Nechajte nám svoju e-mailovú adresu a my vám dáme vedieť, keď budeme otvárať novú Cestu samouka

Naučte sa konečne SLOVÍČKA tak, aby ste ich už nikdy nezabudli

a vedeli ich s ľahkosťou použiť v praxi.

Zbavte sa trápneho pocitu, keď beznádejne lovíte slovíčka v pamäti. Pridajte sa do jesennej Cesty samouka: Slovíčka – stačí vám len 20 minút denne!

Zbavte sa trápneho pocitu, keď beznádejne lovíte slovíčka v pamäti. Pridajte sa do jesennej Cesty samouka: Slovíčka – stačí vám len 20 minút denne!

To, že na plynulú angličtinu či nemčinu potrebujeme zvládnuť slovíčka, vie každý. Ale málokto vie, ako sa učiť slovíčka naozaj efektívne.

Spoznávate sa v tomto aj vy?

 • Slovíčka z angličtiny mi vôbec nejdú do hlavy, po mesiaci si ich už nepamätám...
 • Keď čítam knižku, alebo pozerám seriál, tak rozumiem, ale keď mám niečo povedať, žiadne slovíčko mi nenapadne...
 • Neznáme slovíčka si vypisujem, ale nikdy neviem, ako sa ich mám učiť...
 • Používam stále dookola tie isté základné slovíčka, chcel/a by som sa vedieť vyjadrovať na vyššej úrovni...
 • Čo sa naučím, to hneď zabudnem...

Väčšina ľudí robí pri učení sa slovíčok niekoľko typických chýb,

a preto sa nemôžeme čudovať, že im to v učení sa jazyka veľmi nepomáha.

 • Slovíčka sa bifľujú naspamäť, a preto im zostávajú v pamäti len na krátku dobu.
 • Vypisujú si desiatky a stovky slov, avšak potom s nimi už vôbec nepracujú, a ak áno, tak vôbec nie systematicky.
 • Myslia si, že sa slovíčka v dostatočnej miere naučia cez aplikácie, ako je Duolingo.
 • Keď si aj nejaké slovíčko zapíšu, väčšinou to je len jedno individuálne slovíčko, čo je pre mozog veľmi ťažké si zapamätať.
 • Slovíčka si čítajú viackrát po sebe, a myslia si, že tým sa ich učia, ale v skutočnosti to má od učenia veľmi ďaleko…
 • Mnohí si oblepujú byt papierikmi a márne dúfajú, že ak si slovíčka nalepia na zrkadlo, tak sa potom tie slovíčka nejako nalepia na nich...

Osvojiť si slovíčka v cudzom jazyku pritom vôbec nemusí byť také ťažké! 

A netreba na to ani poznať žiadne komplikované teórie
Stačí poznať len niekoľko jednoduchých zásad, ktoré pochopí aj prváčik.

Kiežby to prvákov v škole učili!

Ale to úplne najdôležitejšie: treba si to vyskúšať v praxi. 

Začať sa učiť, keď len pár slovíčok denne, a vytvoriť si v takomto učení systém.

Že neviete, ako na to? Myslíte si, že vám k pravidelnému učeniu chýba dostatočná sebadisciplína? Tak potom máme pre vás fantastické správy 🙂 

Otvárame brány do jesennej Cesty samouka: Slovíčka, ktorú minulý rok úspešne absolvovalo až 450 ľudí.

CESTA SAMOUKA: Slovíčka

Poďme spolu popracovať na slovnej zásobe:

stačí 20 minút denne!

O aktuálnom termíne kurzu budeme informovať na našej stránke.

CESTA SAMOUKA: Slovíčka

Poďme spolu popracovať na slovnej zásobe: stačí 20 minút denne!

O aktuálnom termíne kurzu budeme informovať na našej stránke.

O čo ide?

 • Počas 4 týždňov budeme pracovať na základnom stavebnom kameni pre dorozumenie sa v cudzom jazyku, Slovíčkach!
 • Postupne si predstavíme 4 efektívne metódy na rozšírenie slovnej zásoby, a najmä sa naučíme pracovať so Slovíčkami tak, aby sme ich už nezabudli a vedeli ich aj aktívne využiť. Teóriu si však najlepšie osvojíme, keď si ju sami zažijeme, preto budeme mať príležitosť si každú z metód na učenie sa Slovíčok aj vyskúšať!
 • Každý sa bude učiť svoj cudzí jazyk, svojím vlastným tempom a podľa svojich možností: stačí pritom aj 20 minút denne!

