AKADÉMIA SAMOUKOV V

Naučíme vás učiť sa jazyky! 

V auguste otvárame nový dvojmesačný program jazykového mentoringu, tento raz už po jedenástykrát!

AKADÉMIA SAMOUKOV V

 • Je to revolučný spôsob učenia sa jazykov: vy sa jazyk učíte sami pomocou metód polyglotov, a my vám na tejto ceste pomáhame.
 • Kurz je vedený skúsenou jazykovou mentorkou a polyglotkou Lýdiou Machovou, ktorá sa sama naučila 7 jazykov na plynulú úroveň.
 • Je to v podstate internetová jazyková škola, ktorú máte so sebou, kdekoľvek ste, a to:
 • aj keď žijete mimo Slovenska a Česka
 • aj keď nemáte čas na pravidelné skupinové kurzy
 • aj keď si nemôžete dovoliť platiť súkromné hodiny
 • aj keď sa vo vašom okolí daný jazyk nevyučuje
 • aj keď ste z jazykových kurzov unavení a potrebujete niečo iné
 • Môžete sa takto učiť akýkoľvek cudzí jazyk na akejkoľvek úrovni (okrem úplného začiatočníka)
 • Po absolvovaní kurzu sa stanete úspešným samoukom akéhokoľvek jazyka, a budete presne vedieť, ako máte pokračovať sami. Po splnení požiadaviek kurzu dostanete poštou aj certifikát Jazykového mentoringu.

Kedy bude Akadémia prebiehať?

6. august – 7. október 2018

(Prípravný týždeň + 7 týždňov)

Tento program otvárame len pre 50 ľudí, ktorí sú v akomkoľvek cudzom jazyku mierne pokročilí až pokročilí (od úrovne A2, teda nie úplní začiatočníci), a chcú si tento jazyk výrazne zlepšiť, pričom už chápu, že jazyk im nikto do hlavy lievikom nenaleje a musia sa o to pričiniť sami :)

Pre mňa je to revolúcia v učení, ktorá prináša viditeľný posun týždeň po týždni, čo je veľmi motivujúce! Som šťastná, že konečne viem, ako sa v jazyku skutočne posúvať a nebyť len časomeračom, ktorým som doteraz bola :)
Magdaléna Minárikováúčastníčka dvoch Akadémií samoukov
Bola to úžasná skúsenosť, nikdy za svoj život som sa neučila nejaký jazyk tak intenzívne a systematicky ako počas Akadémie.
Monika Jungováúčastníčka Akadémie samoukov

Ako to bude vyzerať?

 

Každý sa učí sám za seba...

Tento kurz je jedinečný tým, že každý sa učí svoj jazyk (akýkoľvek) na svojej vlastnej úrovni (od stredne pokročilých vyššie) vo svojom vlastnom čase a metódami, ktoré si sám vyberie. Každý sa teda učí inak ako ostatní, ale riadime sa rovnakými princípmi. Či máte veľa času na jazyk, alebo práveže pomenej, svoj učebný plán si nastavíte podľa svojich možností a priorít. Nie je potrebné byť v konkrétny čas na internete, všetko si viete pozrieť a dobehnúť vo vlastnom voľnom čase.

...ale sme v tom spolu!

Aj keď sa každý učí sám, budeme spolu tvoriť online komunitu, ktorá sa navzájom podporuje a pomáha si. Spoločné učenie v skupine 50 ľudí má neskutočnú silu, lebo v tom nie sme sami a vieme sa navzájom krásne podporiť. Je tak omnoho pravdepodobnejšie, že vo svojich predsavzatiach vytrváte a budete sa aktívne učiť celé dva mesiace. A pritom vás to bude aj baviť! Práve vďaka tej komunite sa k nám niektorí "mentoristi" vracajú už piatykrát.

Jazykové poradne naživo

V priebehu programu budeme mať niekoľko živých vstupov (webinárov) jazykovej mentorky Lýdie, na ktorých si budeme zhodnocovať náš postup v učení sa a ujasníme si akékoľvek otázky o učení sa, ktoré budete mať. Kto chce, bude mať možnosť zapojiť sa aj aktívne na kameru, a podeliť sa s ostatnými o svoje skúsenosti s učením sa alebo sa naživo spýtať na rady pri učení. Takto budete mať možnosť živo komunikovať s ostatnými účastníkmi kurzu a spoznať tak aj nových ľudí.

