75%

Váš e-book práve pripravujeme na odoslanie a už o chvíľu dorazí na váš e-mail!

Najneskôr do 10 minút si vo svojej schránke nájdete email s odkazom na stiahnutie ebooku. Ak sa vám v schránke neobjaví, pozrite sa aj do zložky SPAM.

Kým e-book mieri do vašej schránky, pozrite si toto video

To, že na plynulú angličtinu či nemčinu potrebujeme zvládnuť slovíčka, vie každý. Ale málokto vie, ako sa učiť slovíčka naozaj efektívne.

Spoznávate sa v tomto aj vy?

To, že na plynulú angličtinu či nemčinu potrebujeme zvládnuť slovíčka, vie každý. Ale málokto vie, ako sa učiť slovíčka naozaj efektívne.

Spoznávate sa v tomto aj vy?

Väčšina ľudí robí pri učení sa slovíčok niekoľko typických chýb, a preto sa nemôžeme čudovať, že im to v učení sa jazyka veľmi nepomáha.

 • Slovíčka sa bifľujú naspamäť, a preto im zostávajú v pamäti len na krátku dobu.
 • Vypisujú si desiatky a stovky slov, avšak potom s nimi už vôbec nepracujú, a ak áno, tak vôbec nie systematicky.
 • Myslia si, že sa slovíčka v dostatočnej miere naučia cez aplikácie ako je Duolingo.
 • Keď si aj nejaké slovíčko zapíšu, väčšinou to je len jedno individuálne slovíčko, čo je pre mozog veľmi ťažké si zapamätať.
 • Myslia si, že im pomôže učiť sa zoznamy slov napríklad zo slovníka, pričom tento spôsob učenia sa je maximálne neefektívny.
 • Slovíčka si čítajú viackrát po sebe, a myslia si, že tým sa ich učia, ale v skutočnosti to má od učenia veľmi ďaleko…
 • Mnohí si oblepujú byt papierikmi a márne dúfajú, že ak si slovíčka nalepia na zrkadlo, tak sa potom tie slovíčka nejako nalepia na nich...

Osvojiť si slovíčka v cudzom jazyku pritom vôbec nemusí byť také ťažké! 

A netreba na to ani poznať žiadne komplikované teórie
Stačí poznať len niekoľko jednoduchých zásad, ktoré pochopí aj prváčik.

Kiežby to prvákov v škole učili!

Ale to úplne najdôležitejšie: treba si to vyskúšať v praxi. Začať sa učiť, keď len pár slovíčok denne, a vytvoriť si v takomto učení systém.

Ebook Goldlist nový

Vy už o pár minút budete poznať fantastickú metódu na učenie sa slovíčok – metódu Goldlist, avšak to ešte neznamená, že ju budete aj skutočne používať, všakže?

Aj s tým vám vieme pomôcť. Práve na to je totiž určená naša jesenná výzva!

Jazyková výzva:

CESTA SAMOUKA: Slovíčka

Poďme spolu popracovať na slovnej zásobe:

stačí 20 minút denne!

11. november - 13. december 2020

Jazyková výzva:

CESTA SAMOUKA: Slovíčka

Poďme spolu popracovať na slovnej zásobe: stačí 20 minút denne!

11. november -

13. december 2020

Po veľmi úspešnej Ceste samouka zameranej na Počúvanie, ktorej sa v októbri 2020 zúčastnilo až 830 ľudí, si vyberáme ďalšiu jazykovú zručnosť, do ktorej sa s radosťou spoločne pustíme už 11. novembra.

Zameriame sa tentokrát na základný stavebný kameň každého cudzieho jazyka:

SLOVÍČKA!

O čo ide?