Pre koho je Cesta samouka: Slovíčka?

 • Zapojiť sa môže každý, kto má aspoň základné znalosti cudzieho jazyka  – ak ste sa angličtinu naposledy učili na strednej škole, alebo ste pred 10 rokmi navštevovali jazykovku, nebojte sa! Práve tento kurz môže byť pre vás tou najlepšou voľbou, pretože Slovíčka potrebujeme naberať v každej fáze učenia sa cudzieho jazyka.

Ako to bude prebiehať?

 • Počas Cesty samouka budeme sledovať krátke videá, v ktorých si povieme, ako pracovať so Slovíčkami tak, aby sme ich nezabudli a vedeli ich aj reálne používať, pričom každý týždeň si predstavíme jednu z efektívnych metód na učenie sa Slovíčok.

 • Vašou úlohou bude učiť sa Slovíčka pomocou nami predstavenej metódy 20 minút denne. Svoje učenie si budeme zapisovať do krásneho Denníka samouka, a budeme si svoje pocity a zážitky z učenia zdieľať v našej facebookovej skupinke.

Aké metódy budeme používať?

 • Každý týždeň bude venovaný jednej efektívnej metóde na učenie sa Slovíčok z videokurzu Majster jazykov. Predstavíme a názorne si ukážeme, ako pracovať s papierovými kartičkami, ale aj ako si vytvárať elektronické kartičky v aplikácii.
 • Predstavíme si úžasnú metódu Goldlist, s pomocou ktorej sa slovíčka učíme bez akéhokoľvek memorovania a venovať sa budeme aj zošitom na slovíčka, naučíme vás s nimi pracovať tak, aby ste si ich aj skutočne zapamätali!
 • Všetky aplikácie, ktoré si predstavíme, sú dostupné bezplatne!

Kde sa bude Cesta samouka odohrávať?

 • Kurz bude prebiehať v uzavretej facebookovej skupinke, v ktorej bude množstvo nadšených ľudí, ktorí sa rovnako ako vy rozhodli pustiť do učenia sa cudzieho jazyka malými krôčikmi.
 • V členskej zóne na stránke Jazykového mentoringu budete mať pokope všetky videá, inštruktážne návody k jednotlivým metódam, ako aj Denník samouka, do ktorého si budete svoje učenie zapisovať.
 • Prístup k videám vám zostane doživotne, teda aj po skončení kurzu. Je to celý jeden modul videokurzu Majster jazykov. Pokiaľ už máte Majstra jazykov zakúpeného, viac kliknite sem.

Koľko času budem musieť jazyku venovať?

 • To je na tom to najlepšie: stačí, ak to bude 20 minút denne! Takýto krátky čas si zaručene nájdu aj tí najzaneprázdnenejší z nás: učeniu stačí venovať 10 minút ráno a 10 minút večer.
 • Pokiaľ však budete mať chuť a čas, pokojne môžete Slovíčkam venovať aj viac času. Každá minúta navyše je vítaná!

Čo vám slovíčková Cesta samouka prinesie?

Dosť bolo nudných kurzov, učebníc, zastaralých nahrávok a učenia sa jazyka, “lebo musím”. Zmeníme spôsob, ako angličtinu, nemčinu či iný jazyk vnímate. Takéto učenie si zamilujete a nebudete chcieť prestať ani po skončení kurzu.

Na začiatku našej slovíčkovej Cesty samouka si presne vysvetlíme, ako treba k učeniu slovíčok pristupovať tak, aby ste si naučené slovíčka zapamätali naozaj dlhodobo. Budete prekvapení, aké je to jednoduché, a veľmi pravdepodobne sa po pozretí týchto videí budete pýtať sami seba: Prečo nás toto neučili v škole?

Slovná zásoba nám slúži ako základný stavebný kameň pre dorozumenie sa v cudzom jazyku. Vďaka slovíčkam rozumieme hovorenému aj písanému textu, no my vás naučíme pracovať so slovíčkami tak, aby ste ich vedeli aktívne využívať aj pri rozprávaní.

Spoznáme šikovné aplikácie, ale aj iné metódy, ktoré nám prácu so Slovíčkami zjednodušia, a spríjemnia. Môžete si užiť čas pre seba so svojím krásnym zošitom, alebo sa učiť Slovíčka pomocou aplikácie cestou do práce, či v rade pri pokladni. Nájdete si, čo vám vyhovuje. Navyše, vďaka názorným ukážkam v našich inštruktážnych videách to zvládne naozaj každý!

