kurz “Jesenný mentoring” prebiehal na jeseň 2016. “Novoročný mentoring” začal 6.2.2017 a momentálne sa v ňom usilovne učí 55 ľudí.

ukážka mentoringového programu

V rámci online komunity sa všetci navzájom podporujeme v učení sa jazykov a pomáhame si. V uzavretej facebookovej skupine sa delíme o svoje výsledky aj prekážky, a zdieľame osvedčené tipy na učenie sa jazykov, aj konkrétne zdroje, ktoré sme objavili. Raz za týždeň sa stretávame online na živom webinári, v ktorom sa každý môže zúčastniť aj aktívne na kameru a porozprávať sa so mnou aj s ostatnými účastníkmi programu. Okrem toho si svoje učenie zapisujeme do kontrolnej tabuľky, ktorú vidia všetci účastníci (teda v rámci skupiny je verejná), čím sa zaisťuje dodržiavanie svojho učebného plánu. Účastníci majú navyše možnosť nájsť si v rámci skupiny tandemových partnerov na konverzácie v cudzom jazyku.

Tento program je skvelý pre všetkých, ktorí by uvítali dodatočnú dávku sebadisciplíny, pretože v online programe nikoho nenecháme na učenie sa jazyka zabudnúť. Pravidelné webináre, emaily a facebookové posty vytvárajú priateľskú a povzbudivú atmosféru, v rámci ktorej sa každý snaží na dva mesiace prekonať samého seba a stráviť s jazykom čo najviac času.

 Súkromný jazykový mentoring “VIP”

Súkromný jazykový mentoring jeden na jedného poskytujem len vo výnimočných prípadoch, avšak nie komerčne, ale výmenou za protihodnotu, ktorú mi vie záujemca o súkromné hodiny poskytnúť. Rada spolupracujem s ľuďmi, od ktorých sa môžem učiť niečo, čo ma posúva, či už profesionálne alebo v živote. Vítaní sú hlavne biznis mentori, koučovia a profesionáli v oblastiach, ktoré sú relevantné pre mňa a moje podnikanie. Ak ste expertom na niečo, čo by sa mi mohlo zísť, ozvite sa, a môžeme sa dohodnúť na spolupráci. 

Napíšte mi na lydia@jazykovymentoring.sk 
a povieme si viac 🙂