Blog

Kategórie:

Články kategórie filter

Vďaka týmto dvom rutinám budete oveľa produktívnejší.
Máte stále pocit, že nestíhate? Valia sa na vás ďalšie a ďalšie úlohy? Je samozrejmé, že za takýchto okolností si neviete vyčleniť priestor ani na učenie sa cudzieho jazyka alebo iné hobby. Ja osobne už niekoľko rokov vylepšujem svoj spôsob práce, aby som pracovala produktívnejšie. Vo videu vám prezradím, ako mi pritom pomáhajú ranná a týždenná rutina.

VIDEO 5+1 appiek, ktoré mi denne darujú 3 hodiny navyše
Aj vy máte v mobile desiatky aplikácií? A máte pocit, že vás len oberajú o čas? Existujú však appky, ktoré sú užitočné a dokážu vašu produktivitu zlepšiť. Ja osobne nedám dopustiť na 6 z nich, ktoré mi pomáhajú čas využiť efektívnejšie, vďaka čomu získam viac voľného času pre seba.

Aplikácia Snipd: Zapisujte si slovíčka z podcastov.
Appka Snipd podľa mňa znamená revolúciu v učení sa angličtiny pomocou podcastov. Prečo? Okrem bežných funkcií (spomalenie/zrýchlenie prehrávania, vyhľadávanie podcastov alebo ich ukladanie medzi obľúbené), totiž používa pokročilú umelú inteligenciu, vďaka ktorej poskytuje úžasné funkcie navyše.

Titulná fotka k článku: 5 systémov na produktivitu
V tomto videu vám predstavím 5 systémov alebo zásad na produktivitu v práci a v osobnom živote, ktorými sa riadim a ktoré ma veľmi obohatili a vyslovene mi darujú voľný čas. Možno niektoré z nich zaujmú aj vás a budete ich vedieť aplikovať do svojho života.

Titulka k článku: Koncoročné plánovanie mi zlepšilo život.
Tiež v týchto dňoch bilancujete, aký bol pre vás rok 2022? Čo sa vám podarilo, čo nevyšlo? A premýšľate, čo prinesie rok 2023? Ako si správne bilancovať predošlý rok a naplánovať si ten ďalší? Poradím vám, ako zvládnete koncoročné plánovanie pomocou voľne dostupnej brožúrky.

Vyucovanie cez internet pomocou sluzby StreamYard
Vysvetľujte, odpovedajte na otázky a neskôr divákom sprístupnite záznam. Učenie na diaľku nebolo nikdy jednoduchšie! Využite StreamYard :-)

francúzsko - slovenská dvojjazyčná kniha
Tiež odkladáte čítanie kníh v cudzom jazyku na čas „keď budem lepšie rozumieť“? A viete, že vďaka dvojjazyčným knihám už čítanie odkladať nemusíte? Nielen začiatočníci ocenia niekoľko výhod, ktoré dvojjazyčné vydania kníh ponúkajú. 

Ucenie anglictiny pocuvanim pesniciek blog
Vŕta vám v hlave otázka, či sa dá naučiť cudzí jazyk aj pomocou pesničiek? Alebo už máte zabehnutý učebný plán a iba hľadáte niečo, čím by ste si ho trošku oživili? Nech je váš dôvod akýkoľvek, v tomto článku vám odpovieme na otázku, či je vhodné využiť pesničky na učenie sa angličtiny (alebo akýchkoľvek iných jazykov), aké sú ich výhody a nevýhody. V prípade cudzojazyčných piesní si totiž musíte dať pozor na niekoľko dôležitých vecí.

Ako napísať životopis v anglictine - Tipy a triky
Hľadáte si novú prácu a v inzeráte je napísané „pošlite váš životopis v angličtine“ alebo rovno „send your CV in English“? Bojíte sa prihlásiť na takú pozíciu, pretože neviete, ako správne napísať životopis po anglicky? Pomôžte si naším sprievodcom a spravte prvý krok vpred na ceste za vysnívanou prácou!

Najlepsie serialy online na ucenie cudzieho jazyka
Keď vám odporúčame pozeranie seriálov ako jednu z najlepších metód na zlepšenie porozumenia cudzieho jazyka, hovoríme z vlastných skúseností. Sledovanie seriálov je u nás v tíme nesmierne obľúbené. Pravidelne si medzi sebou zdieľame tipy na dobré seriály v rôznych jazykoch a dnes sa o tieto tipy chceme podeliť aj s vami.

Nemcina s detmi_titulny obrazok
Naučte svoje deti nemecký jazyk. Zároveň sa aj vy sami zdokonalíte v nemčine! Máme pre vás skvelé tipy na nemčinu pre deti. :-)

tipy na podcasty v nemcine
Ako sa naučiť po nemecky (aj) pomocou podcastov? Do mobilu si pripravte nemčinu na počúvanie a využite každú voľnú chvíľku.

serialy zadarmo v cudzom jazyko
Pozeranie seriálov je skvelá metóda na zlepšenie sa v cudzom jazyku. Pozrite si tipy, kde pozerať seriály online v cudzom jazyku zadarmo.

Pocket Casts titulna fotografia
Podcasty sú ľahko dostupný a zábavný spôsob na učenie sa cudzieho jazyka. V článku sa dozviete, kde ich nájsť + darček na stiahnutie! :-)

Kartičky na učenie sa slovnej zásoby
Chcete postaviť dom? Potrebujete tehly. Chcete vedieť cudzí jazyk? Potrebujete slovíčka. Bez znalosti slov sa jednoducho nepohnete, nebudete jazyku rozumieť ani vedieť niečo povedať. Tak ako vám bez tehál ostane z domu len kopa zbytočnej malty, môžete sa naučiť všetky gramatické poučky v jazyku, no ak nepoznáte slovíčka, budú vám nanič.

Bezplatný webinár

Zistite, ako sa naučíte cudzí jazyk za dva roky, aj popri práci na plný úväzok.

Lýdia Hric Machová

Populárne články

Ako sa naucit po anglicky cover clanku
VIDEO: Ako sa naučiť po anglicky?
Ako sa naucit jazyk popri detoch a podnikani
Ako si nájsť čas na učenie sa jazyka aj popri podnikaní, rodine a domácnosti? – Prečítajte si Dankin príbeh
Navod na motivacny list v anglictine
Ako napísať motivačný list v angličtine: postup

Značky a témy

Články značky filter

Najnovšie články

Ako sa naucit po anglicky cover clanku
VIDEO: Ako sa naučiť po anglicky?
nápis učiť sa jazyky naraz?
VIDEO: Dajú sa učiť dva jazyky naraz?
Ako sa naučiť cudzí jazyk
VIDEO: Ako sa naučiť cudzí jazyk? (tak, aby sme ho aj vedeli používať)
silvester-ernek
Samouk v šesťdesiatke? Ide to!
Je na jazyky potrebný talent?
Je na jazyky potrebný talent?
Kľúč k čítaniu v cudzom jazyku
Kľúč k čítaniu v cudzom jazyku: dvojjazyčné knihy
učiť sa jazyk 20 hodín týždenne
Dá sa učiť aj 20 hodín týždenne – ale musí vás to baviť!
ucim-sa-jazyk-10-rokov-min
VIDEO: Učím sa angličtinu 10 rokov... A ledva sa dohovorím
Ako počúvať každý deň podcasty
Ako každý deň počúvať nahrávky v cudzom jazyku