Nakuknite do zákulisia Jazykového mentoringu: Čo sa u nás dialo v lete 2020?

Zo zákulisia Jazykového mentoringu

Leto je už tradične spájané s uhorkovou sezónou. Ľudia si čerpajú dovolenky, všade je akosi mĺkvo. V Jazykovom mentoringu však máme pravý opak. 🙂 Toto leto bolo pre nás veľmi pracovné, hoci navonok sa to možno nezdalo.

V zákulisí sme si poriadne zamakali. Viete prečo?

Rozhodli sme sa úplne prerobiť naše kurzy. 

Presne tak, tí z vás, ktorí máte zakúpený videokurz Majster jazykov, sa už čoskoro dočkáte veľkej aktualizácie tohto kurzu. Po ňom bude nasledovať Kľúč k jazykom a zároveň robíme veľké zmeny v Akadémii samoukov. A aby toho nebolo málo, vytvorili sme celkom nový kurz s názvom Cesta samouka.

Áno, naložili sme si toho dosť. 🙂 Ale máme z toho veľkú radosť, lebo to znamená obrovský posun vpred a výrazné zlepšenie našich služieb pre vás! Ale poďme postupne:

Prečo vzniká nový kurz?

Akadémia samoukov je super, lebo vďaka nej pracujeme s ľuďmi priamo a bezprostredne. Ak ste niekedy v nejakej boli, určite si doteraz pamätáte tú super atmosféru v skupinke. 🙂 Zároveň sa tešia stále väčšej obľube, veď už nimi dokopy prešlo vyše 2 000 samoukov a na jar tohto roku sa k nám pridalo toľko ľudí, že sme ich museli otvoriť až 5 naraz!

Akadémie sú jednoznačne vynikajúce, no všimli sme si, že väčšina ľudí to zistí až vtedy, keď sa do nej zapoja a reálne sa učia. Väčšina si zo začiatku myslela, že si na učenie nenájdu ani polhodinku denne a aj tak ich to nebude baviť. V Akadémii sa však pre učenie tak nadchli, že po 2 mesiacoch boli ich výsledky naozaj parádne. Preto sme si kládli otázku:

Ako môžeme ľuďom lepšie ukázať krásu samoučenia?

A prišli sme s riešením: vytvorili sme úplne nový kurz pre zaneprázdnených! Volá sa Cesta samouka a je to vlastne taká Akadémia samoukov v malom:

 • trvá len jeden mesiac namiesto dvoch,
 • zameriava sa vždy len na jedinú prioritnú oblasť učenia, takže kladie na samouka menšie nároky,
 • prechádzame si v nej len jeden modul videokurzu Majster jazykov namiesto celého kurzu, takže je jednoduchšia a menej časovo náročná.

Zato v nej však ostávajú prvky, ktoré v Akadémii samoukov všetci tak milujú!

 • nadšená komunita vo Facebookovej skupinke,
 • značenie si svojho učenia do vlastného pekného Denníka samouka, aby ste presne vedeli, na čom ste, 
 • podpora jazykových mentoriek,
 • webinár so mnou osobne,
 • jasný termín, kedy začneme a kedy skončíme (neverili by ste, aké je to motivačné).

Ako sme prišli na to, že práve takýto kurz vám pomôže? Vďaka vám! Na začiatku leta sme našim klientom rozposlali veľký dotazník, v ktorom si vyžiadali kratší a jednoduchší kurz, a zároveň sme túto požiadavku opakovane zaznamenávali od našich Akademistov v dotazníkoch na konci Akadémií. 

Vaše želanie je nám rozkazom a tak sme 1. októbra 2020 spustili historicky prvú etapu Cesty samouka zameranú na počúvanie, do ktorej sa prihlásilo vyše 800 ľudí!

Majster jazykov v novom šate úplne nanovo

Majster jazykov je naša veľká srdcovka. Učí sa podľa neho už takmer 4 000 ľudí a vždy sme naň dostávali tie najlepšie odozvy. Za 4 roky jeho existencie (vytvorila som ho v roku 2016) sa však toho vo svete jazykov veľa zmenilo. Alebo možno sa ani nezmenilo tak veľa, ale ja som sa za štyri roky Jazykového mentoringu naučila o učení sa jazykov omnoho viac, a zistila som nielen to, čo funguje mne osobne, ale aj to, čo najlepšie funguje tisícom z vás.