 • Počas 4 týždňov budeme pracovať na základnom stavebnom kameni pre dorozumenie sa v cudzom jazyku, Slovíčkach!
 • Postupne si predstavíme 4 efektívne metódy na rozšírenie slovnej zásoby, a najmä sa naučíme pracovať so Slovíčkami tak, aby sme ich už nezabudli a vedeli ich aj aktívne využiť. Teóriu si však najlepšie osvojíme, keď si ju sami zažijeme, preto budeme mať príležitosť si každú z metód na učenie sa Slovíčok aj vyskúšať!
 • Každý sa bude učiť svoj cudzí jazyk, svojím vlastným tempom a podľa svojich možností: stačí pritom aj 20 minút denne!

Pre koho je výzva Cesta samouka?

 • Zapojiť sa môže každý, kto má aspoň základné znalosti cudzieho jazyka  – ak ste sa angličtinu naposledy učili na strednej škole, alebo ste pred 10 rokmi navštevovali jazykovku, nebojte sa! Práve táto výzva môže byť pre vás tou najlepšou voľbou, pretože Slovíčka potrebujeme naberať v každej fáze učenia sa cudzieho jazyka.

Ako to bude prebiehať?

 • Počas Cesty samouka budeme sledovať krátke videá, v ktorých si povieme, ako pracovať so Slovíčkami tak, aby sme ich nezabudli a vedeli ich aj reálne používať, pričom každý týždeň si predstavíme jednu z efektívnych metód na učenie sa Slovíčok.

 • Vašou úlohou bude učiť sa Slovíčka pomocou nami predstavenej metódy 20 minút denne. Svoje učenie si budeme zapisovať do krásneho Denníka samouka, a budeme si svoje pocity a zážitky z učenia zdieľať v našej facebookovej skupinke.

Aké metódy budeme používať?

 • Každý týždeň bude venovaný jednej efektívnej metóde na učenie sa Slovíčok z videokurzu Majster jazykov 2.0. Predstavíme a názorne si ukážeme, ako pracovať s papierovými kartičkami, ale aj ako si vytvárať elektronické kartičky v aplikácii.
 • Vyskúšame si v praxi aj spomínanú metódu Goldlist a venovať sa budeme aj zošitom na slovíčka, naučíme vás s nimi pracovať tak, aby si ste si ich aj skutočne zapamätali!
 • Na svoje si prídu fanúšikovia aplikácií, ale aj tí, ktorí preferujú písanie rukou do zošita! Každý si dokáže nájsť to svoje.

 • K tomu si predstavíme aj ďalšie aplikácie ako doplnkové metódy k Slovíčkam.

 • Všetky aplikácie, ktoré si predstavíme, sú dostupné bezplatne!

Kde sa bude výzva Cesta samouka odohrávať?

 • Výzva bude prebiehať v uzavretej facebookovej skupinke, v ktorej budú stovky nadšených ľudí, ktorí sa rovnako ako vy rozhodli pustiť do učenia sa cudzieho jazyka malými krôčikmi.
 • V členskej zóne na stránke Jazykového mentoringu budete mať pokope všetky videá, inštruktážne návody k jednotlivým metódam, ako aj Denník samouka, do ktorého si budete svoje učenie zapisovať.
 • Prístup k videám vám zostane doživotne, teda aj po skončení mesačnej výzvy. Je to celý jeden modul videokurzu Majster jazykov 2.0 (teda vynovenej verzie staršieho videokurzu Majster jazykov). Pokiaľ už máte Majstra jazykov zakúpeného, viac kliknite sem.

Koľko času budem musieť jazyku venovať?

 • To je na tom to najlepšie: stačí, ak to bude 20 minút denne! Takýto krátky čas si zaručene nájdu aj tí najzaneprázdnenejší z nás: učeniu stačí venovať 10 minút ráno a 10 minút večer.
 • Pokiaľ však budete mať chuť a čas, pokojne môžete Slovíčkam venovať aj viac času. Každá minúta navyše je vítaná!

Čo vám slovíčková výzva Cesta samouka prinesie?

Učenie sa jazyka vás začne baviť!

Dosť bolo nudných kurzov, učebníc, zastaralých nahrávok a učenia sa jazyka, “lebo musím”. Zmeníme spôsob, ako angličtinu, nemčinu či iný jazyk vnímate. Takéto učenie si zamilujete a nebudete chcieť prestať ani po výzve.

Zlepšíte si nielen slovnú zásobu, ale aj ostatné oblasti jazyka!

Slovná zásoba nám slúži ako základný stavebný kameň pre dorozumenie sa v cudzom jazyku. Vďaka slovíčkam rozumieme hovorenému aj písanému textu, no my vás naučíme pracovať so slovíčkami tak, aby ste ich vedeli aktívne využívať aj pri rozprávaní.

Budete sa celkovo lepšie cítiť

Konečne môžete urobiť niečo pre seba. Budete sa tešiť z toho, že sa rozvíjate, prekonávate a cítite na sebe pokroky. Vytvoríte si systém nielen v učení, ale aj v živote.

Konečne si budete pamätať nové slovíčka

Na začiatku našej Slovíčkovej Cesty samouka si presne vysvetlíme, ako treba k učeniu slovíčok pristupovať tak, aby ste si naučené slovíčka zapamätali naozaj dlhodobo. Budete prekvapení, aké je to jednoduché, a veľmi pravdepodobne sa po pozretí týchto videí budete pýtať sami seba: Prečo nás toto neučili v škole?

Spoznáte úplne nové metódy a šikovné aplikácie

Internet nám ponúka nový svet možností! Spoznáme šikovné aplikácie, ale aj iné metódy, ktoré nám prácu so Slovíčkami zjednodušia, a spríjemnia. Môžete si užiť čas pre seba so svojím krásnym zošitom, alebo sa učiť Slovíčka pomocou aplikácie cestou do práce, či v rade pri pokladni. Nájdete si, čo vám vyhovuje. Navyše, vďaka názorným ukážkam v našich inštruktážnych videách to zvládne naozaj každý!

Čo získate v slovíčkovej výzve

Cesta samouka?

Videá o 12 zásadách a 4 metódach pre aktívne a dlhodobé zlepšenie slovnej zásoby:

aby ste presne vedeli, ako na to.

Na to, aby ste začali pracovať na svojej angličtine či nemčine, nepotrebujete vedieť vôbec nič. Všetko vám detailne vysvetlíme v krátkych 10-minútových videách v celkovej dĺžke 3 hodiny, ktoré budete postupne pozerať. A to najlepšie: prístup k nim vám zostane doživotne, aj po skončení slovíčkovej výzvy!

(Tieto videá sú súčasťou modulu Slovná zásoba vo videokurze Majster jazykov 2.0. Pokiaľ máte videokurz zakúpený, kliknite sem a dokúpte si iba samotnú výzvu Cesta samouka.)

Každý týždeň budete plniť jednoduchú úlohu:

aby ste presne vedeli, čo máte robiť.

Každý týždeň si budeme skúšať jednu hlavnú metódu na zlepšenie slovnej zásoby. Vyskúšajte si s nami odporúčané metódy v praxi. Uľahčíme vám tak učenie na maximum! Vy sa nemusíte o nič starať, budete presne vedieť, čo máte robiť a navyše vás to bude aj baviť!

Osvedčené a odporúčané materiály na učenie:

aby sme vám učenie čo najviac zjednodušili.

Už sa vám stalo, že ste si chceli nájsť nejakú knižku na učenie sa slovnej zásoby, ktorá by vás bavila, no keď ste prišli do oddelenia jazykov v kníhkupectve, netušili ste, ako si z toho množstva kníh vybrať? A mobilných appiek na učenie je ešte viac ako knižiek, kto sa v tom má vyznať?! Presne preto sme si tie knižky a appky prešli namiesto vás a prinášame vám zoznam tých najlepších pre 6 jazykov – angličtinu, nemčinu, španielčinu, francúzštinu, ruštinu a taliančinu. 

Dennik samouka: Slovicka

Krásny motivačný Denník samouka (na papieri alebo v počítači):

aby ste v učení mali systém.

Neustále prízvukujeme, že úspešný samouk pri učení dodržiava 4 zásady: učenie ho baví, má s jazykom dostatok kontaktu, využíva efektívne metódy a v učení má systém. Do Denníka samouka, ktorý si môžete vypĺňať v počítači, na mobile, alebo vytlačiť, si budete značiť vaše pokroky, nové slovíčka, poznámky a najmä čas strávený s učením.

Poriadna dávka motivácie vo forme facebookovej  skupiny:

aby ste vedeli, že v učení zďaleka nie ste sami.

Toto bude srdce našej komunity, ktorá vás potiahne, ak poľavíte. Zazdieľame si svoje prvé pokroky v učení, pochválime sa za zvládnuté týždenné úlohy, odpovieme na všetky otázky a zazdieľame overené zdroje, ktoré nás najviac nadchli. V skupinke sa to proste lepšie ťahá! Skupinu budú moderovať naše skúsené jazykové mentorky a s radosťou pomôžu s akýmkoľvek problémom.

Živý webinár s polyglotkou Lýdiou Machovou:

aby ste dostali odpoveď na každú svoju otázku.

Celý mesiac budeme metóda po metóde postupne rozširovať svoju slovnú zásobu v cudzom jazyku. Všetky vaše otázky budú priebežne zodpovedať skúsené jazykové mentorky vnútri skupiny, ale ak máte nejaké priamo na mňa, s radosťou vám ich zodpoviem na našom živom webinári počas výzvy.

bingo

Hravé jazykové bingo:

aby ste nezabudli, že učenie má byť zábava.

Čo je lepšie ako učenie sa hravou formou? My v tíme hry milujeme a aby sme vás do učenia ešte viac vtiahli, pripravili sme pre vás špeciálne jazykové bingo! Počas trvania Cesty samouka si budeme vyškrtávať okienka s aktivitami a zážitkami, a kto vytvorí sériu 6 vyškrtnutých políčok za sebou, zvolá: bingo! prostredníctvom našej Facebookovej skupiny. Komu sa to podarí, bude zaradený do žrebovania a môže získať aj odmenu.

Atraktívne súťaže o super ceny:

aby ste boli za snahu odmenení!

Byť aktívnym študentom sa u nás oplatí! Každý utorok vyžrebujeme niekoľkých z vás, ktorí nám vo facebookovej skupinke zazdieľate výsledky svojho učenia. Súťažíme o modul z videokurzu Majster jazykov podľa vášho výberu, o účasť v ďalšej Ceste samouka alebo o konzultáciu s jazykovou mentorkou.

Koľko stojí slovíčková výzva Cesta samouka?

Bežná cena mesačnej výzvy Cesta samouka: Slovíčka s doživotným prístupom k videám je

97 EUR/2635 Kč

(81 € + DPH)

Ak ste si už v minulosti zakúpili videokurz Majster jazykov, Cestu samouka môžete absolvovať za ešte výhodnejších podmienok! Svoje miesto vo výzve si neobjednávajte cez túto stránku, ale kliknite sem.

V tejto cene máte zarátanú nielen mesačnú podporu v učení sa jazyka, ale aj 3 hodiny videí, ktoré vám navyše zostávajú aj po skončení Cesty samouka – doživotne. Je to investícia do vášho vzdelania, ktorú isto neoľutujete.

Čo obsahuje výzva Cesta samouka: Slovíčka?

 • Doživotný prístup k modulu Slovná zásoba z videokurzu Majster jazykov 2.0 (dokopy až 15 videí v celkovej dĺžke 3 hodiny).
 • Jednoduché týždenné úlohy na odskúšanie si metód v praxi.
 • Denník samouka na zapisovanie si svojho učenia.
 • Prístup do uzavretej facebookovej skupiny.
 • Podporu a pomoc v učení od certifikovaných jazykových mentoriek.
 • Jazykovú poradňu s polyglotkou Lýdiou naživo.
 • Jazykové bingo.
 • Súťaže pre aktívnych členov.

V prípade, že do 14 dní od začiatku výzvy Cesta samouka: Slovíčka zistíte, že vám tento mesačný online kurz nevyhovuje, stačí, ak napíšete e-mail na info@jazykovymentoring.sk a dostanete späť celú zaplatenú sumu, bez akýchkoľvek poplatkov. S nami nič neriskujete.

Ak ste si už v minulosti zakúpili videokurz Majster jazykov, Cestu samouka môžete absolvovať za ešte výhodnejších podmienok! Svoje miesto vo výzve si neobjednávajte cez túto stránku, ale kliknite sem.

S nami nič neriskujete

14-dňová garancia vrátenia peňazí

Ak si zakúpite vstup do výzvy Cesta samouka a do modulu Slovíčka vo videokurze Majster jazykov a zistíte, že ste sa nedozvedeli, ako sa jazyky dajú učiť jednoducho a efektívne, alebo že neviete moje rady okamžite aplikovať do praxe, alebo skrátka nebudete spokojní s obsahom videokurzu z iných dôvodov, stačí nám v priebehu prvých 14 dní napísať e-mail na info@jazykovymentoring.sk a my vám okamžite vrátime plnú sumu. Bez pýtania sa zbytočných otázok.

Dávam vám na to slovo ako zakladateľka Jazykového mentoringu.

Možno si teraz hovoríte:

Znie to celkom zaujímavo, ALE…

V škole nás, paradoxne, nikto neučil, ako sa máme učiť naozaj efektívnym spôsobom, a preto si dnes veľa ľudí mylne myslí,  že problémom je ich zlá pamäť. Pritom je to len otázka neefektívnej učebnej metódy.

Našimi kurzami si prešli už tisíce ľudí, ktorí boli presvedčení, že nemajú “talent na jazyky”. Akonáhle však objavili jednu z efektívnych metód, ktorá im sadla, začali sa diať hotové zázraky.

Vôbec nie! Presne na to je určený náš kurz Cesta samouka, aby sme vám pomohli oživiť si svoj cudzí jazyk, pokojne aj taký, od ktorého máte dlhšiu prestávku.

Naša spoločná jazyková výzva vás krásne rozhýbe a pomôže vám znovu sa dostať s jazykom do formy.

Možno jediný spôsob učenia sa slovíčok, ktorý si vybavíte, je školský zošit rozdelený na tri stĺpčeky, a doteraz si pamätáte tie nudné hodiny, ktoré ste nad ním sedeli a snažili sa dostať do hlavy desiatky slovíčok na zajtrajšiu písomku.

My vám ukážeme, ako sa na to dá ísť úplne inak! Čo tak aplikácia, ktorá vás sama preskúša zo slovíčok, ktoré sú pre vás najťažšie? Alebo metóda, pri ktorej si len tak zapíšete zaujímavé nové slovíčka, raz si ich nahlas prečítate, a váš mozog si sám vyberie, ktoré z nich si zapamätá?

Predstavíme vám 4 hlavné slovíčkové metódy, a dobrá správa je, že ak vám vyhovuje aj ten klasický zošit na slovíčka, pokojne môžete ostať pri ňom – avšak váš čas s ním poriadne zefektívnime.

To je na našej Ceste samouka to najlepšie! Pomáhame ľuďom nájsť si svoju vlastnú “cestu”, ako sa stať samoukom v učení sa jazykov (preto “Cesta samouka” 😉 )

Nemusíte sa obávať, často sa stretávame s tým, že sa ľudia vo svojej úrovni podceňujú 🙂 Ak ste sa už svoj cudzí jazyk učili aspoň pol roka, ovládate aspoň základné frázy, možno ste sa ho učili v škole alebo pred niekoľkými rokmi v jazykovke, pokojne sa k nám pridajte! 

Osvojte si aktívnu slovnú zásobu!

Poďte do toho s nami! Stačí vám 20 minút denne!

Zapojte sa do najzábavnejšej česko-slovenskej jazykovej výzvy a poďme si spoločne vybudovať pevné základy v angličtine, španielčine či francúzštine. Vytvoríme si v učení systém a návyky ako nikdy predtým!

Mohlo by vás ešte zaujímať...

• Pre koho je výzva Cesta samouka: Slovíčka určená?

Pre kohokoľvek, kto je v danom jazyku minimálne mierne pokročilý, a chce svoje jazykové schopnosti posunúť o niekoľko úrovní vyššie. Ak nie ste v jazyku úplný začiatočník, a už ste sa mu aspoň trochu venovali, aj keď ho neovládate aktívne, táto jazyková výzva vás určite posunie ďalej.

• Čo je modul Slovná zásoba, ktorý spomínate?

Videokurz Majster jazykov 2.0, ktorý je určený pre mierne pokročilých až pokročilých študentov akéhokoľvek cudzieho jazyka, obsahuje 9 modulov – O učení sa jazyka, Počúvanie, Čítanie, Slovná zásoba, Gramatika, Písanie, Rozprávanie, Výslovnosť, Motivácia a organizácia. Vo výzve Cesta samouka: Slovíčka sa budeme opierať práve o videá z modulu Slovná zásoba. Všetky úlohy, ktoré vám budeme zadávať, sa budú týkať metód a aktivít, vďaka ktorým si rozšírite aktívnu slovnú zásobu v cudzom jazyku a v konečnom dôsledku zlepšíte aj iné oblasti jazyka ako porozumenie či rozprávanie. K tomuto modulu získavate doživotný prístup a všetky videá, ktoré sú v ňom obsiahnuté (dokopy 16 videí v celkovej dĺžke 1,5 hodiny) si môžete pozerať opakovane, prípadne sa môžu pomocou nich učiť aj ďalší členovia vašej domácnosti.

• Ja už mám videokurz Majster jazykov zakúpený. Je výzva Cesta samouka aj pre mňa?

Áno, je! Táto výzva je určená pre všetkých, ktorí zatiaľ sami nenabehli na pravidelné učenie. Možno ste videli videá o jednotlivých metódach, ale využili ste ich už všetky v praxi? Začlenili ste ich do svojho života? Ak nie – práve táto výzva vám k tomu pomôže. A dokonca máme pre vás skvelé správy: keďže už máte modul Slovná zásoba videokurzu Majster jazykov zakúpený, platí pre vás ešte lepšia cena! Prečítajte si nasledujúcu otázku a odpoveď 🙂

•  Cesta samouka v sebe zahŕňa aj jeden modul Majstra jazykov, ale ja už Majstra jazykov mám. Mám si ho kupovať druhýkrát?

Tento rok sme v Jazykovom mentoringu niekoľko mesiacov usilovne pracovali na kompletnej prerábke videokurzu Majster jazykov, pričom novej verzii hovoríme Majster jazykov 2.0. Metódy sme rozšírili z 30 na 40, poriadne sme prepracovali odporúčané zdroje, aktualizovali sme všetky videá o stránkach a aplikáciách, a v každom module dávame ešte praktickejšie rady na dokonalé ovládnutie danej jazykovej oblasti. Dobrou správou je, že všetci, ktorí si Majstra jazykov zakúpili v minulosti, budú mať automaticky prístup k celému vynovenému videokurzu, a to úplne zadarmo! Ak k nim patríte aj vy, prístup k novým videám získate automaticky od novembra 2020, budeme vás o tom informovať e-mailom.

• Mal by som záujem o celý videokurz Majster jazykov, nie len jeden modul. Kde si ho môžem zakúpiť?

Tak to nás veľmi teší – isto neoľutujete! Po odoslaní objednávky na Cestu samouka budete mať na nasledujúcej stránke možnosť dokúpiť si aj ostatné moduly videokurzu za zvýhodnenú cenu.

• Na aký jazyk viem videokurz a výzvu využiť?

