Kde nájsť kvalitné preklady do Goldlistu?

kde najst kvalitne preklady do goldlistu

Goldlist je úžasná metóda na učenie sa slovíčok zapisovaním si do zošita. Žiadne bifľovanie, len maximálna pohodka pri kávičke alebo limonáde 🙂

Ak túto metódu náhodou zatiaľ nepoznáte, určite sa oplatí ju vyskúšať, polygloti a fanúšikovia Jazykového mentoringu na ňu nedajú dopustiť! Detailnejšie informácie si o nej prečítate v tomto článku, no v skratke ide o to, že si do zošita zapisujete zoznamy výrazov v cudzom jazyku a ich preklady. Potom ich v pravidelných časových intervaloch prepisujete a postupne vylučujete tie, čo už viete.

Je to naozaj skvelá metóda a funguje vynikajúco, keď sa robí správne. Často sa však stretávame s otázkou, odkiaľ máme čerpať preklady výrazov, ak im nerozumieme a nevieme posúdiť, či nám napríklad Google Prekladač ponúka správne ekvivalenty.

Vo videu odpovedám práve na tieto obavy. Verím, že pomôže aj vám, aby ste s Goldlistom strávili čo najpríjemnejší čas bez neistoty 🙂

A ak už metódu Goldlist máte v malíčku, no stále vám akosi robí problém používať novú slovnú zásobu aktívne v praxi, pozrite si moje ďalšie video. Uvidíte, že zaktivizovať si slovnú zásobu vôbec nie je ťažké.

A ak chcete získať množstvo overených tipov, ako sa učiť jazyk efektívne a kde vlastne začať, prihláste sa na môj bezplatný webinár, v ktorom sa dozviete: 

  • Ako sa naučíte cudzí jazyk za dva roky, aj popri práci na plný úväzok?
  • Tri efektívne bezplatné metódy na naučenie sa akéhokoľvek jazyka, ktoré viete okamžite využiť v praxi.
  • Štyri jednoduché kroky, ako vytrvať v učení a nestratiť motiváciu.

Lýdia Machová

Jazyková mentorka a tlmočníčka
Som polyglotka, jazyková mentorka, tlmočníčka a autorka tejto stránky. Ako samouk som sa naučila 9 jazykov, 7 z nich si udržiavam na plynulej úrovni a každé dva roky sa učím nový. Som presvedčená, že jazyk sa dokáže naučiť ktokoľvek, bez ohľadu na talent, vek či iné danosti – ak vie, ako na to. V rámci Jazykového mentoringu ponúkam ľuďom kompletný návod na to, ako sa môžu akýkoľvek jazyk naučiť na dobrej úrovni, za pomoci jednoduchých, často úplne bezplatných materiálov na internete a v kníhkupectvách.
Komentáre