AKADÉMIA SAMOUKOV 31

Naučíme vás učiť sa jazyky

Začíname 18. mája 2020!

Ak čítate tieto riadky, znamená to, že všetko máte vo videokurze nastavené správne a v Akadémii samoukov máte zarezervované svoje miesto. 

Čo nás čaká teraz?

Ak ste si dnes kúpili Majstra jazykov a v tomto kurze ste po prvýkrát, vrele vám odporúčame, aby ste si začali pozerať videokurz Majster jazykov.

Počas kurzu si budeme postupne prechádzať jednotlivé moduly, najskôr počúvanie, čítanie, potom rozprávanie, až sa dostaneme až na koniec kurzu. Každý týždeň tiež dostanete úlohu, vďaka ktorej spoznáte nové metódy, ktoré by ste si inak sami nevyskúšali. 

Pre vybranie priorít a nastavenie plánu je však dôležité, aby ste vedeli, čo všetko máte k dispozícii. Snažte sa preto do začiatku Prípravného týždňa pozrieť väčšinu videí v jednotlivých moduloch. (Bonusy a inštruktážne videá si môžete nechať na neskôr.) 

Viac o programe jednotlivých týždňov čoskoro doplníme nižšie.

Do svojej emailovej schránky budete od nás dostávať informácie o priebehu programu.

Je možné, že vám ich Gmail zaradí do priečinkov "Spam" alebo "Reklamy". Prosím, skontrolujte si vašu emailovú schránku a pridajte si našu adresu medzi kontakty, aby vám ďalšie maily už prišli správne a vy sa dostanete k čerstvým informáciám hneď, ako ich pošleme.

Kontaktovať nás môžete na adrese: akademia@jazykovymentoring.sk 

Ako povedať Gmailu, že naše správy sú pre vás dôležité? Dozviete sa z tohto minútového videa:

Tematický program jednotlivých týždňov

Každý si v programe nastaví svoj vlastný individuálny učebný plán založený na 3 prioritách podľa toho, čomu sa potrebuje najviac venovať, a podľa toho, ktoré metódy na učenie ho najviac bavia. Tento plán bude postupne plniť počas celého programu, pričom neskôr (v polovici Akadémie) ho môže upraviť podľa potrieb.

Ako skupina sa budeme každý týždeň postupne zameriavať na jednotlivé priority a povieme si k nim dodatočné tipy a triky. Tu nájdete program, podľa ktorého budeme postupovať:

Skôr než začneme... 

Videokurz

Oboznámime sa s videokurzom Majster jazykov (tí, ktorí ho ešte nevideli).

Prípravný týždeň (18.5. - 24.5.2020)  

Úvodné video "Predstavujeme Akadémiu samoukov"

Vysvetlíme si, ako budeme v Akadémii samoukov fungovať, a ako si nastavíme svoj učebný plán tak, aby sme z neho vyťažili čo najviac.

Individuálne učebné plány

Nastavíme si individuálne učebné plány založené na 3 prioritách (napr. rozprávanie + slovná zásoba + počúvanie).

Úvodné video/audio v cudzom jazyku

Nahráme úvodné video/audio samých seba, ako rozprávame v cudzom jazyku.

1. týždeň (25.5. - 31.5.2020)

Systém

Povieme si, ako si vytvoriť v učení sa jazyka systém a dlhodobo udržateľné návyky.

2. týždeň (1.6. - 7.6.2020)

Počúvanie

Prezradíme si dodatočné informácie o tom, ako zlepšiť schopnosť rozumieť cudziemu jazyku.

3. týždeň (8.6. - 14.6.2020)

Čítanie

Dozvieme sa dodatočné informácie o tom, ako systematicky pracovať s textami a čerpať z nich novú slovnú zásobu.

Slovné hodnotenie od jazykovej mentorky

Jazyková mentorka písomne zhodnotí, ako nám doteraz išlo učenie a dá niekoľko tipov, v čom by sme vedeli svoje učenie zlepšiť a zefektívniť.

4. týždeň (15.6. - 21.6.2020)

Slovná zásoba

Tipy a triky na najefektívnejšíe zachytávanie novej slovnej zásoby a jej uloženie do dlhodobej pamäti.

Výzva: Prehovor ma!

Odštartujeme výzvu, v ktorej vyhrávajú tí, ktorí v rozhovoroch so spolužiakmi prehovoria najviac hodín vo svojom cudzom jazyku.

5. týždeň (22.6. - 28.6.2020)

Prehodnotenie plánov

Upravíme svoj učebný plán, aby sme v druhej polovici Akadémie samoukov vyťažili z učenia čo najviac.

6. týždeň (29.6. - 5.7.2020)

Rozprávanie

V druhej polovici programu sa naplno pustíme do intenzívneho rozprávania a povieme si, ako sa dá aj s obmedzenou slovnou zásobou viesť jednoduchá konverzácia.

7. týždeň (6.7. - 12.7.2020)

Gramatika

V tomto týždni sa zameriame na gramatiku a dozvieme sa niekoľko tipov, ktoré nám pomôžu sa gramatike venovať ešte zábavnejšie a efektívnejšie.

Slovné hodnotenie od jazykovej mentorky

Jazyková mentorka písomne zhodnotí, ako nám doteraz išlo učenie a dá niekoľko tipov, v čom by sme vedeli svoje učenie zlepšiť a zefektívniť.

8. týždeň (13.7. - 19.7.2020)

Výslovnosť a písanie

V poslednom týždni si posvietime na posledné dve oblasti učenia sa jazyka - výslovnosť a písanie a dáme si pár tipov, ako sa v nich zlepšovať, či už v tomto týždni alebo v našich nových plánov po skončení Akadémie.

Hodnotiaci týždeň

Motivácia

Každý, kto sa učí cudzí jazyk, vie, že kľúčom je motivácia, a preto si povieme, ako sa namotivovať, keď nám to zrovna nejde, a poradíme, ako sa učiť aj po skončení Akadémie samoukov.

Vyhodnotenie Akadémie samoukov a vlastného učenia sa

Pozrieme sa na to, nakoľko sme splnili svoje ciele zo začiatku Akadémie samoukov, a budeme sa těšiť z toho, kto sa ako v učení posunul a aké nové návyky si vytvoril. Vyhodnotíme si súťaž, v ktorej najaktívnejší členovia v Akadémii samoukov získajú vecné ceny.

Bonusy

"Vy sa pýtate, ja odpovedám" = živý webinár jazykovej mentorky Lydky Machovej

V priebehu programu budete mať príležitosť sa opýtať akékoľvek otázky o učení sa jazykov, metódach či trikoch, ako vylepšiť to, čo už pravidelne robíte. Komunikovať budeme predovšetkým prostredníctvom našej uzavretej facebookovej skupiny, mailami alebo súkromnými správami. Ak sa vám však nepodarí prísť na osobné stretnutie, a chceli by ste sa niečo opýtať Lydky "naživo", budete mať príležitosť na špeciálnom živom webinári len pre účastníkov Akadémie samoukov.