Aký bol pre Jazykový mentoring rok 2018?

koláž fotiek Lýdie a tímu jazykového mentoringu

Máme tu prvý mesiac nového roka 2019 a my v Jazykovom mentoringu už usilovne plánujeme a pracujeme na nových projektoch, aby sme vám mohli aj naďalej pomáhať na vašej ceste za dosiahnutím plynulosti v cudzích jazykoch.

Nechajme však nový rok na chvíľu oddychovať a obzrime sa predsa len ešte raz za tým starým. V roku 2018 sa toho v Jazykovom mentoringu stalo naozaj veľa a my by sme sa chceli s tými najvýznamnejšími momentami podeliť aj s vami. Napokon, vy ste pri mnohých z nich boli tiež! ?

Novoročný webinár v roku 2018: Ako sa naučiť jazyk za 1 rok

Minulý rok sme odštartovali novoročným webinárom, ktorý si pozrelo viac ako 4 500 ľudí. Ak ste webinár videli aj vy, dozvedeli ste sa, prečo sa ľudia stále točia v začarovanom kruhu večného začiatočníka, ako sa stať úspešným samoukom aj bez talentu na jazyky a tiež ste mali možnosť vypočuť si Lydkin príhovor vo všetkých jazykoch v priamom prenose. Po webinári nám prišlo obrovské množstvo ďakovných emailov a správ, za čo sme nesmierne vďační, a tešíme sa, že sme vás hneď na začiatku roka namotivovali do učenia sa jazykov.

Špeciálna cena v súťaži Podnikateľka Slovenska za inovatívny prístup

Krátko po odvysielaní webináru sa Lydka zúčastnila galavečera súťaže Podnikateľka roka, kde jej slávnostne odovzdali špeciálnu cenu Podnikateľky Slovenska za moderný prístup. Celý náš tím je hrdý, že práve filozofia Jazykového mentoringu bola tou najinovatívnejšou za rok 2017 a dostala sa do povedomia už tisícom ľudí.

A novým jazykom sa stáva…. swahilčina!

Január bol tiež mesiacom, kedy sa Lydka pustila do svojho deviateho jazyka v poradí. Ak sledujete Jazykový mentoring už dlhšie, určite viete, že sa Lydka každé dva roky učí nový jazyk, a po ruštine, v ktorej sa už dostala na krásnu plynulú úroveň, sa rozhodla začať s trochu netypickým jazykom – swahilčinou. V učení sa jazykov nie je žiadna začiatočníčka, ale i napriek tomu zistila počas dvanástich mesiacov úplne nové veci o samoučení sa. Viac o tom, ako sa Lydke darilo so swahilčinou počas minulého roka, sa dočítate v článku 12 zistení, na ktoré som prišla počas 12 mesiacov učenia sa swahilčiny.

Polyglot Gathering opäť v Bratislave

Určite ste na našej stránke na Facebooku zachytili, že aj v roku 2018 sa v Bratislave konalo najväčšie stretnutie polyglotov na svete –Polyglot Gathering. Medzi viac ako 500 účastníkmi boli známi aj menej známi polygloti, učitelia jazykov či jazykoví nadšenci, z ktorých sa viacerí podelili so svojimi skúsenosťami s ostatnými na svojich prednáškach.

A ako by to bolo, keby sa Lydka, jedna z hlavných organizátorov, tiež nepodelila s účastníkmi o svoje skúsenosti počas dvoch zaujímavých prednášok. Na jednej z nich viedla workshop spolu s autorom metódy Goldlist Davidom Jamesom, kde do detailu vysvetlili, ako metóda zlatého zoznamu funguje. Obe videá si budete môcť už čoskoro pozrieť na Youtube.

Prvýkrát privítala Bratislava jazykových nadšencov z celého sveta v roku 2017 a už teraz vám môžeme prezradiť, že ani v tomto roku to nebude inak. Piaty ročník konferencie v roku 2018 sa však stal historicky najväčším stretnutím polyglotov na svete.

Jazykovému mentoringu sa narodil braček – Language mentoring

Mnohí z vás možno ešte nevedia, že popri Jazykovému mentoringu rozvíjame aj druhý projekt – Language mentoring, ktorý sa od júna minulého roka dostal už do celého sveta. Pomáhať ľuďom učiť sa cudzie jazyky nás veľmi baví, preto sme sa rozhodli narásť a priniesť efektívne metódy a zábavu do učenia sa aj jazykovým nadšencom mimo hraníc Slovenska či Česka. Tešíme sa, že už aj v Belgicku, Peru či na ostrove Trinidad a Tobago ľudia vedia, ako sa raz a navždy naučiť cudzí jazyk a dostať sa tak na vysnívanú úroveň.

Jazykový mentoring na teambuildingovej chate

Jazykovy mentoring na teambuildingovej chate

Nielen jazykové videokurzy a Akadémie samoukov, ktoré pre vás pravidelne pripravujeme, fungujú online, taktiež členovia Jazykového mentoringu pracujú odkiaľkoľvek chcú, stačí im len počítač a prístup na internet. Preto si vážime každé jedno naše stretnutie. V lete sme sa vybrali na niekoľkodňový výlet do Terchovej, kde sme na chvíľočku zabudli na učenie sa jazykov a užívali si krásy severného Slovenska.