Pomoc pri objavovaní nových metód

Jazykovo-mentoringový program je jedinečný v tom, že vám nedovolí skĺznuť len k jednej či dvom metódam učenia sa, ktoré ste už aj tak poznali. Základom programu je videokurz Majster jazykov, v ktorom sa detailne popisuje vyše 30 metód rozdelených do 9 modulov. Počas Akadémie samoukov budete mať každý týždeň na úlohu vyskúšať si niečo nové z metód, ktoré ste si sami neskúsili, čím spoznáte nové spôsoby učenia sa jazyka. Tieto úlohy zaberú max. pol hodinu týždenne, ale uvidíte, ako veľa o učení sa jazykov pri nich zistíte. Novoobjavené metódy môžete využiť neskôr v ďalšom učení sa jazyka po skončení programu.

Každý týždeň nové motivačné video

Každý týždeň sa vám vo videokurze sprístupní nové video, v ktorom prezradím dodatočné tipy a triky pri učení sa. Každý týždeň bude venovaný istej téme (rozprávanie, čítanie, slovná zásoba a pod.), a ja vám vo videu poviem o svojich vlastných skúsenostiach s danou oblasťou učenia sa, a tiež o skúsenostiach účastníkov mojich programov. Zistíte, ako sa vyvarujete typickým chybám a svoje učenie vymakáte k maximálnej efektivite.

Kontrolná tabuľka na monitorovanie učenia

Dôležitou súčasťou jazykového mentoringu je kontrola, že každý so svojím jazykom doma pracuje. Svoje učenie si budeme zapisovať do peknej online tabuľky, kde bude vidieť, kto je na tom ako, a kto sa v daný deň či týždeň naozaj premohol a zamakal. Každý týždeň dostanete emailom vyhodnotenie, kto bol nakoľko aktívny, čo vám nedovolí vzdať to, ak aj na jeden týždeň trochu zaostanete. Motivácia vytrvať v určenom pláne a učiť sa ďalej spolu s ostatnými bude omnoho silnejšia, ako keď ste odkázaní sami na seba. Uvidíte, ako začnete brať učenie vážne, keď sa o ňom budú dozvedať vaši spolužiaci v programe ;)
Vďaka prehľadným grafom v Kontrolnej tabuľke budete vždy na prvý pohľad vedieť, ako na tom ste v daný týždeň. A budú to vidieť aj ostatní členovia Akadémie a tím Jazykového mentoringu, takže máte motiváciu na svojej angličtine/nemčine/španielčina atď. zamakať :)

Súťaže pre aktívnych členov

Naším cieľom je, aby ste sa do programu zapájali čo najviac, pretože máme osvedčené v praxi, že to väčšinou vedie aj k vytrvalejšiemu učeniu sa jazyka a k lepším výsledkom. Preto máme pre vás pripravené súťaže, v rámci ktorej budú odmenení tí, ktorí budú plniť týždenné úlohy a zapisovať svoje učenie do tabuľky, ale aj tí, ktorí nazbierajú najviac hodín konverzácií. Ak patríte k tým lenivejším či menej komunikatívnym, nič nestratíte. Ak sa trochu posnažíte, môžete na konci vyhrať online konzultáciu svojho učenia s jazykovou mentorkou alebo jazykové knihy podľa svojho výberu.

Bonus: Uzavretá Facebooková skupina

Všetci budeme v kontakte cez špeciálnu skupinu na Facebooku, do ktorej budú mať prístup len účastníci Akadémie samoukov. Tu budeme zdieľať svoje zážitky s učením sa jazykov, problémy, na ktoré narazíme, ale aj úspechy, ktoré budeme dosahovať. (A tie zaručene prídu, uvidíte ;) ) Podporíme sa v prvých odvážnych krokoch (hlavne pri rozprávaní) a ak niekoho pohltí každodenná realita, pomôžeme mu zase naskočiť na vlak a vrátiť sa k učeniu.

Bonus pre angličtinu, nemčinu a zrejme iné jazyky: Spoločné konverzácie

Obrovskou výhodou zapojenia sa do jazykového mentoringu je možnosť spoznať iných ľudí, ktorí si taktiež chcú cvičiť nejaký cudzí jazyk. Vytvoríme vám podmienky na to, aby ste cez internet (prípadne aj naživo) našli vhodných jazykových partnerov na pravidelné konverzácie, aby ste cvičili predovšetkým rozprávanie. Ak máte angličtinu alebo nemčinu, spomedzi 50 účastníkov si isto nájdete niekoho, kto vám sadne jazykovou úrovňou, ale tiež po osobnostnej stránke. Ak sa budete učiť iný jazyk, pokúsime sa vám nájsť partnera na konverzácie (aj spomedzi účastníkov predošlých kurzov), ale zaručiť to nemôžeme. Vieme však, že angličtinári aj nemčinári si zaručene tento bonus užijú :)

