AKADÉMIA SAMOUKOV IV

Naučíme vás učiť sa jazyky!      14.5. - 8.7.2018 

Zapojiť sa do Akadémie samoukov bol skvelý štart do nového roka a teším sa, že som nezaváhala a dala sa intuitívne do toho, čo som cítila, že je správne. Výsledok teraz stoji za to! Kopec napočúvaného a narozprávaného, čo by sa nestalo, keby som v Akadémii nebola a to nakopnutie, pravidelnosť, systém, čo som dosiahla za tieto dva mesiace, by mi trvalo najbližší rok ale v spomalenej verzii. Takže ďakujem :)
Annamária Marettová
Prekonala som hranicu, ktorú som mala problém prekročiť asi vyše roka, a to aj napriek denno-dennému kontaktu s jazykom. Som istejšia, sebavedomejšia, cítim sa komfortnejšie, lebo som si vedomá, že som pre jazyk niečo spravila. Napočúvala, načítala, napísala, napozerala. (Vidím v tabuľke konkrétne čísla. Viem, ako som ich do nej zaznamenávala. Nikdy som si nepoznačila čas, kedy som sa nesústredila.) A to všetko sa odzrkadľuje aj na mojom vystupovaní. Navyše, kurz mi je nápomocný nielen pri učení sa jazyka. Čo si cením asi najviac.
Martina Fašková
Podľa mňa je Akadémia tak vymakaná, rozmanitá, že každý si tam nájde to, čo ho posunie byť lepším v tom, čo akurát potrebuje. Je super, že každý môže vidieť čas, ktorý strávil štúdiom, plnenie svojich cieľov, svoje pokroky. Tí súťaživejší sa zasa môžu porovnávať s ostatnými. A tento typ štúdia šetri čas, energiu - človek má všetko na tácke :-) Dostala som sa k metódam, zdrojom, o ktorých som nemala ani potuchy, kým som nevstúpila do Akadémie. ... V Akadémii som si našla priateľky zo Slovenska a Čiech, s ktorými sa hodiny rozprávame po anglicky. ... Webináre, maily, FB skupina sú skvelé, lebo človek, napriek tomu, že je samouk, sa necíti osamelý a frustrovaný.
Darina Petrášová
Akadémia je skvelý projekt pre všetkých ľudí, ktorí majú chuť učiť sa jazyk, či už v pohodlí domova alebo po ceste do práce :) Ja som s celou akadémiu absolútne spokojná. Odporúčam ju, kade chodím a určite v tom budem pokračovať! Prečo áno? Pretože je to super projekt, ktorý má hlavu a pätu :) Je to celé super premyslené od začiatku do konca. Pravidelné videá zo záhradky, emaily či webináre stále držia člena akadémie v "motivačnom moode" :)
Barbora Kmeťová
Bola to úžasná skúsenosť, nikdy za svoj život som sa neučila nejaký jazyk tak intenzívne a systematicky ako počas Akadémie.
Monika Jungováúčastníčka Akadémie samoukov
Zmena zmyslania! Sila kolektivnej motivacie! Dobrovolne investovanie casu a energie do ucenia sa, kde vysledky sa zarucenie objavia, pokial je tam vybudovany system.
Zuzana Kaščákováúčastníčka Akadémie samoukov
Sme ako taká malá "rodina". Dva mesiace robíte niečo čo chcete, spôsobom, ktorý vás baví a nikto vás do ničoho nenúti, ak zlyháte je to vaša chyba a nemôžete sa na nikoho vyhovoriť. Absolvovala som prvú akadémiu ale viem, že určite nebola posledná, a hlavne tie investované peniaze a čas boli využité na 100%.
Lucia Gulášováúčastníčka Akadémie samoukov

