Prehľad súťaží a odmien

v Akadémii samoukov

Súťaž akčných Akademistov

Ako ste na tom po aktuálnom bodovaní? 

Prečo súťažíme?

Pretože úlohou dvojmesačného programu Akadémia samoukov je nielen to, aby ste sa posunuli v jazyku.

Ak sa budete pravidelne venovať aktivitám, ktoré ste si zvolili, určite na sebe budete cítiť výsledky. Chceme vás aj naučiť, ako potom postupovať ďalej a vytrvať v učení. Okrem toho si ceníme, keď svojimi skúsenosťami a nápadmi pomôžete aj ostatným v skupinke.

Čo očakávame od vás?

Budeme vám prideľovať body za plnenie úloh, ale vás to nebude stáť žiadnu ďalšiu aktivitu, iba plniť zadané úlohy. 

Pre zobrazenie úloh kliknite na obrázok

Čo môžete vyhrať?

Aby bola  pre vás táto súťaž naozaj zaujímavá, výhry sú primerane lákavé. V polovici pogramu ako aj na záver zakaždým piati najaktívnejší Akademisti alebo Akademistky získajú jazykovú knihu do hodnoty 20 eur (výber prispôsobíme vašim želaniam).

A aby to bolo spravodlivé a mohli sme odmeniť čo najviac z vás, každý môže vyhrať knižku iba raz. Ak vám napríklad nevyjde úvod Akadémie a v učení a plnení úloh sa rozbehnete trošku neskôr, máte ešte stále šancu vyhrať v druhej polovici. Učiť sa tak oplatí skutočne až do úplného konca Akadémie!

Čo ak bude viac výhercov?

Ak sa stane, že budeme mať viacerých účastníkov Akadémie samoukov s rovnakým počtom bodov na výherných priečkach, cenu získa ten, kto sa aktívne zapojí do nášho webináru "Vy sa pýtate, ja odpovedám" (o termíne vás budeme informovať neskôr), ako aj bude aktívnejší v našej Facebookovej skupinke. Bude sa napríklad s ostatnými spolužiakmi deliť o svoje vlastné skúsenosti, tipy a triky na učenie sa jazyka, či pomáhať ostatným Akademistom pri rôznych otázkach. Aktivita sa u nás naozaj cení!

Čo sa bude bodovať?

 • Spĺňanie Týždenných úloh, o ktorých sa dozviete každý týždeň z videa (5b/týždeň)
  (Vďaka týmto úlohám si naozaj poctivo prejdete Videokurz a aj rok po skončení programu si budete metódy a zdroje pamätať oveľa lepšie, ak ste si ich aspoň raz vyskúšali na vlastnej koži, nielen o nich počuli od niekoho iného.)
 • Nahratie Úvodného videa/audia (10b/ v Prípravnom týždni)
  (+ 10 extra bodov v Prípravnom týždni, ak nahráte a zverejníte video, v ktorom hovoríte v cudzom jazyku, stačí aj audio nahrávka bez obrazu)
 • Vypĺňanie Motivačnej tabuľky najneskôr do pondelka 12:00 - číselné hodnoty (5b/týždeň)
  (Všetci vďaka tomu vidíme, koľko sme sa učili/neučili. Motivujeme sa navzájom!)
 • Vypĺňanie Motivačnej tabuľky najneskôr do pondelka 12:00 - slovné zhrnutie za ukončený týždeň (5b/týždeň)
  (Niekto sa učil 15 minút a niekto dve hodiny? Je to nefér? Nie je. Každý má svoje pravidlá, svoje možnosti v rámci ďalších životných aktivít. Preto je lepšie, ak napíšete aj slovné zhrnutie. Každý bude vidieť, že nájsť si aj tých 15 min pre vás bolo naozaj dosť a ste za to na seba hrdí.)
 • Ako nám ide učenie - systematickosť (ak sa učíte 6 dní v týždni - 5b/týždeň)
  (Je možno ťažšie venovať sa jazyku aj v stredu, keď prídeme z práce, či v sobotu, keď doma upratujeme, ale cieľom tohto kurzu je vytvoriť si v učení systém, nie učiť sa raz do týždňa, ako keby sme chodili do jazykovky. Udeľovať budeme aj čiastkové body podľa počtu dní.)
 • Ako nám ide učenie - spĺňanie vlastných priorít (najviac času s 3 prioritami - 5b/týždeň)
  (Stanovili ste si, že sa chcete prinútiť rozprávať a teraz iba pozeráte seriály a hráte Duolingo? Aj to má svoj zmysel, ale ak sa chcete zlepšiť v rozprávaní, nemôžete sa mu vyhýbať. Ak sa neprinútite v tomto programe, so silou skupiny, kedy neskôr? Udeľovať budeme aj čiastkové body.)
 • Aktívna účasť vo Výzve: Prehovor ma! (5b/po vyhodnotení Výzvy)
  (Dohodnite a absolvujte aspoň 4 polhodinové bloky (teda 2 hodiny) konverzácie s ostatnými Akademistami v rámci Výzvy: Prehovor ma! a získajte 5 bonusových bodov. O presných termínoch a pravidlách Výzvy vás budeme informovať dodatočne.)

Aktivita na Facebooku

Aktívne sa zapojte do diania v našej facebookovej skupine a získajte motivačnú odmenu

 • Vlastné príspevky
  Zdieľajte zaujímavé jazykové zdroje, vlastné skúsenosti s učením či dosiahnuté menšie alebo väčšie úspechy.
 • Príspevky ostatných Akademistov
  Komentujte príspevky ostatných, vzájomne si raďte a podporujte sa.
 • Motivačná odmena
  V polovici a na konci Akadémie samoukov odmeníme zakaždým jedného Akademistu, ktorý sa mimoriadnym spôsobom zapojí do diania v skupine.
Darcekove_predmety_odmena_AS

Ako získate certifikát absolventa Akadémie samoukov?

Podmienky získania certifikátu absolventa Akadémie samoukov

 • Úvodné video/audio
  Nahrať Úvodné video/audio, ako hovoríme v cudzom jazyku, do konca Prípravného týždňa.
 • Učiť sa 4 hodiny týždenne
  Počas celého programu stráviť učením aspoň 4 hodiny každý týždeň (neplatí pre Prípravný týždeň, ten nepočítame).
 • Spĺňať Týždenné úlohy
  Každú nedeľu sa z videa dozviete novú Týždennú úlohu, máte vždy týždeň na to, aby ste ju splnili. Za celý program môžete mať 1 nesplnenú úlohu.