Bonus: Živé stretnutie v Bratislave

Tradíciou na začiatku našich Akadémií samoukov býva živé stretko v milej kaviarni v Bratislave, kde máme možnosť sa osobne spoznať, nájsť si nových partnerov na konverzácie, či voľne si pokecať s Lýdiou a ostatnými kurzistami. V prípade väčšej účasti robievame z druhej časti stretnutia jazykovú kaviareň, v ktorej sa zhovárame v rôznych jazykoch (každý podľa svojho výberu). Vďaka tomu je naša komunita ešte lepšia ako keby sme sa poznali len cez internet :)

Akadémia samoukov nie je žiadna novinka! Za dva roky Jazykového mentoringu sme urobili 10 dvojmesačných programov. Pozrite si pár čísel:

Počet jazykov:

0
(od angličtiny po arabčinu)

Počet účastníkov:

0
(zo Slovenska aj Čiech)

Vracajúci sa účastníci:

0
(mnohí viac ako len 1x)

Priemerný čas strávený učením:

8,8 hodín týždenne

Áno, kurzu sa zúčastňujú dospelí, pracujúci ľudia, s rodinami, s deťmi, aj pred Vianocami…


Neaktívni členovia:

len 9,87%

Niektorí na učenie nenabehnú, poväčšine však z osobných dôvodov: sťahovanie, nečakaná zmena práce, starostlivosť o chorého člena rodiny…

Ak by vám tento spôsob učenia nesadol, do 30 dní máte nárok na 100% vrátenie zaplatenej sumy.

Hodnotenie Akadémie samoukov od absolventov:

Úspešných absolventov čaká certifikát Jazykového mentoringu! 

 

Stačí splniť pár jednoduchých podmienok účasti v programe a učiť sa minimálne 4 hodiny každý týždeň (priemerne, dá sa dobehnúť, ak by ste niektorý týždeň mali slabší), a po skončení programu vám domov pošleme krásny certifikát s presnými údajmi o vašom učení sa počas dvoch mesiacov! 

Som rada, že som sa do Akadémie samoukov zapojila. Výsledok teraz stoji za to! Kopec napočúvaného a narozprávaného, čo by sa nestalo, keby som v Akadémii nebola a to nakopnutie, pravidelnosť, systém, čo som dosiahla za tieto dva mesiace, by mi trvalo najbližší rok ale v spomalenej verzii. Takže ďakujem :)
Annamária Marettová, účastníčka Akadémie samoukov

Takto ste sa ešte cudzie jazyky neučili!

Jazykový mentoring je úplne iný spôsob učenia sa jazykov, ako ste zažili doteraz kdekoľvek inde. Učenie sa jazykov je väčšinou spájané s chodením na kurz, s učiteľom, ktorý celé učenie vedie a výrazne ovplyvňuje, s učením sa gramatiky, skúšaním sa slovíčok, so stresom z rozprávania a dlhými rokmi večného začiatočníctva.

V Akadémii samoukov môžete na všetko toto zabudnúť.

Vy sami sa rozhodnete, čo a ako budete robiť, a sami sa budete jazyk učiť. Základnými piliermi tohto spôsobu učenia sú pritom:

Bude to fungovať aj na vás?

Bude :) Práve preto, že jazykový mentoring je učenie sa PRESNE podľa vás a vašich potrieb. Sami si zvolíte 3 priority, na ktoré sa chcete zamerať, a ak nemáte potrebu zlepšovať si napríklad písanie alebo gramatiku v jazyku, tak sa im skrátka nebudete venovať. Ak vás nebudú baviť články, ktoré vám odporučíme, nájdete si na internete iné. Alebo vám poradia ostatní účastníci, čo zrovna čítajú oni.

Tento spôsob učenia sa funguje preto, lebo základom filozofie jazykového mentoringu je ZÁBAVA pri učení sa jazyka. Ak nás to nebaví, náš mozog všetko naše učenie ignoruje. Preto hľadáme spôsoby, ako z učenia sa jazyka urobiť nielen každodennú rutinu, ale aj príjemné hobby, na ktoré sa budeme tešiť.

Čo vám Akadémia samoukov prinesie

Systém vo vlastnom učení

Účastníci predošlých Akadémií samoukov si pochvaľujú predovšetkým vytvorenie systému na učenie sa, ktorý im funguje a ktorý konečne dokážu dodržiavať počas dlhšieho obdobia. Naučíme sa vytvoriť si z jednotlivých činností zvyky, ktoré budeme robiť takmer podvedome a bez väčšej námahy.

