5 tipov na vianočné darčeky pre nadšencov cudzích jazykov

Darčeky pre ľudí, ktorí sa učia cudzí jazyk

Nakupovanie darčekov je tento rok asi trošku iné. Ľudia sa vyhýbajú nákupným centrám a darčeky hľadajú radšej na internete, pekne doma v teplučku. Na tom, samozrejme, nie je nič zlé. Ušetríte čas, nakúpite darčeky pre všetkých, a pritom zbytočne neohrozíte svoje zdravie. A navyše, ak si vyberiete slovenské e-shopy, podporíte tým domácu spotrebu.

Kúpou darčekov v slovenských obchodoch a e-shopoch podporíte domácich obchodníkov v týchto neľahkých časoch. V niektorých prípadoch to môže dokonca znamenať udržanie ohrozených pracovných miest. Pre nás nakupujúcich to veľký rozdiel nebude, no pre slovenskú ekonomiku áno. Môžeme jej takto pomôcť postaviť sa opäť na nohy. Viac o tejto  myšlienke sa dočítate na stránke iniciatívy Doma nakupujem.

To sme, samozrejme, zohľadnili aj pri výbere tipov na darčeky v tomto článku. Máme pre vás päť tipov na darčeky pre ľudí, ktorí sa učia cudzí jazyk.

Vtipný darček

Ak chcete obdarovať niekoho, kto sa pri učení jazyka stále na niečo sťažuje a ľahko sa nechá stiahnuť do víru negatívnych myšlienok ako “ja na angličtinu proste nemám talent” alebo “ja sa tú nemčinu nikdy nenaučím”, naordinujte mu liek Humorin – červený nos zabalený v špeciálnom balení. Ako sa píše na obale, “je vhodné užívať 3x denne pri prvých príznakoch zlej nálady a apatie, alebo ako prevenciu proti negatívnej nálade”. 🙂 Okrem toho týmto darčekom spravíte aj dobrý skutok – časť výnosu z predaja bude použitý na rozvoj aktivít občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach.

Humorin je červený klaunský nos

Užitočný darček

Kniha pod stromčekom je stávka na istotu. V prípade jazykových nadšencov to platí tiež. Ak sa váš blízky učí cudzí jazyk, a rád číta, darujte mu dvojjazyčnú knižku. Na ľavej strane bude text v cudzom jazyku, a na pravej strane v slovenčine alebo češtine. Odpadá tým frustrácia s prekladaním si každého jedného slovíčka v slovníku. V tomto článku predstavujeme všetky výhody dvojjazyčných kníh aj tipy na stránky, kde ich môžete kúpiť.

Ak chcete obdarovať pokročilého študenta jazykov, pokojne mu kúpte rovno knižku v jeho cudzom jazyku. Na tento účel odporúčame vyberať radšej literatúru faktu kvôli jednoduchosti jazyka a štýlu, no pokojne môžete zabaliť pod stromček aj cudzojazyčné vydanie jeho alebo jej obľúbenej knižky. Stačí im nenápadne nakuknúť do poličky a určite dostanete hneď niekoľko nápadov.

Príklady bilingválnych kníh
Dvojjazyčné knižky nájdete napríklad aj na www.martinus.sk

Obohacujúci darček

Skôr či neskôr sa každý študent cudzieho jazyka bude musieť potrápiť s gramatikou. My v Jazykovom mentoringu tvrdíme, že učenie sa gramatiky vôbec nemusí byť také nudné, ako si možno spomínate zo školy, ale efektívne a zábavné. Pri osvojovaní si gramatiky nedáme dopustiť na Cvičebnice gramatiky od vydavateľstva Polyglot a Edika. Sú dostupné pre angličtinu, nemčinu, francúzštinu, ruštinu a španielčinu. Ak náhodou váš blízky túto knižku už má, pozrite si tipy na ďalšie užitočné knižky pre samoukov, z ktorých určite niečo vyberiete. 

Drahší darček

Ak hľadáte pre vášho jazykového nadšenca skôr nejaký hodnotnejší darček, samoukovi veľmi uľahčíte učenie sa cudzieho jazyka dobrým smartfónom. Počúvanie podcastov, rozprávanie s konverzačnými partnermi, appky na opakovanie slovíčok sú všetko veľmi efektívne metódy, ktoré sa mu vďaka tomu sprístupnia. 

A ak patrí medzi knihomoľov, určite nič nepokazíte čítačkou kníh. Slovíčka si v nej vie hneď preložiť v slovníku na jeden klik a vie si z nich robiť zoznamy, ktoré si neskôr môže spracovať jednou z metód na slovnú zásobu. My v tíme Jazykového mentoringu máme výborné skúsenosti s čítačkami Kindle Paperwhite

Všestranný darček

Ak ste pri zvyšných tipoch zaváhali, pretože sa bojíte, že by ste sa netrafili do jeho alebo jej vkusu, máme pre vás riešenie. Darujte vášmu blízkemu poukážku na nákup videokurzu od Jazykového mentoringu podľa vlastného výberu. Ponúkame vám poukážky v rôznych výškach už od 20 eur, ktoré obdarovaný môže použiť pri nákupe ktoréhokoľvek nášho kurzu v nasledujúcom polroku, teda do konca júna 2021. 

Či už sa rozhodne učiť sa jazyky od nuly pomocou kurzu Kľúč k jazykom, alebo už je pokročilý a chce spoznať efektívnejšie metódy z kurzu Majster jazykov, výber necháte jednoducho na neho. 

Poukážky využije dokonca aj v prípade, ak už naše videokurzy pozná – na naše pravidelne sa otvárajúce mentoringové programy Cesta samouka alebo Akadémia samoukov. Takto vám odpadne dlhé rozhodovanie, ktorý kurz vybrať, no obdarovanému dáte jasne najavo, že ho podporujete v učení sa cudzích jazykov. 

vianocne poukazy na kurzy jazykoveho mentoringu

Prajeme vám krásne a pokojné sviatky!

Dúfame, že vás tipy na darčeky inšpirovali a už viete, akým darčekom potešíte svojho blízkeho, ktorý sa učí cudzí jazyk. Nezabúdajte, že ani najdrahší darček nepoteší jazykového samouka tak, ako vaša mentálna podpora jeho učenia, či prevzatie niektorých domácich prác, aby mal váš blízky viac času na učenie. Prajeme vám krásne a pokojné sviatky!

Páčil sa vám tento článok a radi by ste získali ďalšie overené tipy na učenie sa jazykov?

Myslíte, že učenie sa jazykov je zdĺhavé a ťažké a okrem toho, aj tak nemáte na jazyky talent? A navyše nemáte ani čas chodiť do jazykoviek? Ide to jednoduchšie, ako si myslíte! Odhaľte 3 prekvapivo jednoduché metódy ako sa naučíte cudzí jazyk za dva roky, aj popri práci na plný úväzok v bezplatnom webinári jazykovej mentorky Lýdie Machovej.

Tagy:

0 Komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *