StreamYard: Vysielajte pre svoje publikum naživo a interaktívne!

Vyucovanie cez internet pomocou sluzby StreamYard

Ste učiteľ, ktorý teraz nemôže vyučovať, keďže sú zavreté školy? Ste lektor, ktorému kvôli pandémii nemôže prísť nikto na kurz? Alebo ste školiteľ, ktorý má zaškoliť skupinu ľudí, ale teraz sa s nikým nemôže osobne stretnúť? Ste šéf, ktorý sa potrebuje prihovoriť svojim zamestnancom? Viete, že toto všetko môžete stále robiť – jednoducho, pohodlne a naživo cez internet?

Mnohí z vás ostali nedobrovoľne doma a aj keby chceli, nevedia, ako svoje vyučovanie pripraviť online. Chceli by sme vám v tejto neľahkej situácii pomôcť a ukázať vám, ako môžete svoju prednášku viesť z pohodlia domova, a pritom si stále zachovať profesionálny prístup. 

Zivy webinar pre ucastnikov Akademie samoukov (vysielanie cez internet)

Chceme sa podeliť o skúsenosti

My v Jazykovom mentoringu máme s takýmto typom prednášok bohaté skúsenosti. V Akadémii samoukov pravidelne vysielame pre našich účastníkov webináre naživo. Akadémia samoukov je deväťtýždňový program, kde učíme ľudí učiť sa jazyky efektívne, pričom každý sa učí sám, v čase a na mieste, ktoré mu najviac vyhovuje. (Viac informácií si môžete pozrieť na našej stránke o jazykových kurzoch.) Naši účastníci sú z celého Slovenska a Česka, preto by sa nám veľmi ťažko stretávalo osobne. No vďaka týmto živým webinárom si vieme „pokecať“ v reálnom čase a zároveň sa všetky dôležité informácie dostanú ku každému. 

Účastníkom pred webinárom pošleme odkaz, na ktorom bude vysielanie prebiehať. V dohodnutú hodinu už potom len spustíme vysielanie. Ten, kto pozerá naživo, sa vo webinári môže aj ukázať na kameru a klásť otázky nahlas. Ostatní ho tiež vidia a počujú. Tí, ktorí sa nechcú ukazovať na kamere, jednoducho iba sledujú na svojom počítači. Všetci majú možnosť písať otázky, ktoré sa nám počas vysielania zobrazujú a vieme na ne hneď odpovedať.

Odpovedame na otazky nazivo online (vysielanie cez internet)
Odpovedáme naživo na otázky našich účastníkov

Tento spôsob vysielania nám veľmi vyhovuje, pretože sa vieme skontaktovať v reálnom čase a s niektorými sa dokonca môžeme aj vidieť. Je to úplne iný zážitok, ako keby sme mali len čítať a odpisovať na komentáre k vopred nahranému videu. Najlepšie je, že ak niekto v tom čase nemohol pozerať naživo, môže si webinár pozrieť zo záznamu, až kým ho nezmažeme.

Pre koho je táto služba určená?

Služba StreamYard má veľmi široké využitie aj keď vonku práve nezúri pandémia. No teraz, v čase sociálnej izolácie, to môže byť skvelé riešenie napríklad pre:

  • Učiteľov, ktorí potrebujú vysvetliť učivo skupinke študentov a odpovedať na otázky
  • Lektorov, ktorí môžu svoje kurzy prednášať naživo z pohodlia obývačky
  • Diskusie s hosťami, ktoré sa mali konať osobne, ale situácia to aktuálne nedovoľuje
  • Vedúcich tímov, ktorí nemajú vo firme softvér na vedenie porád pre viac osôb
  • Školiteľov, ktorí potrebujú novým kolegom ukázať pracovný postup a uložiť toto inštruktážne video aj na opakované pozretie
  • Šéfov firiem, ktorí sa pravidelne svojim zamestnancom prihovárajú osobne napríklad na štvrťročných stretnutiach, no situácia to teraz nedovoľuje
  • Firmy, ktoré sa chcú svojim zákazníkom prihovoriť osobne
  • Pre kohokoľvek, kto potrebuje naživo osloviť väčšiu skupinu ľudí, odpovedať na ich otázky a sprístupniť im záznam na pozretie neskôr 

StreamYard – jednoduchý spôsob, ako vysielať naživo

Kontaktovať sa s niekým online sa dá niekoľkými spôsobmi. Sami často využívame napríklad Whereby alebo Skype. Whereby má však obmedzenú kapacitu účastníkov a Skype treba najprv nainštalovať, čo by niekoho mohlo odradiť. Na naše webináre v Akadémii sme kedysi používali aj službu Google Hangouts, no minulý rok bola táto služba zrušená. Našli sme však perfektnú alternatívu.

Služba, ktorú vám v tomto návode chceme predstaviť, sa volá StreamYard. Nevyžaduje žiadnu inštaláciu, všetko prebieha len cez váš internetový prehliadač. Obsluha je veľmi jednoduchá, ako aj pre vysielajúcich, tak aj pre účastníkov – sme si istí, že to zvládne každý

A aby sme vám prípravu vysielania ešte viac uľahčili, pripravili sme pre vás podrobný StreamYard návod. Nenechajte sa odradiť jeho dĺžkou! Snažili sme sa vysvetliť všetko čo najpodrobnejšie, aby ste to určite zvládli, aj ak s niektorými vecami ešte nemáte žiadne skúsenosti.

Navod na interaktivne vyucovanie online StreamYard

Vyplňte svoje meno a mailovú adresu a ebook s podrobným návodom na obsluhu aplikácie StreamYard vám pošleme na mail.

Za skúšku nič nedáte

Služba StreamYard má platenú a neplatenú verziu. V návode bližšie vysvetľujeme rozdiely, aby ste sa mohli lepšie rozhodnúť, čo vám najviac vyhovuje. Neplatená verzia je plne funkčná a na začiatok vám určite postačí. Jedným z obmedzení neplatenej verzie je, že za mesiac môžete odvysielať iba 20 hodín.

Ako sa však hovorí, za skúšku nič nedáte a možno práve StreamYard bude riešením na momentálnu situáciu. Skúste si podľa návodu pripraviť a spustiť jedno testovacie vysielanie. Kľudne vysielajte najprv iba pre blízkych, aby ste sa poriadne zoznámili s prostredím a fungovaním služby. 

Potom sa odvážte vysielať takto naživo cez internet aj vašu vyučovaciu hodinu, prednášku, poradu, diskusiu… čokoľvek práve potrebujete. Poproste divákov o trpezlivosť, ak náhodou niečo nepôjde tak, ako má – povedzte im, že takéto niečo robíte prvýkrát, určite ocenia vašu iniciatívu a odvahu skúšať nové prostriedky

Dajte nám vedieť, aké to bolo!

Budeme sa nesmierne tešiť, ak vám týmto návodom trošku uľahčíme situáciu. Určite nám, prosím, potom dajte vedieť, ako to prebiehalo, a ako na tento spôsob komunikácie reagovali vaši diváci.

Držíme vám palce! A nebojte sa, zvládneme aj takéto časy, možno je to skvelý priestor sa posunúť a skúsiť niečo, na čo by sme predtým nemali odvahu. 

03/2020

Zaregistrujte sa na webinár a objavte 3 skvelé metódy na učenie sa jazyka, ktoré môžete okamžite zaviesť do praxe.

Tagy:

Podobné články

0 Komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bezplatný Webinár

Ako sa naučiť cudzí jazyk z pohodlia domova zábavnou formou bez bifľovania, jazykovky alebo vycestovania do zahraničia.

Lýdia Machová