Dohľad nad vašou sebadisciplínou

Na učení sa jazyka ako samouk je najťažšie to, že vás nikto nekontroluje. Ak vynecháte jeden deň, nič sa nestane. Ak vynecháte dva, tiež sa nikto nesťažuje. A tak je ľahké s učením rýchlo prestať. My vám to neumožníme :) Píšeme individuálne emaily tým, ktorí sa nám nehlásia so svojím učením a aktivita členov na Facebooku tiež nenechá nikoho dlho neaktívnym. Máme premyslených viacero efektívnych nástrojov, ako vás k učeniu prinútiť (bez toho, aby sme obťažovali :) ).

Nových kamarátov a koverzačných partnerov

Každá Akadémia samoukov pozostáva z 50 ľudí, ktorí sú motivovaní na sebe pracovať a zlepšovať sa. Vďaka našim webinárom, kde sa môže každý zapojiť na kameru, živým stretkám (vždy aspoň jedno počas dvojmesačnej Akadémie), početným rozhovorom cez Skype medzi jednotlivými členmi a tiež vďaka komentárom a interakcii na Facebooku budete môcť nadviazať nové kontakty a spoznať zaujímavých ľudí. Mnohí naši členovia sú v kontakte aj po skončení programu a stali sa z nich kamaráti.

Spoznanie úžasných metód na učenie sa jazyka

Aj keď sú všetky metódy detailne vysvetlené vo videokurze Majster jazykov, mnoho našich účastníkov ich reálne spozná a vyskúša si ich na vlastnej koži až počas Akadémie samoukov. Každý týždeň sa venujeme inému modulu (rozprávanie, čítanie, počúvanie atď.), takže je čas si všetko pekne v kľude vyskúšať. Tieto metódy učenia sa sú naozaj revolučné, pretože sú založené na zábave s jazykom a na veľmi prirodzených princípoch učenia sa.

Zlepšenie celkovej kvality života

Viacerí účastníci Akadémie samoukov si pochvaľujú náš program nielen pre zlepšenie sa v jazyku, ale aj pre celkový sebarozvoj. Keď začnete pracovať na svojom cudzom jazyku, zistíte, že je pre vás omnoho jednoduchšie rozvíjať sa aj v iných oblastiach: mnohí začnú aktívnejšie tráviť voľný čas, lepšie si ho vedia zorganizovať, viac čítajú, trávia menej času aktivitami, ktoré ich nikam neposúvajú (pozeranie TV či sociálne siete), začnú viac športovať alebo sa zdravšie stravovať. Je krásne sledovať tieto procesy zmeny, ktoré sa začínajú jednoduchým rozhodnutím: chcem sa v živote v niečom zlepšiť.
Prekonala som hranicu, ktorú som mala problém prekročiť asi vyše roka, a to aj napriek denno-dennému kontaktu s jazykom. Som istejšia, sebavedomejšia, cítim sa komfortnejšie, lebo som si vedomá, že som pre jazyk niečo spravila. Napočúvala, načítala, napísala, napozerala. A to všetko sa odzrkadľuje aj na mojom rozprávaní.
Martina Faškováúčastníčka dvoch Akadémií samoukov
Je super, že každý môže vidieť čas, ktorý strávil štúdiom, plnenie svojich cieľov, svoje pokroky. Dostala som sa k metódam, zdrojom, o ktorých som nemala ani potuchy. ... V Akadémii som si našla priateľky zo Slovenska a Čiech, s ktorými sa hodiny rozprávame po anglicky.
Darina Petrášováúčastníčka Akadémie samoukov

Chcete sa aj vy v živote posunúť ďalej a v niečom sa systematicky zlepšiť? 

Akadémia samoukov

Akadémia samoukov

dvojmesačný online program jazykového mentoringu
kontrolná tabuľka na monitorovanie priebehu učenia
pomoc pri nastavení učebného plánu
dvojmesačná pomoc a podpora v učení
každý týždeň nové video s dodatočnými tipmi od Lýdie
pravidelné motivačné emaily
živé stretnutie s účastníkmi Akadémie a Lýdiou v Bratislave

BONUS

online konverzácie s ostatnými účastníkmi v danom jazyku (cez Skype): hlavne pre angličtinárov a nemčinárov, pravdepodobne aj pre iné jazyky (záleží od účastníkov Akadémie samoukov)

BONUS

zoznam obľúbených osvedčených zdrojov na učenie sa jazykov od predchádzajúcich účastníkov Akadémie samoukov

BONUS

prístup k podpornej uzavretej Facebookovej skupine

Koľko Akadémia samoukov stojí?

Bežná cena za Akadémiu samoukov je

197 EUR

Vy ju však môžete mať LEN DO DNEŠNEJ POLNOCI za 

107 EUR

(Od zajtra už bude cena 127 EUR)

100% garancia spokojnosti

Ak si zakúpite vstup do online programu Akadémia samoukov a z akéhokoľvek dôvodu nebudete s týmto kurzom spokojný, stačí mi v priebehu prvých 30 dní od začiatku kurzu napísať email na lydia@jazykovymentoring.sk a ja vám okamžite vrátim plnú sumu. Bez pýtania sa zbytočných otázok. Dávam vám na to svoje slovo. Táto garancia platí rovnako aj na videokurz Majster jazykov. Vraciame plnú sumu, bez akýchkoľvek poplatkov. Nemáte čo stratiť :) 

Ako sa môžem prihlásiť? 

Ak by ste sa chceli pridať k 50 motivovaným ľuďom a zlepšiť svoj cudzí jazyk raz a navždy, stačí kliknúť na tlačidlo:

Miesta v Akadémii sú obmedzené a záujem o ne býva vždy dosť veľký, preto vyberáme účastníkov na základe istých kritérií. Nie je dôležité, na akej jazykovej úrovni ste, ani či ste sa predtým učili sami alebo nie.

Dôležité je pre nás vedieť, že máte skutočný záujem na svojom jazyku pracovať. My vám k tomu dáme všetky potrebné nástroje a budeme vás na ceste k plynulej angličtine / nemčine / ruštine atď. veľmi radi sprevádzať. Je to omnoho ľahšie, než si zrejme myslíte. A bude vás to baviť! :) 

Akadémia je skvelý projekt pre všetkých ľudí, ktorí majú chuť učiť sa jazyk, či už v pohodlí domova alebo po ceste do práce :) Ja som s celou akadémiu absolútne spokojná. Odporúčam ju, kade chodím a určite v tom budem pokračovať! Prečo áno? Pretože je to super projekt, ktorý má hlavu a pätu :) Je to celé super premyslené od začiatku do konca. Pravidelné videá, emaily či webináre stále držia člena akadémie v "motivačnom moode" :)
Barbora Kmeťováúčastníčka Akadémie samoukov

Jazykový mentoring skutočne funguje: Prečítajte si vyjadrenia jeho predošlých účastníkov

Bola to úžasná skúsenosť, nikdy za svoj život som sa neučila nejaký jazyk tak intenzívne a systematicky ako počas Akadémie.
Monika Jungováúčastníčka Akadémie samoukov
Zmena zmyslania! Sila kolektivnej motivacie! Dobrovolne investovanie casu a energie do ucenia sa, kde vysledky sa zarucenie objavia, pokial je tam vybudovany system.
Zuzana Kaščákováúčastníčka Akadémie samoukov
Sme ako taká malá "rodina". Dva mesiace robíte niečo čo chcete, spôsobom, ktorý vás baví a nikto vás do ničoho nenúti, ak zlyháte je to vaša chyba a nemôžete sa na nikoho vyhovoriť. Absolvovala som prvú akadémiu ale viem, že určite nebola posledná, a hlavne tie investované peniaze a čas boli využité na 100%.
Lucia Gulášováúčastníčka Akadémie samoukov
Naučila som sa, že dôležitá je pravidelnosť a pri jazyku treba tráviť veľa času a netreba talent a vie sa ho naučiť naozaj každý, kto má motiváciu, čas a chuť :)
Erika Vorčákováúčastníčka Prázdninového mentoringu
Boli to úžasne strávené dva mesiace, z ktorých neľutujem ani sekundu. Učenie angličtiny mentoringovým spôsobom ma začalo baviť a budem v ňom pokračovať aj naďalej. S jazykom som začala tráviť hodiny a hodiny denne a behom pár týždňov som sa neskutočne posunula. Aj moja učiteľka angličtiny a spolužiaci si to po lete hneď všimli a pýtali sa, ako som sa mohla za leto tak zlepšiť.
Ema Dvořákováúčastníčka Prázdninového mentoringu
Bolo to fajn, mať nad sebou akýsi "dozor", vďaka ktorému som sa prinútila do učenia a keďže nehrozili zlé známky, nebol problém (bol, ale len môj vnútorný :-)), ak som dačo nespravila. Je to pre mňa dosť motivujúce :-)
Ivana Majzlanováúčastníčka Prázdninového mentoringu
Myslím, že najlepší kurz, na ktorom som bola. Veľmi pozitívne hodnotím Lydkinu zodpovednosť a profesionalitu. Cítila som sa zodpovedná za svoje výsledky. Všade mentoring odporúčam, som Lydkina chodiaca reklama ☺
Peťka Blažkovieúčastníčka Jesenného mentoringu
Takýto pokrok za takýto krátky čas som nikdy predtým nedosahovala. Výrazne sa zlepšila moja výslovnosť, veľa som rozprávala, naučila som sa množstvo nových výrazov a oprášila som tie, ktoré som už pozabúdala. Takisto som sa zlepšila v gramatike a zistila, čo presne mi robí problémy a na čom treba popracovať. Na začiatku som si nebola istá, či ma mentoring niekam posunie aj s mojou úrovňou ovládania jazyka. Prihlásila som sa preto, lebo si garantovala vrátenie peňazí, ak nebudeme spokojní. No posunula som sa dosť a som veľmi rada, že som sa zúčastnila :-)"
Barbara Peckováúčastníčka dvoch Akadémií samoukov
Posunula som sa už len v tom, že som konečne začala so svojím jazykom niečo robiť, čomu sa veľmi teším a plánujem v tom pokračovať. Kurz a ty, Lydka, si ma motivovala a dala mnoho skvelých tipov, ako sa venovať jazyku, to beriem ako veľký prínos. Mentoring odporúčam, napriek tomu, že to nie je jazykový kurz - toto je niečo lepšie, človek sa naučí učiť sa sám so sebou. :)
Simona Strapáčováúčastníčka Jesenného mentoringu