Hana Jokelová, účastníčka Akadémie samoukov

Naučila som sa, že dôležitá je pravidelnosť a pri jazyku treba tráviť veľa času a netreba talent a vie sa ho naučiť naozaj každý, kto má motiváciu, čas a chuť :)
Erika Vorčákováúčastníčka Prázdninového mentoringu
Boli to úžasne strávené dva mesiace, z ktorých neľutujem ani sekundu. Učenie angličtiny mentoringovým spôsobom ma začalo baviť a budem v ňom pokračovať aj naďalej. S jazykom som začala tráviť hodiny a hodiny denne a behom pár týždňov som sa neskutočne posunula. Aj moja učiteľka angličtiny a spolužiaci si to po lete hneď všimli a pýtali sa, ako som sa mohla za leto tak zlepšiť.
Ema Dvořákováúčastníčka Prázdninového mentoringu
Bolo to fajn, mať nad sebou akýsi "dozor", vďaka ktorému som sa prinútila do učenia a keďže nehrozili zlé známky, nebol problém (bol, ale len môj vnútorný :-)), ak som dačo nespravila. Je to pre mňa dosť motivujúce :-)
Ivana Majzlanováúčastníčka Prázdninového mentoringu
Lydkin kurz mi konečne pomohol prekonať hranicu, za ktorú som sa dlhodobo nevedela dostať. Vytvorila som si vďaka nemu zábavné učebné návyky, ktoré sa za krátky čas stali pevnou súčasťou môjho života. Pokračujem v nich aj po skončení kurzu. A dokonca ich využívam aj pri učení sa iného než cudzieho jazyka. Kurz odporúčam úplne všetkým.
Martina Faškováúčastníčka Letnej výzvy
Za prvé dva týždne som konverzáciami v AJ strávila takmer 10 hodín.
Simona Strapáčováúčastníčka Letnej výzvy
"Najlepší kurz, na akom som sa kedy zúčastnila! Neskutočne motivujúci, príjemný a užitočný. Získala som na ňom množstvo praktických tipov na individuálne zlepšovanie jazykových znalostí. Moja angličtina sa rozhodne posunula. Ohúrila som aj manžela, keď som zrazu začala používať nové slová či frázy."
Maria Stevensučiteľka angličtiny
"Som šťastná, že som sa chopila tejto šance. Moja angličtina sa zlepšila a všimla si to aj moja mama, keď som sa s ňou rozprávala. Lydka je naozaj skvelá mentorka. Do svojej práce vkladá celé srdce a k účastníkom sa správa ako k priateľom. Jej kontakt so skupinou bol veľmi osobný a veľmi sa mi páčil. Odporúčam."
Lucia Gáborováučiteľka angličtiny
"Po absolvovaní kurzu pre učiteľov sa znova dokážem postaviť pred svojich žiakov a sebaisto rozprávať a vysvetľovať gramatiku a slovnú zásobu. Vrátil sa mi cit pre angličtinu a oživila sa mi pasívna slovná zásoba. Lydkine myšlienky o učení sa jazykov sa mi veľmi páčia a musím uznať, že naozaj fungujú."
Marcela Scholzováučiteľka angličtiny
"V jednote je sila, tak by som to celé zhodnotila. Mentoring mi ukázal, že v tom nie som sama a aj ostatní študenti okolo majú rovnaké problémy s časom, s učením sa. Taktiež som konečne našla odpoveď na otázku, prečo sa neviem naučiť cudzí jazyk, akokoľvek som sa usilovne snažila. Vlastne som prišla na to, kde som robila chyby. Mentoring mi ukázal, že na to mám a "dám" cudzí jazyk aj ja. Môj posun ohodnotila hlavne lektorka na jazykovom kurze a ja sama som získala väčšiu istotu v komunikácii s Rakúšanmi."
Jana Szabóováúčastníčka Novoročného mentoringu
"Mentoring je úžasný nápad. Mňa osobne veľmi motivoval. Podarilo sa mi odblokovať sa a zhodiť múr pred nemčinou. Uverila som, že i ja raz môžem hovoriť bez problémov po nemecky...Ďakujem, Lydka:) Páčilo sa mi, že sme vytvorili jedno spoločenstvo, ktoré má spoločný cieľ. Ten pocit, že v tom nie som sama, ma posúval dopredu. Je to úžasné nakopnutie na samovýučbu."
Adriana Krajčovičováúčastníčka Novoročného mentoringu
"Tento program vám dokáže, že nemusíte byť žiaden génius na jazyky a pomôže vám nájsť cestu k tomu aby ste znova našli chuť na učenie sa jazykov, ktorú väčšina ľudí stratila počas strednej školy. Určite neľutujem, že som bola súčasťou mentoringu, práve naopak, som tomu veľmi rada :)"
Eva Dušekováúčastníčka Novoročného mentoringu
"Myslím, že najlepší kurz, na ktorom som bola. Veľmi pozitívne hodnotím Lydkinu zodpovednosť a profesionalitu. Cítila som sa zodpovedná za svoje výsledky. Všade mentoring odporúčam, som Lydkina chodiaca reklama ☺"
Peťka Blažkovieúčastníčka Jesenného mentoringu
"Takýto pokrok za takýto krátky čas som nikdy predtým nedosahovala. Výrazne sa zlepšila moja výslovnosť, veľa som rozprávala, naučila som sa množstvo nových výrazov a oprášila som tie, ktoré som už pozabúdala. Takisto som sa zlepšila v gramatike a zistila, čo presne mi robí problémy a na čom treba popracovať. Na začiatku som si nebola istá, či ma mentoring niekam posunie aj s mojou úrovňou ovládania jazyka. Prihlásila som sa preto, lebo si garantovala vrátenie peňazí, ak nebudeme spokojní. No posunula som sa dosť a som veľmi rada, že som sa zúčastnila :-)"
Barbara Moravčíkováúčastníčka Jesenného mentoringu
"Posunula som sa už len v tom, že som konečne začala so svojím jazykom niečo robiť, čomu sa veľmi teším a plánujem v tom pokračovať. Kurz a ty, Lydka, si ma motivovala a dala mnoho skvelých tipov, ako sa venovať jazyku, to beriem ako veľký prínos. Mentoring odporúčam, napriek tomu, že to nie je jazykový kurz - toto je niečo lepšie, človek sa naučí učiť sa sám so sebou. :)"
Simona Strapáčováúčastníčka Jesenného mentoringu