Konečne môžete urobiť niečo pre seba. Budete sa tešiť z toho, že sa rozvíjate, prekonávate a cítite na sebe pokroky. Vytvoríte si systém nielen v učení, ale aj v živote.

Čo získate v Ceste samouka: Slovíčka?

Podrobný návod na efektívne učenie sa slovíčok:

aby ste presne vedeli, ako na to

v hodnote 40 EUR

Všetko, čo potrebujete vedieť na to, aby ste posunuli vašu slovnú zásobu na úplne nový level vám detailne vysvetlíme v krátkych 10-minútových videách v celkovej dĺžke 90 minút. A to najlepšie: prístup k nim vám zostane doživotne, aj po skončení Cesty samouka!

(Tieto videá sú súčasťou modulu Slovná zásoba vo videokurze Majster jazykov. Pokiaľ máte videokurz zakúpený, kliknite sem a dokúpte si iba samotnú Cesta samouka.)

Motivačný a podporný systém 8 týždenných úloh:

aby ste presne vedeli, čo máte robiť

v hodnote 47 EUR

Každý týždeň si budeme skúšať jednu hlavnú metódu na zlepšenie slovnej zásoby. Vyskúšajte si s nami odporúčané metódy v praxi. Uľahčíme vám tak učenie na maximum! Vy sa nemusíte o nič starať, budete presne vedieť, čo máte robiť a navyše vás to bude aj baviť!

zdroje slovicka

Osvedčené a odporúčané materiály na učenie:

aby sme vám učenie čo najviac zjednodušili

v hodnote 20 EUR

Už sa vám stalo, že ste si chceli nájsť nejakú knižku na učenie sa slovnej zásoby, ktorá by vás bavila, no nevedeli ste si z toho množstva kníh vybrať? A mobilných appiek na učenie je ešte viac ako knižiek, kto sa v tom má vyznať?! Presne preto sme si tie knižky a appky prešli namiesto vás a prinášame vám zoznam tých najlepších pre 7 jazykov – angličtinu, nemčinu, španielčinu, francúzštinu, ruštinu, taliančinu a portugalčinu. 

Dennik samouka slovicka 2

Systematický sprievodca celým kurzom:

aby ste v učení mali systém

v hodnote 27 EUR

Neustále prízvukujeme, že úspešný samouk pri učení dodržiava 4 zásady: učenie ho baví, má s jazykom dostatok kontaktu, využíva efektívne metódy a v učení má systém. Do Denníka samouka, ktorý si môžete vypĺňať v počítači, na mobile, alebo vytlačiť, si budete značiť vaše pokroky, nové slovíčka, poznámky a najmä čas strávený s učením.

4-týždňová podpora certifikovaných mentoriek:

aby ste dostali odpoveď na každú svoju otázku

v hodnote 40 EUR

Nedovolíme vám, aby ste v učení poľavili! Naše skúsené jazykové mentorky budú moderovať uzavretú facebookovú skupinku a s radosťou pomôžu s akýmkoľvek problémom. Bude to srdce našej komunity, ktorá vás potiahne, namotivuje, poradí. Zazdieľame si svoje prvé pokroky v učení, pochválime sa za zvládnuté týždenné úlohy, odpovieme na všetky otázky.

Živý webinár s certifikovanou mentorkou:

aby ste sa mohli osobne opýtať akúkoľvek otázku 

v hodnote 50 EUR

Celý mesiac budeme metóda po metóde postupne rozširovať svoju slovnú zásobu v cudzom jazyku. Všetky vaše otázky a nejasnosti budú priebežne zodpovedať jazykové mentorky vnútri skupiny, no máte tiež možnosť získať komplexnejšie odpovede priamo od mentoriek osobne na špeciálnom živom webinári počas kurzu. 

bingo

Hravé jazykové bingo:

aby ste nezabudli, že učenie má byť zábava

v hodnote 25 EUR

Čo je lepšie ako učenie sa hravou formou? Účastníci Cesty samouka: Slovíčka s nami súhlasia! Motivačnú hru v podobe špeciálneho jazykového binga, ktoré vás ešte viac vtiahne do učenia, si hneď obľúbili. Počas trvania Cesty samouka si budeme vyškrtávať okienka s aktivitami a zážitkami, a kto vytvorí sériu 6 vyškrtnutých políčok za sebou, zvolá: bingo! prostredníctvom našej Facebookovej skupiny. Komu sa to podarí, bude zaradený do žrebovania a môže získať aj odmenu.

Súťaže na udržanie motivácie počas celého kurzu

aby ste boli za snahu odmenení!

v hodnote 37 EUR

Byť aktívnym študentom sa u nás oplatí! Každý utorok vyžrebujeme niekoľkých z vás, ktorí nám vo facebookovej skupinke zazdieľate výsledky svojho učenia. Súťažíme o poukážku v hodnote 37 EUR, ktorú môžete využiť na akýkoľvek kurz Jazykového mentoringu, alebo ju dokonca môžete darovať svojmu blízkemu. 

Nechajte nám svoju e-mailovú adresu a my vám dáme vedieť, keď budeme otvárať novú Cestu samouka

S nami nič neriskujete

14-dňová garancia vrátenia peňazí

Ak si zakúpite vstup do online kurzu Cesta samouka: Slovíčka a zistíte, že vám tento spôsob učenia sa z akéhokoľvek dôvodu nesadol, stačí nám v priebehu prvých 14 dní od začiatku kurzu napísať e-mail na info@jazykovymentoring.sk a my vám okamžite vrátime plnú sumu. Bez pýtania sa zbytočných otázok. 

U nás vám nehrozia žiadne malé skryté písmenká či podmienky, a dávam vám na to slovo ako zakladateľka Jazykového mentoringu.

Možno si teraz hovoríte:

Znie to celkom zaujímavo, ALE…

 • V škole nás, paradoxne, nikto neučil, ako sa máme učiť naozaj efektívnym spôsobom, a preto si dnes veľa ľudí mylne myslí,  že problémom je ich zlá pamäť. Pritom je to len otázka neefektívnej učebnej metódy.
 • Našimi kurzami si prešli už tisíce ľudí, ktorí boli presvedčení, že nemajú “talent na jazyky”. Akonáhle však objavili jednu z efektívnych metód, ktorá im sadla, začali sa diať hotové zázraky.
 • Vôbec nie! Presne na to je určený náš kurz Cesta samouka, aby sme vám pomohli oživiť si svoj cudzí jazyk, pokojne aj taký, od ktorého máte dlhšiu prestávku.
 • Kurz vás krásne rozhýbe a pomôže vám znovu sa dostať s jazykom do formy.
 • My vám ukážeme, ako sa na to dá ísť úplne inak! Čo tak aplikácia, ktorá vás sama preskúša zo slovíčok, ktoré sú pre vás najťažšie? Alebo metóda, pri ktorej si len tak zapíšete zaujímavé nové slovíčka, raz si ich nahlas prečítate, a váš mozog si sám vyberie, ktoré z nich si zapamätá?
 • Predstavíme vám 4 hlavné slovíčkové metódy, a dobrá správa je, že ak vám vyhovuje aj ten klasický zošit na slovíčka, pokojne môžete ostať pri ňom – avšak váš čas s ním poriadne zefektívnime.
 • Nemusíte sa obávať, často sa stretávame s tým, že sa ľudia vo svojej úrovni podceňujú 🙂 Ak ste sa už svoj cudzí jazyk učili aspoň pol roka, ovládate aspoň základné frázy, možno ste sa ho učili v škole alebo pred niekoľkými rokmi v jazykovke, pokojne sa k nám pridajte! 

Osvojte si aktívnu slovnú zásobu.

Poďte do toho s nami. Stačí vám 20 minút denne!

Zapojte sa do Cesty samouka Slovíčka a poďme si spoločne vybudovať pevné základy v angličtine, španielčine či francúzštine. Vytvoríme si v učení systém a návyky ako nikdy predtým.

Mohlo by vás ešte zaujímať...

(pre zobrazenie odpovede kliknite na otázku)

• Pre koho je Cesta samouka: Slovíčka určená?

Pre kohokoľvek, kto je v danom jazyku minimálne mierne pokročilý, a chce svoje jazykové schopnosti posunúť o niekoľko úrovní vyššie. Ak nie ste v jazyku úplný začiatočník, a už ste sa mu aspoň trochu venovali, aj keď ho neovládate aktívne, tento kurz vás určite posunie ďalej.

• Čo je modul Slovná zásoba, ktorý spomínate?

Videokurz Majster jazykov, ktorý je určený pre mierne pokročilých až pokročilých študentov akéhokoľvek cudzieho jazyka, obsahuje 9 modulov – O učení sa jazyka, Počúvanie, Čítanie, Slovná zásoba, Gramatika, Písanie, Rozprávanie, Výslovnosť, Motivácia a organizácia. Vo výzve Cesta samouka: Slovíčka sa budeme opierať práve o videá z modulu Slovná zásoba. Všetky úlohy, ktoré vám budeme zadávať, sa budú týkať metód a aktivít, vďaka ktorým si rozšírite aktívnu slovnú zásobu v cudzom jazyku a v konečnom dôsledku zlepšíte aj iné oblasti jazyka ako porozumenie či rozprávanie. K tomuto modulu získavate doživotný prístup a všetky videá, ktoré sú v ňom obsiahnuté (dokopy 16 videí v celkovej dĺžke 1,5 hodiny) si môžete pozerať opakovane, prípadne sa môžu pomocou nich učiť aj ďalší členovia vašej domácnosti.

• Ja už mám videokurz Majster jazykov zakúpený. Je Cesta samouka aj pre mňa?

Áno, je! Cesta samouka je určená pre všetkých, ktorí zatiaľ sami nenabehli na pravidelné učenie. Možno ste videli videá o jednotlivých metódach, ale využili ste ich už všetky v praxi? Začlenili ste ich do svojho života? Ak nie – práve tento kurz vám k tomu pomôže. A dokonca máme pre vás skvelé správy: keďže už máte videokurz Majster jazykov zakúpený, Cestu samouka môžete absolvovať ešte lacnejšie. Svoje miesto v kurze si preto neobjednávajte cez túto stránku (tá je určená pre ľudí, ktorí Majstra jazykov ešte nemajú). Namiesto toho si ju objednajte na stránke https://jazykovymentoring.sk/cesta/slovicka/majstri/ 🙂

• Na aký jazyk viem videokurz využiť?

To je na tom to najlepšie: akýkoľvek, hlavne ak je to európsky jazyk! 🙂 Videokurz Majster jazykov a výzva Cesta samouka: Slovíčka sú jedinečné práve tým, že ukazujú univerzálne techniky na naučenie sa akéhokoľvek jazyka. Vnútri videokurzu nájdete konkrétne odporúčané zdroje pre 6 jazykov: angličtinu, nemčinu, španielčinu, francúzštinu, ruštinu a taliančinu, avšak počas 4 rokov praxe sme mali v našich kurzoch samoukov, ktorí dokázali metódy z Majstra jazykov úspešne aplikovať na učenie až 29 rôznych cudzích jazykov, medzi nimi napríklad aj kórejčiny, arabčiny, jazyka pašto či afrického jazyka wolof.

• A čo ak mi takýto spôsob učenia sa nesadne?

V tom prípade nič neriskujete, lebo do 14 dní od začiatku výzvy Cesta samouka: Slovíčka budete mať možnosť dostať svoje peniaze v plnej sume späť – stačí nám behom prvých 2 týždňov napísať e-mail na info@jazykovymentoring.sk, a nemusíte nám ani vysvetľovať, prečo ste sa tak rozhodli. Je to nový spôsob učenia sa, a preto si to môžete na dva týždne vyskúšať bez akéhokoľvek rizika. Zo skúseností vieme, že takéto učenie sadne 99 % ľudí, pretože každý si ho napasuje presne na seba. Možnosť vrátenia peňazí však platí v každom prípade a pre každého.

• Koľko času mi Cesta samouka celkovo zaberie?

Tento kurz je určený predovšetkým zaneprázdneným ľuďom, ktorí na učenie bežne nemajú veľa času. Preto sme všetko zjednodušili na maximum. Jediné, čo si to od vás bude vyžadovať, je pozrieť si začiatkom týždňa dve zhruba 10-minútové videá, v ktorých sa dozviete všetko potrebné o metóde týždňa, a potom sa po zvyšok týždňa treba danej metóde venovať len 20 minút denne. Môže to byť pokojne 10 minút ráno a 10 minút počas dňa. Samozrejme, pokiaľ máte čas a chuť, môžete sa slovíčkam venovať pokojne aj viac ako 20 minút.

• Chcel som sa prihlásiť do vášho kurzu Akadémia samoukov. Aký je rozdiel medzi Cestou samouka a Akadémiou samoukov?