Videli sme sa na Lingvafeste?

V septembri sa Jazykový mentoring zúčastnil jazykového festivalu Lingvafest, ktorý bol plný zaujímavých prednášok, jazykových minikurzov, kvízov a súťaží, prišlo kopec zaujímavých hostí ako Bela, 6-ročná polyglotka z Ruska, či esperantista Jomo, ktorý na svojom koncerte spieval v 23 jazykoch.

Lydka na svojich prednáškach návštevníkom festivalu prezradila tajné triky polyglotov, 7 dôvodov, prečo školská výučba jazykov nemôže fungovať, porozprávala o svojom spôsobe učenia sa a pripravila si pre vás aj rýchlokurz swahilčiny.

Okrem toho sa Jazykový mentoring tešil aj vlastnému stánku, kde sa mnohí z vás zastavili a porozprávali sa s nami, čomu sme sa veľmi potešili.

lingvafest-lydka-bela-2018

10 000 fanúšikov

Posledný septembrový deň sa v Jazykovom mentoringu niesol v znamení obrovskej radosti a vďačnosti. Týždeň európskeho dňa jazykov sme zavŕšili nádherným číslom 10 000, ktoré predstavovalo počet fanúšikov Jazykového mentoringu na Facebooku. Sme veľmi radi, že pomáhame v učení sa jazykov už takému veľkému počtu ľudí a snažíme sa prinášať vám zaujímavé tipy, metódy či jazykové zdroje i naďalej.

Prvá Akadémia samoukov pre mamičky

V októbri sme spustili prvú Akadémiu samoukov špeciálne pre mamičky na materskej dovolenke a výsledok bol neuveriteľný! Mamičky nám zvalcovali všetky doterajšie rekordy bývalých účastníkov Akadémií samoukov a dokázali tak svetu, že učiť sa dá aj pri dieťati (či dokonca šiestich), ak človek naozaj chce.

Pozvanie na TED SALON v New Yorku

Lýdia TED talk v New Yorku

Keď prišlo Lydke oficiálne pozvanie rečniť na TED salóne, ktorý sa koná pravidelne v New Yorku na Manhattane, nechceli sme veriť vlastným očiam. Celý tím Jazykového mentoringu skákal od radosti, pretože vieme, aké sú TED prednášky kvalitné a ako obozretne organizátori vyberajú rečníkov, ktorí dostanú 12 minút na to, aby sa so svetom podelili o svoje posolstvo.

Lydka sa tak pripojila k TED speakrom, ako sú Tony Robbins či Bill Gates, a zvládla to naozaj bravúrne. Po pár dňoch získalo jej video milión pozretí, tisíce lajkov a zdieľaní na stránkach po celom svete. Viac o tom, ako to v New Yorku prebiehalo, sa dočítate v článku Moja myšlienka hodná šírenia alebo Dobrodružstvo s TEDom.

Mikulášsky večierok pre Akademistov

V decembri sme pripravili pre všetkých našich účastníkov Akadémií samoukov mikulášsky večierok, ktorý sa niesol v znamení vareného vínka a chutných domácich koláčikov. S niektorými Akademistami sme tak mali možnosť stretnúť sa po prvý raz naživo, niektorých sme už poznali lepšie z iných podujatí či zo živých stretnutí Akadémií samoukov, preto sme mali obrovskú radosť, že pozvanie na náš večierok prijalo až 50 našich klientov.

Akademisti si vypočuli Lydkinu prednášku o tom, ako pokračovať v učení sa ďalej aj po skončení dvojmesačného online mentoringového programu, mali možnosť porozprávať sa so spolužiakmi a členkami Jazykového mentoringu v cudzích jazykoch na našej prvej jazykovej kaviarni a čo by to bol za mikulášsky večierok, keby sme tiež nesúťažili v tombole o kopec zaujímavých jazykových cien a nerozdali Akademistom mikulášske balíčky!

Tešíme sa, že aj rok 2018 sme zavŕšili v príjemnej spoločnosti našich šikovných Akademistov.

A čo ďalej v roku 2019?

Starý rok bol pre celý tím Jazykového mentoringu nesmierne produktívnym a úspešným, zvládli sme toho spoločne veľmi veľa, rozrástli sme sa a dostali sme sa do celého sveta. Ideme však ešte ďalej a do nového roka 2019 vstupujeme s novou dávkou motivácie a odhodlania, s novými nápadmi a projektami, na ktorých sme už usilovne začali pracovať. Máte sa určite na čo tešiť!  

Zaujímavé tipy na učenie sa jazykov a naše menšie či väčšie úspechy vám budeme aj v tomto roku prinášať na našom Facebooku, Instagrame a v pravidelnom newsletteri Jazykového mentoringu.

PS: Prečítajte si, ako sa nám darilo v roku 2019 a čo nám priniesol rok 2020.

Lýdia a info o bezplatnom webinári

Tagy:

Podobné články

0 Komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bezplatný Webinár

Ako sa naučiť cudzí jazyk z pohodlia domova zábavnou formou bez bifľovania, jazykovky alebo vycestovania do zahraničia.

Lýdia Machová