A čo hovoria účastníci mojich seminárov a videokurzov na moje metódy? Pozrite si ich dokrútky:

A toto si o metódach v kurze Majster jazykov myslia účastníčky seminára:

Najčastejšie otázky 

• Pre koho je Akadémia samoukov určená?

Pre kohokoľvek, kto je v istom jazyku minimálne mierne pokročilý, a chce svoje jazykové schopnosti posunúť o niekoľko úrovní vyššie. Ak nie ste úplný začiatočník, a už ste sa danému jazyku aspoň trochu venovali, aj keď ho neovládate aktívne, videokurz aj mentoringový program vás určite posunú ďalej. 

• Pre koho Akadémia samoukov určená nie je?

Pre ľudí, ktorí očakávajú “zázračnú” metódu, vďaka ktorej sa jazyk naučia za dva týždne. Bohužiaľ, takéto zázračné metódy neexistujú. Učenie sa jazyka si vyžaduje istú energiu, ale dá sa to robiť aj jednoduchým, efektívnym, a príjemným spôsobom. A v komunite podobne naladených ľudí to ide stokrát jednoduchšie. 

• Na aké cudzie jazyky sa to dá použiť?

V podstate na akékoľvek, ale videokurz aj mentoringový program najlepšie poslúži tým, ktorí sa učia európske jazyky (angličtinu, nemčinu, španielčinu, francúzštinu atď.). Kľudne to môžu byť jazyky, ktoré ja neovládam. Metódy a zdroje, ktoré vám predstavím, sú použiteľné na akékoľvek jazyky.

Keďže som sa zatiaľ neučila ázijské jazyky, pre ktoré platí množstvo samostatných pravidiel (rôzne typy písma, intonačné úrovne a pod.), k týmto sa detailne vyjadriť neviem.

• Na jazykovom kurze mám možnosť rozprávať v cudzom jazyku. Ako je to s učením sa “sám doma”?

To je práve na mentoringových programoch to najlepšie! Budete mať prístup k ľuďom, ktorí sa učia váš jazyk na podobnej úrovni. Pomôžeme vám spojiť sa s nimi cez Skype a precvičovať si jazyk na konverzáciách na zaujímavé témy. Nie je nevyhnutné mať pri konverzáciách niekoho, kto vám opraví všetky chyby: omnoho dôležitejšie je mať za sebou mnoho narozprávaných hodín. V mentoringovom programe budete mať k tomu viac príležitostí ako na akomkoľvek inom jazykovom kurze.   

• Nie som technický typ a nerád čítam z obrazovky. Sú tieto metódy aj pre mňa?

Určite áno! V mojich metódach si prídu na svoje milovníci smartfónov, ale aj nadšenci klasických tlačených kníh. Najväčšia výhoda mojej filozofie učenia sa jazykov je práve v tom, že si z toho vyberiete, čo chcete. Ak by ste sa vo videokurze náhodou nedozvedeli o metódach, ktoré viete použiť, máte istú garanciu vrátenia peňazí, takže nemáte čo stratiť :)

• Chcem sa učiť jazyk, ale som už prihlásený na iný kurz. 

To vôbec nie je problém :) Metódy jazykového mentoringu sa dajú krásne kombinovať s akýmkoľvek iným učením sa jazyka, či už chodíte na kurz, máte doučovateľa, rodeného hovoriaceho na konverzácie, alebo sa učíte doma pomocou nejakých softvérov. Akadémia samoukov vám pomôže nájsť si v tomto učení lepší systém a doplniť si svoje klasické učenie o nové efektívne prvky. 

• Prečo sa nemôžem do Akadémie samoukov zapojiť bez zakúpenia videokurzu Majster jazykov? 

Z dvoch dôvodov: Po prvé, zrejme by ste presne nevedeli, ako sa vlastne máte učiť. Keďže každý sa učí sám podľa svojho individuálneho plánu, ktorý si zostaví pomocou videokurzu, čoskoro by sa vám vynorili otázky typu "A ako sa mám učiť slovíčka?", "Kde nájdem zaujímavé seriály a videá?", "Na čo sa mám v učení sa zamerať?" a pod. Na všetky tieto otázky (a mnohé ďalšie) dáva detailnú odpoveď seminár Majster jazykov. Know-how, ktoré prezentujem vo videokurze, je pomerne obsiahle, a zo skúseností viem, že v ňom nájdu mnoho nového aj aktívni učitelia jazykov a ľudia, ktorí sa doteraz učili jazyky sami. 

Druhý dôvod je technický: počas dvojmesačného mentoringového programu budete potrebovať prístup k dodatočným tabuľkám, materiálom a zoznamom úloh. Tieto sú k dispozícii len pre tých, ktorí majú prístup k videokurzu Majster jazykov, a navyše si zaplatili prístup do mentoringového programu.

• A čo ak mi takýto spôsob učenia sa nesadne? 

V tom prípade nič neriskujete, lebo do 30 dní od začiatku Akadémie samoukov budete mať možnosť dostať svoje peniaze za videokurz aj za mentoringový program Akadémiu samoukov späť - stačí nám napísať jeden email, a nemusíte nám ani vysvetľovať, prečo ste sa tak rozhodli. Je to nový spôsob učenia sa, a preto si to môžete na mesiac vyskúšať bez akéhokoľvek rizika. Zo skúseností však môžeme povedať, že takéto učenie sadne 99% ľudí, pretože každý si ho napasuje presne na seba. Možnosť vrátenia peňazí však platí v každom prípade, a pre každého.

Chcete vedieť, aká atmosféra vládne v uzavretej skupinke Akadémie samoukov na Facebooku?  

Naozaj veľmi priateľská! Sme radi, že si účastníci okrem tipov na metódy a jazykové zdroje vedia odovzdať aj motiváciu, podeliť sa so zážitkami či len tak ukázať ostatným ako sa s nimi učí ich domáce zvieratko.

A nájdete tam aj takéto správy:

Angela: “Ja prežívam revolúciu v mojom živote. Všetko čo som vypočula, prečítala v poslednej dobe má prinútilo prehodnotiť svoj čas, svoj život a zrazu mám veľa času, lebo som sa dostala dopredu v mojich prioritách.

Martin: “Musím sa však pochváliť, nie je nad to, keď nájdete na italki skveleho parťáka /učiteľa na konverzácie, mám práve po jednej z mnohých konverzačných hodín a neskutočne ma to posúva ďalej a samozrejme bavíííí.

Zuzana: “Ja si začínam pozerať videá a musím povedať, že už sa neviem dočkať ako si pripravím plán a metódy…"

Online komunita takmer ako naživo

V Akadémii samoukov máme niekoľko webinárov, kde môžu účastníci klásť otázky o spôsobe učenia či konkrétnych metódach. Časť účastníkov sa zapojí aj na kameru a popisuje svoje pocity aj pre ostatných, z čoho potom vznikne milý pokec, takže sa nik v skupinke necíti, že by bol na učenie sám. 

Vďaka týmto zdieľaniam pocitov vieme, že v tom zďaleka nie sme sami, keď sa nám niekedy už nechce učiť, alebo keď máme pocit, že je tých slovíčok priveľa a nikdy sa ich nenaučíme všetky. Ale taktiež sa s radosťou delíme o pozitívne zážitky, napr. keď niekto zvládol pohovor v cudzom jazyku alebo certifikát! 

Doživotné benefity účasti na 
Akadémii samoukov

Dovoľujem si tvrdiť, že kombinácia pozretia si videokurzu Majster jazykov a účasť v jazykovo-mentoringovom programe Akadémia samoukov je zaručeným receptom na úspech v učení sa jazykov: 

 • videokurz vám ponúkne presný návod, čo a ako treba robiť, aby ste svoju angličtinu, nemčinu či akýkoľvek iný jazyk konečne dostali na úroveň, o ktorej už roky snívate;
 • dvojmesačný mentoringový program vám pomôže prekonať svoju lenivosť a chýbajúcu sebadisciplínu, aby ste ten plán aj nasledovali a dopracovali sa tak k želaným výsledkom.

Účastníci mojich programov si pochvaľujú najmä to, že sa im zmenil prístup k jazyku. Obľúbili si učenie sa angličtiny, nemčiny, francnúzštiny aj iných jazykov, a dnes je pre nich učenie sa zábavou.

A najlepšie na tom je, že následky takejto premeny vám ostávajú už navždy! Počas mentoringového programu si vytvoríte návyky, ktoré sa pre vás stanú súčasťou každodenného života, a učenie jazyka pre vás bude zábavou.

Okrem toho budete mať kontakt na "spolužiakov" z programu, s ktorými môžete mávať konverzácie aj po skončení dvojmesačného programu. Hodnota takéhoto niečoho je mnohonásobne vyššia ako cena Akadémie samoukov. Nenechajte si túto možnosť ujsť. Miesta sa nám v posledných dvoch Akadémiách vypredali behom pár dní, preto teraz robíme predvýber účastníkov. 

Zmeňte svoje učenie sa jazykov raz a navždy a dosiahnite plynulosť v akomkoľvek cudzom jazyku.  

 

Program tém jednotlivých týždňov

Každý si v programe určí svoj vlastný individuálny učebný plán založený na 2-3 prioritách podľa toho, čomu sa potrebuje najviac venovať, a podľa toho, ktoré metódy na učenie ho najviac bavia. Tento plán bude postupne plniť počas celého programu, pričom neskôr ho môže upraviť podľa potrieb.

Ako skupina sa budeme každý týždeň postupne zameriavať na jednotlivé priority a povieme si k nim dodatočné tipy a triky. Ak si niekto nezvolil napr. prioritu "čítanie", v 4. týždni bude mať priestor vyskúšať si niektoré z metód na čítanie, ktoré sú súčasťou videokurzu. Do budúcna bude vedieť, ako sa má učiť s využitím daných metód, pokiaľ si svoje priority zmení a bude sa chcieť venovať viac práve čítaniu.  

1. týždeň: 

Videokurz

Oboznámenie sa s videokurzom Majster jazykov (tí, ktorí ho ešte nevideli)

Individuálne učebné plány

Nastavenie si individuálneho učebného plánu založeného na 3 prioritách (napr. rozprávanie + slovná zásoba + počúvanie)

Úvodný (zoznamovací) webinár naživo

V prvý deň Akadémie sa stretneme všetci v rovnakom čase pri obrazovkách, a kto má chuť, môže sa predstaviť spolužiakom na kameru. Je to tiež priestor na vyjasnenie akýchkoľvek nejasností ohľadom priebehu kurzu.

2. týždeň: 

Systém

Ako si vytvoriť v učení sa jazyka systému a dlhodobo udržateľné návyky

3. týždeň: 

Počúvanie

dodatočné info o tom, ako zlepšiť schopnosť rozumieť cudziemu jazyku

1. priebežné zhodnotenie učenia sa (naživo na webinári)

Pozrieme sa na to, ako nám to doteraz išlo, a v čom by sme vedeli svoje učenie zlepšiť a zefektívniť.

4. týždeň: 

Čítanie

dodatočné info o tom, ako systematicky pracovať s textami a čerpať z nich novú slovnú zásobu

5. týždeň: 

Slovná zásoba

tipy a triky na najefektívnejšíe zachytávanie novej slovnej zásoby a jej uloženie do dlhodobej pamäti

6. týždeň: 

Rozprávanie

od druhého mesiaca sa naplno pustíme do intenzívneho rozprávania a povieme si, ako sa dá aj s obmedzenou slovnou zásobou viesť jednoduchá konverzácia

2. priebežné zhodnotenie učenia sa

Opäť sa pozrieme, ako nám ide učenie. V prípade potreby vieme upraviť svoj učebný plán, aby sme v druhej polovici Akadémie vyťažili z učenia čo najviac.

7. týždeň: 

Motivácia v učení sa

Každý, kto sa učí cudzí jazyk, bojuje s úpadkami motivácie, a preto si povieme, ako sa namotivovať, keď nám to zrovna nejde, a poradíme tým, ktorí sa nestíhajú učiť podľa svojich pôvodných predstáv

8. týždeň: 

Gramatika, písanie, výslovnosť

naraz sa povenujeme trom zvyšným prioritám a dáme si dodatočné tipy, ako na ne

Hodnotiaci týždeň: 

Vyhodnotenie Akadémie samoukov a vlastného učenia sa

Pozrieme sa na to, nakoľko sme splnili svoje ciele zo začiatku Akadémie, a budeme sa tešiť z toho, kto sa ako v učení posunul, a aké nové návyky si vytvoril :) Vyhodnotíme si súťaž, v ktorej najaktívnejší členovia v Akadémii získajú vecné ceny.