Možno ste v minulosti počuli o našom veľmi obľúbenom intenzívnom kurze Akadémia samoukov. Cesta samouka je jednoduchšou podobou tohto mentoringového programu, ktorá netrvá dva mesiace, ale len jeden, a hlavne – nepotrebujete si naň vyčleniť hodinu denne, ale len 20 minút. Ak sa teda necítite na učenie sa hodinu denne, určite sa pridajte do Cesty samouka. Namiesto “povinných” 20 minút si môžete pokojne stanoviť trošku ambicióznejší plán a okrem rozvíjania slovnej zásoby doň zapojiť aj iné aktivity. Naša skupina na Facebooku, ako aj e-maily, vás budú v učení pravidelne motivovať, a v skupinke či na živom webinári s Lydkou sa môžete opýtať na čokoľvek ohľadom učenia sa jazykov.

• Na akej úrovni musím mať cudzí jazyk?

Videokurz Majster jazykov (a teda aj modul Slovná zásoba) je určený pre mierne pokročilých až pokročilých, teda nie pre úplných začiatočníkov (pre tých máme druhý videokurz: Kľúč k jazykom). Nemusíte sa však obávať, často sa stretávame s tým, že sa ľudia vo svojej úrovni podceňujú 🙂 Ak ste sa už svoj cudzí jazyk učili aspoň pol roka, ovládate aspoň základné frázy, možno ste sa ho učili v škole alebo pred niekoľkými rokmi v jazykovke, pokojne sa k nám pridajte. V skupinke si navzájom poradíme aj jednoduchšie materiály, s ktorými sa dá s učením sa slovnej zásoby začať.

• Nemám účet na Facebooku, prídem o niečo?

Mať účet na Facebooku nie je podmienkou účasti vo výzve Cesta samouka: Slovíčka, no určite je výhodou, pretože v uzavretej skupinke na Facebooku sa všetci podporujeme, radíme si, motivujeme sa, zdieľame svoje pokroky, aj žrebujeme súťaže. Ak nebudete mať účet na Facebooku, nebudete môcť byť zaradení do žrebovania o ceny. Ak ste teda zarytým odporcom Facebooku, nevadí, chápeme. No môžete si založiť účet aj pod pseudonymom, len pre účel účasti vo výzve. Nemusíte si tam dávať fotku, nemusíte si pridávať žiadnych priateľov, ani nemusíte byť mimo našej skupinky nijako aktívni a zároveň neprídete o podporu komunity 🙂 Ak si teda zvolíte možnosť, že nebudete na Facebooku pod vlastným menom, ale vymysleným, pri posielaní žiadosti do Facebookovej skupiny nám v odpovedi na kontrolnú otázku napíšte e-mailovú adresu, na ktorú ste si kurz objednali, aby sme si vás vedeli priradiť. Do skupinky púšťame výlučne prihlásených účastníkov, nikoho iného. A ak si účet na Facebooku predsa len nechcete zakladať, nevadí, všetky organizačné informácie a úlohy posielame aj e-mailom.

• Môžem si videokurz objednať na firmu?

Áno, v prihlasovacom formulári môžete zaškrtnúť okienko “Potrebujem vystaviť faktúru”, a vtedy sa vám zobrazí priestor na vpísanie IČO a DIČ. V prípade potreby je možné položku na faktúre upraviť, aby lepšie vystihovala, že ide o jazykové vzdelávanie – stačí, ak nám napíšete e-mail na info@jazykovymentoring.sk a radi vám s tým pomôžeme.

• Pre koho je Cesta samouka: Slovíčka určená?

Pre kohokoľvek, kto je v danom jazyku minimálne mierne pokročilý, a chce svoje jazykové schopnosti posunúť o niekoľko úrovní vyššie. Ak nie ste v jazyku úplný začiatočník, a už ste sa mu aspoň trochu venovali, aj keď ho neovládate aktívne, tento kurz vás určite posunie ďalej.

• Čo je modul Slovná zásoba, ktorý spomínate?

Videokurz Majster jazykov, ktorý je určený pre mierne pokročilých až pokročilých študentov akéhokoľvek cudzieho jazyka, obsahuje 9 modulov – O učení sa jazyka, Počúvanie, Čítanie, Slovná zásoba, Gramatika, Písanie, Rozprávanie, Výslovnosť, Motivácia a organizácia. Vo výzve Cesta samouka: Slovíčka sa budeme opierať práve o videá z modulu Slovná zásoba. Všetky úlohy, ktoré vám budeme zadávať, sa budú týkať metód a aktivít, vďaka ktorým si rozšírite aktívnu slovnú zásobu v cudzom jazyku a v konečnom dôsledku zlepšíte aj iné oblasti jazyka ako porozumenie či rozprávanie. K tomuto modulu získavate doživotný prístup a všetky videá, ktoré sú v ňom obsiahnuté (dokopy 16 videí v celkovej dĺžke 1,5 hodiny) si môžete pozerať opakovane, prípadne sa môžu pomocou nich učiť aj ďalší členovia vašej domácnosti.

• Ja už mám videokurz Majster jazykov zakúpený. Je Cesta samouka aj pre mňa?

Áno, je! Cesta samouka je určená pre všetkých, ktorí zatiaľ sami nenabehli na pravidelné učenie. Možno ste videli videá o jednotlivých metódach, ale využili ste ich už všetky v praxi? Začlenili ste ich do svojho života? Ak nie – práve tento kurz vám k tomu pomôže. A dokonca máme pre vás skvelé správy: keďže už máte videokurz Majster jazykov zakúpený, Cestu samouka môžete absolvovať ešte lacnejšie. Svoje miesto v kurze si preto neobjednávajte cez túto stránku (tá je určená pre ľudí, ktorí Majstra jazykov ešte nemajú). Namiesto toho si ju objednajte na stránke https://jazykovymentoring.sk/cesta/slovicka/majstri/ 🙂

• Na aký jazyk viem videokurz využiť?

To je na tom to najlepšie: akýkoľvek, hlavne ak je to európsky jazyk! 🙂 Videokurz Majster jazykov a výzva Cesta samouka: Slovíčka sú jedinečné práve tým, že ukazujú univerzálne techniky na naučenie sa akéhokoľvek jazyka. Vnútri videokurzu nájdete konkrétne odporúčané zdroje pre 6 jazykov: angličtinu, nemčinu, španielčinu, francúzštinu, ruštinu a taliančinu, avšak počas 4 rokov praxe sme mali v našich kurzoch samoukov, ktorí dokázali metódy z Majstra jazykov úspešne aplikovať na učenie až 29 rôznych cudzích jazykov, medzi nimi napríklad aj kórejčiny, arabčiny, jazyka pašto či afrického jazyka wolof.

• A čo ak mi takýto spôsob učenia sa nesadne?

V tom prípade nič neriskujete, lebo do 14 dní od začiatku výzvy Cesta samouka: Slovíčka budete mať možnosť dostať svoje peniaze v plnej sume späť – stačí nám behom prvých 2 týždňov napísať e-mail na info@jazykovymentoring.sk, a nemusíte nám ani vysvetľovať, prečo ste sa tak rozhodli. Je to nový spôsob učenia sa, a preto si to môžete na dva týždne vyskúšať bez akéhokoľvek rizika. Zo skúseností vieme, že takéto učenie sadne 99 % ľudí, pretože každý si ho napasuje presne na seba. Možnosť vrátenia peňazí však platí v každom prípade a pre každého.

• Koľko času mi Cesta samouka celkovo zaberie?

Tento kurz je určený predovšetkým zaneprázdneným ľuďom, ktorí na učenie bežne nemajú veľa času. Preto sme všetko zjednodušili na maximum. Jediné, čo si to od vás bude vyžadovať, je pozrieť si začiatkom týždňa dve zhruba 10-minútové videá, v ktorých sa dozviete všetko potrebné o metóde týždňa, a potom sa po zvyšok týždňa treba danej metóde venovať len 20 minút denne. Môže to byť pokojne 10 minút ráno a 10 minút počas dňa. Samozrejme, pokiaľ máte čas a chuť, môžete sa slovíčkam venovať pokojne aj viac ako 20 minút.

• Chcel som sa prihlásiť do vášho kurzu Akadémia samoukov. Aký je rozdiel medzi Cestou samouka a Akadémiou samoukov?

Možno ste v minulosti počuli o našom veľmi obľúbenom intenzívnom kurze Akadémia samoukov. Cesta samouka je jednoduchšou podobou tohto mentoringového programu, ktorá netrvá dva mesiace, ale len jeden, a hlavne – nepotrebujete si naň vyčleniť hodinu denne, ale len 20 minút. Ak sa teda necítite na učenie sa hodinu denne, určite sa pridajte do Cesty samouka. Namiesto “povinných” 20 minút si môžete pokojne stanoviť trošku ambicióznejší plán a okrem rozvíjania slovnej zásoby doň zapojiť aj iné aktivity. Naša skupina na Facebooku, ako aj e-maily, vás budú v učení pravidelne motivovať, a v skupinke či na živom webinári s Lydkou sa môžete opýtať na čokoľvek ohľadom učenia sa jazykov.

• Na akej úrovni musím mať cudzí jazyk?

Videokurz Majster jazykov (a teda aj modul Slovná zásoba) je určený pre mierne pokročilých až pokročilých, teda nie pre úplných začiatočníkov (pre tých máme druhý videokurz: Kľúč k jazykom). Nemusíte sa však obávať, často sa stretávame s tým, že sa ľudia vo svojej úrovni podceňujú 🙂 Ak ste sa už svoj cudzí jazyk učili aspoň pol roka, ovládate aspoň základné frázy, možno ste sa ho učili v škole alebo pred niekoľkými rokmi v jazykovke, pokojne sa k nám pridajte. V skupinke si navzájom poradíme aj jednoduchšie materiály, s ktorými sa dá s učením sa slovnej zásoby začať.

• Nemám účet na Facebooku, prídem o niečo?

Mať účet na Facebooku nie je podmienkou účasti vo výzve Cesta samouka: Slovíčka, no určite je výhodou, pretože v uzavretej skupinke na Facebooku sa všetci podporujeme, radíme si, motivujeme sa, zdieľame svoje pokroky, aj žrebujeme súťaže. Ak nebudete mať účet na Facebooku, nebudete môcť byť zaradení do žrebovania o ceny. Ak ste teda zarytým odporcom Facebooku, nevadí, chápeme. No môžete si založiť účet aj pod pseudonymom, len pre účel účasti vo výzve. Nemusíte si tam dávať fotku, nemusíte si pridávať žiadnych priateľov, ani nemusíte byť mimo našej skupinky nijako aktívni a zároveň neprídete o podporu komunity 🙂 Ak si teda zvolíte možnosť, že nebudete na Facebooku pod vlastným menom, ale vymysleným, pri posielaní žiadosti do Facebookovej skupiny nám v odpovedi na kontrolnú otázku napíšte e-mailovú adresu, na ktorú ste si kurz objednali, aby sme si vás vedeli priradiť. Do skupinky púšťame výlučne prihlásených účastníkov, nikoho iného. A ak si účet na Facebooku predsa len nechcete zakladať, nevadí, všetky organizačné informácie a úlohy posielame aj e-mailom.

• Môžem si videokurz objednať na firmu?

Áno, v prihlasovacom formulári môžete zaškrtnúť okienko “Potrebujem vystaviť faktúru”, a vtedy sa vám zobrazí priestor na vpísanie IČO a DIČ. V prípade potreby je možné položku na faktúre upraviť, aby lepšie vystihovala, že ide o jazykové vzdelávanie – stačí, ak nám napíšete e-mail na info@jazykovymentoring.sk a radi vám s tým pomôžeme.

Tak čo, idete do toho s nami aj vy?

Lepšia šanca tu už nebude!

Nezmeškajte túto jedinečnú ponuku, rozhýbte sa a spravte pre seba konečne niečo úžasné! Pridajte sa k stovkám ďalších učeniachtivých samoukov a o mesiac môžete posunúť svoju úroveň jazyka na ďalší level aj vy.

P.S.: Ak zvyknete stránku preletieť očami hneď na koniec, tak tu je stručná verzia 🙂

Cesta samouka je jazykový kurz, v ktorom sa ľudia efektívne učia slovíčka v akomkoľvek cudzom jazyku pod dohľadom polyglotky Lýdie a jej tímu.

Po zaplatení dostanete prístup do videokurzu Majster jazykov, konkrétne do modulu Slovná zásoba, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou Cesty samouka: Slovíčka. Na základe detailných videí o metódach na učenie sa jazykov budete dostávať pravidelné týždenné úlohy, ktoré budete počas kurzu plniť: v praxi to znamená venovať sa jazyku 20 minút denne.

Videá v module Slovná zásoba sa vám sprístupnia hneď po zaplatení, a ostanú vám doživotne, aj po skončení slovíčkovej Cesty samouka. Ak vám kurz nebude z akéhokoľvek dôvodu vyhovovať, stačí nám počas prvých 14 dní od začiatku kurzu napísať e-mail a dostanete celú zaplatenú sumu naspäť na svoj účet, takže naozaj nemáte čo stratiť.

 
Pridajte sa aj vy a začnite sa učiť jazyk zábavne a oveľa efektívnejšie než v škole. Viac než 10-tisíc spokojných samoukov sa nemôže mýliť.