To je na tom to najlepšie: akýkoľvek, hlavne ak je to európsky jazyk! 🙂 Videokurz Majster jazykov a výzva Cesta samouka: Slovíčka sú jedinečné práve tým, že ukazujú univerzálne techniky na naučenie sa akéhokoľvek jazyka. Vnútri videokurzu nájdete konkrétne odporúčané zdroje pre 6 jazykov: angličtinu, nemčinu, španielčinu, francúzštinu, ruštinu a taliančinu, avšak počas 4 rokov praxe sme mali v našich kurzoch samoukov, ktorí dokázali metódy z Majstra jazykov úspešne aplikovať na učenie až 29 rôznych cudzích jazykov, medzi nimi napríklad aj kórejčiny, arabčiny, jazyka pašto či afrického jazyka wolof.

• A čo ak mi takýto spôsob učenia sa nesadne?

V tom prípade nič neriskujete, lebo do 14 dní od začiatku výzvy Cesta samouka: Slovíčka budete mať možnosť dostať svoje peniaze v plnej sume späť – stačí nám behom prvých 2 týždňov napísať e-mail na info@jazykovymentoring.sk, a nemusíte nám ani vysvetľovať, prečo ste sa tak rozhodli. Je to nový spôsob učenia sa, a preto si to môžete na dva týždne vyskúšať bez akéhokoľvek rizika. Zo skúseností vieme, že takéto učenie sadne 99 % ľudí, pretože každý si ho napasuje presne na seba. Možnosť vrátenia peňazí však platí v každom prípade a pre každého.

• Koľko času mi výzva Cesta samouka celkovo zaberie?

Táto výzva je určená predovšetkým zaneprázdneným ľuďom, ktorí na učenie bežne nemajú veľa času. Preto sme všetko zjednodušili na maximum. Jediné, čo si to od vás bude vyžadovať, je pozrieť si začiatkom týždňa dve zhruba 10-minútové videá, v ktorých sa dozviete všetko potrebné o metóde týždňa, a potom sa po zvyšok týždňa treba danej metóde venovať len 20 minút denne. Môže to byť pokojne 10 minút ráno a 10 minút počas dňa. Samozrejme, pokiaľ máte čas a chuť, môžete sa slovíčkam venovať pokojne aj viac ako 20 minút.

• Chcel som sa prihlásiť do vášho kurzu Akadémia samoukov. Aký je rozdiel medzi Cestou samouka a Akadémiou samoukov?

Možno ste v minulosti počuli o našom veľmi obľúbenom kurze Akadémia samoukov. Doteraz sme ho otvorili už viac ako 30-krát, a v budúcnosti ho budeme otvárať opäť, avšak na jeseň 2020 máme s Akadémiami prestávku, keďže kompletne prerábame všetky naše kurzy. Namiesto Akadémie tak otvárame Cestu samouka. Ide o jednoduchšiu podobu mentoringového programu, ktorá netrvá dva mesiace, ale len jeden, a hlavne – nepotrebujete si naň vyčleniť hodinu denne, ale len 20 minút. Pokiaľ ste sa chystali prihlásiť do Akadémie samoukov, určite neváhajte a pridajte sa do Cesty samouka. Namiesto “povinných” 20 minút si môžete pokojne stanoviť trošku ambicióznejší plán, a okrem rozvíjania slovnej zásoby doň zapojiť aj iné aktivity. Naša skupina na Facebooku, ako aj e-maily, vás budú v učení pravidelne motivovať, a v skupinke či na živom webinári s Lydkou sa môžete opýtať na čokoľvek ohľadom učenia sa jazykov.

• Na akej úrovni musím mať cudzí jazyk?

Videokurz Majster jazykov (a teda aj modul Slovná zásoba) je určený pre mierne pokročilých až pokročilých, teda nie pre úplných začiatočníkov (pre tých máme druhý videokurz: Kľúč k jazykom). Nemusíte sa však obávať, často sa stretávame s tým, že sa ľudia vo svojej úrovni podceňujú 🙂 Ak ste sa už svoj cudzí jazyk učili aspoň pol roka, ovládate aspoň základné frázy, možno ste sa ho učili v škole alebo pred niekoľkými rokmi v jazykovke, pokojne sa k nám pridajte. V skupinke si navzájom poradíme aj jednoduchšie materiály, s ktorými sa dá s učením sa slovnej zásoby začať.

• Nemám účet na Facebooku, prídem o niečo?

Mať účet na Facebooku nie je podmienkou účasti vo výzve Cesta samouka: Slovíčka, no určite je výhodou, pretože v uzavretej skupinke na Facebooku sa všetci podporujeme, radíme si, motivujeme sa, zdieľame svoje pokroky, aj žrebujeme súťaže. Ak nebudete mať účet na Facebooku, nebudete môcť byť zaradení do žrebovania o ceny. Ak ste teda zarytým odporcom Facebooku, nevadí, chápeme. No môžete si založiť účet aj pod pseudonymom, len pre účel účasti vo výzve. Nemusíte si tam dávať fotku, nemusíte si pridávať žiadnych priateľov, ani nemusíte byť mimo našej skupinky nijako aktívni a zároveň neprídete o podporu komunity 🙂 Ak si teda zvolíte možnosť, že nebudete na Facebooku pod vlastným menom, ale vymysleným, pri posielaní žiadosti do Facebookovej skupiny nám v odpovedi na kontrolnú otázku napíšte e-mailovú adresu, na ktorú ste si kurz objednali, aby sme si vás vedeli priradiť. Do skupinky púšťame výlučne prihlásených účastníkov, nikoho iného. A ak si účet na Facebooku predsa len nechcete zakladať, nevadí, všetky organizačné informácie a úlohy posielame aj e-mailom.

• Môžem si videokurz objednať na firmu?

Áno, v prihlasovacom formulári môžete zaškrtnúť okienko “Potrebujem vystaviť faktúru”, a vtedy sa vám zobrazí priestor na vpísanie IČO a DIČ. V prípade potreby je možné položku na faktúre upraviť, aby lepšie vystihovala, že ide o jazykové vzdelávanie – stačí, ak nám napíšete e-mail na info@jazykovymentoring.sk a radi vám s tým pomôžeme.

Tak čo, idete do toho s nami aj vy?

Lepšia šanca tu už nebude!

Nezmeškajte túto jedinečnú ponuku, rozhýbte sa a spravte pre seba konečne niečo úžasné! Pridajte sa k stovkám ďalších učeniachtivých samoukov a o mesiac môžete posunúť svoju úroveň jazyka na ďalší level aj vy.

P.S.: Ak zvyknete stránku preletieť očami hneď na koniec, tak tu je stručná verzia 🙂

Cesta samouka je jazyková výzva, v ktorej si ľudia zlepšujú porozumenie v akomkoľvek cudzom jazyku pod dohľadom polyglotky Lýdie a jej tímu. Výzva bude prebiehať od 11. novembra do 13. decembra 2020. Po zaplatení dostanete prístup do videokurzu Majster jazykov 2.0, konkrétne do modulu Slovná zásoba, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou výzvy. Na základe detailných videí o metódach na učenie sa jazykov budete dostávať pravidelné týždenné úlohy, ktoré budete počas výzvy plniť: v praxi to znamená venovať sa jazyku 20 minút denne. Videá v module Slovná zásoba sa vám sprístupnia hneď po zaplatení a ostanú vám doživotne, aj po skončení slovíčkovej výzvy Cesta samouka. Ak vám kurz alebo výzva nebudú z akéhokoľvek dôvodu vyhovovať, stačí nám počas prvých 14 dní výzvy napísať e-mail a dostanete celú zaplatenú sumu naspäť na svoj účet, takže naozaj nemáte čo stratiť.

 
Pridajte sa aj vy a začnite sa učiť jazyk zábavne a oveľa efektívnejšie než v škole. Viac než 6785 spokojných samoukov sa nemôže mýliť.