Takúto veľkú aktualizáciu Majstra jazykov máme v pláne už dlho, ale akosi mali vždy prednosť vylepšenia Akadémie samoukov a na videokurz nikdy neostal čas. Tento rok sme si však povedali, že už to naozaj musí byť! Pozastavili sme Akadémie a pustili sme sa do práce:

 • doplnili sme nové metódy, ktoré sme objavili od vzniku Majstra jazykov, a ktoré sa našim samoukom najviac osvedčili,
 • vyhodili sme metódy, ktoré nikto príliš nepoužíval alebo už nie sú úplne aktuálne,
 • detailne sme rozpracovali zdroje na učenie sa 6 svetových jazykov, aby ste mali z čoho vyberať,
 • natočili sme úplne nové videá. Ja som natočila videá o metódach, a inštruktážne videá k technicky náročnejším metódam (mobilné a počítačové aplikácie) natočili členky tímu Jazykového mentoringu, takže v kurze budete počuť aj nové hlasy, nielen ten môj. 🙂

Ďalšou veľkou novinkou je prepracovaná štruktúra kurzu. Aby ste sa tým množstvom informácií necítili hneď zahltení, materiál v kurze sme rozdelili na dve vlny. V prvej sa oboznámite so všetkými dostupnými metódami a v inštruktážnych videách vám ukážeme, ako tieto metódy fungujú v praxi. Vy si metódy priebežne skúšate, ale ešte sa systematicky neučíte. Po pozretí všetkých 9 modulov si urobíte učebný plán z tých metód, ktoré vás najviac zaujali, a prejdete na druhú vlnu videokurzu, ktorá vám pomôže vaše učenie udržať dlhodobo. 

Prečo bude nový Majster jazykov lepší ako ten starý?

Prvý videokurz som vytvorila v roku 2016, pričom som vychádzala zo svojich vlastných skúseností s učením sa (vtedy) 8 jazykov. Nový Majster jazykov však obsahuje aj naše tímové know-how, ktoré sme zozbierali za 4 roky existencie Jazykového mentoringu a detailného sledovania stoviek Akademistov.

Ak by vás zaujímali naše zákulisné štatistiky, tak takto približne vyzerá naša Trello nástenka, kde sme si kompletne rozpísali, ako bude nový Majster vyzerať. Obsahuje až 255 kariet. Slušné, nie?

Ukážka Trello nástenky pre nového Majstra jazykov

Koľko hodín som na tom strávila len ja sama?

 • vytváranie a vylepšovanie Trello nástenky: 28 hodín
 • príprava prezentácií: (zatiaľ) 58 hodín
 • natáčanie doteraz: (zatiaľ) 21 hodín

Koľko na tom strávil tím (len počas letných mesiacov)?

 • natáčanie inštruktážnych videí: 120 hodín
 • celkovou prerábkou videokurzu: 425 hodín

A to ešte nerátame hodiny vytvárania dizajnu, grafiky a stránok na webe a mnohých iných položiek. Takže ako vidíte, za celé leto sme nemali čas sa nudiť. 🙂 A výsledok stojí za to. 

Mimochodom, viete, ako to vieme tak presne? V našom tíme sa veľmi dbá na produktivitu, a tak využívame mnohé nástroje, ktoré nám pomáhajú ju jednak merať, a jednak zvyšovať. Svoj pracovný čas si presne zaznamenávame cez Toggl.

Majster jazykov 2.0 je ten najlepší kurz s naozaj komplexným návodom na naučenie sa akéhokoľvek jazyka na plynulú úroveň. A trúfam si povedať, že nielen v slovensko-českom meradle, ale celosvetovo (a jeho anglický súrodenec Language Master príde na rad budúci rok!).

Viete, čo je na tom najlepšie? Ak už ste si Majstra jazykov niekedy zakúpili, celú túto obrovskú a vyšperkovanú aktualizáciu máte automaticky k dispozícii zadarmo! 

A čo Akadémie samoukov?

Ako som písala vyššie, Majster jazykov 2.0 si vyžadoval našu plnú pozornosť, takže Akadémie sme museli pozastaviť. 

Opäť ich plánujeme spustiť v novom roku, no ani Akadémie sa výrazným zmenám nevyhnú. Akým, to vám zatiaľ neprezradím, ale bude to pecka, môžete sa začať tešiť!

Ďakujeme vám.

Fu, to je riadne veľa zmien, však? Tento rok bude pre nás prelomový a tešíme sa, že ste v tom s nami. Chceme vám poskytovať stále lepšie a lepšie služby a aktualizácie, a preto si neustále kladieme otázku: „Ako vieme tento kurz ešte viac vylepšiť? Ako môžeme ľuďom ešte viac pomôcť na ich ceste za plynulosťou?“ A ak máte aj vy nejaké podnety alebo nápady, budeme veľmi vďační, ak nám ich pošlete.

Tiež nás vždy neskutočne poteší vaša referencia či už na Facebooku alebo na Googli. Pozrite sa sami, aké úžasné referencie nám napísali mnohí z vás:

Referencia od Lenky, ktorá učenia jazyka už nevníma ako učenie ale súčasť každodenného života.
Referencia od Mišky, ktorá vie, že aj 30 minút sa dá efektívne využiť na učenie cudzieho jazyka.
Referencia od Lenky, ktorá hovorí, že každý si ľahko vystavia individuálny plán z metód, ktoré ho budú baviť.

Tešíme sa na vás v našich kurzoch!

Lýdia a info o bezplatnom webinári

Tagy:

0 Komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Bezplatný Webinár

Ako sa naučiť cudzí jazyk z pohodlia domova zábavnou formou bez bifľovania, jazykovky alebo vycestovania do zahraničia.

Lýdia Machová