Doc. Bohdan Ulašin o Jazykovom mentoringu

"Celkovo ma zaujal hlavne ten premakaný systém učenia sa, ktorý si odprezentovala, a množstvo oskúšaných možností, ako na to, metód a aplikácií. Mám rada praktické a efektívne veci, takže sa mi to veľmi páčilo, a tiež tvoje rady o time managemente!"
Monika Roncováštudentka
"Najviac sa mi páčilo, že si na vlastnom príklade ilustrovala, že sa dá cvičiť ústny prejav a konverzácia, aj keď človek nežije v danej krajine. Je veľmi presvedčivé, keď ukážeš svojim plynulým prejavom, že samoštúdium jazyka nie je iba idealistická predstava, ale že to naozaj ide a môže to zvládnuť každý!"
Barbara Ďurčováštudentka
"Úplne mi to zmenilo pohľad na efektívne učenie. Je super vidieť, že sa dá naozaj učiť zábavou a zároveň efektívne. Vďaka mentoringu rozumiem oveľa lepšie a rozširuje sa mi slovná zásoba práve v oblastiach, ktoré potrebujem."
Patrícia Proksováštudentka

A čo hovoria účastníci mojich seminárov a videokurzov na moje metódy? Pozrite si ich dokrútky:

Erik Hoffmann

Martin Mažár, účastník seminára

Monika Moravčíková, účastníčka seminára

Ďalšie účastníčky seminára: