Aký bol rok 2019 v Jazykovom mentoringu?

rok 2019 v jazykovom mentoringu

Ďalší rok sa nám chýli ku koncu a všetci tak akosi prirodzene bilancujeme. Čo sa nám podarilo, čo nie, a kam sme sa za ostatných 365 dní posunuli. Niekedy to tak ubieha, že si to možno ani nestihneme všimnúť. My v Jazykovom mentoringu sme v roku 2019 takisto nezaháľali a postíhali sme toho kopec. Vytvorili sme úžasné projekty, aj náš tím sa rozrástol. Poďme si to však rozmeniť na drobné 🙂

Lydkin TED talk ide do sveta!

Rok 2019 sa začal poriadne zhurta – 4. januára uzrela svetlo sveta Lydkina prednáška z konferencie TED, ktorú nahrala v New Yorku ešte v októbri 2018. Čo sa strhlo potom, bolo dosť šialené. Za 5 dní jej video videlo viac než milión ľudí a dnes už sa počet pozretí blíži k 7 miliónom. Video sa stalo TED prednáškou týždňa a dodnes bolo preložené do 38 jazykov.

Začali nám písať stovky ľudí, ako ich Lydkina prednáška inšpirovala, ako aj oni konečne vidia cestu, ako sa naučiť jazyk a veria, že to dokážu. Nesmierne sa tešíme, že Lydkina prednáška neustále získava pozitívnu spätnú väzbu z celého sveta a veríme, že pomôže každému, kto sa snaží naučiť cudzí jazyk, nájsť spôsoby, ktoré mu vyhovujú 🙂 Video Lydkinej 10-minútovej prednášky v angličtine si môžete pozrieť TU.

Januárové webináre

lydia machova pred januarovym webinarom 2019

Po obrovskom úspechu Lydkinej TED prednášky sme mali o pár dní hneď ďalší dôvod na radosť 🙂 Už tradične sme odvysielali Novoročný webinár, a to hneď v dvoch verziách – v slovenčine aj angličtine. Dohromady sa na oba webináre prihlásilo vyše 14000 záujemcov, ktorí si z nich odniesli poriadnu dávku motivácie zapracovať na svojich novoročných predsavzatiach v oblasti učenia sa cudzích jazykov.

Zároveň sme mnohým z nich s týmito predsavzatiami pomohli aj osobnejšie, lebo z webinárov sa nazbieralo toľko záujemcov, že sme mohli otvoriť hneď 4 Akadémie samoukov. Je super, že záujem o Akadémie stále pretrváva, a dokonca sa neustále stupňuje 🙂

Začali sme posielať náš pravidelný newsletter – jupí!

Január bol na úspechy skutočne bohatý a podarila sa nám vtedy ešte jedna super vec: Začali sme posielať naše Okienko do sveta jazykov. Tí z vás, ktorí odoberáte naše maily, viete, že vám v ňom každý mesiac prinášame čerstvé tipy na učenie sa jazykov a novú dávku motivácie vo forme našich autorských blogových článkov. 

Každý mesiac si tvorbu newslettera veľmi užívame a vieme, že aj vy si užívate čítanie našich článkov. Preto sme sa rozhodli, že od januára vám budeme posielať nové články hneď dvakrát do mesiaca, aby ste sa pri poobednej káve nenudili 🙂

Spustenie videokurzu Language Key

Od februára 2019 má náš videokurz pre začiatočníkov Kľúč k jazykom súrodenca 🙂 Po mnohých požiadavkách sme totiž spustili jeho anglickú verziu s názvom Language Key, aby sa aj zvyšok sveta dozvedel, ako sa čo najefektívnejšie naučiť cudzí jazyk od nuly.

Celý videokurz Lydka nahrala v exotickom Thajsku a sme naň poriadne hrdí! Je totiž naozaj premakaný a spätná väzba od našich klientov z celého sveta hovorí za všetko.

Prácolenka na Korfu

Po intenzívnom prvom štvrťroku sme sa rozhodli dať si s tímom pracovnú dovolenku, alebo “prácolenku” a odleteli sme na 5 dní na Korfu. Na konci apríla bolo počasie síce ešte trochu daždivé, ale vykuklo nám aj slniečko a boli sme si obzrieť Achilleion, starobylý palác, kde pravidelne trávila leto cisárovná Sissi. Vychutnali sme si krásne výhľady na more (na kúpanie to ešte veru nebolo) a večerali v tavernách. Zhodli sme sa, že grécka kuchyňa patrí k našim obľúbeným.

Naplno sme však využili aj daždivé dni a začali sme pracovať na novom konverzačnom kurze! Vytvorili sme si k nemu dobré základy, no v súčasnosti sme tento projekt pozastavili a namiesto toho sme kompletne prepracovali Akadémiu samoukov (viac o tom nižšie). Určite to však nevzdávame a dúfame, že sa nám Konverzačný kurz podarí dokončiť v roku 2020. Dáme vám vedieť!

Lydka v Trochu inak s Adelou

Dostať sa do Adelinej talkshow bol už dávno Lydkin sen a neviete si predstaviť, akú sme mali obrovskú radosť, keď ju zavolali do Trochu inak! Natáčalo sa v nádhernej koncertnej sále v budove Slovenského rozhlasu a rozhodli sme sa, že toto je skvelá príležitosť na teambuilding. 🙂

Rozhovor dopadol parádne, Adela je úžasná osobnosť – pohotová, duchaplná a zábavná. Bavili sa o Lydkinej tlmočníckej kariére, o tom, ako rozbehla Jazykový mentoring a ako funguje učenie sa jazykov ako samouk. Lydka dokonca naučila Adelu pár viet po swahilsky! Pozrite si záznam z rozhovoru na YouTube, naozaj stojí za to. Neprestanete sa usmievať 🙂

Pravidelné virtuálne stretnutia tímu

Keďže sme online firma a pracujeme z rôznych častí Slovenska, Česka či sveta, kávičkovanie v spoločnej firemnej kuchynke nehrozí. Preto sme v júli začali s pravidelnými neformálnymi online stretnutiami, na ktorých pri pohári vínka zdieľame so zvyškom tímu naše osobné či pracovné úspechy a tešíme sa z úspechov ostatných.

Pri každodennom rýchlom pracovnom tempe by sa mohli stratiť, no takto si ich vždy pripomenieme a patrične oslávime 🙂 Stretká opakujeme každý mesiac a vždy je veru čo oslavovať!

Lydka v Inkognite

Ak ste 24. júla pozerali populárne Inkognito na JOJ-ke, určite ste vedeli uhádnuť povolanie jedného z hostí aj bez indície 🙂 Bola ňou totiž naša Lydka a hádači – Juraj Šoko Tabaček, Zuzka Šebová, Marián Čekovský sa s jej povolaním veru potrápili. Štvrtý hádač – Michal Hudák – však Lydku spoznal, lebo jej minulý rok odovzdával cenu Podnikateľky Slovenska, tak nehádal. Pozrite si záznam z vysielania TU, verte mi, o zábavu máte postarané!

Akadémia samoukov je od septembra ešte premakanejšia!

August a september sa niesli v znamení veľkých zmien! Už nejaký čas sme si hovorili, že Akadémia samoukov má obrovský potenciál na rozvoj a teraz nastal ten správny čas sa doň pustiť.

Usilovne sme pracovali na jej vylepšení, natočili sme s Lydkou nové týždenné videá, vynovili členskú zónu, aktualizovali týždenné úlohy, pridali celkom nové motivačné prvky a prerobili týždenné maily. Okrem toho sme vytvorili užitočného Sprievodcu metódami, aby sme vám ešte viac zjednodušili orientáciu v učebných metódach.

Nesmierne nás teší, že po dvoch mesiacoch intenzívnej práce sme vám v septembri mohli priniesť vyšperkovanú Akadémiu samoukov, ktorá vám pomôže dosiahnuť ešte lepšie výsledky než kedykoľvek predtým 🙂 Tu však nekončíme. Stále nám napadajú nové a nové vylepšováky, niektoré zapracovávame priebežne a niektoré si nechávame na väčšie projekty, takže sa máte na čo tešiť!

Teambuiding na chate v Mojtíne – zrodila sa kronika Jazykového mentoringu!

V septembri sme sa v takmer plnom počte stretli na teambuildingu v srdci čarovných Strážovských vrchov, aby sme utužili kolektív, prešli sa v prírode, a hlavne, začali sme pracovať na Kronike Jazykového mentoringu. Neverili by ste, čo všetko sa za posledné tri roky udialo!

S množstvom domácich koláčikov, syrov, veľkou dávkou energie a krásnym jesenným počasím bolo na chate výborne a príprava Kroniky nám išla od ruky. Keďže zbožňujeme farebné perá, fixky, nálepky a všetko, čo papiernitvá ponúkajú, neskutočne sme si to užili a na výsledok sme patrične hrdé 🙂 Kroniku neustále dopĺňame, veď v Jazykovom mentoringu sa stále niečo deje!

Lingvafest

Jasné, že na Lingvafeste sme nemohli chýbať ani tento rok! V stánku Jazykového mentoringu to žilo počas oboch dní. Niektorí účastníci si pomedzi prednášky a workshopy prišli po radu či len tak pokecať a viacerých zaujali naše farebné plagáty alebo možno aj to, že sa u nás stále niečo deje. ?

Veľa sme sa rozprávali, ukazovali goldlisty a učebnice, fotili a, samozrejme, navštívilo nás množstvo z vás – našich fanúšikov, čomu sa veľmi tešíme. Je príjemné spojiť meno z mailov či Facebookových komentárov aj s vaším jazykovým príbehom a vysmiatou tvárou 🙂

Akadémia samoukov dosahuje nový míľnik

Ako píšeme vyššie, Akadémia samoukov v lete prešla veľkými zmenami. Robili sme to preto, že sme si na september dali ambiciózny cieľ – otvoriť 5 Akadémií naraz (áno, september bol poriadne rušný 😀 ). Chceli sme jesenným skupinkám ponúknuť úplne nový zážitok z učenia sa jazykov pod naším vedením, aby už v roku 2020 čo najviac ľudí presne vedelo, ako môžu pracovať na splnení svojho novoročného predsavzatia a naučiť sa cudzí jazyk ako samouk.

A to sa nám aj podarilo! V priebehu septembra a októbra sa s nami začali učiť 4 slovensko-české a jedna zahraničná skupinka, čiže priližne 250 nadšených samoukov. Je úžasné, že záujem o Akadémiu sa stupňuje a stále viac ľudí chápe, že školský systém učenia jednoducho nestačí. V týchto dňoch nám končia posledné skupinky a už teraz vieme, že s viacerými tvárami z nich sa stretneme aj v ďalšej Akadémii v januári!

Koncoročný večierok vo Vrútkach

Aj tento rok sme pre našich akademistov usporiadali večierok a tentoraz sme ho z Bratislavy presunuli do Vrútok, aby sme sa priblížili tým, ktorí prídu z východnejších častí Slovenska. Na večierku voňala kapustnica, punč a koláče, rozdávali sa aj darčeky 🙂 Lydka mala prednášku o tom, čo sa dialo v Jazykovom mentoringu v roku 2019 a nechýbala ani podnetná jazyková kaviareň.

Ďakujeme všetkým, čo prišli, za krásne strávené popoludnie. Veľmi sme si ho s vami užili, veríme, že vy tiež 🙂 A kto tam nebol, môže si pozrieť aspoň fotky 🙂

Stretnutia Akademistov

Pre každú skupinku v Akadémii samoukov organizujeme aj živé stretnutia v Bratislave, kde sa naši Akademisti bližšie spoznajú (aj my ich) a priradia si k menám vo svojej Facebookovej skupine aj tvár. Tento rok sme zorganizovali také stretká 4 a sme radi, že na nich vždy bola hojná účasť 🙂

3,5 roka Jazykového mentoringu v číslach

  • Otvorili sme 28 Akadémií samoukov, pričom 13 ich bolo v roku 2019.
  • Cez Akadémie prešlo až 1421 samoukov (636 v roku 2019).
  • Účastníci sa s nami učili dokopy až 28 rôznych jazykov.
  • A týždenne strávia s jazykom v priemere až 9 hodín.
  • 85 % účastníkov dokázalo na nový systém nabehnúť bez problémov.

Spolu sme sa vo všetkých Akadémiách učili:

Doteraz:

75214 hodín

= 3133 dní

= 447 týždňov

= 112 mesiacov

= 8,6 roka

Do minulého roka:

28 853 hodín

= 1200 dní

= 172 týždňov

= 40 mesiacov

= 3,3 roka

Čo ďalej?

Takýto bol rok 2019 v Jazykovom mentoringu. Udialo sa toho neskutočne veľa, úspešne sme vytvorili kopec projektov, náš tím sa rozrástol, ale v prvom rade sme pomohli stovkám ďalších ľudí pochopiť, ako sa treba učiť cudzie jazyky efektívne, systematicky a zábavne. Na budúci rok už máme naplánovaných množstvo nových vecí a nemôžeme sa dočkať, ako vám ich všetky postupne predstavíme. Máte sa na čo tešiť 🙂

Ďakujeme vám krásne za vašu neutíchajúcu priazeň, mailové aj iné správy. Radi si ich čítame v tíme a vždy nám zlepšia deň! Bez vás by to ozaj nešlo.

Aj budúci rok môžete sledovať naše tipy na učenie sa jazykov na našom Facebooku a Instagrame a v našom Okienku do sveta jazykov, ktoré vám každé dva týždne pristane v emailovej schránke.

PS: Prečítajte si tiež, aký bol v Jazykovom mentoringu rok 2018 a čo nám priniesol rok 2020.

Lýdia a info o bezplatnom webinári

Tagy:

Podobné články

0 Komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bezplatný Webinár

Ako sa naučiť cudzí jazyk z pohodlia domova zábavnou formou bez bifľovania, jazykovky alebo vycestovania do zahraničia.

Lýdia Machová