Ako si vytvoriť tím snov?

Ako si vytvorit tim snov - blog

Viete, čo je pre podnikateľa to najcennejšie? Nie je to jeho produkt (v našom prípade vzdelávacie kurzy) ani webstránka, ani meno. Sú to ľudia v jeho tíme, ktorí mu pomáhajú napĺňať jeho víziu a pomáhať klientom s riešením konkrétneho problému (v našom prípade neznalosť cudzích jazykov). 

Nájsť si do tímu ľudí, ktorí sú šikovní, hodnoty firmy sú aj ich vlastnými, a zároveň sú to pohoďáci, s ktorými si radi zájdeme na pohár vínka, je však umenie. Preto sa veľmi teším, že v Jazykovom mentoringu máme takýchto ľudí až 12! Ako sa k nám dostali? A ako si ich v tíme hýčkame?

O tom som sa nedávno zhovárala s Peťom Chodelkom v jeho Podnicaste. 

Ako v Jazykovom mentoringu fungujeme? Podľa akého kľúča si vyberáme nových kolegov? Akú máme firemnú kultúru? Ako si udržiavame super vzťahy napriek tomu, že spolupracujeme z troch krajín? A ako zvládame prechod z mladej firmy na dospelácku?

Vypočujte si môj rozhovor s Peťom v 114. epizóde Podnicastu a dozviete sa. 🙂

Ako spomínam v podcaste, v tíme je nás spolu so mnou 12 báb (to, že sme všetko ženy, je náhoda! Nikdy nikoho nediskriminujeme, skrátka to tak doteraz vyšlo). A hoci sa ma niekedy ľudia pýtajú, či to nespôsobuje problémy, nám všetko funguje úplne super! Ako je to možné?

Na začiatku ideme na istotu

Každá členka tímu sa buď osvedčila kedysi dávno ako šikovná dobrovoľníčka, alebo neskôr prešla výberovým procesom, na ktorom sme hodnotili nielen jej schopnosti a znalosti, ale hlavne, aký je človek a či k nám zapadne. Chceme, aby nám naša práca denne prinášala radosť a to sa nedá, ak máte s kolegyňami konflikty, ktoré z vás vysávajú chuť žiť. Zato keď ste s tímom na jednej vlne, hneď idete do práce s väčšou radosťou, no nie?

A neskôr podporujeme ľudí, aby si našli svoju cestu

Už dávno sú preč časy, keď ja som bola jediná šéfka a všetky rozhodnutia boli len na mne. Dievčatá v tíme sú nesmierne šikovné a hoci postupné odovzdanie zodpovednosti pre mňa občas nebolo úplne jednoduché, bolo to to najlepšie, čo som mohla urobiť! Vždy zisťujem, v čom sa každá z nich najviac vidí, čo ju najviac baví a presne také úlohy sa jej snažíme zveriť, aby ráno vstávala s tým, že ju čaká zas super deň plný vecí, ktoré miluje.

Ťaháme za jeden koniec

Neexistuje tím bez tímového ducha! A toho podporujeme pravidelne. Spoločne sa vzdelávame a zlepšujeme aj v nepracovných veciach (napríklad finančná gramotnosť či Kúzelné upratovanie) a každý mesiac máme spoločný online hovor, takzvané „Virtuálne vínko“, na ktorom si každá zazdieľame, čo sa nám za posledný mesiac podarilo a z čoho sa tešíme. Samozrejme, pravidelné teambuildingy a chaty musia byť, aj keď počas pandémie toho bolo, pochopiteľne, o dosť menej.

Takto to vyzerá na našom Virtuálnom vínku

V podcaste som v 47. minúte spomínala, že si v tíme vytvárame Kroniku Jazykového mentoringu, ale poslucháči ju neuvidia, takže ako čitatelia máte výhodu. Takto vyzerá naša kronika, ktorú každý rok na teambuildingovej chate aktualizujeme – každá s použitím vlastnej kreativity a šikovných rúk. (Áno, v papiernictvách sme ako doma :))

Jednoducho, je nám spolu dobre. Spoločne sme si vytvorili našu víziu a misiu a spolu ich nasledujeme. A vďaka tomu meníme spôsob, akým sa svet učí cudzie jazyky. 

Učíte sa jazyk aj vy, roky chodíte do jazykoviek, no stále sa neviete vykoktať, rozmýšľate nad gramatikou a vypadávajú vám slovíčka? Prečítajte si naše články o tom, ako sa naučiť po anglicky, po nemecky, zistite, ako sa bezbolestne naučíte ruskú azbuku a ktoré francúzske seriály vám zaručene pomôžu lepšie porozumieť tomuto krásnemu jazyku.

Poďte sa učiť jazyk ako samouk a ohúrte seba aj svoje okolie plynulou angličtinou, nemčinou či iným jazykom. Zábavne a efektívne. Aj keď si myslíte, že nemáte na jazyky talent! Pridajte sa do našej facebookovej skupiny Učíme sa učiť sa jazyky a rýchlo zistíte, že na ceste za cieľom nie ste sami.

Lýdia a info o bezplatnom webinári

Tagy:

Podobné články

0 Komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bezplatný Webinár

Ako sa naučiť cudzí jazyk z pohodlia domova zábavnou formou bez bifľovania, jazykovky alebo vycestovania do zahraničia.

Lýdia Machová